Editörler : crops35
09 Nisan 2017 13:02

Engelliler olarak hayır oy'u kullanmaya hazır mısınız ?

Merhaba arkadaşlar bilindiği üzere

Anayasa değişikliği maddelerinde vatandaş için ve biz engelli vatandaşlar için

bir madde bulunmamakta.

Engelli vatandaşların halide ortada alım sayısı başvuru çok fazla çok çok yüksek puanlarla kapatıyor memurluklar, hizmetlilikler, Engelli Öğretmen adaylarınında hepsini atamadılar.

Genel olarak ülke ekonomisi kötü, vatandaşın cebinde para yok, işsiz engellilerden gss parası alıyorlar, işsiz vatandaştan gss parası alıyorlar, petrol ürünleri ,gaz ürünleri,gıda ürünleri,giyecek ürünleri ev araba herşey pahalı.

Bu sorunların tartışılıp çözüleceği yere Cumhurbaşkanını Başkan etmek için gündem oluşturuyorlar biz Engelliler olarak buna karşı çıkmalıyız . Maddeleri tek tek okuyun ve bizim çıkarımıza birşey olmadığı için tek adam rejimine karşı HAYIR oyu kullanmanızı tavsiye ediyorum !

http://anayasadegisikligi.barobirlik.org.tr/Anayasa_Degisikligi.aspx

Alparslan murat
Aday Memur
09 Nisan 2017 13:17

Engelliyi hizmetli olarak atayan bir zihniyete sandıkta cevabını alır.

club_life
Müsteşar Yardımcısı
09 Nisan 2017 14:28

bir grup engelli arkadaşta haberlerde hayır vereceğini bildirmiş herkes görüşünü bildirebilir kimse vatan haini değil vatanın sahibi de değil, TC. vatandaşı olan herkes eşit haklara sahip en azından kanunda öyle yazıyor. Son 5 yılda kamuya engelli alımları belli ölçüde arttı, kimse inkar edemez. ben kararsızım, evet diyebilirim ama kesin değilim. 2017 yılında da 7000 kişi en az alınır beklentisindeyim, malum işsizliği azaltmak için daha çok alacaklardır diye düşünüyorum ama tam terside olabilir. gerekli resmi açıklamaları yapsalardı zaten gayet net olurdu herkes. sözde şubatta alım yapılacaktı ama temmuza ertelendi çıkıp açıklama yapılmadı. en azından eyy kardeşlerim ertelendi ama niye ertelendi çünkü Temmuz da Cumhuriyet rekoru kırıp 10000 kişi alacağız bunun çalışmalarını falan yapıyoruz diyebilirlerdi. Gerçek şu ki kimsenin taktığı yok bizi, açıklama bekliyoruz. ALOOO

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
10 Nisan 2017 21:47

günceldir arkadaşlar

Ozsev5860
Şube Müdürü
10 Nisan 2017 22:00

Dirilise evet yukselise evet vatan icin millet.icin milyonlarca EVET..

takotolga
Şube Müdürü
11 Nisan 2017 08:38

Evet de çıksa hayır da çıksa gelecekte Türkiye için bir umut görmüyorum.

Hedsap
Aday Memur
11 Nisan 2017 09:02

hayır verirsek daha mı iyi olacak ?

polencafe
Aday Memur
11 Nisan 2017 10:54

Peki hocam evet verirsek daha mı iyi olacak?

Ne gidecek, ne gelecek ? Bunu bilerek mi evet hayır diyoruz.

Sanmam.

Hedsap, 7 yıl önce

Hedsap
Aday Memur
11 Nisan 2017 11:34

ben de bunu diyorum.

polencafe, 7 yıl önce

Peki hocam evet verirsek daha mı iyi olacak?

Ne gidecek, ne gelecek ? Bunu bilerek mi evet hayır diyoruz.

Sanmam.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
11 Nisan 2017 16:04

düşüncende haklı olabilirsin. Ama şunuda düşün senin çıkarların yokmu vatandaş olarak sana devletin zararı olmadı mı hiç ? olmasını isteyipde yapmadıkları hiç mi birşey yok HAYIR demen için ?

takotolga, 7 yıl önce

Evet de çıksa hayır da çıksa gelecekte Türkiye için bir umut görmüyorum.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
11 Nisan 2017 16:10

daha iyi olup olmayacağını bilemem. Ama önce neden HAYIR dediğini bilmen gerek.

Örnek : Ben işsizken devlet benim ailemden zorla GSS adı altında para aldı. Sosyal devlet ilkesi gereği İşsiz vatandaştan engelli vatandaştan GSS almaması gerekirdi.

Örnek : 1 gecede milletvekili maaşlarını düzenleyen artıran haklarını artıran yasalar kanunlar çıkarılırken neden Hukuk kuralları Adalet kuralları İnsanlara tecavüz eden insanları öldürenler için düzenlenip daha caydırıcı daha ağır cezalar önlemler getirilmedi ?

Örnek : Ülkede neredeyse her il ve ilçede Üniversite var ve neredeyse her genç Üniversite okuyor veya Mezunu . Ama işsizlik hat safhada.. Neden İhtiyaca göre Üninversite sınıf/bölüm açılmadı gereksiz bölümler kapatılmadı Neden insanlara boş yere umut dağıtılmaya devam edildi ediliyor ?

Örnek : Irak gibi Petrol Şehri ile sınır olmamıza rağmen neden petrolden çok uzak Avrupa , Amerika, Japonya gibi ülkelerdeki petrol ürünlerinden daha fazla pahalı fiyat ödüyoruz !

gibi düşünürsen HAYIR verirsin.

Yok ben itiraz etmem sorgulamam ne verirseler onu yerim razıyım halime dersen EVET verirsin.

Hedsap, 7 yıl önce

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
11 Nisan 2017 16:11

Yani ülkede senin düşündüklerin,isteklerin olmuyorsa sende bunu sandıkta seçimlerde karşı oy vererek tepkini belirtirsin.

unalturkel36
Kapalı
27 Nisan 2017 07:07

merhaba,

bilgisayar kullanabilen,

oncelikle engelli, sakat, yardima muhtac,

calismayan, calisamayan veya ek is yapmayi dusunen arkadaslara ihtiyacimiz var.

evinizden, istediginiz yerden, istediginiz kadar calisabilirsiniz.

maas sabit degil, surekli artan prim usulu olacaktir.

siz yapmayacaksaniz bile ihtiyaci olanlarla paylasir misiniz...

0532 551 90 55 whatsapptan veya sms ile mesaj gönderebilir misiniz...

unal turkel

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi