Editörler : Pangaea

Yasaklı
30 Mayıs 2011 14:47

Türkiye İstatistik Kurumu İstanbul Şubesi Geçiçi Personel Almaya Başlamış..

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) İstanbul Bölge Müdürlüğünden Duyurulur

Kurumumuzun 2011 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı Konut ve Nüfus Araştırması ile Ulusal Adres Veri Tabanlarının Kontrol çalışmasında görevlendireceği geçici personel hakkındaki 29/03/2011 tarih ve 2011/1587 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı 15/04/2011 tarih ve 2011/27906 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır.

Söz konusu çalışmalar 2011 yılı Mayıs ayı sonunda başlayacak Aralık sonu itibariyle sonuçlanacaktır. Çalıştırılacaklara ilişkin şartlar ve başvuru yerleri aşağıda verilmiştir.

1.En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

2.35 yaşını tamamlamamış olmak (Haziran 1976 ve sonrası doğumlular)

3.Adli sicil kaydı bulunmama,

4.TÜİK'te çalışacağı süre zarfında kazanç getirici başka bir işte çalışmamak,

5.Alanda çalışmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

TÜİK İstanbul Bölge Müdürlüğü TÜİK İstanbul Bölge Md.lüğü Anadolu Yakası Grubu

Cihannuma Mah.Barbaros Bulvarı No:53 İçerenköy Mah.Değirmenyolu Sok.Kutay İş Mrk.

34353 Beşiktaş/İSTANBUL C Blok No:16 Kat:1 34752 Ataşehir/İSTANBUL

Tel:(212)258 92 96 Fax:(212)258 75 20 Tel:(216) 469 22 00 Fax:(216) 469 22 28

E-Posta:[email protected] E-Posta:[email protected]

_Toulouse_
Yasaklı
30 Mayıs 2011 14:50

kaynak

http://www.avcilar.bel.tr/Duyurular.aspx?haberno=444

klazomenia
Kapalı
30 Mayıs 2011 14:50

zor meslek

_Toulouse_
Yasaklı
30 Mayıs 2011 15:31

TÜİK geçici personel ücretlerini belirledi

Türkiye İstatistik Kurumu, Konut ve Nüfus Araştırması'nda çalıştırılmak üzere 47 bin geçici personel alıyor. Resmi gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu kararıyla çalıştırılacak personele verilecek ücret de belirlendi.

ANKARA- Resmi Gazete'de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararına göre TÜİK, veri derleme, veri kontrolü, veri girişi ve benzeri işler ile diğer hizmetlerde ve Ulusal Adres Veri Tabanının kontrolü çalışmalarında, 2011 yılı içinde alınacak 47 bin geçici personelin çalıştırılmasına ilişkin usul ile ödenecek ücretler belirlendi.

Alınacak geçici personel için en az lise ve dengi okul mezunu olmak ile 35 yaşını tamamlamamış olmak şartları aranıyor.

ÜCRETLER

Alınacak geçici personele, tahsil dereceleri ve nitelikleri dikkate alınarak asgari ücret tutarının altında olmaması kaydıyla en çok şu ücretler ve koşullar ödenecek:

-Yüksek öğrenim mezunlarına 18065 gösterge rakamının memur maaş katsayısı ile çarpımından elde edilecek tutarda, lise ve dengi okul mezunlarına 16080 gösterge rakamının memur maaş katsayısı ile çarpımından elde edilecek tutarda aylık,

-Parça başı ücret verilmesi halinde; yerleşim yerinin özellikleri dikkate alınarak bilgi formu derleyenlere, form başına en fazla 2,00 TL ve günlük en fazla 40,0 TL'yi aşmamak üzere brüt ücret ödenecek.

Belirlenen ücretler üst sınırlar olup, ödenecek tutarlar Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığınca tespit edilecek.

-Geçici personeli çalıştırılması durumunda fazla çalışma ücreti de ödenecek.

-Ödemeler, görevin yapılmasının ardından her ayın 14'nde yapılacak. Sözleşmenin iş bitiminden önce sona erdirilmesi halinde çalışılan günlere ilişkin hesaplanan ücret, ayrılma tarihini takip eden aybaşında ödenecek.

ÇALIŞMA SAATLERİ

-Geçici personel, devlet memurları için tespit edilen çalışma saatlerinde çalışacak. Ancak ilgili işin gereği veya aciliyeti nedeniyle bitirilmesi gereken durumlarda, fazla çalışma ücreti karşılığı olarak, çalışma saatine bağlı kalmaksızın da çalıştırılacak. Ancak bu sürece bitirilmesi şart koşulacak.

-Sözleşmenin herhangi bir şekilde sona ermesi halinde ilgiliye, ihbar, kıdem, iş sonu ve sair adlar altında bir tazminat ödenmeyecek.

-Geçici personele, sadece annesinin, babasının, eşinin, çocuğunun veya kardeşinin ölümü halinde 3 gün ücretli mazeret izni verilecek.

KURUM DIŞINDAN GÖREVLENDİRMELERDE YAPILACAK ÖDEMELER

Kararda, kurum dışında görevlendirilecek personele ilişkin düzenlemede ise şunlar kaydedildi.

-TÜİK, Konut ve Nüfus Araştırmasında ve Ulusal Adres Veri Tabanı Kontrolünde Kurum dışından görevlendirilen kamu personeline, mesai saatleri ile bağlı olmaksızın eğitim çalışmalarına katılmak, soru kağıdı veya form derlemek, sayım, anket ve kontrol memurluğu yapmak, bilgi formu veri girişi yapmak üzere belediye hudutları içinde çalıştırılacaklara günde 12,00 TL, belediye hudutları dışında çalıştırılacaklara günde 13,50 TL brüt ücret ödeyecek

zoccuk
Aday Memur
30 Mayıs 2011 15:45

bu ilanı her belediye kendi sitesindemi yayınlayacak

s.w.o.t
Kapalı
30 Mayıs 2011 15:48

ben aradım bilgi edinmeyi sadece istanbula alım oluyomuş.ikametgah sartı yok

zoccuk
Aday Memur
30 Mayıs 2011 15:50

ne alaka anlamadım ama ankara için yok ani olemi..

s.w.o.t
Kapalı
30 Mayıs 2011 15:52

evet sadece istanbula alınıyomuş.bende anlamadım çok saçma ama öleymiş

zoccuk
Aday Memur
30 Mayıs 2011 15:54

eywallah swot sagol bilgi için

_Toulouse_
Yasaklı
30 Mayıs 2011 15:54

ARKADAŞLAR TUİKİN BU ARAŞTIRMASI TÜRKİYE GENELİ BİR ARAŞTIRMADIR..HER İL ÖZEL İLAN VERİR...KİMİSİ VERİR KİMİSİDE EL ALTINDAN ALIR...BU DUYURUYU DUYARLI BİR BELEDİYEMİZİN DUYURULAR BÖLÜMÜNDE YER ALAN İLANINDAN GÖREREK HABERİM OLDU....DİĞER İLLERİN UYGULAMASI NASIL OLUR NASIL ALIM YAPAR O BÖLGENİN TUİK YETKİLİLERİYLE İLETİŞİME GEÇMEKTE FAYDA VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM..

s.w.o.t
Kapalı
30 Mayıs 2011 16:02

editörüm biraz önce aradım ankara bölge müdürlüğünü.ankarayada alım olacakmış.eyül gibi başlıcakmış.daha kriterleri belli deilmiş.ama isteyen bölge müdürlüğüne dilekçe verebiliyomuş.umarım yardımcı olmusumdur

adrasanım
Aday Memur
30 Mayıs 2011 19:54

antalya ili ne zaman alcak bilen varmı

NERDESİN UĞURBÖCEĞİM
Şube Müdürü
30 Mayıs 2011 20:30

tüik bölge müdürlüklerine kimlik fotokopisi ve bir foto ile başvuru yapın. orada bir form doldurtuyorlar. resmi yapıştırıp kimlik fotokopisini iliştiriyorlar. ama öncelikli olarak 2007 nüfus sayımında görev almış kişileri tercih ediyorlar. ben başvurumu yapalı 1 ayı geçti. çalışma eylülde başlayacak. iş hakkında bilgi almak isteyenler bana ulaşabilir. 2007 de görevliydim.

_Toulouse_
Yasaklı
31 Mayıs 2011 11:21

...................

pirems
Şube Müdürü
31 Mayıs 2011 12:36

kaç aylık bir çalışma olacak bu iş bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

NERDESİN UĞURBÖCEĞİM
Şube Müdürü
31 Mayıs 2011 12:49

3 aylık bir çalışma öngörülüyor. fakat bir iki aylık bir uzama olabilir. çalışan kişi sayısı azaltılarak.kalan iş tamamlanır.işleyiş böyle

_Toulouse_
Yasaklı
31 Mayıs 2011 21:57

...........

mugladerin
Aday Memur
01 Haziran 2011 09:42

peki bu işe başvuru şahsen mi yoksa nettenmi

NERDESİN UĞURBÖCEĞİM
Şube Müdürü
01 Haziran 2011 11:29

tuik bölge müdürlüğüne şahsen yapacaksınız başvurunuzu.

.Theodore.
Aday Memur
01 Haziran 2011 11:32

secim için nüfüs sayımı yapacaklar mı görevlendiriliyor ankarada olacak mı

_Toulouse_
Yasaklı
01 Haziran 2011 11:50

Konut ve Nüfus Araştırması ile Ulusal Adres Veri Tabanlarının Kontrol çalışması SEÇİMLE BİR İLGİSİ YOK

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi