Editörler : crops35
«29303132333435363738394041
12 Aralık 2014 13:06

Kamuda acığınızı arayan tiplerde goreceksınız, ve bu acıklarınızı kullanmaya calısan ınsanlar, İspiyoncular , yağlamacılar yıkamacılar..

Bunlar hep yaşanan olaylar malesef. Kendınız hakkında özel hayatınız hakkında pek fazla birşey anlatmamaya gayret edın iş hayatında da.

marazali33, 9 yıl önce

Çok haklısın.Benle aynı dönemde başlayıp bir hafta kendini satan memurlar gördüm.Bugünkü aklımla hala anlayamıyorum bir insan bu kadar kısa sürede nasıl böyle şeyler yapabilir.

trakyaa
Aday Memur
12 Aralık 2014 19:35

selam ikiekmekbikısa samsun öncelikle yardımların için çok tesekkürler bu maas promosyonu hakkında bi sorum olucaktı ben özel sektörde calısıyordum sımdı ayrıldım bıze promosyon olarak 170 lıra tutarında worldpuan yatmıstı bunun için evrak alıp götürmeme gerek varmı sence....

12 Aralık 2014 19:58

Hayır sadece memurlar ıcın özel sektörde aldıgınız promosyonlar başka.Eş değer tutulamaz. Gerek yok. Promosyon almadım ilk defa memurum dersınız.

trakyaa, 9 yıl önce

selam ikiekmekbikısa samsun öncelikle yardımların için çok tesekkürler bu maas promosyonu hakkında bi sorum olucaktı ben özel sektörde calısıyordum sımdı ayrıldım bıze promosyon olarak 170 lıra tutarında worldpuan yatmıstı bunun için evrak alıp götürmeme gerek varmı sence....

trakyaa
Aday Memur
12 Aralık 2014 20:46

tesekkürler hocam sağolun..

İtfaiyeci55
Aday Memur
13 Aralık 2014 23:02

Banka Promosyonu aldım-almadım.....aldım kelimesini sildim ve almadım kalacak şekilde çıkarttım .bir başkası da üzerini çizmiş... fark etmez sanırım ?

ikiekmekbikısasamsun, 9 yıl önce

Bu evrakları doldururken kafanız karışırsa sorun burdan açıklayayım arkadaşlar.

14 Aralık 2014 00:32

Almadım ibaresi yazıyorsa sorun yok. Çok önemsemeyin arkadaşlar banka promosyon mevzusunu. Almadıysanız almadım dersınız. Olur bukadar.

Diğer yandan iş yerlerı hakkında bılgı vereyım.

Giyim kuşam : Takım elbıse gıyeceksınız her ne kadrosunda olursanız olun.

kravat ceket kumaş pantolon olsun .

yeme içme olaylarını soran arkadaşlar oluyor. Eğer limandaki personel sayısı 50 den fazla ise yemekhane vardır. 50 den az ise yemekhane yoktur ve her lımanın calısma saatlerı farklıdır.Yemek ucretlerı cok makul 2-3 tl maaşınızdan kesılır aylık olarak yemek yedıgınız gunler ıcın yemekhaneden.

servıs vardır tum lımanlarda.gıdış gelıs ıstıkametlerını ogrenın gıdınce.

her lımanın calısma saatlerı farklı olabılır

kımı 7/24 ve haftanın 7 gunu kımı daha farklı. dhmi sıtesınden havalımanları kısmına gırıp tum bılgılere ulasabılırsınız.

İtfaiyeci55, 9 yıl önce

Banka Promosyonu aldım-almadım.....aldım kelimesini sildim ve almadım kalacak şekilde çıkarttım .bir başkası da üzerini çizmiş... fark etmez sanırım ?

33serdar
Aday Memur
23 Aralık 2014 19:09

Sonunda evrak teslimi yapıp hayırlı olsun cevabını aldık tüm arkadaşlara hayırlı olsun :)

İtfaiyeci55
Aday Memur
23 Aralık 2014 20:44

399 Kit Sözleşmeli yani DHMİ çalışanlarının durumu konusunda yeni atananlarda bir tedirginlik olabiliyor.Bildiğimiz sözleşmeli çalışanlardan farklıdır sanırım bu durum.657 ile farklarını yazarak son noktayı koyar mısın ?

Almadım ibaresi yazıyorsa sorun yok. Çok önemsemeyin arkadaşlar banka promosyon mevzusunu. Almadıysanız almadım dersınız. Olur bukadar.

Diğer yandan iş yerlerı hakkında bılgı vereyım.

Giyim kuşam : Takım elbıse gıyeceksınız her ne kadrosunda olursanız olun.

kravat ceket kumaş pantolon olsun .

yeme içme olaylarını soran arkadaşlar oluyor. Eğer limandaki personel sayısı 50 den fazla ise yemekhane vardır. 50 den az ise yemekhane yoktur ve her lımanın calısma saatlerı farklıdır.Yemek ucretlerı cok makul 2-3 tl maaşınızdan kesılır aylık olarak yemek yedıgınız gunler ıcın yemekhaneden.

servıs vardır tum lımanlarda.gıdış gelıs ıstıkametlerını ogrenın gıdınce.

her lımanın calısma saatlerı farklı olabılır

kımı 7/24 ve haftanın 7 gunu kımı daha farklı. dhmi sıtesınden havalımanları kısmına gırıp tum bılgılere ulasabılırsınız.

omeratici
Aday Memur
24 Aralık 2014 14:53

KİTLERDE müdürler hariç memurlar 399'a tabi çalışıyorlar. 399'a tabi olarak çalışan memurlar 657'ye tabi olarak çalışanlarla aynı haklara sahiptirler. beilki bir kaç farklılık olabilir o da önemli değildir.

İtfaiyeci55, 9 yıl önce

399 Kit Sözleşmeli yani DHMİ çalışanlarının durumu konusunda yeni atananlarda bir tedirginlik olabiliyor.Bildiğimiz sözleşmeli çalışanlardan farklıdır sanırım bu durum.657 ile farklarını yazarak son noktayı koyar mısın ?

25 Aralık 2014 09:58

Ve bu farklılıklar çok fazla olmamakla birlikte şunlardan ibarettir.

1- 657 de ilk 1 yıl sonunda 20 gun ızın hakkı kazanırsınız ve ızın hakkınızı 1 yıl ıcınde kullanmasanız dahi bırdahaki yıla aktarılır fakat 399 kurumlarda Her yıl 20 gun ızın hakkınızı kullanmalısınız kullanmazsanız bırdahakı yıla devretmez kullanmadıklarınız.

2- 657 Kurumlarda 1 ila 2 yıl arasında onaylanır asaletınız 399 Kurumlarda 6 ay sonunda onaylanır. ve maaşınıza bir miktar zam gelir. Fakat 657 kurumlarda maaşa öyle bir zam gelmez.

3- 657 Kurumlarda Teknik kadrolardaki arkadaşlar üst öğrenim okullarının devamını okuduklarında Meslek yuksekokulu veya Teknık egıtım fakultesı muhendıslık gıbı) Kadrosu degısmese bıle maaşı cıddı sekılde artar.

Fakat 399 Kit kurumlarda nekadar okursanız okuyun Kadronuz degısmedıgınde Maaşınızda öyle cıddı bır artış olmaz,Bu yuzden ancak kurum ıcın gorevde yukselme sınavına gırıp kadronuzun yukselmesı gerekır. Fakat 657 kurumlarda dıplomayı verdıgınızde üst ogrenımınızden maaş cıddı bır artış yaratır.

4-657 kurumlarda kalkınmada öncelıklı bolge tazmınatı denılen doğu bölgelerinde ve kırsal kesımlerde calısanlar ıcın tazmınat vardır. 399 Kit kurumlarda bu tazmınat yoktur.

Sonuc : 657 kadrolar memurdur. 399 Kit Kurumlara Merkezi atamada atananlarda memurdur. Arada güvence farkı yok.

Sizlerde memursunuz.

KPSS den ÖSYM üzerinden Merkezi atamada nereye atanırsanız atanın Memur olursunuz.

Bu arada KİT kurum değildir DHMİ KiK diye geçer.

KİT : Kamu İktisadi Teşebbüsleri

KİK: Kamu İktisadi Kurumu

Hepinizi Tebrik ederim. Göreve Ocak ayı içinde Başlarsınız..

omeratici, 9 yıl önce

KİTLERDE müdürler hariç memurlar 399'a tabi çalışıyorlar. 399'a tabi olarak çalışan memurlar 657'ye tabi olarak çalışanlarla aynı haklara sahiptirler. beilki bir kaç farklılık olabilir o da önemli değildir.

affandrs
Şef
25 Aralık 2014 15:53

Kpss 2014/2 atamasiyla yeni atanmisbirisi olarak dhmi nin 2015 kiyafet yardimindan bizlerde yararlanabileckmiyiz yoksa bu yilki ihtiyaclarimizi kendi imkanlarimizlami giderecgiz

33serdar
Aday Memur
02 Ocak 2015 12:36

bize işe başlama tebligatı ne zaman gelicek bilgisi olan varmı?

02 Ocak 2015 14:11

5inde sanırım bizim tebligatlar gelcek serdar ona göre hazırla kendini :)

33serdar
Aday Memur
02 Ocak 2015 21:34

ya kardesim hergün bakıyorum bi ses seda yok işallah dediğin gibi olur :)

erdalemer
Aday Memur
04 Ocak 2015 22:35

sıralamada 11.yim elektronik teknisyeniyim haziran atamalarında dhmi alımları 11i bulur mu arkadaşlar

affandrs
Şef
06 Ocak 2015 12:22

arkadaşlar gözümüz aydın en sonunda atama duyurusu yapıldı
aynı ilde ikamet edenler ertesi gün
farklı ildekilerde 15 gün içerisinde kurumlarına başvuracalar
peki bu farklı ildekiler 15 gün içinde ne zmaan başlarsalar ozaman mı iş başı yapmış sayılıyorlar ?
yoksa bu 15 gün izin gibimi :)

06 Ocak 2015 14:10

Nezaman başlarsanız o gun başlar maaş işlemeye arkadaşlar. İzin gibi degıl yani bu durum.

Mumkun oldugu kadar erken baslayın daha fazla maaş almış olursunuz. erken başlamak ıyıdır.

Ama çok zaruri durumları olupda gec baslayanlarda olabılır.

Hayırlı olsun bi probleminiz olursa elımden gelenı yaparım. Mesaj cekebılırsınız.

affandrs, 9 yıl önce

arkadaşlar gözümüz aydın en sonunda atama duyurusu yapıldı
aynı ilde ikamet edenler ertesi gün
farklı ildekilerde 15 gün içerisinde kurumlarına başvuracalar
peki bu farklı ildekiler 15 gün içinde ne zmaan başlarsalar ozaman mı iş başı yapmış sayılıyorlar ?
yoksa bu 15 gün izin gibimi :)

beyazpence
Aday Memur
06 Ocak 2015 17:54

Arkadaslar oncelikle atanan herkeze hayirli olsun darisi basimiza,

bide sorum olacakti şoför kadrosunda olupta sıkıntı çeken ya da memnun olmayan var mı ?

ÇagrıSevinç
Aday Memur
06 Ocak 2015 22:44

Arkadaşlar herkes için hayırlı uuğurlu olsun...
İkiekmekbikısasamsun, forumdaki diğer mesajlarınızı da okuyoruz ve bizim için çok faydalı oluyor. Çok teşekkür ederiz.
Merak ettiğimiz husus: Tebligatlar mail yoluyla yapıldığına göre, işe başlama süremiz bugünden itibaren mi başlıyor? Yoksa yine şehir dışı: 15, aynı şehir: ertesi gün kuralı mı var?
E-tebligat'ta bir süre fasrklılığı var mı? İşe başlama süresinin 5 gün sonra başlayacağı doğru mu?

33serdar
Aday Memur
07 Ocak 2015 12:42

ayın 12 si yada 13 yada 14'ün de başlarsak işe 15inde maaş alabilirmiyiz?

Nezaman başlarsanız o gun başlar maaş işlemeye arkadaşlar. İzin gibi degıl yani bu durum.

Mumkun oldugu kadar erken baslayın daha fazla maaş almış olursunuz. erken başlamak ıyıdır.

Ama çok zaruri durumları olupda gec baslayanlarda olabılır.

Hayırlı olsun bi probleminiz olursa elımden gelenı yaparım. Mesaj cekebılırsınız.

Toplam 816 mesaj
«29303132333435363738394041

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi