Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Mart 2009 16:55

Seçimde Sandık Başkanı Olrak Görevime Gitmezsem Hangi Kanuna Göre Nasıl bir Ceza alırım?

Arkadaşlar seçimde sandık başkanı olarak görevliyim.seçim günü görev yerime gitmezsem hangi kanuna göre nasıl ceza alırım.

GEREKİRSE AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMİSENE KADAR GİDİCEM.

g3süz
Kapalı
04 Mart 2009 17:05

hocam aihmye gitmene gerek yok,raporunu al yskya bildir kabul etmeseler dahi gitme,bir ceza felan da alacağını sanmıyorum çünkü mazeretini belirtmişsin.

cenee
Yasaklı
04 Mart 2009 17:12

:)) yerine birini bul deiş

çözüm varken neden kafanı yorarsın ki

İlde listeleri hazırlayan yetkilileri bul birinci elden değiştir

turkoglu34
Şef
04 Mart 2009 17:18

ARKADAŞ BİRİ VAR AMA DEĞİŞTİRMEK İSTEMİYORLAR.HERKES DEĞİŞTİRMEK İSTİYORMUŞ FALAN.BEN İSTEMİYORUM.RAPOR İSE HEYET RAPORU OLMAK ZORUNDA O DA ZOR.

BEN GİTMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM.GİTMEZSEM HANGİ KUNUNUN HANGİ MADDESİNE GÖRE CEZA ALIRIM.MERAK EDİYORUM.

alimihak
Aday Memur
04 Mart 2009 20:22

CEZASI VAR MI Kİ?

lionntürk
Yasaklı
04 Mart 2009 20:29

bize sormadan görev verilmesinin mantığı ya da kanunda gerçekten yeri var mı?

bu devletin öğretmenden başka hamalı yok mu?

niye dr veya devletteki bankacılara sandık başkanlığı görevi çıkmıyor.

insanlar yerine birini bulmaya ya da rapor icat etmeye mecbur mu?

bununla ilgili bir kanun gösterebilen varsa çok mutlu olurum...

AKDAĞ 55
Memur
04 Mart 2009 20:52

öğretmen dışında dünya kadar memur var.onlara verilmiyorsa sen istemezsen sana da verilmez.

lionntürk
Yasaklı
04 Mart 2009 20:58

böyle ezbere konuşmak kolay...

istememeni neye dayandırıcaksın mesele o?

kaçalin
Şube Müdürü
04 Mart 2009 21:17

benim bulunduğum ilde herkes görev almak için yarışıyor.188 tl. fena para değil.ben daha önce 3 defa görev aldım, hiç bir sorunla karşılşmadım.

... yine de ben istemiyorum diyorsanız gidersiniz 27 mart cuma günü 3 gün rapor alırsınız hiç kimse de bir şey diyemez. kim demiş heyet raporu diye..

askerlik için çürük mü alıyorsunuz da heyet raporu istiyorlar.hadi onlar istiyor siz niye inanıyorsunuz? yok öyle bir şey...kafanız rahat olsun.

lionntürk
Yasaklı
04 Mart 2009 21:40

ya bunlar hep afaki konuşmalar...

öğretmeler verilirse seçimde görev almak zorundadırlar diye bir yasa vs var mı yok mu?

bunu öğrenmemiz lazım çünkü mesele asıl bu...

f1yardım
Şube Müdürü
04 Mart 2009 22:15

Kurullara seçildiği halde haklı sebep olmaksızın vazifesi başına gelmeyenler beşbin liradan yirmibeşbin liraya kadar ağır para cezası ile cezalandırılır.

Seçim başladıktan sonra kuruldaki görevlerini haklı bir sebep olmaksızın terkedenler, iki aydan altı aya kadar hapis ve beşbin liradan yirmibeşbin liraya kadar ağır para cezası ile cezalandırılır.

Müstakillen veya artırmaya tabi tutularak tâyin olunan cezaların ilişkin bulunduğu eylemler dışında kalan suçlarından dolayı, bu kanunla görevlendirilenlere verilecek cezalar, altıda birden yarıya kadar artırılarak hükmolunur.

f1yardım
Şube Müdürü
04 Mart 2009 22:18

son paragraf memurlar için

298 sayılı kanun Resmi Gazete ile Neşir ve İlânı: 2 Mayıs 1961 - Sayı: 10796

lionntürk
Yasaklı
04 Mart 2009 22:41

bu ne yaaa..

böyle kanun mu olur?

ben gerçekten bir kanun var mı onu soruyorum...

böyle ordan kes burdan yapıştır...

657 de öğretmen ya da memur seçimde görev almak zorundadır diye bir ibare var mı?

f1yardım
Şube Müdürü
04 Mart 2009 22:51

liontürk denen arkadaş

sana cevap yazmadım konuyu açan arkadaşa yazdım.

ayrıca 657 yi zahmet edip bi açıp okusan bu konuyla ilgili bişey olmadığını zaten anlarsın. oturduğun yerden bana kanun bulun diye yırtınıyosun. kanun bu kardeşim. beğenmedin galiba, böyle kanun mu olur dediğine göre. böyle kanun olmaz doğru diyosun olmaz. böyle bi kanun yok sen de mazeretsiz sandık kuruluna gitme tamam mı? bak görürsün böyle kanun var mı? yok mu?

lionntürk
Yasaklı
05 Mart 2009 11:36

f1 denen arkadaş!

657 yi okudum zaten orda olmadığını biliyorum ve biliyorum ki orda yazmayan hiçbir şey beni bağlamaz...

görevi de hiçbir mazeret bildirmeden sadece bu görevi yapmak istemiyorum yazdığım dilekçeyle iade ettim.ne oldu? hiçbirşey.demek ki kimse kimseye istemediği ve vazifesi olmayan işi zorla veremiyormuş.yeterki kişi haklarını bilsin gerektiğinde yumruğunu masaya vursun...

öğretmenin başına ne geliyorsa sizin gibi herşeyi kabullenen mantıktaki kişiler tarafından geliyor zaten...

ogrt2000
Genel Müdür
05 Mart 2009 11:57

lionntürk

Göreve gitmemek başkadır, görevi kabul etmemek başka...

Sen görevi kabul etmemişsin, olay bitmiş. Başlığı açan arkadaş görevime gitmezsem ne olur diyor. Farklı şeyler.

Ayrıca seçim kanunu herkesi bağlar. "Kurullara seçilenler" şbaresi esnaf,memur ayrımı yapmıyor.

f1yardım
Şube Müdürü
05 Mart 2009 12:04

:)))

hayatım boyunca her zaman haksızlıklarla mücadele ettim. hakkını aramayan koyunlardan da nefret ederim. ama hak ararken sağlam adım atmak lazım.

çok sinirlenmişsin bu yazdıklarını ona bağlayarak acizane yardımcı olmaya çalışayım.

seçimler 657'ye göre değil belirttiğim 298 sayılı kanuna göre yapılıyor. evet beni bağlamaz dediğin kanun tüm türkiye yi ayağa kaldıran, bu kanuna dayanarak memurların yani özellikle öğretmenlerin hapis cezası aldıkları bir kanun. içişleri bakanlığını adalet bakanlığını valileri kaymakamları savcıları milli eğitim müdürlerini vs bağlayan kanun sizi nasıl bağlamıyor anlamadım. bu davranışını kusura bakma don kişot a benzettim.

seçimlerde görev verilir. altını çiziyorum verilir. almıyorum diye birşey söz konusu olamaz. ancak gidip iade edebilirsiniz, tabii ki karşı taraf dilekçenizi kabul ederse. başka başlık altında dilekçeyi verdim ve oradan ayrıldım demişsiniz. bence dilekçenizin kaale alınıp alınmadığını takip edin. dilekçenizi havale ettirip sayı numarası aldınız mı? ve görevi sizin üzerinizden aldıklarından emin misiniz?

yanlışım varsa bilgisi olan arkadaşlar düzeltsin lütfen

lionntürk
Yasaklı
05 Mart 2009 12:50

siz eskiyi okumuşsunuz.DÜn daha sonra beni çağırdılar seçim kurulundan tehdit vs. sabah bize hakaret ettiniz zabıt tuttuk ama işi tatlıya bağlayalım ya da savcılığa şikayet falan dediler.Akıllarınca tehdit ettiler.Ben de hakaret falan etmediğim için tehdite pabuç bırakmadım.zabtı yırttırıp o konuyu kapattım.eşimin görevini bana çıkarmışlar.Ben de bunun üzerine yazdım görevi istemediğime dair dilekçeyi numarasını falan aldım ek olarak da görev kağıdını koydum ve bir daha da beni aramayın ben sinirli adamım deyip çıktım ve görevden de kurtuldum....

feriiit
Daire Başkanı
05 Mart 2009 17:30

Boşuna konuşuyorsunuz.Kimse kimseye zorla görev veremez.Görevlendirme yazısını imzalamazsın tamam.İmzalamışsan istiyorsun demek ki....

lionntürk
Yasaklı
05 Mart 2009 20:39

görevlendirme yazısı ne?

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi