Editörler : F16 Gökçen
03 Mayıs 2011 15:06

Gebelikte menenjit aşısı zararlı mı?

Eşim ve ben Allah izin verirse umreye gitmeyi düşünüyoruz,tur şirketi bizden menenjit aşı kartı istedi.Acaba hamilelerde menenjit aşısı olmanın zararları var mıdır? Bilen arkadaşlar Allah rızası için cevaplarlarsa memnun olurum

t.a.t.u
Genel Müdür
13 Mayıs 2011 22:10

sadece tetenoz aşısı zararlı değildir.bunun dışında hepi zararlıdır.

sözögretmenim
Genel Müdür
15 Mayıs 2011 13:39

Ya hocam peki bizden aşı kartı istiyorlar.Bu konuda nasıl bir çare bulmalıyız? Bunun yolu nedir? Lütfen açıklayın.Allah rızası için.Çevremizde bunun yolunu gösteren doktor yok.Zaten çok az doktor var burda.Yardımlarınızı bekliyorum.Acele

Nur manisa
Kapalı
20 Mayıs 2011 01:09

Menenjit aşısının gebelikte yapılması ile gebe bayanlarda veya yenidoğanda olumsuz etki bildirilmemiştir.

bunu bi sağlık sitesinden aldım umarım işinize yarar...

bencede olumsuz bi etkisi yoktur giden gelen etrafımda çok insan var ve hamile gidenlerde oldu ve hiç bi zararını görmediler...

allah kabul etsin şimdiden...umarım güzel geçer...allah bizlerede nasip eder...

sözögretmenim
Genel Müdür
20 Mayıs 2011 21:53

Allah razı olsun hocam.teşekkür ederim..1 hafta içerisinde evraklarımı teslim etmem gerek ama henüz aşı kartını bir yerden bulamadık.İl sağlık müdürüyle bile tartıştık.Bu memlekette her şey sahtekarlıkla hallediliyor.Bizleri illa yasadışı yollara sevkedecekler.Adam gibi çözüm önerileri sunmuyorlar.Sanki Türkiyeden her yıl hacca giden 150 bin hacının umrecinin hiçbiri gebe değilmiş gibi muamele yapıp,göz göre göre yalan konuşuyorlar.Dualarınızı eksik etmeyin bizden lütfen.Allaha emanet olun

Nur manisa
Kapalı
21 Mayıs 2011 21:25

malesef oluyo türkiye burası... ama inşallah yoluna girer bi an önce toplarsınız evrakları...olmazmı hiç ya ama işte yokuşa sürüküyolar...

ama bildiğim kadarıyla sizin belli bi aşı merkezine gidip orada aşı olmanız gerek onlar aşı kartı veriyo...ama aşılarıda 6şarlı grup halinde yapıyolar bi şişe açılınca bitmesi içn ben öyle biliyorum...

sözögretmenim
Genel Müdür
22 Mayıs 2011 13:21

tşk ederim hocam.sonucu alınca inşallah bildiririm burdan.yoksa bi doktor raporu yüzünden umreden olacaz.Herşeyin hayırlısı inşallah.Allaha emanet olun

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi