Editörler : E.Kayı Han
11 Ağustos 2011 10:56

süt izni

arkadaşlar kkö ler süt iznini nasıl kullanıyor? normalde biz 12.45 de çıkıyoruz süt izni alınca kaçta çıkarım?her müftü süt iznini veriyor mu?uygulamalar nasıl?

Aborda
Şef
12 Ağustos 2011 00:18

11:45 de çıkarsın... buna müsade etmeyen müftüye anladığı dilden izah etmeni tavsiye ederim syn hocam...

elifecan
Aday Memur
12 Ağustos 2011 13:55

tamamen müftünün insiyatifine kalmış bir mesele...ben mağdur olanlardan biriyim mesela...sadece yarım saat verdiler.....

Aborda
Şef
12 Ağustos 2011 15:19

Ah be hocalarım müftünün elinde olan bişi değil. o sadece size işgüzarlık etmiş.elbette kurslar için saatlerimizi fazlasıyla mesai ederiz. ama bu ve benzeri zihniyetten kurtulmalıyız artık. k.k.ö de bir memurdur. memurlar arası farklı muameleler olmaz. uygulayanlara dur demesini bilmediğimizden hep böyle tuhafız en kibar ifadeyle. ne yalan sölim ben bayan olsam böyle bir hakkımı hiç bir amirime yedirmem. burda en önemli olan çocuk be yahuuu...el-insafff...

civilianization
Genel Müdür
12 Ağustos 2011 15:47

DEVLET MEMURLARI KANUNUNDAKİ İLGİLİ MADDE ŞÖYLE (104. madde)

Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde birbuçuk saat süt izni verilir. Süt izninin hangi saatler arasında ve günde kaç kez kullanılacağı hususunda, kadın memurun tercihi esastır.

.............................................................

'süt izni verilir' dediğine göre amir bunu vermek zorundadır. insiyatif kullanamaz. Ayrıca kanun süt izninin ne zaman kullanılacağı hususunda kadının tercihini esas almış. yani müftü hangi saatlerde kullanacağına da karışamaz. kadın memur istediği saatte kullanır.eğer izin vermezse görevi kötüye kullanmaktan şikayette bulunabilirsiniz.

emreay
Aday Memur
14 Ağustos 2011 12:08

SÜT İZNİ KULLANMAK İSTEYENLER İNTERNETTEN MEMURUN SÜT İZNİ KULLANMASI HAKKINDAKİ MADDEYİ CIKARSIN BUNU DİLEKÇE ŞEKLİNDE MÜFTÜLÜĞE VERSİN HANGİ SAATLERDE KULLANMAK İSTİYORSA O ŞEKİLDE BİR DİLEKÇE O KENDİNİ BİLMEZ MEMUR VE MÜFTÜLER SİZE O İZNİ VERMEK ZORUNDALAR BENİM BULUNDUGUM YERDEDE AYNISINI YAPMAK İSTEDİLER BENDE SENDİKA TEMSİLCİSİYİM HOCA HANIMDA BANA EŞİ VASITASIYLA BÖYLE BİR SIKINTISI OLDUGUNU BİLDİRDİÇÜNKÜ HOCA HANIMIN EŞİ MİLLİ EĞİTİMDE CALIŞIYORDU GEREKLİ MADDEYİ DİLEKCEYE YAZDIRDIM VERDİ VE ŞUANDADA İSTEDİĞİ SAATDE KULLANIYOR HAKKINIZI ARAYACAKSINIZ AMA RESMİ OLARAK DİLEKÇEYİ VERECEKSİN O ZAMAN KIVIRTACAK YERLERİ KALMIYOR BU TÜR ZİHNİYETTEKİ ŞAHSİYETSİZLERLE BÖYLE BAŞ EDİLİR

Aborda
Şef
15 Ağustos 2011 00:44

enreay hocamın dediği gibi yap kardeş. Amir efendi sakın bana tavır alır diye düşünme. bir gün alır,iki gün alır üçüncü gün unutur ya da korkar gider.ömür boyu hep aynı kişiyle çalışmaycaksın ya. yoksa böyle yapmazsan ilerde kendine hayıflanır ve kızarsın...slmlar...

çarşambalı55
Daire Başkanı
15 Ağustos 2011 00:47

kardeşim bu müftülerde müftülük personelinin memur olduğunun farkında değil. Memur olarak hakkınız neyse söke söke alın.

hafiz___ali
Şube Müdürü
15 Ağustos 2011 00:51

ah şu despot müftüler....

ftmzhr
Aday Memur
15 Ağustos 2011 04:32

benim bi arkadasım ikiz bebekleri olduğu için süt iznini kullanmaya çok ihtiyacı vardı. ama müftü yarım gün calıştığı gerekcesiyle kabul etmemiş. arkadas da normalde 1,5 saat olan süt izninin 45 dk. kullanabilirim yarım gün olduğu için demiş. ısrarla hakkı olduğunu söyleyince diyanete bir dilekceyle sorulmasını istemiş ve diyanetten kullanamazlar diye yazı gelmiş.bize de söyle bir tavsiyede bulundu. bu meseleyi yukarıya sordurtmadan hallaetmeye çalısın yoksa farklı bi cevap gelmez size de demişti.

benim bulunduğum yerdeki müftü de bu maddenin içeriğinde yarım gün calışanlar kullanamaz demediği için ben kullandırtıyorum demişti. yani yine müftülerin elindeyiz bu konuda da anlasılan. vesselam...

çarşambalı55
Daire Başkanı
15 Ağustos 2011 23:49

Arkadaşlar bu diyanette memurluk mevzuat zihniyeti ne zaman değişecek merak ediyorum. Yeni nesil imamlarımız haklarını daha iyi arıyor.Müftüler de idare vasfı güçlü olmalı.Müftü iyi olmalı mesleğinde ama idare vasfı güçlü biri de olmalı

sapak
Şef
16 Ağustos 2011 00:18

herşeyin usulu var paldır küldür olmuyor öyle bu işler.....ben kullandım ama sessiz sakin...şef mi daha iyidir müftü mü yoklamalı hangisi mevzuat bilir bakıp ona göre tutum almalı..sonra çocuğun küçüklüğü şartlar anlatılmalı yol uzak vs..gibi çok zıtlaşmadan halletmeli..bu benim yasal hakkım vereceksin sökmüyo normal memurlukta da yıllık izin hakkın ama amir izin vermezse çıkamazsın yıllık izine gibi..

civilianization
Genel Müdür
16 Ağustos 2011 10:11

bankada hesabın var. bankaya gidiyorsun; ben paramı çekecektim de, inanın çok sıkıştım, faturalar taksitler arka arkaya geldi. lütfen paramı verin.................?????????????????????

spartali1399
Memur
16 Ağustos 2011 11:29

Süt izni verilmiş bir hak. ama yapılan üç saatlik mesaide buna gerçekten ihtiyac var mı yok mu bunu düşünmek lazım.

diyanet teşkilatında bunlar niye problem oluyorda diğer kurumlarda problem olmuyor demekte doğru değil.çünkü hiç bir kurumda mesaisi üç saat olan bir memurluk yok

hüvelbaki
Daire Başkanı
16 Ağustos 2011 17:58

bende malesef kullanmadım süt iznimi.sütümü sağıpta bıraktım 7-8 aylık olana kadar.daha sonra ek gıdaya başlayınca çok sorun kalmadı zaten

esraminebilici
Aday Memur
16 Ağustos 2011 23:31

ben müftü kızıyla aynı kursta çalışıyorum.kış döneminde müftünün kızı saaat 9 da derse girip saat 12 de çıkardı.kış kursunda sadece 3 saat çalışırdı.

esraminebilici
Aday Memur
16 Ağustos 2011 23:36

müftünün kızı bir yıl süt izni kullandı.bide şöyle bişey var.başka bir arkadaşım doğum yapmıştı müftü kendisine süt izni vermedi.arkadaşım çok zor durumda kaldı.daha sonra müftünün kızı doğum yaptı kendi kızına bu izni fazla fazla verdi.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi