Editörler : supporters.
20 Şubat 2011 00:20

Sürükleyici kitap tavsiyesi!

Arkadaşlar, kısa bir süre sonra dizimden küçük bir operasyon geçireceğim ve uzun bir süre de yatmam gerekli. Bu süreci boş boş geçirmek istemiyorum. Bunun için de sizlerden ricam bana hakikaten sürükleyici kitaplar tavsiye etmeniz. (Niyetim günde en az 200-250 sayfa okumak)

Konusunun ne olduğu çok fazla önemli değil. Dan brown ın kitapları, alacakaranlık serisi, adam fawer ın kitapları, bunları yazmanıza gerek yok okudum çünkü ;)) ama bu tarz kitaplar olması tercihimdir.

Şimdiden söyleyeyim birisi çıkıp da sakın ukalalık olsun diye edebi romanları felam yazmasın. Edebi romanlar bizim değerimiz, ama beni hakikaten sıkıyorlar.

Bunları göz önünde bulundurarak tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim.

cobalt1977
Kapalı
20 Şubat 2011 00:22

kardeşim şimdiden geçmiş olsun derim sana ama tabi tabiri caizse kitap gibi bi hatun bul onu oku derim :)

dzud_jiyy
Yasaklı
20 Şubat 2011 00:23

-okumamışsan kemal tahir devlet ana sı tam anlamıyla heyecan ve aksiyon dolu bir roman, üstelik klasiklerden

-nehir romanlardan hoşlanırsan osman dağlı nın genar kitabı aşk ve savaş arasında geçen nesilleri anlatır

-amin malouf un semerkandı suikastçıların zamanındaki bilge ve şairin hikayesi

gumuskupe
Genel Müdür

yüzüklerin efendisi oku :)

iren17
Başbakan Müsteşarı

bulutumuz dumanımız gelmiş geçmiş olsun.

kitap oku dergi oku müzik dinle

sonrada kitap yazmaya başla ...*)

Güz!
Müsteşar Yardımcısı
20 Şubat 2011 00:24

bulut, şimdiden geçmiş olsun diyorum:)

sana Ayşe Kulin in VEDA ve UMUT romanlarını tavsiye edebilirim

birbirinin devamı olan kitaplar

çok akıcı ve güzel roman

bide, Elif Şafak ın okumadıysan AŞK adlı romanını oku derim:)

sıkıcı değil bu kitaplar:)

bulut duman
Müsteşar
20 Şubat 2011 00:24

Abi hastanede bizimkiler zate yanımdan ayrılmaz, hadi diyelim ayrıldılar başhekim aile dostu olduğu için etrafımda personel de fır dönecek ;))

sonraki süreçte de evdeyim zate.

Ben bunu hangi arada yapacam :pp

iren17
Başbakan Müsteşarı
20 Şubat 2011 00:29

hatim indir bulut bundan daha iyi bir fırsat olmaz.

bulut duman
Müsteşar
20 Şubat 2011 00:29

Arkadşlar hepinize tşk ederim, sağolun.

Yaw editim zate bi ara arkadaş tavsiyesi üzerine (bendeki ışığı gördü) kitap yazmak için bi girişimde bulundum hatta baya da yazdım ama sonradan işlerimin yoğunluğundan dolayı bıraktım artık.

Arkadaşlardan birkaçına gösterdim yazdığımı ve bıraktığım için de fırça yedim ;))

Güz, aşk ı askerdeyken okumuştum gerçekten çok güzel bir kitaptı sana katılıyorum. Hatta bu kitapla ilgili hiç unutamayacağım bir anım da var ;))

cobalt1977
Kapalı
20 Şubat 2011 00:30

valla bilmiyorum ben sana en kıyak tavsiyeyi yaptım, uygulayabilmek sana kalmış:) ben ankaradaki son operasyonumda gece nöbetçi olan resepsiyonist arkadaşla muhabbet etmekten sıkılacak vakit bulamamıştım :)

Güz!
Müsteşar Yardımcısı
20 Şubat 2011 00:30

özel değilse merak ettim:)

dr_invictus
Aday Memur
20 Şubat 2011 00:33

mehmet coral bizansın yitik günceleri, ışıkla yazılsın sonsuza adım, izmir:13 eylül 1922.... tarihle kurguyu birleştirip aksiyon katmış bi de içine bundan dolayı sürükleyici... tabi böyle romanlardan hoşlanırsan amin maalouf un kitaplarını da tavsiye ederim.. afrikalı leo,semerkant, doğunun limanlarvb okuyabilirsin.. bu arada geçmiş olsunnn.....

gumuskupe
Genel Müdür
20 Şubat 2011 00:38

fantastik tarih romanlarını tavsiye ederim entrika, komplo, iktidar hırsı falan seversen mutlaka oku derim :)

tolstoy ve charles bukowski de iyidir ama böyle aksiyon oldu olduğunu söyleyemem :) ve geçmiş olsun, umarım çabuk iyileşirsin.

bulut duman
Müsteşar
20 Şubat 2011 00:43

amin maalouf un semerkant kitabını okudum ama yine de tşk ederim ;))

Güz, o kitabı askerdeyken çok sevdiğim bayan arkadaşlarımdan birisi okumam için göndermişti. Ee askerdeyken malum gelen paketleri önce komutanlar açar kontrol eder. Benimkini de açacaktı sordu ne var pakette, kimden geldi felam diye ben de söyledim kitap göndermeyi düşünüyordu sanırım o dur dedim. Bayan arkadaş derken? dedi muzip muzip gülerek sosyal öyle bir arkadaş sevgili felam değil yane dedim. Açmamda sakınca yok o zaman bi bakayım dedi ;))

Açınca pembe bir kapak ve kocaman AŞK diye yazıyor tabe çık işin içinden ;)) Bizimki başladı kahkahalarla gülmeye, "ulan bizim neyi böyle sosyal arkadaşlarımız yok yaa" dedi ve tabii ki kitabın da içeriğini bilmeyince ilk etapta biraz afalladım ama sonradn birkaç sayfa beraber baktık. Tmm dedi ikna oldu duruma ;))

Cobim sen de haklısın ama yapcek bişi yok ;))

Ayağımı askıya alacaklar, artı bizimkiler yanımda bu iş yaş ;))

semraa87
Kapalı
20 Şubat 2011 00:51

duman tavsiye edeceğim kitaplar arasında adam fawer alacakranlık serisi ve de aşk da vardı ama okumuşun:) bunlar dışında gerçekten büyük keyif alarak ve hemen bitsin sonunu görmek istiyorum diyerek yalayıp yuttuğum kitaplar arasında özellikle talha uğurluel çanakkale savaşları kitabını şiddetle tavsiye ediyorum. yine okumadıysan grance nin bütün kitapları güzel ama siyah kan bir başka güzeldi. yine okumadıysan zülfü livaneli mutluluk okuyabilirsin.

bende bu aralar yakın tarihimzle ilgili kitaplara merak sardım tavsiye edenler olursa sevinirim...

AyBüKe...
Şube Müdürü
20 Şubat 2011 00:55

buz kapanı nı tavsiye ederim

Güz!
Müsteşar Yardımcısı
20 Şubat 2011 00:56

bulut, haklısın kitabın içeriğini bilmeyenler sadece aşk konusu işlenmiş sanıyorlar:)

anı güzeldi ama:)

bulut duman
Müsteşar
20 Şubat 2011 00:58

semra tavsiyelerin için tşk ler.

ben de sana istediğin tarzda bir kitap söyleyeyim.

Şimdi okuduğum bir kitap var İlber ORTAYLI Türkiyenin-Türkiyenin yakın tarihi.

Zaten İlber ORTAYLI kendisini bu konuuda yeterince kanıtlamış birisi. İşin gerçeği biraz sıkıyor kitabın tarzı bana uymadığı için fakat, amaç yakın geleceği öğrenmek olunca sıkılsam da okuyorum ;))

semraa87
Kapalı
20 Şubat 2011 01:04

rica edrm bende tşk edrm...

aslında bende çabuk sıkılıyorum ama artık okuduğum romanlar tatmin etmiyor daha bilgilendirici siyaset olsun tarih olsun vs gibi konulara başlamak istiyorum inş olur:)

bulut duman
Müsteşar
20 Şubat 2011 01:33

Hatta şöyle yapsam daha iyi olacak ;))

Kitapların isimleri ne kadar fazla yazıldıysa bunları sıralamaya koyacağım ve en çok tavsiye edilen 8-10 kitabı da alacağım ;))

xmurat
Kapalı
20 Şubat 2011 03:37

ben en son cinali tatide yi okumuştum bayağı sürükleyici,sarsıcı bir kitaptı :))

bir daha o hazzı duyamam diye başka kitap okuyamadım,bir nevi ağzımın tadı bozulmasın diye :))

Toplam 65 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi