Editörler : Pangaea
06 Ocak 2010 12:25

kpss üst öğrenim seviyesinden girme davası

BİLİNDİĞİ ÜZERE KPSS YÖNETMELİĞİN'DE YER ALAN BİR UYGULAMA AMA SAÇMA UYGULAMA İLE KPSS EN ÜST ÖĞRENİM SEVİYESİNDEN GİRME HAKSIZLIK YÖNETMELİĞİNİN İPTALİ İÇİN TÜRK SAĞLIK-SEN DANIŞTAYA AÇTIĞI DAVA 21 OÇAKTA GÖRÜŞÜLEÇEK İNŞALLAH MAHKEME BU YÖNETMELİĞİ İPTAL EDER,MAĞDURUZ YA LİSE LİSANS ÖN LİSANS BÜTÜN BÖLÜM MEZUNLARI EŞİT BİLGİYE SAHİPTİR HEPİMİZ GY VE GK SORULARINI ÇÖZÜYORUZ BEN ANLAMADIM BANA DEVLET 2 YILLIK VE VE 4 YILLIK LİSANS DİPLOMASI VERİYOR VE BUNLARDAN SADECE4 YILLIK LİSANS DİPLOMASI İLE SINAVA GİRERSİN DİYOR BU HAKMI,MEVCUT LİSANS DİPLOMAMDAN İŞ ALANI ÇOK DAR NEREDEYSE YOK KPSS ALIMLARDA HİÇ KADRO VERİLMİYO,ONUN İÇİN ELİMDE OLAN HAK KAZANDIM DİĞER 2 YILLIK DİPLOMAMLA SINAVA GİRÇEM AMA YÖNETMELİK BUNU ENGELLİYOR BÖYLE UYGULAMA ANAYASAYA GÖRE UYGUN DEĞİLÇÜNKÜ KİŞİNİN ELDE ETTİĞİ DİPLOMASINI KULLANAMAMASI VE MESLEĞİNİ YAPMASINA ENGEL OLMASIDIR İNŞALLAH DANIŞTAY BU UYGULAMAYA SON VERİR DUA ADİYORUM 4 GÖZLE BEKLİYORUM DAVA SONUÇUNU İNŞALLAH OLUMLU LEYİMİZE SONUÇLANIR,AVUKATLARA SORDUM ONLAR ÇOK ŞAŞIRTI BÖYLE UYGULAMA OLMAZ DİYORLAR YASALARA AYGIRI DİYORLAR ÇOK SAÇMA BİŞEY DİYORLAR ONLARIN BİLE HABARİ YOKMUŞ BU UYGULAMADAN,DANIŞTAY BİZE GÖRE İPTAL ETMESİ GEREKİYOR DİYORLAR İNŞALLAH İPTAL EDERLER,LİSE DIŞINDA,2 YILLIK VE 4 YILLIK DİPLOMALARA SAHİP OLAN BİR KİŞİ İSTEDİĞİ DİPLOMA İLE SUNAVA GİRMELİ YAZIK YA,LİSANS'TAN SONRA 2 YILLIKTA OKUSAN KPSS GİREMİYOSUN BU UYGULAMA KİŞİNİN EMEĞİNİN ENGELLENMESİ VE MESLEK YAŞAM HAKKININ ELİNDEN ALINMASI İNŞALLAH İPTAL ETİLİR EMİNİM ARANIZDA BÖYLE MAĞDUR OLAN ARKADAŞLAR VAR....İPTAL

utahjazz
Kapalı
06 Ocak 2010 12:28

hangi mahkeme

davanın dosya no ne

bendevarım_82,3
Yasaklı
06 Ocak 2010 12:38

süper bişey ya.

Liseliler de ismekten aldıkları belge ile hatta belge olmadan iş tecrübeleleriyle lisanslıların kadrolarına atanabilirler. Ben 15 yıldır Muhesebeciyim ve lisanslı yeni mezun benim yanımda piliç gibidir. Lisans kadroları, iş deneyim bilgi beceri tecrübesi olan tüm liselilere açılma yolunu açacak bir davanın başlangıcıdır. Şayet olumlu sonuç alınırsa. :))

Bekliycezzz görcezzz

utahjazz
Kapalı
06 Ocak 2010 12:44

hangi mahkeme

davanın dosya no ne

wxxw
Daire Başkanı
06 Ocak 2010 12:49

bendevarım nikli üye SEN YANLIŞ ANLAMIŞSIN ARKADAŞIM LİSE MEZUNUYSAN SADEN KPSS LİSE MEZUNU OLARAK GİRERSİN LİSENİN ALT ÖĞRENİMİ YOKTUR.BU UYGULAMA SADECE LİSANS MEZUNLARINA YÖNELİK YANİ 2 YILLIKTAN SONRA 4 YIL OKUYAN VE ALT ÖĞRENİM SEVİYESİ OLAN ÖNLİSANTAN SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN,YANİ YÜKSEK ÖĞRENİM ALANLAR İÇİNLİSE MEZUNLARI KPSS2YE LİSE DÜZEYİNDEN,ÖMLİSAN MEZUNLAEI İSTEDİKLERİ DURUMDA LİSE DÜZEYİNDEN,LİSANS MEZUNLARI İSE LİSANS VEYA İSTEYEN SAHİP OLDUĞU 2 YIILIK ÖNLİSANS DİPLOMASI İLE GİRER ANLADIN MI ACABA

utahjazz
Kapalı
06 Ocak 2010 12:53

hala cevap gelmedi

wxxw
Daire Başkanı
06 Ocak 2010 12:56

DANIŞTAY ARKADAŞIM DOSYA NO BİLMİYORUM BEN TÜR SAĞLIK SEN'DEN ÖĞRENDİM.AYIN 21 DURUŞMAYA KATILAKLARMIŞ İNŞALLAH OLUMLU SONUÇLANIR KENDİLERİNE BİZZAT TEŞEKKÜR ETTİM.BU KONUDA PEK ÇOK KİŞİ ALT MAHKEMELERE İDARİ MAH DAVA AÇMIŞ DURUMDA AMA DANIŞTAY İDARİ ÜST MAH OLDUĞU İÇİN VERECEĞİ KARAR BAĞLAYICI VE KESİN OLAÇAK BEKLİYORUM BU OLUMLU SONUŞLANIRSA 1 YIL İÇİNDE KESİN MEMUR OLÇAM MEMUR OLMAMIM ÖNÜ AÇILIYOR BU KONUDAV ÇOK MAĞDUR ARKADAŞLAR VAR BEN MAKİNE TEKNİKERLİĞİ DİPLOMAMI KULLANABİLEÇEĞİM,BU KONUDA SAĞLIK MEZUNLARIDA DİPLOMALARININ ÜSTÜNE FARKLI DİPLAOMA ALIYORLAR ASİL DİPLOMALARI DOLAYISIYLA MESLEK DİPLOMALARI ÖLÜYOR YA ARKADAŞLAR DİPLOMA ÖLÜR MÜ ,NASIL Bİ ÜLKE 2 YILLIK DİPLOMA ÜZERİNE 4 YILLIK OKUYANIN 2 YILLIK ÖNLİSANS DİPLOMASI ÇLÜR MÜ BÖYLE BİRŞEY OLURMU BU KİŞİNİN ÖLÜMÜ DEMEKTİR ÇÜNKÜ İNSANI MESLEĞİNİ EKMEĞİNİ ÇALIYORSUN BEN DANIŞTAYA 12.DAİREYE DİLEKÇE YAZCAM MAĞDUR OLDUĞU BELİRTMEK BU DAVANIN İPTALİ İÇİN SİZDE DİLEKÇE YAZIN ARKADAŞLAR SONUÇA OLUMLU KAYKISI OLUR TÜRK MİLLETİ ADINA AÇILAN BİR DAVA...

bendevarım_82,3
Yasaklı
06 Ocak 2010 12:57

yuh

yani bize bu işten lokma yok mu...

Olsun be hayırlısı neyse o olsun

özlem22
Şef
06 Ocak 2010 13:06

Umarım olumlu sonuçlanır çünkü çok saçma bir uygulama bende aynı durumdayım malesef lisans mezunu olduğum bölümde kpss ataması çok az ama önlisans da çok fazla ve bu yüzden devlet kadrolarına girme şansımız kısıtlı bu haksızlık giderilmeli kesinlikle

bendevarım_82,3
Yasaklı
06 Ocak 2010 15:01

özlem sen ne dediğinin farkındamısın. Önlisans lisansdan daha çok kadroya sahip diyorsun. Böyle düşünüyorsanız ben de diyorum ki İnşallah bu dava olumsuz sonuçlanır.

Ve ben siz lisanslılara bu başlığı açan bu başlığı destekleyen lisanslılara buradan üzülerek diyorum ki bu dava sittiiiiiiiiiiin sene sonra da istediğiniz neticede sonuçlanmaz. Zekâ kıtlığı olan bir devlet de bu dava sizin beklentiniz ile sonuçlanır. Malezya iyi örnek olur. Malezyalı halk böyle bir uygulama ister devleti yönetenler de aynı zeâ seviyesine sahip olduğundan halk ile uyum içinde sizin istediğiniz bir sisteme ok der.

Ancak Burası T.C. ... Dünyaya saldığımız Türk beyinlerimizin değerlerinin parayla ölçülemeyeceğini farkeden bir Hükümet politikası, bu beyinlerin tekrar Türkiyeye dönüşünü hızlandırmıştır.

İşte bu Üstün zekâ Türk Milletinin seçtiği temsilcisi de Türk Milletini temsilendir. Sizin açtığınız başlığa gülmek gerek.

KATILA KATILA GÜLEYİRUM HALİNA...

NE OLDİ SAAA

NE OLDİ OYLE...

Lisan Diploması ile liseli ile aynı statüde sınava gir. Yuh yuh yuh daha neler. Bir üst seviye bir alt seviye ile aynı sınavda eşit statüde yarışsın ancak kadrolara gelince Lisanslı liseli ve önlisanslının kadrosunuda tercih ederken, önlisanslı sadece önlisans ve lise kadrosu, liseli de sadece lise kadrosunu tercih edebilecek. YUH DENİR. BUNUN OLACAĞINA İNANIYORMUSUNUZ.

BİR DE LİSANSLI OLARAK AÇTIĞINIZ BAŞLIĞA BAKIN VE BAŞLIK ALTINDA SAVUNDUĞUNUZ TEZE BAKIN.

MEMURLAR NET!

SESİMİ DUY!

Bunu önsayfaya taşı ki Millet lisanslıların ne için mücadele ettiğini görsün.

Recep Tayyip doğru demiş. Şimdi ayakta alkışlamak gerek.

"Her Üniversite mezunu iş bulacak diye bir kaide yok"

Ben bir liseli olarak söylüyorum.

Lisanslıların tümü bunlar gibiyse bunları ben ticarette de masa başı işte de cebimden çıkartırım. Bunlar çalıştıkları şirkette alacakları yanlış kararla şirketi batırırlar.

CULEYİRUM HALİNİZA...

NE OLDİ SİZE

NE OLDİ BOYLE

utahjazz
Kapalı
06 Ocak 2010 15:07

atmıyosan

hangi mahkeme

davanın dosya no ne söyle WxxWW

özlem22
Şef
06 Ocak 2010 15:13

bendevarım_82,3 siz yazdığımı doğru anlamadınız galiba önlisanstan alım çok demedim benim önlisantan mezun olduğum bölümde alım çok lisantan mezun olduğumdan çok az dedim sırf lisans okuduk diye neden önlisans diplomalarını devlette kullanamayalım bu saçmalık değilde nedir tabiki bizde lisans bölümlerimizden atanmak istiyoruz boşuna okumadık onca sene ama devlet bize kadro vermiyorsa ne yapalım okumak suç tabi bu ülkede Recep Tayyip tabi doğru demiş ama nedense kendi çocukları için geçerli değil bu dediği

bendevarım_82,3
Yasaklı
06 Ocak 2010 15:14

arkadaşlar şayet bu davayı kazanın benden size tapu gibi söz;

bunu da size ben tanıycam. Sizler, bir alt öğrenimden sınava girme hakkına sahip olma hakkını elde edin söz veriyorum

işte size benim vereceğim hak.

Hani bilirsiniz ilköğretim 8 yıldır ve bu arada 8. sınıf sonunda bir SBS sınavı olur hatta 6. , 7., ve 8. sınıflarda her yıl oluyor artık hepsinin ortalaması ile Lise okullarına gidiyorlar. Ya işte ben de size bu hakkı vericem.

EVET YANLIŞ DUYMADINIZ

SİZLERE SBS ye girme hakkını veriom.

Muhteşem bişi di mi arkadaşlar. Bir alt öğrenim seviyesinden sınava girmek.

Ha bu arada belediyeler yine memur kadrosu alırken çöpçü hizmetli v.s. iş makineleri operatörü E ehliyetli şoför

işte bunun gibi alımlarda ilköğretim mezunu alınıyordu bugüne kadar liseli bile başvuramadığı alımları çok gördük.

Altdüzey öğrenim seviyesi: ilköğretim

Üstdüzey öğrenim seviyesi: ilköğretim

Bu alımlara siz lisanlıların da başvurması için bi dava daha açın olur mu. Öyle ya siz lisanslısınız. İlköğretim mezununun yapacağı işi gayet yapabilirsiniz.

SİZ VAR YA SİZ ...

O İlköğretim mezunu kadar beyni olmayan siz lisanslılarsınız işte bu kadar.

Dobra dobra söylüyorum...

Bu davayı haklı gören kim varsa ve lisanslı olduğunu iddia ediyorsa ben onun beynine ilköğretim mezunu birinin beyninden daha az değer veririm.

Sözüm tüm lisanslılara hitaben olamaz elbette...

Zaten tüm lisanslılar sizin gibi düşünseydi okuyanlarla cevap yazanlar yani sizin gibi düşünenler eşit olurdu.

Millet sadece bakıp geçmiş. İşte bu yüzden gülünmeklisiniz...

nazenin_86
Kapalı
06 Ocak 2010 15:45

ben bu yıl lisans mezunu olarak gircem bu dava olumlu sonuçlanırsa önlisans mezunu olarakta girebilirmiyim bi yılda iki kez yani?

Kandas
Daire Başkanı
06 Ocak 2010 16:16

bence herkesin bitirdiği üst öğrenimden sınava girmesi uygulamsı hiçte öyle saçma bir uygulama değil.bir kere arkadaşın dediği "LİSE LİSANS ÖN LİSANS BÜTÜN BÖLÜM MEZUNLARI EŞİT BİLGİYE SAHİPTİR HEPİMİZ GY VE GK SORULARINI ÇÖZÜYORUZ" ifadesi yanlış evet sınavlar ikisindede gy gk olabilir ama soruların zorluk dereceleri farklı. böyle bir uygulama yapılmadığında bundan mağdur olacak olan lise mezunları olacaktır. oh ne güzel adam gitmiş lisans okumuş hala lise düzeyinden sınava gireyim, önlisanstan sınava gireyim diyor. ne güzel iş valla. arkadaş "MEVCUT LİSANS DİPLOMAMDAN İŞ ALANI ÇOK DAR NEREDEYSE YOK KPSS ALIMLARDA HİÇ KADRO VERİLMİYO,ONUN İÇİN ELİMDE OLAN HAK KAZANDIM DİĞER 2 YILLIK DİPLOMAMLA SINAVA GİRÇEM AMA YÖNETMELİK BUNU ENGELLİYOR" bu anayasaya aykırı demiş ki burada iki yanlış var. 1. kimse devlette çalışmak zorunda değil. madem önlisans diplomandan daha kolay iş bulaağını düşünüyorsun. özele başvurabilirsin. orada kimse yahu bu adam lisans mezunu bunu liseli ile bir değerlendiremezsin bunları ayrı sınava tut haksızlık olmasın demez zaten adamlarda çoğu zaman (büyük şirket alımları yada uygulamaya dönük meslekler hariç)sınav falan da yapmaz işine geleni alır kimsede niyhe şunu değilde bunu aldın demez. ama devlette işler böyle yürümez. insanları bir sınava tabi tutmak zorunlu ve beğensenizde beğenmesenizde kpss insanlar arasında azami derecede eşitliği sağlmak üzerine bina edilmiş. 2. olarak arkadaş bu uygulama anayasaya aykırı çünkü insanların "ELDE ETTİĞİ DİPLOMASINI KULLANAMAMASIna VE MESLEĞİNİ YAPMASINA ENGEL OLuyor" demiş amma velakin anayasanın eşitlik ilkesini unutmuş. bu ilkenin uygulanması hususunda mahkeme kararlarında söylendiği gibi devlet eşitliği sağlamalıdır ve bu eşitlik eşit durumda olanların eşitliğidir. bu durumda bir lisans mezunu da bir lisans mezunu ile sınava sokulamaz. çünkü eşitliğe aykırı olur.

son olarak arkadaş avukatlara sordum olmaz böyle uygulama yasalara aykırı dediler diyor. o avukatlara pek de güvenmemesini tavsiye ederim. zira kpss de 35 alımış ve atanamamış birisine nasıl atanmazsın şimdiye kadar 4 yerleştirme oldu atanman lazımdı diye gaz verip dava açtıranlarda avukatlardır. sanırım davanın sonucundan bahsetmeme gerek yok.şunu unutma arkadaşım avukatlar b ürolarına gelen insanların duymak istedikleri şeyleri söylerler. çünkü insanları ikna etmeninin ve onlar kanalıyla dava açtırmanın en emin yolu budur.

wxxw
Daire Başkanı
07 Ocak 2010 14:07

bendevarım ve kandas rumuzlu üye siz hiç okul okumadınız mı ulan bu uygulama sadece lisanların önlisanstan girmesi için ben liseden sınava girmicem ki zaten bir de diyosun diplomayı özelde kullan bu diplomayı ilk devlette kullanmalıyım çünkü bu diplomayı bana devlet verdi devlette gecmiyorsa o zaman devlet neden veriyor üstelik konuşmana dikkat et lazzzzzzzz sen biraz okul okuda kendini geliştie üstelik lisans mezunu olmak istiyosan git okul oku bal gibide iptal olçak çünkü anayasaya aykırı kişinin mwslwk hakkının elinden alınması devletin verdiği diplomanın elinden alınması çok bilmişsin gülüyorum size sizin gibi insanlarda var demekki bu ülkede üstelik lise kadrolarının çoğuna üni okuyan 4 yıllıklar giriyo LİSELERE KADRO GEREKMİYO ÇÜNKÜ BU KADAR ÜNİ MEZUNU VARKEN LİSELERE AKDRO VERİLMESİNİ KINIYORUM LİSELİLER OKUSUN 4 YIL ONDAN SONRA GÖRÜRÜZ LİSELİLER HER İŞİ YAPAR OKUSALARDI BEN ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRMEK İÇİN NE DERS ÇALIŞTIM GECE GÜNDÜZ SABAHLARA KADAR 6 YIL ÜNİ OKUDUM SENDE BU KADAR OKU ONDAN SONRA KONUŞ NİYE KORKUYOSUNUZ ALIRSINIZ LİSEDEN 95 ATANIRSINIZ AYRICA LİSAN MEZUNLARI LİSE DÜZEYİNDEN SINAVA GİREMEZ SEN YANLIŞ ANLATIN BU DAVA SADECE YÜKSEK ÖĞRENİMLİLER İÇİN LİSANS MEZ SADECE ÖNLİSAN,ÖNLİSANLAR İSE SADECE LİSE MAZ OLAARK GİREBİLİR BİZ SAHİP OLDUĞUMUZ 2 YILLIK VE LİSAN DİPLOMALARINDAN HER İKİSİNİDE KULLANAMAZSAM NE DİYE BU DİPLOMA VRİLDİ BU BİZİM EN ASLİ HAKKIMIZDIR ÜSTELİK SENİN NEDEN ZORUNA GİTTİ ....

Kandas
Daire Başkanı
07 Ocak 2010 15:13

wxxw istediğin kadar gül bu dava açanların aleyhine sonuçlanacak bunu da hepimiz göreceğiz. birde hiçmi oklu okumadınız bu dava lisansların önlisans düzeyinden sınava girmesi için demişsin bunu yazarken az biraz kafanı çalıştırsa idin lisans mezununa önlisanstan sınava girme hakkı veren bir kararın insanların lise düzeyinden sınava girmesine de otomatik olarak cevaz verebileceğini anlardın. ne yani birisi ben hem lisans hem özlisans mezunuyum bana önlisanstan sınava girme hakkı tanınmalı diye dava açıp kazanacak lisans mezunu olupta lise düzeyinden sınava girmek kendileri için avantaj teşkil edecekler boş duracaklar. yok ya. mesela ben sağlık meslek lisesi mezunuyum.ama aynı zamanda lisans mezunuyum şimdi böyle bir dava kazanılırsa bana da lise düzeyinden sınava girme hakkı verilir. çünkü senin mantığından gisersek benim lise diplomamı da devlet verdi. hamde dönemin sağlık bakanının ıslak imzası ile birlikte.(bu arada şunu da belirteyim.ben lise düzeyinden yada herhangi bir düzeyden sınava girmeye çalışmıyorum/girmiyorum.)

bu dava kazanılamaz/kazanılmamalıdır.elmalarla armutlar aynı sepette toplanmaz.

wxxw
Daire Başkanı
09 Ocak 2010 12:58

sen manyakmısın oğlum anlamıyomusun ben sana diyorum lisans mezunu isterse alt seviyeden sınava girer liseden de girer çünkü lisede kadrosu varsa tabi zaten bu konu sağlıkçıları çok etkiledi sen davaya destek vereceğine aksini savunuyosun bu ülkede birliktelik olmadığı için insanlar bu hale geliyor gençleri oyalıyorlar kanun çıkarıp önümüzü kapatıyorlar ben lisans diplomamı yırtıp attım zaten işime yaramayan diplomayı ne yapayım,bu konu senide ilgilendiriyor asıl sağlıkçılar bu davaya destek vermeli bu konuda çok mağdur var,öğneğin bir arkadaş yakın danıtığım;sağlık meslek sağlık teknikeri mez lise diploması üzerine mühendislik okumuş sağlık diploması ile iş bulsu Ankarada özel bi hastenede sana soruyorum bu arkadaş mühendislik okuduğu halde bu diploması ile iş bulamıyor ve lise sağlık diploması ile çalışıyor ve sağlık bakanlığına girmek bu insanın en doğal hakkı değilde nedir?Ama kpss sağlık lisesi dploması ile başvuramıyo BU UYGULAMA AÇIKÇA;KİŞİNİN MESLEK,ÇALIŞMA,YAŞAM OLAN KAZANILMIŞ HAKKININ ELİNDEN ALINMASIDIR BU YÖNETMELİK KALDIRILMALI OLMAZSA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE KADAR GİTEÇEĞİM KAFAYA KOTUM BU İŞLE SONUNA KADAR İLGİLENEÇEĞİM SİZİDE BU NA DESTEK VERMEYİ BEKLİYORUM BU HERKESİ İLGİLENDİREN BİR SORUNDUR....

Sessiz!!!
Aday Memur
09 Ocak 2010 13:17

wwxw arkadaşım haklı bende bu kanunun mağduruyum.Sağlık mezunuyum.Boş durmayıp işletmeyi bitirdim ve şuan da işsizim.2 yhıllık sağlık diplomam şuanda kağıt parçası.Bi hükümlülüğü yok .Kalifiye elemanlarını bu gibi saçma grekçelerle yiyor devlet.

utahjazz
Kapalı
09 Ocak 2010 14:36

hangi mahkemede ve dosya esas no kaç?

wxxw
Daire Başkanı
09 Ocak 2010 14:55

dosya no bilmiyorum arkadaşım

Toplam 331 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük