Editörler : F16 Gökçen
24 Haziran 2012 23:06

dgs ile adalet myo'dan hukuk fakültesine geçiş

arkadaşlar birçok yazışma yapılmış adaletten hukuk fakültesine geçişle ilgili ama aydınlatıcı net bir bilgi yok..

en düşük puanla alan devlet üniversitesi veya en az parayla alan özel üniversite hangisi bilen varmı

tabi 3.sınıftanmı başlatıyor bu da önemli

bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa lütfen teşekkürler :)

SOYKANN
Memur
25 Haziran 2012 00:27

hayır 3. sınıftan başlatan ünv yok 1.sınıftan başlatıyor adalette gördüğünüz 3 veya 4 dersi muaf ediyorlar o derslerde tarih türkçe temel bilgi teknolojileri adalette gördüğünüz derslerin çoğunu saymıyorlar..hele bi de özel ünv yi düşünürseniz 1 senede yabancı dil hazırlık..fakat 1 2 ünv 2.sınıftan başlatıyormuş

bellsofhope
Yasaklı
25 Haziran 2012 06:53

yapma yav ne güzel yemişin sen arkadaşı öle..

bu konu hakkında başlıklarımız var.. örneğin beykent üni 3ten başlatıyor

a.karadeniz81
Aday Memur
25 Haziran 2012 18:18

bellsofhope daha ayrıntılı bilgi verebilirsen lütfen..

bellsofhope
Yasaklı
25 Haziran 2012 18:42

güzel kardeşim şu tercih işlemlerim bitsin ben sana gerekli bütün bilgileri vericem.. ama perşembeyi bulacak..

a.karadeniz81
Aday Memur
25 Haziran 2012 18:49

tamam sorun değil beklerim inşallah hayırlı sonuçlar sizede

arzem88
Kapalı
25 Haziran 2012 19:04

Bu konu hakkında tam bilgi verebilecek olan var mı? Hangi üniversiteler dgs ile alıyor bu alandan?

RedLazzz
Aday Memur
25 Haziran 2012 19:18

lisans tamalama falan olsa hukuk bölümünden avrupa açık hukuk bölümleri okunuyor

28 Haziran 2012 21:58

Soykan bilmeden sallayıpta insanları yanıltma. Herhalde rakip gördüğünden böyle yapıyorsun.

Devlet Üniversitesine geçiş yaparsanız evet 1. sınıftan başlatıyor neredeyse tamamı. Ancak örneğin İstanbul da Beyken üniv 3ten başlatıyor ve hazırlık yok!.

Kültür Ünivde öyle. İnanmayan açar telefon sorar ben bu dgs olaylarını çok araştırdım çünkü.

80 Matematik 80 Türkçe gelir. Toplamda 120 neti geçerseniz Vakıf Üniversitesine girme şansınız artar.

İkincisi Türkiye de özel üniversite yoktur başlığı açan arkadaş. Onların hepsi Vakıf Üniversitesi.

Ve az parayla üniversite falanda yok. Hukuk fakülteleri 17 ooo TL den başlıyor. Yaz okulunada kalırsanız kredi başı en az 600 tlden tek ders için 1800 TL ödersiniz. Kendim Vakıf Ünivde okudum herşeyini biliyorum isteyen arkıadaşlar başlığa ayzsın yardımcı olayım.

Yani Vakıfa girmek zor değil ancak net yapmadan kimse almaz. Parayıda hazırlayın. Her sene zam gelir bu rakamlar bir kaç senye 20000 TL yi geçer haberiniz olsun.

mecek07
Aday Memur
27 Ağustos 2012 16:56

dgs puanları sizleri yanıltmasın. Önemli olan dgs de alanınızda kaçıncı sırada olduğunuzddur. ösym 2010 yılında hangi puanda kaç kişi var diye güzel bir çalışma yapmış, ancak 2011 ve 2012 de bunu yapmamış maalesef :(

önemli olan kaç puan aldığınız değil, türkiye genel sıranız. puan sistemi değişebilir, ki buyıl aöbp değişti. o nedenle sıralamaya bakın

vakıf (özel) üniversitelerinin hukuk bölümleri yukarıda bahsedildiği gibi yüksek değil. 200 puana öğrenci alan özel üniversiteler var. googlede arama yaparsanız bunu görebilirsiniz. bende dgs ye girdim. 278 puan aldım ve sadece 4 tercih yapacağım. Herkese başarılar

glass_s
Aday Memur
27 Ağustos 2012 17:36

mecek07 arkadasım sana bır sey sormak ıstıyorum benım puanım 221 gldı gazıantep zirve unv kazana bılırmıyım bu puanla tesekur ederım

historyman06
Kapalı
27 Ağustos 2012 18:16

mecek07 hocam 278 puanla kaçıncı sırada yer aldın bir de 4 tercihin nereler olacak... ben de 272 puandayım ve 814. sırada yer alıyorum....

mecek07
Aday Memur
28 Ağustos 2012 00:06

Arkadaşlar 552 inci sıradayım. tercih edeceğim illeri burada paylaşmayayım. sebebi gayet basit : başkalarını yanlış yönlendirmemek adına. isteyene özelden söylerim problem değil. 2010 yılında türkiye birincisinden başlayarak sıralama yapılmış. hangi puanı kaç kişi almış ve hangi puanının en sonuncusu Türkiye kaçıncısı olmuş. 2012 sıralamanızı 2010 ile kıyaslayıp 2010 puanlarına göre kim nereyi kazanmış kıyaslayabilirsiniz. googlede arama yapınca bu çalışmaya ulaşılabilir. ösym nin web sitesinde de var. bulamayan e-posta adresimden bana ulaşsın. e-posta ile göndereyim. faydalı bir kıyas olur ama zaten 2011 klavuzunda 18 tercihten bahsedilmiş. kaç tane hukuk var zaten. yani kısacası aklınızdan geçen makul her yeri yazabilirsiniz. ancak gitmeme durumunuz olan hiçbir yeri yazmayın. çünkü sizin gitmeme ihtimaliniz olan bir yer başkasının hayali, hayatı olabilir. o nedenle sadece dört tercih yapacağım. birinci öğretimler için harç parası kalkmış bu arada. sabah resmi gazeteden ayrıntılarına bakılabilir.

mecek07
Aday Memur
28 Ağustos 2012 00:15

dgs 2011 hukuk fakülteleri kontenan, en düşük ve en yüksek puanların incelenmesi için örnek bir link veriyorum : http://www.nkfu.com/2012-dgs-hukuk-fakultesi-kontenjanlari-taban-puanlari/

buradan hangi üniversitenin kaç kişi aldığını ve kaç puanla aldığını görebilirsiniz. İsabetli tercih yapın ve sıralamanızı puanlara göre değil isteklerinize göre yapın bence. en çok nereyi istediğinizden başlayıp, en az isteyeceğiniz yere doğru sıralayın. çünkü puanlar tercihlere göre belirleniyor. Özel üniversitelerin puanı görüldüğü gibi çok daha cazip. ancak web sitelerine girip ücretlerini kontrol etmenizde fayda var. bir de sabah resmi gazeteyi inceleyelim. harçların kaldırılması ikinci öğretim ve özel üniversiteleri etkilemiş mi? tamamen kalkmadığı ortada. ancak indirim olmuşmu bilinmez.

zikzakk
Memur
29 Temmuz 2013 00:35

http://www.klasbilgi.com/2013-dgs-hukuk-bolumu-kontenjanlari-taban-puan-ve-tavan-puanlari/

06 Ekim 2013 16:33

arkadaşlar dgs ile hukuk fakultesi okumayı düşünüyorum , bu sene kısmette aöf ile adalet okuycam inş

fc.ksk
Aday Memur
07 Ekim 2013 15:55

Adalet meslek yüksek okuluna giriş ordan dgs yle giriş, adalet meslek okulunu bitirdikten sonra fakülteye geçiş sansımız ve kacıncı sınıftan başlayacagımıza dair bir link yada bilgi verebilcek biri olursa çok sevinirim.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi