Editörler : "eskiyara"Pangaea
09 Ocak 2017 20:07

Özür durumunda 1 yıl şartı saçmalığı

Değerli arkadaşlar eşim 2015 eylülde Ağrı'ya atandı, sonra ağustos 2016 da BİLECİK merkeze geldi eş durumu ile... Şimdi ocak 2017 de ilçeye eş durumu isteyecekken BİLECİK mem reddetti başvurumuzu... Ama aynı durumda olan binlerce öğretmenin başvurusu Antalya, Tokat, Kütahya gibi illerde onaylandı... Ne olur haber yap memurlar.net o bir yıl şartı bizim için değil şubat 2016 cılar için... BUNU ANLATAMIYORIZ....

alper_ix
Şef
09 Ocak 2017 21:18

hocam 147 yi arayın sikayetinizi dile getirin ne demek yani reddetmek öyle bir hakları yok! evrak felan eksikse red olur yoksa sizin tercih hakkınızı reddedemez

alper_ix
Şef
09 Ocak 2017 21:20

hocam siz bilecik merkezde çalışıyorsanız ilçeye zaten isteyemezsiniz tercih hakkınız olmaz o yüzden reddedilmiş te olabilir bilginize

pusatmetin
Memur
09 Ocak 2017 21:31

Eşim ilçede hocam Nasıl isteyemem YA

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
09 Ocak 2017 21:35

1 yıldan dolayı reddedilmez. 1 yıl şartı sadece adaylık durumunda geçerlidir. Sonrasında 1 yıl şartı aranmaz.

pusatmetin
Memur
09 Ocak 2017 21:50

A durmaz bunu saatlerce bizzat hamile eşim ile birlikte BİLECİK milli eğitim müdiresi FAZİLET DURMUŞA İLETTİM... Kılavuzdaki 31 mart 2017 ye kadar 1 yıl dolması lazım DEDİ iyi de o ilk atamalar için dedim... Kime göre SANA GÖRE Mİ DEDİ! Şimdi ben ne yapayım haber taslağı hazırladım memurlar.nete İLETTİM maksut bey duy sesimi dedim MEB'in bir Mail'ine bakar bu durum dedim kimse duymadı sesimi... Kaldık ortada... Düşünün ki tüm iller onaylıyor bi tek bir kaç il o maddeden ötürü reddediyor

pusatmetin
Memur
09 Ocak 2017 21:51

Üstelik insan kaynaklarını MEB İ ARADIM onaylasınlar DEDİ öyle şey mi olur DEDİ. Ama milli eğitim MEB bana mail atarsa onaylarım diyor... ALLAH'ım sen arşı titret ne diyeyim

pusatmetin
Memur
10 Ocak 2017 10:41

Yok mu sesimizi duyan memurlar.net... Bir haberine bakar... Sayın BAKMUK eş durumunda herkesin başvurusu onaylanırken bizimki RED yıyor ilden...

pusatmetin
Memur
10 Ocak 2017 10:49

Maksut balmuk bey E Nasıl ulaşabiliriz. Bu konulara eminim ki bakanlıktaki en üst kişiden daha vakıf... Şu bir yıl şartı ilk atamalar için ne olur birileri yardım etsin bize

mstctp
Aday Memur
10 Ocak 2017 11:05

bilgi edinme kanuna göre resmi yazı isteyin red sebebi içeren dilekçe verin ve bimere de şikayet edeceğinizi belirtin.

tbysf
Aday Memur
10 Ocak 2017 11:32

evet resmi olarak cevap almaniz en mantiklisi dava acabilirsiniz sonucta yasal hakkiniz elinizden keyfiyete gore aliniyor...

alper_ix
Şef
10 Ocak 2017 17:41

hocam yukarıdaki yazınızı bir daha okuyun isterseniz

"sonra ağustos 2016 da BİLECİK---- merkeze----- geldi eş durumu ile..." ilçede mi çalışıyor eşiniz bilecik merkezde mi bir karar verin bide başvuruyu siz mi yapıyosunuz eşiniz mi o belli değil yazınızda.eğer eşiniz ilçede çalışıyorsa zaten sizin merkezi isteme durumunuz hakkınız yok sadece eşinizin çalıştığı ilçeyi isteyebilirsiniz tam anlamamız ve yardımcı olabilmek için anlaşılır bir şekilde izah edin bence hocam

pusatmetin, 7 yıl önce
Eşim ilçede hocam Nasıl isteyemem YA

alper_ix
Şef
10 Ocak 2017 17:52

hocam ayrıca siz başka konu açmıştınız bende isteyemezssiniz diye cevap vermişitin sizin reddedilme nedeniniz siz sadace aynı ilçede çalıştığınızdan dolayı merkezi isteyemiyorsunuz bunun reddedilme nedeni bu yoksa yok 31 mart yok 1 yıl saçmalığı değil!

alper_ix
Şef
10 Ocak 2017 17:55

yani mem haklı bu durumda dilekçe şikayet etmeniz hiç bir şeyi değiştirmez bir ilçede çalışırken başka ilçeden yer isteyemezsiniz bu kadar net tartışmalı bir konu değil kılavuzda da yer alıyor zaten

pusatmetin
Memur
10 Ocak 2017 18:24

YAHU hocam biz salak mıyız aynı ilçede olsak tabiki isteyemeyiz ben 1 yıl şartı için ONAYLAMADILAR gidip onaylamayanla il milli eğitim müdürüyle şube müdürüyle ve temizlik personelleriyle herkesle konuştum... Bizim onay vermeme sebebimiz 1 yıl şartı dediler... Ayrıca ben ilçedeyim eşim BİLECİK merkezde o yanıma isteyecekti ONAYLAMADILAR işte

alper_ix
Şef
10 Ocak 2017 18:36

hocam haksızlığa uğramıssınız ins süre uzar da yapabilirsiniz olayı tam anlatamadığınız ve benim tam anlayamadığımdan dolayı yukarıdakileri yazdım

"Öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olup ilk atama veya yeniden atama ve kurumlar arası yeniden

atama yoluyla öğretmenliğe atananlardan atandıkları yerde 31 Mart 2017 tarihi itibarıyla en az bir

yıllık çalışma süresini doldurmuş durumda olanlar, aile birliği mazeretine bağlı olarak başvuruda

bulunabilecektir." hocam eşiniz adaylığı kaldırılmış-ilk atama değilse -yeniden atama yoluyla ve kurumlar arası yeniden atama yoluylada atanmadığına göre - 31 mart olayı 1 yıl olayı sizin eşinizin uzaktan yakından alakadar etmiyor nasıl bir mem orasıda kabul etmiyor keyfiyetten her türlü hukuki davanızı açın bence sendika varsa keske öncesinden sendikanın biriyle irtibata geçseydiniz

pusatmetin, 7 yıl önce
YAHU hocam biz salak mıyız aynı ilçede olsak tabiki isteyemeyiz ben 1 yıl şartı için ONAYLAMADILAR gidip onaylamayanla il milli eğitim müdürüyle şube müdürüyle ve temizlik personelleriyle herkesle konuştum... Bizim onay vermeme sebebimiz 1 yıl şartı dediler... Ayrıca ben ilçedeyim eşim BİLECİK merkezde o yanıma isteyecekti ONAYLAMADILAR işte

alper_ix
Şef
10 Ocak 2017 19:39

hocam yarın 13 e kadar uzatılmış sendikayla irtibat kurun ins hakkınızıda alırsınız

pusatmetin
Memur
10 Ocak 2017 19:42

eğitim bir sen'in araya girmesi ile şu saatlerde onaylayacağız demişler ama bir ses hala yok acaba onaylanırsa Msj gelir mi? diye bekliyoruz

alper_ix
Şef
11 Ocak 2017 23:08

hocam merak ettim naptınız kabul ettirebildiniz mi?

pusatmetin, 7 yıl önce

eğitim bir sen'in araya girmesi ile şu saatlerde onaylayacağız demişler ama bir ses hala yok acaba onaylanırsa Msj gelir mi? diye bekliyoruz

pusatmetin
Memur
12 Ocak 2017 16:45

Kabul ettiler, etmek zorunda kaldılar... Adalet yerini buldu...

22001999
Şef
13 Ocak 2017 22:42

geçmiş olsun

pusatmetin, 7 yıl önce
Kabul ettiler, etmek zorunda kaldılar... Adalet yerini buldu...
Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi