Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
12 Kasım 2009 14:26

matematik öğretmeni maaşları

merhaba arkadaşlar yakın zmanada allahtan bir aksilik çıkmaz zise öğretmen olacağım.Lisede matematik öğetmeni ayrıca kadrolu olacağımı belirteyim.benim merak ettiğim şu lisede matematik branşı öğretmenin maaşı ne kadrdır.Matematik öğretmenlerinin ekders durumu nedir?ortalama aylı eline ne kadar geçer.hafta sonu yetiştirme kusrları ne kadar yaygın.

matv
Şef
12 Kasım 2009 18:10

Maaş alırken matematik öğretmeni olduğundan dolayı az ya da çok para almam söz konusu değil. Tabii nu adaletsiklik. Yani birileri al şu topu oyna desin senin canın çıksın. Bunun gibi pek çok adaletsizliğe hazır ol derim. Diğer durumlar tamamen çalıştığın okula ve ilçeye bağlı.

Bu arada yeni başlayan kadrolu öğretmen 1250 civarında maaş alır sanırım. Benim çıplak maaşım 1580 civarında.

Sana da görevinde başarılar dilerim.

mathss23
Aday Memur
12 Kasım 2009 21:20

matv hocama kesinlikle katılıyorum okulun yükünü biz çekiyoruz ama hiç artısı yok matamatikçi olmanın.ben özel eğitimde görevli matematik öğretmeniyim ek dersimde yok yani zorluğu yanıma kalıyor ama çocukların rakamı öğrenmesi bile sizin çok mutlu olmanıza yetiyor. görevinizde başarılar

oguzhan064
Kapalı
19 Kasım 2009 16:22

peki ekders nasıl oluyor matematik öğretmenin..liselerde hafta sonu yetiştirme kursları oluyor mu olursa ne kadar ücret geçer elimize...

birde dershanelerde çalışmanın yasal bir yolu var mı

19 Kasım 2009 16:36

hocam maşallah atanmadan maaş hesabı yapmaya başlamışsın. 1300 civarı maaş alırsın. ek ders kaç saat gireceğine bağlı. mesela haftalık 25 saat girersen 300-350 milyon civarı alırsın. 30 saat girersen yaklaşık 500 milyon civarı verirsin. bunlar yaklaşık hesaplamalar. 30-40 aşağı veya yukarı olabilir.

oguzhan064
Kapalı
19 Kasım 2009 17:13

evlenmeyi düşünüyorum birde ağustosta öğretmen olacağım garanti gibi de ondan bu hesaplar

mahir414
Aday Memur
19 Kasım 2009 18:11

NERDEN BİLİYON GARANTİ OLACAĞINI azraille anlaşma mı yaptın ne kadar oğretmen alınacağını alınacağınımı duydun dur bakalım biz 10 yıllık mat oğretmeniyiz daha zorunlu hizmet bitmemiş dağ bayır geziyoruz kolay değil devlette bu işler hemen ole para hesabı yapmaya benzemez meb in binbir türlü resmi yazışma evrak ıvır zıvır işi vardır

oguzhan064
Kapalı
19 Kasım 2009 20:23

keşim garanti işte

cosar_ozgur
Aday Memur
19 Kasım 2009 20:35

sizin öğretmen olduğunuzdan şüpheliyim çocuklara 100 tl ye test aldırıp bütün gün özel ders peşinde koşan tüccarlardansınız belliki.Maaşınızı hak etmediğinizi de iyi biliyorum.Kendinizi bişey zannediyosunuz ama bişeyden anlamayan birileri olduğunuz belli.Oğuzhan kardeş burda yorum yapan branştaşların yüzünden maaşın hep az olacak.Çünkü o kadar hak ediyorlar.Bu maaş bile fazla onlara.Sen onlar gibi sadece kendini öven havalı biri olmazsın inşallah.İnşallah atanırsın

frolayn
Yasaklı
19 Kasım 2009 21:04

maaş 1320

ek ders 620

özel ders 1200

toplam:3140 tl toplam

batıdayken 2000 uzerı özel ders.

matematik öğretmenliği doktorluk gıbı özel muayene yerı gıbı ek getırısı var.

19 Kasım 2009 21:24

sizin gibi tipler umarım öğretmen olamaz ne diyim....sorulara bak maaş ekders yetiştirme kursları özel ders.....

avaliablee
Şube Müdürü
19 Kasım 2009 22:41

ne demek okulun bütün yükünü matematikçiler çekiyor diye??

castamoni
Memur
19 Kasım 2009 22:53

oğuzhan daha matematik öğretmeni olmadan çakal olmuşun sen.bu alemde pek yaşamazsın.

19 Kasım 2009 23:02

castamoni nick süper yaaa :)))))))

oguzhan064
Kapalı
20 Kasım 2009 13:18

BİR İNSANIN İLERİDE YAPACAĞI İŞİN MAAŞINI SORMASI NE KADAR KÖTÜ OLABİLİR Kİ..ANLAMIYORUM MAAŞ SORDUM DİYE DEMEDİK LAF BIRAKMAMIŞSINIZ.PARAYA İHTİYACIM VAR ÖZEL DERS ZATEN VERİYORUM GENE VERECEĞİM SANKİ TÜRKÇE ÖĞRETMENİ VEYA BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ ÖZEL DERS İMKANI BULSA VERMEYECEK

10uncuköy
Kapalı
20 Kasım 2009 14:04

sadece maaş sormamışsın..

maaştan başladın ek derse geçtin sonra evleneceğim vs dedin eş yardımını sormayı unuttun).

bir soru daha sorsan herhalde şu olurdu: 1 yıl sonra ev alacağım konut kredisi çekeceğim ne yapmalıyım?

garantin ne hocam? Hayatta hiçbirşey garanti değildir. Önce bir atan maaşını hesabına yatınca anlarsın. Ek dersini derslere başladıktan 1 ay sonra görürsün.

20 Kasım 2009 16:34

özelders bende veriyorum mesele bu değil...ama uslup biraz insanın karakterinide ele veriyor..arkadaşın dediği gibi önce bi atan...öğretmen maaşı az çok bellidir işte neyini soruyosun..

iki tip insandan biri olacaksın...ya çocuklara bişey vericem diye yorulacaksın yada sorularındanda belli olduğu gibi işi ticarete dökeceksin...!!!!!

o yüzden sinirleniyorum işte...

Mert TEKİN
Memur
20 Kasım 2009 16:38

5000 TL ALIYORUM LAZIM MI?

oguzhan064
Kapalı
20 Kasım 2009 16:44

ya kardeşim bi soru sorduk herkese battı?öğretmen olacağım %90... hem öğrencilere bi şeyler vermek hemde para kazanmak mümkün değil mi

Mert TEKİN
Memur
20 Kasım 2009 16:51

FEN-EDEB-IYAT FAKULTESi MEZUNUNA OGRETMENLIK HAKKI VERIRSE BU DEVLET BUNLAR DA MAKSATLARINI ORTAYA KOYMAKTAN KORKMAZLAR.

oguzhan064
Kapalı
20 Kasım 2009 17:35

valla çıldıracağım

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi