Editörler : Pangaea
14 Ocak 2014 19:25

Sözel mezunu, LYS'de mühendislik yazabilir mi ?

arkadaşlar sayısaldan barajı geçip mühendislik yazabliyormuyuz ama ben sözelciyim böyle bir imkanımız varmı

Celos
Müsteşar Yardımcısı
14 Ocak 2014 19:26

var puanını al yeter

hakankkk01
Şube Müdürü
14 Ocak 2014 19:45

vallahımı kardeş pekı atıyorum maden muhendıslıgı okumak ıstıyorum puanları dusuk galıba ama sadece turkçe ve dıger derslerı yaparak vede bırkaç mat ile lys de barajı geçmek mumkunmu

Celos, 10 yıl önce

var puanını al yeter

hoLygun
Aday Memur
14 Ocak 2014 19:48

ne günlere kaldık sözelci adam möhendis olacak

Celos
Müsteşar Yardımcısı
14 Ocak 2014 19:49

o zor lys gruplandırıldı malum 5 etaplı bir şey haline geldi sen seçmek istediğin alanın sınavına giriyorsun

söz konusu mühendislik olunca mat ve fen sınavına girmen lazım

sistemde kalkan tek şey sözleci adam eskiden eşitağırlık bölümleri tercih edemiyordu yada sayısal çünkü okulun verdiği puan kesiliyordu yeni sistemde bu olay kalktı o nedenle puanını alabiliyorsan yazabilirsin dedim

hakankkk01, 10 yıl önce

vallahımı kardeş pekı atıyorum maden muhendıslıgı okumak ıstıyorum puanları dusuk galıba ama sadece turkçe ve dıger derslerı yaparak vede bırkaç mat ile lys de barajı geçmek mumkunmu

hakankkk01
Şube Müdürü
14 Ocak 2014 19:56

kardeş puanda kırılmıyorsa neden yazmayacakmısım sonuçta istediğimiz bütün sınavlara giremiyormuyuz ben hem sosyal edebiyat hem matematik fizik sınavlarının hepsıne gırecem eşit agırlıktan bıle çok rahat barajı geçiyorum ygs 1 ve 2 den ıse geçen yıl hiç çalısmadım sınava 161 aldım sence çalısırsam lys de mat 4 den barajı geçememmi

Celos, 10 yıl önce

o zor lys gruplandırıldı malum 5 etaplı bir şey haline geldi sen seçmek istediğin alanın sınavına giriyorsun

söz konusu mühendislik olunca mat ve fen sınavına girmen lazım

sistemde kalkan tek şey sözleci adam eskiden eşitağırlık bölümleri tercih edemiyordu yada sayısal çünkü okulun verdiği puan kesiliyordu yeni sistemde bu olay kalktı o nedenle puanını alabiliyorsan yazabilirsin dedim

hakankkk01
Şube Müdürü
14 Ocak 2014 19:58

kardeş neden öyle dedınkı bizi zamanında yonlendıren olmadı şimdi bir fırsat varsa yazmak ısterım 198 puanla maden muhendıslıgıne alım olmus bende okuyup muhendiz olucam be vay be benimde t cetvelım olacak unv de

hoLygun, 10 yıl önce

ne günlere kaldık sözelci adam möhendis olacak

Celos
Müsteşar Yardımcısı
14 Ocak 2014 20:11

dene şansını sadece paranı kaybetmiş olursun o kadar

hakankkk01
Şube Müdürü
14 Ocak 2014 20:16

nasıl yani kardeş sözelden ygs ye giriyoruz bütün puan guruplarına etkısı oluyor ygs 1,2,3,4 ,5 lys sözelden girince mat 4 e puan getirmiyormu yoksa sayısal guruplaradamı gırmöek gerek

Celos, 10 yıl önce

dene şansını sadece paranı kaybetmiş olursun o kadar

cypress 08
Kapalı
14 Ocak 2014 20:21

sözelcisin matematkte barajı nasıl geçerim diye düşünüyosun. peki o mühendislik bölümünü kazandığında nasıl okuyacaksın diferansiyel türev integral vs vs nasıl vereceksin o dersleri.

hakankkk01
Şube Müdürü
14 Ocak 2014 20:24

kardeş önce cevap versen lys deki türkçe sosyal testler mat 4 e puan getırırmı yoksa sayısal testlerede gırmek gerkmı.senin soruna gelınce 4 yılda bıtmesse 5 yılda bıter insallah bır yolunu buluruz

cypress 08, 10 yıl önce

sözelcisin matematkte barajı nasıl geçerim diye düşünüyosun. peki o mühendislik bölümünü kazandığında nasıl okuyacaksın diferansiyel türev integral vs vs nasıl vereceksin o dersleri.

cypress 08
Kapalı
14 Ocak 2014 20:37

sorunun cevabını bilmyrm bilsem cvp verrdim. öyle sandığın kadar kolay değil yani onun için söyledim.

hakankkk01, 10 yıl önce

kardeş önce cevap versen lys deki türkçe sosyal testler mat 4 e puan getırırmı yoksa sayısal testlerede gırmek gerkmı.senin soruna gelınce 4 yılda bıtmesse 5 yılda bıter insallah bır yolunu buluruz

hakankkk01
Şube Müdürü
14 Ocak 2014 20:38

neden yaa 5 net yapıp muhendıs olmak ıstıyomm

cypress 08, 10 yıl önce

sorunun cevabını bilmyrm bilsem cvp verrdim. öyle sandığın kadar kolay değil yani onun için söyledim.

cypress 08
Kapalı
14 Ocak 2014 20:39

başarılarının devamını dilerim ozaman :)) 6-7 net gibi:))

hakankkk01, 10 yıl önce

neden yaa 5 net yapıp muhendıs olmak ıstıyomm

hakankkk01
Şube Müdürü
14 Ocak 2014 20:42

kardeş sözelde 5 6 nettle baraj geçılıyo amaa

cypress 08, 10 yıl önce

başarılarının devamını dilerim ozaman :)) 6-7 net gibi:))

Celos
Müsteşar Yardımcısı
14 Ocak 2014 20:42

istediğin mühendislik mf 4 ten alıyordu sanırım sayısal teste girmen zorunlu

diğer alanların testi sana puan getirmiyor bildiğim kadarıyla

hakankkk01, 10 yıl önce

hakankkk01
Şube Müdürü
14 Ocak 2014 20:44

hee insallah puan kesıntısı olmaz çunku geçen yıl unv yazıp gıtmedım hıç gidemem yoksa

Celos, 10 yıl önce

cypress 08
Kapalı
14 Ocak 2014 20:47

ben sınava giridkten snra sistem falan değişti ama bende öyle biliyorum. mf4ten alıyo.herkes ilk bölümü yapıyo sözeller ikinci bölümden de tarh edebyta faln yapıyo. sayısalda ikinci bölümden matemtk fizik faln yapıyo. senn yaptığın sözelin mf4 puanına etkisi çok çok az olur. yani mühendislige girecek kadr puanını arttrmz bence

Celos, 10 yıl önce

hakankkk01
Şube Müdürü
14 Ocak 2014 21:02

insallah olur kardes maden muhendıslını kazansam ne var elımde t cetvelıyle unv gezıcemmm

cypress 08, 10 yıl önce

ben sınava giridkten snra sistem falan değişti ama bende öyle biliyorum. mf4ten alıyo.herkes ilk bölümü yapıyo sözeller ikinci bölümden de tarh edebyta faln yapıyo. sayısalda ikinci bölümden matemtk fizik faln yapıyo. senn yaptığın sözelin mf4 puanına etkisi çok çok az olur. yani mühendislige girecek kadr puanını arttrmz bence

masculus06
Aday Memur
14 Ocak 2014 22:51

ygs'de herhangi bir puandan barajı (180) aşarsan mf4 puanının oluşması için lys1 ve lys2'ye girmen gerekecek. mf4 (mühendislik fakülteleri için gereken puan) puanın 200'ün üstünde olursa herhangi bir mühendisliğe yerleşebilirsin. sayısal'dan girenler şanslı çünkü kontenjan sayısı ve tercih edilebilecek bölüm sayısı fazla...

hakankkk01
Şube Müdürü
15 Ocak 2014 00:03

tsk peki biyolojıden lys de 30 da 10 yapma ımkanım varmı çünkü sayısal olarak en basıt o kalıyorr biyolojı kıtabı alsam

masculus06, 10 yıl önce

ygs'de herhangi bir puandan barajı (180) aşarsan mf4 puanının oluşması için lys1 ve lys2'ye girmen gerekecek. mf4 (mühendislik fakülteleri için gereken puan) puanın 200'ün üstünde olursa herhangi bir mühendisliğe yerleşebilirsin. sayısal'dan girenler şanslı çünkü kontenjan sayısı ve tercih edilebilecek bölüm sayısı fazla...

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi