Editörler : swat3410
16 Mayıs 2012 23:41

Komiser yardımcılığı sınavı tarih mi oluyor

artık komiser yardımcılığı sınavı tarih oluyor.genel müdürlüğün hazırladığı taslak şöyle:10 yıllık memur olduktan sonra başpolislik sınavına giriyorsun 5 yıl sonra kıdemli başpolis oluyorsun 4 yıl sonra sınavsız komiser yardımcısı oluyorsun.komiser yardımcılığın bittiği yıl komiserlik sınavına giriyorsun kazanırsan 9 ay okuyup komiser oluyorsun.4 yıl sonra başkomiser oluyorsun 4 yıl sonrada yaş haddinden emekli olmazsan amirlik sınavına giriyorsun.yani en erken 10+5+4+4+1 yıl okul+4+4:32 yıl sonra amirlik sınavına giriyorsun.

ayrıca

alt kademe amir rütbeleri:başpolis,kd.başpolis,komiser yardımcısı

orta kademe amir retbeleri:komiser,başkomiser,emniyet amiri

üst kademe amir rütbeleri:4.3.2.1.sınıf emniyet müdürü

böylede bir ayrım geliyor.

son olarakta akademiden mezun olanlar KOMİSER olarak mezun oluyor.

dgny76
Kapalı
16 Mayıs 2012 23:48

haberin kaynağını teyit edecek arkadaş var mı?

memurrrr34
Aday Memur
16 Mayıs 2012 23:59

evet arkadaşlar haberin kaynagını teyıt eden olursa ıyı olur ama ilk etapta 10 yıllık memurların başpolisliğe giriş şartını 5 yıla düşürseler daha ıyı olur.yoksa adam 50 yaşında komıserliği kazandıgını düşünürsek o yaşta dokuz ay okul mu okuyacak:)

daveteicabet
Genel Müdür
17 Mayıs 2012 00:07

BÖYLE BİR ŞEY OLUR MU OLUR ÇÜNKÜ ŞEHİR POLİSİ KIR POLİSİ DİYE DÜZENLEMELER OLACAK...BU YENİ SİSTEMLE BİRLİKTE AMİR AÇIĞI OLACAK AYRICA 2.ŞARK OLDU VE BUNUN ÜSTÜNE 3.ŞARK DA OLABİLİR...BENİM DUYDUĞUM ŞU YÖNDE DAHA TASLAĞI GÖREMEDİM AMA HERHALDE YAKIN ZAMANDA PİYASAYA ÇIKAR...EGM ETK İLE İLGİLİ TASLAK HAZIRLIYOR...EKİM AYIN DA MECLİS AÇILDIĞINDA BU TASLAĞI MECLİSE GÖTÜRECEKLER...BU TASLAĞIN İÇİN DE EK GÖSTERGE İLE İLGİLİ (3600) DÜZENLEME DE OLACAK...AMİR OLMA YOLUNU AÇMALARININ SEBEBİ DE BU OLABİLİR...

batuistnbl
Aday Memur
17 Mayıs 2012 00:32

devrem öncelikle hayırlısı olsun. ama biraz gec saatte yazman garip olmuş. bu haberin kaynagı nedir. ben sınava gircektim ve şuan harıl harıl calışıyordum. bu haber ümitletrimi yıktı calışmaktan vazgectim. bu haberin doğruluk payı nedirr acaba. tşk

17 Mayıs 2012 01:16

Böyle aptalca birşey düzenleme değil Polislere hakarettir.

Bir kere çoğu kişi o başpolislik yaşını tuttruamaz fakülte bitirip pomeme başvurup oradan mezun olayım derken zaten 27-28 olunuyor.

İkincisi kom.yardımcılığı için 19 sene beklemek küfürdür unutulmasın. Şu anki 6 yıl beklenmesine bile çoğu kişi karşı liyakat istiyor bu bahsedilen çok saçma. 45 yaşından sonra kom yardımcısı mı olunur? Çok yazık olacak hepinize..

barıs1978
Kapalı
17 Mayıs 2012 02:06

işin özü, akademililer oturmuşlar, düşünmüşler taşınmışlar.. bu polis memurluğundan amirliğe, yani taa müdürlüğe kadar yükselmenin önünü nasıl kesebiliriz diye düşünmüşler ve böyle bir yol bulmuşlar.. arkadaşlar 1 yıldır başpolis olarak görev yapıyorum.. bu tasarı gerçekse de en az 9 yıl başpolis olarak çalışacağız.. başpolislik tamamen hamallıktan ibaret. amirlerin maşası, istedikleri gibi kullanıyorlar.. polis memuru arkadaşlar kıskanççlıktan ellerinden geldiğince cins davranışlar sergiliyor, amirler arkanda durmuyor.. yapılacak şeyde değil.. benden size tavsiye, hiç bulaşmayın..olabiliyorsanız direk kom.yrd olun..

traffic
Şube Müdürü
17 Mayıs 2012 02:16

Bende bir başpolisim.Galiba bunu bir tek ben biliyorum birde ben söylüyorum komik ama gerçek malesef.Yalnız bu işe karşı çıkan veya karşı çıkacak arkadaşlara şunu söylemek istiyorum.Tam emin olmamakla birlikte yeni askerlik kanunuyla birlikte astsubaylıktan subay sınıfına yükselme yüzdesi %15 den % 25 e çıkarılacağı söyleniyor bizde ise 200 bin memur arasından sadece 500 ü için kariyer imkanı(başpolislik hala bizde kariyer ve rütbe olarak görülmediği için bizleri bu rakama katmıyorum) sağlanarak amir sınıfına alınması için sınav yapılıyor, matematik bilen arkadaşlar herhalde bu komik yüzdeyi çok çabuk bulacaklardır.Bu başpolislik sınavı yıl ve yaş olarak bir kere kesinlikle bana göre düşürülmeli,kariyer yapmanın ilk basamağı olarak görülmeli ve benimsenmeli, her alınacak rütbede çok uzun olmamakla birlikde yöneticilik ve idarecilik konusunda branşlara göre rütbe alacaklar eğitilmeli vs.vs.Ne olursa olsun başpolislik kariyer basamaklarının ilki olarak benimsenmeli ve bunun üzerine devam edilmeli diye düşünüyorum, yoksa bu beşyüz kişi ile on binlerce polis arkadaşımız için komiserlik sadece bir hayaml olarak kalacaktır.

sükuttt150
Memur
17 Mayıs 2012 08:54

Arkadaşlar korkarım ki bu balon doğru..

Arkadaşın dediği gibi EGM biz polis memurlarına yapılacak en kötü sistemi hayata geçirmek için kolları sıvamış.ve er geç hayata geçecek gibi.

-21-22 yaşındaki akademili çift yıldız komiser olarak çıksın,,,

-Yıllarını mesleğine vermiş, bu işin çıraklığını ezile ezile çekmiş memur kardeşime reva görülen: en az 40 küsür yaşında komiser yardımcısı yapılması ve üstüne 50 yaşında 9 ay kursa gönder (tabi sınav var daha)... of off utanç verici ya.''VEBALI polisim benim''

--Benim merakım şu; bizlerden bu kadar mı çekiniliyor, bu kadarmı korkuluyor..çalışan,zeki,idealist olmanın önüne bu kadar mı engeller var yani..beylerrr yetmez yetmez bu kadarı..

Eğer adalet denen mekanizma demokrasi denen (ileri demekrasi diyolar şu aralar) sistemin vazgeçilmez unsuru olduğu müddetçe bu çırpınışlar nafile bilesisiniz..

Sadece şunu bilirim ben;

ÇIRAKLIĞI OLMAYAN İŞİN USTALIĞINDAN HAYIR GELMEZZ..

Ve bu düzen böyle gitmeyecekkk bilesiniz.

17 Mayıs 2012 09:02

Kidemli Başpolis rütbesi bir oyalama rütbesidir.Bence olması gereken 5 yıl memurluk, sonra sınavla Başpolis ,4 yıl sonra kom.yrd ve devam eden rütbe alma süreleri herkes için bu böyle olması gerekir Akademili denen seçkinler(kendilerini öyle tanımlıyorlar)dahil

Efeler44
Aday Memur
17 Mayıs 2012 10:41

Gerçekten böyle bir çalışma var ise yazıklar olsun tatamen memurun aleyhine tamamen memurun önönü kesme planı inanılır gibi değil.

poyraz0025
Aday Memur
17 Mayıs 2012 12:34

Evet tarih oluyor arkadaşlar.Ben son taslagı gördüm. ETK değişiyor. Ama unutmayın ki 2014 yılı sonuna kadar Jandarma kaldırılacak. Yerine artık köylere bile kim bakacak yorumunu siz yapın. Memurluk iyi bence. Her şeyi takıntı yapmayacaksın. ;-)

17 Mayıs 2012 12:45

selamlar arkadaşlar yazını başında da söylediğim gibi doğruluğuna güvendiğim birinden öğrendiğim bilgi olmasa paylaşmazdım.taslak hazır kabul edilirse çıkacak yok kabul edilmezse çıkmaz zaten.

bende bu durumdan hoşnut değilim bende bu yıl komiser yardımcılığı sınavına girdim 85 aldım 71.yedekteyim 8 ayda afedersiniz eşşek gibi çalıştığım halde kazanamadım.ama taslak bu yönde.arkadaşlar sormuş geç vakitte yazmışsın karakolda 8-24 çalıştığım için işten 23:00 da çıktım işteyken öğrendim eve geldim paylaşmak istedim.arkadaşlar öküz altında buzağı arıyorlar isteyen inanmayabilir ama taslak böyle umarım kabul olmaz.bende istemem kabul olmasını.

bence amaç polis memurluğundan amir yapmamak,alt kademede süründürmak.akademilileride bir an önce amir müdür yapmak.bunu bu yazıyı okuyan herkes anlayacak kapasitede sanırım.ben naçizane paylaşmak istedim.artık memur için amir olmak müdür olmak hayal.MİSYONA asılma zamanı.herkese saygılarımla....

Sansolye
Aday Memur
17 Mayıs 2012 15:18

Tek kelime ile rezalet.Akademiden mezunu komiser yardımcısı yapmayacak,direk komiser olacak yani alt kademe amir yapmıyor.EGM nin her işi böyle .direk mahkemelik bu iş.Başpolislik gibi şimdiden eline yüzüne bulaştırılan bir durum.Başpolis olanları 20 yıl sonra komiser yardımcısı yapıcan.Sonra o adamı çalıştırabileceğinimi sanıyor acaba.Dağ fare bile doğuramaz bizim teşkilatta.B sınıfı amirler mevcut düzenlemede 6 senede rütbe alırken Amir olan başpolisi komiser rütbesinden 4 yıl sonra nasıl başkomiser yapıcan.Tut kelin perçeminden.

eğrikuyu
Aday Memur
17 Mayıs 2012 15:51

Malesef böyle bir çalışma var ve hedef memurluktan amirliğe geçenlerin yükselmesine engel olmak,teşkilatın her zamanki çifte standardı ve iş bilmezliği,böyle bir kanun çıkarsa yüzlerce dava açılacağı kesin,bir kerede bir şeyi doğru yapın elinize gözünüze bulaştırmayın,varsa yoksa personeline tuzak kurmak böyle bir teşkilat EGM.Biz dava açıyoruz kaybettiğimizde karşı tarafın avukat masrafını ödüyoruz devlet kaybettiğindede avukat masrafının idarecilerden alınması lazım,bu nasıl adalet.(Adalet, her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsa)Bana göre EGM teşkilatının merkez birimlerinde Yönetim ve Organizasyon dersinin hiçmet içi eğitim yoluyla okutulması lazım.

eğrikuyu
Aday Memur
17 Mayıs 2012 15:58

Sen işçisin işçi kal zihniyetinin bir tezahürüdür bu ve malesef şuan üst kademelere hakim olan özel sınıflardan bu düşüncenin çıkması gerçekten çok üzücü bir durum.Çünkü onları ne kolejli ne akademili kendine denk görmüyor bu durumu onlarda biliyor ama neden böyle yapıyorlar anlamak güç, herkes yükselmede eşit olsun ciddi bir sınav yap yükselebilen yükselsin,birde aklın yolu bir derler hani nerde?

enver yılmaz
Aday Memur
17 Mayıs 2012 16:49

acaba böyle bir düzenleme yapan bunu düşünen dile getiren kişilerin nasıl bir ruh hali var çok merak diyorum.bunların gözünde polis memuru nasıl bir yaratık.adamlar memurluğu görmemiş yaşamamış direkt komsr yard. olarak mesleye başlamış kaklmış memur hakkında düzenleme yapıyor.saçma

iraydi
Şef
17 Mayıs 2012 18:51

TABİ BU STRES SORUNLARDAN 32 YIL YAŞAYABİLİRSE BİR MEMUR. O KADAR SAHİPSİZ, KÖŞEYE ATILMIŞ ADAMI OLANIN APTALIN ÖNDE GİDENİDE OLSA EN GÜZEL YERDE ÇALIŞTIĞI, BİZİM GİBİ DOKTORA EĞİTİMİNE BAŞLAMA AŞAMASINDA OLUP UZMAN OLDUĞUMUZ ALANLARDA DAHİ, ADAMIMIZ OLMADIĞI İÇİN GİREMEDİĞİMİZ BİR TEŞKİLAT.ADAM GİBİ İŞ YAPACAKSANIZ ÇAĞDAŞ MEDENİYETLERDE AKADEMİ KALDIRILIR BAŞARILI POLİSLER BÖYLE YÜKSELİR. AMA NERDE ŞUAN SOMALİ,UGANDAYI GEÇMEYE ÇALIŞIYORUZ

yildiraydilki
Aday Memur
17 Mayıs 2012 19:20

Kesinlikle böyle birşeyin olacağına ihtimal vermiyorum böyle bir mantık olamaz,Askeri erkan günden güne içindeki saltanatı kırarken bizim POLİS teşkilatı askerin yerini almaya başladı ve kurum içinde ciddi manada saltanat oluşmaya başladı Bu hazırlanan taslakları EGM den talep ediyorlar EGM içindeki bir takım akademili kadrolar taslağı kendi menfaatlerine göre hazırlıyorlar Hükümetin acilen Emniyet içindeki bu yapıya neşter vurması lazım ayrıca asker içindeki alt kademeden üst kademelere yükselme oranı günden güne artırılıyor bizdede azaltılıyor malesef ama şunu da belirtmek isterim ben komiser yardımcılığı alımlarının biteceğini düşünmüyorum,

bravesea
Aday Memur
17 Mayıs 2012 20:03

bu emniyet teşkilatının üst düzey yetkililerinede bir darbe yapmak lazım...askeriyeyi temizliyorlar bide bu taçsız kralları yok etseler mükemmel olcak...adamın iki dudarğının arasındasın...ben böyle teşkilatında , böyle adaletinde, böyle zihniyetinde...ALLAH belasını versin.bu dünyada bırakın türkiyeyi, dünyada en son ypılacak meslek TÜRK 'POLİS MEMURU' olmak...RABBİM TEZ GÜNDE HELAK ETSİN...SİZ VE SİZİN GİBİLERİNİ...KIYAMAET KOPSADA...BU ALLAHSIZLARLA HESAPLAŞSAK ARTIK...

serdeniz38
Aday Memur
17 Mayıs 2012 20:04

Bencede Genel Müdürlük 2 veya 3 tane taslak hazırlamış bunları yavaş yavaş piyasaya sunuyor her kesimden en az tepki alanı yürürlüğe koyacak diye düşünüyorum her kese selam

Toplam 239 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi