Editörler : supporters.
29 Kasım 2010 02:42

XSPOR Endeksi (TSPOR-BJKAS-FENER-GSARAY) Spor Hisse Yorumları
XSPOR Endeksi (TSPOR-BJKAS-FENER-GSARAY) Spor Hisse Yorumları

kaspersky_security
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2010 07:05

Futbol kağıtları sadece galibiyet ve mağlubiyete endeksli değildir, yani düz mantıkla bakarsak x takımı yenerse kagıt yükselir, yenilirse düşer diye bakmak yanıltıcı olur, bilanço, mali yapı, hedeflere , endeksin genel durumuna vs bakmak gerekir diye düşünüyorum..

kaspersky_security
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2010 17:34

Yukasrıdaki yazıma ek olarak bugun bakın hafta sonu Beşiktaş G.sarayı yendi derby galibiyetine rağmen BJK hissesi düştü, Fenerbahçe yendi ama bugun o da düştü.

Gsaray yenildi oda düştü:):)

Yani sadece bir maçlık sonuçlar kağıda etki etmiyor.

kaspersky_security
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2010 17:36

Ama fener bahçenin nisan mayıs gibi yukseleceğini düşünüyorum o yüzden 55 civarında alım yapmayı düşünüyorum ama kararsızım..YTD

Aynı şekilde Bjk suan için alım seviyesine geldi diye düşünüyorum orta vade için alınabilir. YTD

BorsaSTock
Genel Müdür
30 Kasım 2010 00:43

Ben bu olaya şöyle bakıyorum..

Bu sene sizce kim şampiyon olur.. İşte onun hissesini alın.

1-TS:

2-BJK

3-FB

4-GS

Sanki

Tspor: hissesi bu şampiyonluk etkisinde önde olacakmış gibi duruyor. Bu hissede artışlar olacaktır. Ama işte futbol bu bell de olmuyor. Yatırım yapılabilir. Temettü potansiyeli yok. Spekülatif bir hisse

BJK: bunu hiç konuşmuyorum çok güvensiz ve sabıkalı bir hisse.

FENER: Bu hisse geçen sene 95.00 leri gördü, Çünkü şampiyonluk ve Kupada da etkilerini görebiliyorduk. Bu senede bu performansını (geriye de düşseler) sürdürebilir. Temettü potansiyeli var. Yatırım yapılabilir.

GS: Şuanda geriye düştüler ve hissenin asıl ederinin 400.00-500.00 seviyelerinde olabileceğini düşündüğüm bir hisse. Çünkü Riva projesi var. Hani ligde 2. sırada olsalardı. şuanda ki hisse değeri 400.00 lerde idi... Hisse fiyatı şuanda geriye düşmesi alım fırsatı veriyor. Yanlız daha da düşebilir çünkü sportif başarısı zayıflıyor. Üst üstte seri galibiyetler alınırsa (ki buna inanıyorsanız) bu hisse alınabilir. Dediğim gibi Bilançoyu etkileyecek riva projesi var ve bu önemli bir etkidir.Temettü potansiyeli var. Yatırım yapılabilir.

yamanland
Aday Memur
01 Aralık 2010 19:33

İkinci yarının başında girin bence...

kurban2010
Şef
03 Aralık 2010 00:48

bjk de yarın büyük yükseliş olacağını tahmin ediyorum.

degerlendirmekte fayda var

kurban2010
Şef
07 Aralık 2010 23:55

fb deki hareketi izlemekte fayda var...

.Ekonomist
Şube Müdürü
12 Aralık 2010 21:11

kurban2010
Şef
25 Aralık 2010 00:53

bjk çok güzel tranferle yaptı ben %200 bekliyorum daha önce yaptı sonuçta

.Ekonomist
Şube Müdürü
13 Ocak 2011 21:16

SPK'nın talebi üzerine futbol kulüpleri birleşme için düğmeye bastı. Geçtiğimiz aylarda birleşen Galatasaray'dan sonra Fenerbahçe'de kısa bir süre önce sportif AŞ ile futbol AŞ'yi birleştireceğini açıklamıştı. Bugün de Trapzonspor iki şirketi birleştirme çalışmalarının başladığını duyurdu.

yule1699
Daire Başkanı
19 Ocak 2011 16:55

fikir iyiymiş ama malesef çok az bir miktarda uygulayabildim tum portfoyu bolmem gerekirmiş

5 kasım: bugun:

bjk: 9,82 11,25

fb: 59,75 65,00

tspor: 14,15 26,80

kurban2010
Şef
17 Şubat 2011 00:20

bjk yönetimi hasan arat başkanlığa aday olacakmış.stad olayı.belki ertelenecekmiş.hisse tepetaklak olabilir dikkat edin...malı elinize vermesinler

yule1699
Daire Başkanı
23 Şubat 2011 13:27

bjk fazla dusmeye basladi neredeyse kelepir fiyata gelicek stad projesi ve benitez dedikodusu var kupadanda elensin dahada duser yavas yavas kademeli alima gecilebilir, fenerdeyim hala bekliyorum

kurban2010
Şef
01 Mart 2011 20:57

Işık Üniversitesi Şile Kampüsü'nde bugün yapılan, Beşiktaş'ın dünü bugünü konulu "Hayatımız Siyah Beyaz Paneli"nde BJK İkinci Başkanı Metin Keçeli, Teknik Direktör Bernd Schuster'ın görev süresinden, Beşiktaş'ın yeni stadyumuyla ilgili dünyanın her yerinden gelen tekliflere, Türk futbolunun durumu ve yabancı oyuncu kotasına kadar gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Her yıl mart ayında geleneksel olarak Işık Üniversitesi Işıklı Kartallar Kulübü tarafından düzenlenen ve moderatörlüğünü DHA Spor Servisi Müdürü Faik Gürses'in yaptığı Hayatımız Siyah Beyaz Panel'i, Beşiktaş İkinci Başkanı Metin Keçeli, Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Atilla Gökçe, Beşiktaş futbol takımı eski kaptanı ve Yeni Şafak Gazetesi Spor Yazarı Sanlı Sarıalioğlu ve Işık Üniversiteli öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster'ın sezon sonuna kadar takımın başında kalıp kalmayacağıyla ilgili öğrencilerin soruları üzerine Metin Keçeli, Bernd Schuster ile sezon sonuna kadar devam edeceklerine dikkat çekerek, 2 yıllık sözleşme yaptıklarını hatırlattı.

Keçeli, artık onu gönder bunu gönder döneminin bittiğini belirterek, "Dünyanın ünlü takımlarının teknik adamlığını yapmış birisi kendisi. Kendisiyle anlaşma yaptık. Bir takım kurduk. Madem Schuster'i seçtik, sezon sonuna kadar devam edeceğiz kendisiyle" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ'IN BUGÜN 14 TANE YABANCI OYUNCUSU VAR. FUTBOLCU TRANSFERİYLE BU İŞ MAALESEF OLMUYOR"

Beşiktaş futbol takımının Avrupa'da bile ses getiren yabancı transferlerine rağmen istediği başarıyı yakalayamadığını söyleyen Keçeli, "Üç beş futbolcu transferiyle bu iş maalesef olmuyor. Maçları kazanmamız için doğru adımlar atmalıyız. Türkiye'de yıldız sporcu yetiştirmeyi bırakmış durumdayız. Beşiktaş'ın bugün 14 tane yabancı oyuncusu var. Birçok kulübümüzde de aynı olay var.

Yabancı futbolcu kotası kısıtlanmalı ve kademeli olarak azaltılmalı. Bu kadar yabancı oyuncu oynatırsak altyapımızdan nasıl oyuncu yetiştireceğiz. Milli takımımız bu durumda başarılı maçlar nasıl çıkarır diye düşünmemiz gerekiyor" dedi.

STAT KONUSU...

İnönü Stadyumu'nun yerine yeni bir stadyumun yapılması için çalışmaların gerekli görüşmelerin yapıldığını da paneldeki konuşmasında açıklayan Beşiktaş İkinci Başkanı Metin Keçeli, "Hükümet yeni stadyuma sıcak bakıyor. Koruma Kurulu'ndan stadımızın tekrar yıkılıp yapılması için gerekli onay alınd ve şu anda Kültür Bakanlığı'nın değerlendirmesini bekliyoruz.

42 bin kişilik bir stadyuma kavuşacağız. Mart ve Nisan ayında inşasıyla ilgili teklif toplayacağız. Avrupa ülkelerinden Kanada'dan ve birçok ülkeden teklifler gelmeye başladı. Yap işlet devret modeliyle yapılacak" şeklinde konuştu.

Yeni stadyumun yapımı süresince 2 sezon dışarıda oynamak zorunda kalacaklarını söyleyen Keçeli, "Kasımpaşa, Olimpiyat ve Galatasaray stadyumları var bizim kullanabileceğimiz. Kasımpaşa'nın yeri uygun değil, Olimpiyat Stadyumu'nun ulaşım sorunu var.

Galatasaray'ın yeni stadyumu uygun, ancak medyada gündeme getirilen bu ihtiyacımızla ilgili Galatasaray Kulübü'nden resmi ve olumlu bir açıklama henüz gelmedi. Bu talebimizi de henüz resmi düzeyde iletmedik, şu ana kadar herhangi bir görüşmemiz yok" dedi.

yakında yabancı ihaleye girecek firmalar hisseyi toplamaya başlar bu fiyatalardan toplamakta fayda var 1000 lotta olsa alın derim

kurban2010
Şef
01 Mart 2011 20:59

bjk neden sakarya spor stadında oynamıyorya türkiyenin 2.çimi hemde istanbula yakın....olimpiyata gidene kadar sakaryaya gelir vatan millet sakarya

mesut.24
Aday Memur
01 Mart 2011 23:28

kurban yorumlarını devamlı takıp edıyorum ve senı tebrık etmek istiyorum çok iyi analizlar yapıyorsun ben bugun bjk hissesini aldım aldıgım anda düşüş başladi ve epy zarar ettim acaba bundan sonra ne oolacak bir de fener in durumu nasil olacak ondan da aldım oda düşüş başladi satayım yoksa beklıyım mı yarın bjk nın kupa da yarı finale çıkarsa artar mi cevaplarsan seviniirm

lionel1905
Yasaklı
01 Mart 2011 23:49

GS de enterasan hareketler olacak hissi var.telegol de serhat ulueren bile hisse için "bit yeniği olabilir" dedi.nisan ayında riva beklentisi satın alınacak deniyor.kupada antepi elerse önü açık.tamamen hissiyat yatırım matırım tavsiyesi değil.

cilara
Aday Memur
02 Mart 2011 12:50

galatasaraydan vazgeçmeyin arkadaş temettü tantanası varr mali kongre mart sonuna ertelendi ben kağıdı 390 dan aldımm şu an harbi ucuzzz bu seviyelerden alınırrr kağıtta temettü açıklanırsa 1000 TL sonra pişman olursunuzzz ayrıca kağıdın lige göre hareket etmediği çok açıkk borsanın düştüğü zaman çıktığı oldu ligdeki yenilgiler sadece ufak tefek satışları bebarinde getiriyoo adamlar malı topladılar yeterince bir aya kalmazzz fırlar gider dikkat edin tren kaçmasınnnnn ben varımı yoğumu gömdümmmm

kurban2010
Şef
13 Mart 2011 00:54

'Beşiktaş yeni stad yapamaz'

Bakan Günay, "Kendime ?Dolmabahçe Sarayı?nı denize iten bakan? dedirtmem" dedi. İşte Günay'ın stat ile ilgili açıklamaları...

12:43 | 12 Mart 2011

Beşiktaş?ın en büyük hayali İnönü Stadı?nı yıkıp daha modern bir stad yapmaktı. Anıtlar Kurulu?ndan sabırla beklenen izin geçen ay içinde çıktı ve Başkan Demirören, "Mayıs?ta ilk kazmayı vuruyoruz" dedi.

Ancak Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Dolmabahçe Sarayı?nı tehlikeye atamam. Kararı Yüksek Kurul gündemine taşıdım, kararı durdurdum. Beşiktaş oraya yeni stad yapamaz" diyerek umutları boşa çıkardı.

ITB Turizm Fuarı'nda Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile konuşan Vatan gazetesi yazarı Ercan İnan, Günay'ın Kültür ve Tabiatı Koruma Kurulu?nun Beşiktaş İnönü Stadı ile ilgili vermiş olduğu karardan rahatsızlık duyduğunu belirtti.

kurban2010
Şef
13 Mart 2011 01:03

mesut arkadaşım bjk ve fb konusunda tavsiyem şu sıra spor hisseleri yerine rahat uyuyabilceğin hisselere gecmen gunluk al-sat yapacaksan spor hıssesı alabilirsin.bjk durumu ortada riskli fb de 100 gecerse alıma devam edebilirsin.sınır 100 bjk için pek hoş bir çizgi çizmiyor.stad olayıda arap saçı ...türkiye kupasında antep gecermi allah bilir biraz beklemekte fayda var..elinde varsa satmış olduğunu umarım ama bu sadece yorum keyif senin..türkiye kupası da giderse borsaya paralel gider.ama zevk sizin.ben şahsen ....spor hısselerıne gunluk al-sat olarak goruyorum artık mesala pazartesı sabahtan ts al karını görünce %3 bile olsa ver.aynı gün içinde yap...spor hısselerını bole oynarsan kazanırsın beklentı kalp yapar bu hısselerde.. :)))

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi