Editörler : crops35
03 Eylül 2011 00:58

Engelli Öğretmen Atamalarında Rapor Soruları veya Sorunları

Sevgili arkadaşlar, Atanan veya atanmayı bekleyen engelli öğretmenlerimiz var. Bu öğretmenlerimizn rapor sorunları var. Forumda bu türden çok başlıklar açılmaktadır. Sağlıklı bilgi akışının sağlanabilmesi için konuyu tek başlık altına almakta yarar olduğunu düşünmekteyim.

baris1789
Kapalı
03 Eylül 2011 14:56

sevgili cagri nicli kardeşim...

Heyete başvuru yaparken ne için istiyorsunuz diye sorular sorular sizde bunu iş için istediğinizi belirtirsiniz.bazıları engelli maaşı bazıları araba indirimi falan filan.sizin topladılar derken birden fazla hastalıkmı söz konusu bunu yorumlarsdanız daha aydınlatıcı olurum.

biliyorsunuz rapor alınırken baltzard formülü uygulanır çoğu insan işleyişini bilmez kısaca anlayabileceğiniz gibi yorumluyor.

Mesela birden fazla hastalık için heyete başvurdun veya iki hastalık baz alırsak.ilk olarak yüksek oranlı hastalık 100 den çıkarılır mesela a hastalığına 100/40 verdi doktor.geriye bilindiği gibi 100/60 bir oran kalır.diğer yani b hastalığın içinde doktorlar.100/30 verdi diyelim senin yapman gereken geri kalan 60 oranı 30 ile çarpmak:1800 ve bunu 100 böleceksin eşittir:18 yani toplamda 100/58 bir orana eş değer eder.

Şimdi senden öğrenmek istediğim birden fazla hastalıkmı söz konusu bunu yazarsan doktorların oraya ne not düştüklerini rahatlıkla söyleyebilirim.

cagrixxxx
Memur
03 Eylül 2011 15:09

barış1789 benim hastalıkta eklemlerde hareket kısıtlılıkları ölçülüyor ona göre yüzde veriliyor bende vücuttaki 6 eklemde hareket kısıtlılığı var belli bir miktar açıklıyor örneğin dirsek eklemi normal bir bireyde 180 derece iken bende 120 derece yani örnek olarak söyleyebilirim tüm hareketlere kısıtlığına göre bir yüzde yazmışlar nasıl olduğunu bilmiyorum ama sıkıtlılıkların önünde yazıyordu orda gördüm benim hastalık tek ve eklem romatizması buna göre verildi oran.

cagrixxxx
Memur
03 Eylül 2011 15:18

heyet için başvururkende iş için diye başvurdum özürlü işçi yazdılar kağıtların üzerine...

baris1789
Kapalı
03 Eylül 2011 15:23

Raporun süreli olup olmadığı ile süreli raporlarda kontrol süresi mutlaka belirtilir.Raporun kullanım amacı bölümüne, bireyin özür grubuna uygun hakları yazılır.

Sevgli kardeşim senin hastalık türünde şu formüller kullnılır hesaplamalar yapılır.

1 Eklem hareket açıklığına bağlı özürlülüğün hesaplanması

2 Spesifik omurga hastalığı tanısına bağlı özürlülüğün hesaplanması

3 Spinal sinir kayıplarına bağlı özürlülüğün hesaplanması

Bunlar kullanılarak hastanın sıkıntı yaşadığı temel bölgeler belirlenir. tabii doktorlar bu çerçevede incelemişlerdir.bu 3 özelliği fazla açıklama getirmeden yorumlamaya çalıştım.son olarak birden fazla omurgada sorun var olduğu için bu hesaplamayı yapmışlardır diyorum..

cagrixxxx
Memur
03 Eylül 2011 15:27

barış1789 dediğiniz gibi hesapladılar sanırım doktorlar hani poliklinik muayeneleri oluyor ya orda herhangi birşey yazmadılar hastalık 2 yaşından beri var eklem kısıtlılığı yani süreli yazacaklarını ben kendim inanmıyorum alınca göreceğim ama sizin düşünceniz nedir öğretmenlik için herhangi bir sorun olmaz değil mi?

baris1789
Kapalı
03 Eylül 2011 15:29

asla ve asla kesinlikle ve kesinlikle sorun olmaz için rahatttttttttttttttttt olsun...................

baris1789
Kapalı
03 Eylül 2011 15:32

bu hastalıkla bir çok kuruluşta çalışan engelli personeller bile var, için rahat olsun.ayrıca geçmiş olsun...her bilgi için yardıma hazırız kardeşim.ayrıca unutmadan sağlam statüde var desem yalan olmaz :)))))))))))

baris1789
Kapalı
03 Eylül 2011 15:42

bu arada almadanda görebililirsiniz.rapor düzenleme odasına gidecen ricaa edeceksin.onlarda seni kırmyacaklardır.

cagrixxxx
Memur
03 Eylül 2011 15:48

sağlam statü derken onu anlamadım kardeş ama sağol yardımın için valla raporu alıp işkura başvuru yapacağım iş bulmam gerekiyor sınava kadar...

baris1789
Kapalı
03 Eylül 2011 15:56

yani sağlam kadrolardan bu hastalıklarla başlayan bile var demek istemiştim.

baris1789
Kapalı
03 Eylül 2011 15:58

engelli statüsünde olmayan diyebiliriz normal kadrolardan.

cagrixxxx
Memur
03 Eylül 2011 16:03

valla kardeşim ben notmail statüde birçok iş aradım insanlar iş başvurusuna çağıyorlar engelli olduğunu görünce istemiyorlar...çok denedim anlayacağın engelli statüsünde yerleşebileceğim ancak iş bulma konusunda yardımcı da olursan sevinirim...

resimci2352
Kapalı
03 Eylül 2011 17:34

ya arkadaşlar çalışabilir ibaresin yazmıyor bende arka kısımda kutucuklarda istihtam için evet diyor bu calışabilir ibaresi ile aynı mı? ve ön tarafta incelik isteyen islerde ve derinlik hissi olan işlerde çalısamaz yazıyor yanı bu sorun olur mu?

baris1789
Kapalı
03 Eylül 2011 18:20

resimci zaman bulacağım ilk anda dönüp cevaplarım...

baris1789
Kapalı
03 Eylül 2011 21:53

sevgili kardeşim incelik işler dediği mesela hassasiyet gerektiren elektrik,vb.meslek gurupları,derinlik dediğini biraz açabiliriz sende görme il ilgili bir sorun varmı ...

resimci2352
Kapalı
03 Eylül 2011 21:55

evet problemim gözümde zaten

baris1789
Kapalı
03 Eylül 2011 21:58

iyi çözmüşüz o halde öğretmenlik yapabilirsin kardeşim için rahat olsun...derinlik hissi mesela şöfürlük yapmanda v.b guruptaki işleri yapmanda sakınca belirtilmiş. yani öğretmenlik mesleğiyle ilgili en ufak bir sorun yok

resimci2352
Kapalı
03 Eylül 2011 22:00

barış istihtam için evet yazmış bu çalısabılır ile aynı degıl mı?

resimci2352
Kapalı
03 Eylül 2011 22:03

bu gecen yıl basvuru yapan öğretmenlerin hepsinin ataması yapıldı değil mi?

baris1789
Kapalı
03 Eylül 2011 22:06

1000 KİŞİDEN 850 KADARI ATANDI BAZILARI FORMASYON ALMADIĞI İÇİN BAŞVURULARI ATANSADA KABÜL GÖRMEDİ...

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi