Editörler : Pangaea
25 Ağustos 2011 13:15

KPSS de 90 üstü alanlar YARDIM!!!!!! nasıl çalışmamı önerirsiniz

bu yıl kpss ye hazırlanıcam fizik mezunuyum öğretmen olrak atanmam çok mu zor 95 almak için nasıl bi program izleyerek çalışmalıyım lütfen YARDIMMMMMMMMM

sintine
Aday Memur
26 Ağustos 2011 12:24

bende yardım istiyorum fizik mezunuyum nasıl 90 alabilirimm??

LEPTON
Şef
26 Ağustos 2011 14:05

kimse paylaşmak istemiyo heralde 90 almanın sırlarını neyse ezberlicez heralde ben en çok anayasa ve tarihten korkuyorum çok zor geliyo

sekizbes85
Memur
26 Ağustos 2011 15:46

88 puanım var kasım ve mayısı bekliyorum.

Allah' a şükür boşta değilim ama memur olmak istiyorum.

neyse olurda kasım ya da mayısta bu puanla atanamazsam hedef 95 olacak.

fizikçi olduğun için matematiği 30 kabul ediyorum.

Türkçe için bol bol kitap oku ve dersleri takip et (anlatım bozukluğu vs için)

Tarih ve coğrafya için dersane ile aynı hızda gitme sen 1-2 ayda 1 konu anlatımlı kitap bitirmeye bak.Coğrafya da sıkıntı olmaz zaten 1 kere bitirdikten sonra 18de en kötü 15 yapmaya başlarsın.

Tarih biraz nankör oluyo ama unutturuyo kendini :)

Anayasa için 7,75 netim var son 1 ay bakabildim. :)

bilseydim her 1 netin bu kadar değerli olacağnı noktası virgülüne ezberlemeye çalışırdım o dersi.Zor bi ders değil ancak kolay da değil sağlam tekrar edip bol soru çözmelisiniz.

LEPTON
Şef
26 Ağustos 2011 22:04

çok sağolun çünkü kendime bi program yapmak istiyorum ben şimdi eğitime bakıyorum işte program, öğretim yöntem ve teknikleri konu anlatımlarını bikez çalıştım içindeki soruları çözdüm yavaştan kitap kitap başladım ekimde dershane başlıcak ozamana kadar tarih coğrafya anayasa bunlarada bakıcam tabi eğitimide bitirmeye çalışıcam dediğniz gibi mat bi problem yok fizikçiler için rahat 30 net yapılır bi yandanda ücretli öğretmenlik olursa ona gidicem ne yapayım çalışmam lazım

LEPTON
Şef
26 Ağustos 2011 22:08

herkesin gönlünce olsun herşey bu yıl gerçekten isteyen herkes atansın istiyorum :) emekleri boşa çıkmasın kimsenin yetkililer bizi takmıyo yapılcak tek şey emek sarf etmek ve emin olun bi işe gönülden emek sarf edince isteyince oluyor kendimden biliyorum

ccceevriye
Aday Memur
28 Ağustos 2011 22:51

biraz daha bilgi edinemez miyiz yayınlar hakkında özellikle eğitim bilimleri için,

sarapmey
Şef
28 Ağustos 2011 22:56

yarın askerlik şubeleri açık olur mu acaba ?

sintine
Aday Memur
31 Ağustos 2011 00:09

dershaneye gecen sene gitmesem90 ustu alabilir miyim?

FuNdA3.14
Kapalı
01 Eylül 2011 22:12

bende yeni fizikten mezun oldum formasyonumda var bu sene kpss ye hazırlanıcam ilk kez ve hiç bişi yapmıcam başka sürekli kpss çalışıcam kazanınca inşallah diğer hedeflerimi yapmak istiyorum acaba hiç bişi yapmadan bir sene boyunca kpss ye çalışmak çok mu gelir acaba türkçe ve matematiğim iyi ama eğitim bilimleri tarih anayasa falan hiç yok yaa

LEPTON
Şef
02 Eylül 2011 16:29

fundan, bana dedilerki fizikte öğretmen olarak biyerlere gerçekten atanmak istiyosan otur bir sene çalış her kitabı çöz çözülmedik soru bırakma dediler benimde aynen tarih coğrafya anayasa sıfır çalışırsak o puanı alabilirmiyiz sence

FuNdA3.14
Kapalı
02 Eylül 2011 16:33

lepton bilmiyorumki yani bu sene elimden geleni yapıcam.kazanamazsamda napıyım bi kaybım olmucak diye düşünüyorum asgari ücretle dershanaye başlarım bi dahada kpss ye çalışmam.inşallah atamalar biraz olsun artarda atanırız lepton.ama yapan nasıl yapıyor artık her bölüm için zor ki atanmak yani.ama biz 10 puan daha fazla almalıyız.imkansız değil yaa bi kere denemek lazım

LEPTON
Şef
03 Eylül 2011 19:45

sen aynı benim düşüncemdesin funda bende bu yıl dan sonra giremem girsemde kpss için dersane falan yazılmam bidaha sonra dersanede çalışırım bende napayım bana bugün birisi dediki ilk sene okadr yüksek puan almak çok zor, haklısın herkes için yükek puanlar biz biraz daha yüksek alcaz napalım işallah kadro daha fazla olur bursada istanbulda kadro olur işallh seneye, ben doğu tercihi suan yapamam artı hayırlısı

FuNdA3.14
Kapalı
05 Eylül 2011 01:00

bence ilk girişte daha çok başarı şansı sonuçta heveslisin ilk sene kimse senden bişi beklemiyor yani otur çalış diyorlar sonraki senler daha zor olur yaa yeni mezunken daha kolay olur bence çalışmaya devam diyorum

LEPTON
Şef
05 Eylül 2011 08:43

başladın mı funda çalışmaya peki nasıl bir yol izliyosun, bende çalışıyorum aama önce eğitimde kitap kitap çalıştım şimdi baktım gelişim öğrenme baya kalın kitaplar konu konu çalışıyorum içinden tarih falan daha hiç bakmadım bir ayda eğitimi halletmeye çalışıyorum şimdi ekime kadar dershane başlayana kadar en azından ondan bişeyler yapayım başta

eşit mesafe
Kapalı
05 Eylül 2011 17:44

evet böyle bir formül var mı da kişiye bağlıdır çalışma

FuNdA3.14
Kapalı
05 Eylül 2011 20:12

lepton ben beaşladım çalışmaya tarihten başladım en zorlandığım alandan başlamayı tercih ettim bütün kitaplarımı aldım bende eğitimi sonra halledicem zaten o konular daha rahat geliyot bana ben böyle yapıcam ama sen dershanede çalışırsan zor olur gibi geliyor bana yani ben yapamazdım galiba

LEPTON
Şef
06 Eylül 2011 08:33

yok funda, ben kpss için dersaneye yazıldım yediiklim iyi dedi herkes bende ona yazıldım çalışmak için değil, ben yazarak çalışıyorum sonra notlarımı otabüste falan elime alıp okuyorum yazarak aklımda kalıyo tarihi falanda öyle yapıcam murat şahin diye biri varmış bilmiyorum duydun mu karacan yayınlarından çıkıyomuş kitap

LEPTON
Şef
06 Eylül 2011 08:37

tarih kitabıymış nokta atışlar diye aklında bulunsun coğrafyası falan varmı bilmiyorum

FuNdA3.14
Kapalı
06 Eylül 2011 15:44

ben dershaneye falan yazılmadım evde kendim çalışıyorum dershanenin bişi katacağını zannetmiyorum kendi açımdan böyle düşündüm

ens145
Aday Memur
06 Eylül 2011 16:20

arkadaşlar 90 ve üstü bir puan almak için kendinizi 5 ay çalışmaya adamanız yeterli.eğer sayısal mezunu iseniz bence dersaneye falan da gitmeye gerek yok. ve şu gözlemimi de aktarmak istiyorum: sınava giren çok fakat layıkıyla hazırlanan yok. ciddi 5 ay çalışırsanız inş kasın 2012 de memursunuz.

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi