Editörler : "eskiyara"Pangaea
03 Ekim 2012 08:06

Müdür Yardımcıları

Müdür yardımcısı mı müdürün yardımcısı mı????

Comador
Şube Müdürü
03 Ekim 2012 09:55

Hepsinin yardımcısı hatta kölesi hocam.

başağım
Aday Memur
03 Ekim 2012 10:10

Ağlamak istiyorum...

mavi0101
Şube Müdürü
03 Ekim 2012 17:03

yrdımcısı değil hocam hizmetkarı dır

safari-63
Müsteşar Yardımcısı
03 Ekim 2012 20:57

yardımcı müdürdür

liz hurley
Aday Memur
07 Ekim 2012 00:11

müdür yamağıdır

esas3455
Memur
07 Ekim 2012 00:37

ne olduğu belli değildir.sorumlulukları çoktur-hiç bir yetkisi yoktur

m.dealer
Memur
07 Ekim 2012 14:07

müdürün yetki verip arkanda durursa müdür gibi yetkin olur.

elayaren08
Aday Memur
08 Ekim 2012 16:36

kendimi memur gibi hissediyorum yani öğretmenden çok memur:(

başağım
Aday Memur
09 Ekim 2012 09:11

Kendini müdür yardımcısı gib hisseden var mı ?? Bayan yöneticiler ve erkek yöneticiler arasında fark var mıdır??Müdürlerin baskısı hangisine yönelik daha fazladır??

ruki_85
Kapalı
09 Ekim 2012 19:08

müdür yardımcıları hazır burada toplanmışken bir soru sarabilirmiyim. e okulda devamsızlıkları girmek kimin işidir.

ruki_85
Kapalı
09 Ekim 2012 19:17

sizin durumunuza da bir öğretmen olarak yorum yapayım. malesef türkiyede müdürler müdür yardımcılarına her işi yüklüyorr öğretmene de aynı şekilde, patron işçi ilişkisi gibi. eskiden di emir vererek iş yaptırmak. bence nasıl ki öğretmen - öğrenci ilişkisi değiştiyse müdür- müdür yardımcısı- öğretmen ilişkileri de değişti. eskiden di emir vermek. şuan öyle olmaması gerekir. eğitim bir ekip işidir. birisinin üstüne yıkarak verim beklemek yanlış olur. eğer mdür yardımcısı harıl harıl çalışıp müdür oturuyyorsa o müdürün karakterinde kişiliğinde bir sorun vardır. eğitime bakış açısında bir sıkıntı vardır. egosunu tatmin etmek isteyen bencil birisidir. eğitim kadrosunu arkasına alamayan müdürler hiç bir zaman başarıyı yakalayamazlar. ben ankarrada bir kurumda çalıştım yemin ediyorum idarecilerimiz biz öğretmenlerden daha çok çalışıyordu senin işin benim işim olayı yoktu. herkes birbirine destek ve yardımcı oluyordu. müdürlerin bence iyi lider nasıl olunur iletişim vs konularında hizmet içi eğitim almaları gerekir. adam daha konuşmasını bilmiyor müdür olmuş:))))

vlknelf
Memur
10 Ekim 2012 13:37

müdür yardımcısı arkadaşlar aranızda vekil olanlara bir sorum olacak ben bu sene geldiğim okulda vekil olarak görev aldım ancak bana 1 sene dolmadan yıllık izin kullanamazsın diyorlar bilgisi olan var mı acaba

başağım
Aday Memur
12 Ekim 2012 10:49

e-okulda devamsızlığı ilkokulda sınıf öğretmenleri girebilir ancak ortaokulda müdür yardımcıları girmelidir. bizim uygulamayı soracak olursanız sisteme devamsızlıkları ben giriyorum. İyi bir idareci(müdür) personeli arasında görev paylaşımını adil yapar ve görevi gerçekten yapabilecek kişilere verir her zaman da arkasında durur. kendisi de her konuda yardımcı olmaya hazırdır... Ancak yapılan genel uygulama da müdür tüm görevi yardımcısına ya da öğretmenine kaba bir tabir olacak ama yığar :( kendisi de yardımcı falan olmas.kurumun sağlıklı işlemesi için katılımcı , paylaşımcı ve çözümcül bir yaklaşım olmalı "hükmedici" yaklaşım asla olmamalıdır...

başağım
Aday Memur
12 Ekim 2012 10:54

m.delaer hocam "yetki"yi müdür vermez müdür yardımcısı görevine atanan kişi o görevle birlikte "müdür yardımcılığı yetkileri"ni de beraberinde almıştır.Ancak müdür bu yetkiyi kısıtlamaya çalışmakta hatta kendisinin "İZAURASI" muamelesi yapmakta bu yetkiyi nerden alıyorsa :))

ruki_85
Kapalı
13 Ekim 2012 02:58

hocam ben sınıfçıyım ama devamsızlık girmicem karar aldım çünkü habire kendi işlerini üstümüze yıkıyor kendisi de lojmanda yatıyor neden gireyim. o ek dersini yiyecek yattığı yerden para alcak ben de onun yapması gerrekn işi neden yapayım. girmicem kurul toplantısında da itiraz ettim, dilekçe de verdim. bakalım sonu nereye gideecek:)))

başağım
Aday Memur
13 Ekim 2012 23:44

ruki hocam branşınızı rica edebilir miyim ??

ruki_85
Kapalı
14 Ekim 2012 17:39

sınıfçıyım

başağım
Aday Memur
15 Ekim 2012 08:39

sonucu biyere gitmicek...öğrenci devamsızlıklarını idare yetki öğretmene yetki verdiği durumda girmek durumundadır...ama sizinkisi biraz inatlaşma olmuş aradaki samimiyetsizlikten kaynaklanan...bence dert etmeyin istemiyosanız ve de idarenin samimiyetine de inanmıyosanız girmeyin ruki_85 :))

Comador
Şube Müdürü
15 Ekim 2012 11:12

Devamsızlık idarenin görevidir. Öğretmene yetki falan verilemez. Hangi okul yapıyorsa yanlış yapıyor. Hatta okul dönüşümlerinden sonra öğretmenlere hangi yetkilerin verileceği bizlere il mem tarafından belirtildi.

Öğretmen devamsızlıkları sadece görüntüleyebilir.

başağım
Aday Memur
15 Ekim 2012 12:14

:))

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi