Editörler : Pangaea
30 Temmuz 2008 13:03

Hizmet Bölgeleri

http://personel.meb.gov.tr/upload/turkiye_haritasi_hizmet_bolgeleri.pdf

Arkadaşlar mecburi hizmet bölgelerine buradan bakabilirsiniz. Mecburi hizmet olayını asla aklınızdan çıkarmayın. Çünkü çok önemli, eğer ki eş durumu gibi bir avantajınız olmayacaksa 3 yıl sonra sizi herhangi bir mecburi hizmet bölgesine kesin gönderiyorlar. Siz tercih edin yoksa perişan olursunuz. Konu hakkında her türlü yardımcı olabilirim. Temasa geçebilirsiniz.

Geçen yıl bana atanmış bir arkadaşım çok yardımcı olmuştu o yüzden şu anda çok memnunum.

erc50
Aday Memur
30 Temmuz 2008 16:22

valla bence de çok önemli bi konu

o nedenle 2. biölge mersine yakın bi yerler yazıcaz heralde

inşallah gelir.

bu arada bildiğim kadarıyla 2. bölge de mecburi ama 4 yıl sürüyor...doğrumuyum arkadaşım???

isikayhan
Kapalı
30 Temmuz 2008 16:31

1. bölgenin D ve E tipi ilçelerinde 5 yıl

2. bölge illerinde 4 yıl

3. bölge illerinde 3 yıl

ama dikkat bunlar takvim yılı, öğretim yılı değil

htc_85
Memur
30 Temmuz 2008 16:36

bişey sorucam peki eşimiz memur değilse doğu görevi yapmak zorunda değilse biz yine doğu görevi yapıyomuyuz?

30 Temmuz 2008 16:41

Yapıyorsunuz ama çok yakın yerlerde.

htc_85
Memur
30 Temmuz 2008 16:45

hmmm saol..edirneli olduğuma göre en yakın istanbul var doğu görevi sayılan ufff evlenmeden doğu görevini aradan çıkarmak lazım :(

30 Temmuz 2008 16:46

Edirne'nin d ya da e bölgesi de olabilir.

htc_85
Memur
30 Temmuz 2008 16:55

malesef yok ya sadece a b c var trakyada d ve e yok:(

isikayhan
Kapalı
30 Temmuz 2008 17:30

ilk atamada zorunlu hizmet bölge il/ilçe ye atanamaz 1. bölgede başlarsanız sonra istenilen yere gitmek çok zor olabiliyor

30 Temmuz 2008 17:42

Edirne de d ve e bolgesi yokki en iyi alternatif balıkesirdeki ilceleri degerlendirin izmir de olabilir am gercrkten d ve e bolgesi ne diyebilirim ki karadenizde bir cok yer var bakın es gecmeyin derim....

microp
Aday Memur
30 Temmuz 2008 17:49

çankırıyı yazın derim..daha güzel zorunlu hizmet bölgesi bulamazsınız

htc_85
Memur
30 Temmuz 2008 18:03

batıdaki zorunlu hizmet bölgelerinin puanları yüksektir ama bence

happinesss
Memur
30 Temmuz 2008 18:10

peki arkadaşlar harflerin altındaki puanlar ne???Mesela e nin altında 22 yazıyor filan??

microp
Aday Memur
30 Temmuz 2008 18:15

o puan o yerden her yıl toplayacağın puan demektir...18-22 zorunlu hizmettir her yerde...

happinesss
Memur
30 Temmuz 2008 18:19

teşekkür ederim microp.peki bu puanları öğretmenlere okul müdürleri ve müfettişler mi veriyor?

isikayhan
Kapalı
30 Temmuz 2008 18:21

10-22 arasındaki sayılar yıllık hizmet puanlarıdır, belde ve köylerde ayrıca puan verilir

bu puanlarla ileride il içi ve iller arası yer değiştirmede kullanılcaktır. yani çok çok önemlidir

isikayhan
Kapalı
30 Temmuz 2008 18:24

http://personel.meb.gov.tr/daireler/mevzuat/mevzuatlar/

m_e_b_ogretmenlerinin_atama_ve_yer_degistirme_yonetmeligi.pdf

Hizmet sınıfları ve hizmet puanı hesabı

MADDE 48-(1) Öğretmen ataması ve çalıştırılmasında güçlük derecesi bakımından

benzerlik ve yakınlık gösteren il ve ilçeler gruplandırılarak beş sınıfa ayrılmıştır. Bu hizmet

sınıflarına dâhil edilen il ve ilçeler ile bu il ve ilçelerde her hizmet yılı için verilecek hizmet

puanı; bu Yönetmelik ekinde yer alan ek-2 deki İl, İlçe Sınıfları ve Puan Çizelgesinde

gösterilmiştir.

(2) İl veya ilçelerin (A), (B) ve (C) hizmet sınıfları için öngörülen hizmet puanlarına

bu il veya ilçelerin belde statüsündeki yerleşim yerlerinde geçirilen her yıla 2 puan, köy

statüsündeki yerleşim yerlerinde bulunan yerlerde geçirilen her yıla 6 puan, (D) ve (E)

kapsamındaki il veya ilçeler için öngörülen hizmet puanlarına ise belde statüsündeki yerler

için 4 puan, köyleri için 8 puan ilâve edilir.

(3)Bu şekilde belirlenen puanla, öğretmenin o yerleşim yerinde geçirdiği çalışma

süresinin çarpımı sonucu hizmet puanı elde edilir.

(4)İl içinde görevli oldukları eğitim kurumlarının bulunduğu yerleşim yeri dışındaki

yerlere özre bağlı yer değiştireceklerin hizmet puanlarına; sağlık durumu özrü için 14 puan,

eş durumu özrü için 12 puan, öğrenim durumu özründe de 10 puan ilave edilir.

(5)Yerleşim yerlerinde geçirilen değerlendirmeye esas sürelerin yıldan artan her ayı

için o hizmet alanında bir yıllık süreye karşılık olan puanın 1/12'si esas alınır. Aydan artan

süreler dikkate alınmaz. Yıldan artan süreler için hesap edilen hizmet puanının kesirli olması

hâlinde kesirli puan tama tamamlanır. Ancak, bu şekilde yapılacak hesaplama sonucunda

hizmet puanı hiçbir şekilde o hizmet sınıfı için bir yıl hizmet karşılığında öngörülen puanı

geçemez.

(6)Aynı yerleşim yerinde bulunan eğitim kurumlarında geçen süreler birlikte

değerlendirilir.

(7)Hizmet puanı hesabında görev yeri değişikliklerinde mehil müddetinde geçen

süreler eski görev yerinde değerlendirilir.

isikayhan
Kapalı
30 Temmuz 2008 18:26

puanları kimse vermez görev süresi geçtikçe otomatik olarak alınır

microp
Aday Memur
30 Temmuz 2008 18:36

HAYIR O PUANLAR standart...ama bakanlık bazen değiştirebiliyo..

happinesss
Memur
30 Temmuz 2008 18:58

teşekkürler arkadaşlar.

teacher.derya
Şube Müdürü
30 Temmuz 2008 19:04

ya hakketen ben ne yapsam ki. ailem bi yerde sevgilim başka bi yerde. bi de zorunlu hizmet durumu var. iyi bi puan aldım ama hala kafam karışık nereyi yazacağıma karar veremiyorum. ama önce zorunlu hizmeti aradan çıkarmak mantıklı geliyor.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi