Editörler : Pangaea
24 Eylül 2009 16:33

en iyi kamu kurumu hangisi

merhaba arkadaslar

maas olarak sosyal imkan olarak en iyi devlet kurumu hangisi

mechmuh
Aday Memur
24 Eylül 2009 16:37

makine muhendisinin calisabilecegi

penta_livano
Kapalı
24 Eylül 2009 16:39

TEKNİK KURUMLAR DSİ KARAYOLLARI MKE

bluesnow
Genel Müdür
24 Eylül 2009 16:51

MKE olabilir

penta_livano
Kapalı
24 Eylül 2009 16:54

teknik kurum olsun amirlerin emniyet müdürü doktor yada başka branştan biri olmasın..müdüründe , üstünde mühendis olsun.yapılan işte mühendislikle alakadar olsun.ozamankurumda saygınlığın ve gereklililiğin daha çok olur.

bluesnow
Genel Müdür
24 Eylül 2009 17:10

Sağol penta Dsi de memurların havası mühendise 5 basıyor merak etme.

penta_livano
Kapalı
24 Eylül 2009 17:13

kardeş niye alındın onu anlamadım..ben yorumumu yaptım ben hiç bir kurumda kamu yada özel farketmez mühendisin hakettiği değeri bulduguna inanmıyorum..

bluesnow
Genel Müdür
24 Eylül 2009 17:30

Benim kompleksim yok bu konuda Emniyet Müdürü, İl Sağlık Müdürü emek vermiş haketmiş herkesi amir olarak görebilirim. Saygınlık dediğin şeyi kazanmak için kişinin önce kendisine saygısının olması lazım. Bir mühendis her yerde mühendistir. Yeter ki mühendis olduğunu bilsin. Ben sadece teknik grupla çalışabilirim derse kendine yazık etmiş olur. Önemli olan zoru başarmaktır. Herkes bulunduğumuz yerde olmak istemeyebilir. Saygım var. Ama kimse ulaşamadığı yerlere dil uzatmasın. Sonra kader güzel bir oyun oynar da insanlar tükürdüğünü yalamak zorunda kalır. Hocamın bir sözünü telaffuz etmek istiyorum. Mühendis bina yapan insan değidir. Nerden para kazanacağını iyi bilen insandır demişti. Kafanıza yatıyorsa gidin bakkalcılık yapın, politikacı olun... Okuduk bakkalcı mı olucaz diyen arkadaşımıza Fehbi Koç'u hatırlatarak sen yanlız büroda çalışabilirsin demişti. Çıkalım artık bu gerilerde kalmış kafa yapısından. Teknik isteyen kendini sınırlandırıp, kılıfına sokan mühendis arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun!

penta_livano
Kapalı
25 Eylül 2009 08:53

sen bu kadar komplex neyi yaptın anlayamadım?adamın 90puanı var önündede seçenekleri var.tabikide teknik sınıfı seçecek.önemli olan çalıştığı yerdeki insani ilişkileri elbette ama mühendis için teknik kurum her zaman daha avantajlıdır.

bluesnow
Genel Müdür
25 Eylül 2009 09:02

90'la şimdiye kadar atanmadıysa yazık olmuş :)))

Eşim İnşaat Mühendisleri arasında 29. olarak atandı Penta ilk atamada puan 92. (Dsi) Bu yıl tekrar sınava hazırlanacak. Atanan 10 küsür içinde sadece 1 kişi teknik anlamda çalışıyor. Diğerleri evrak mühendisliği yapıyor. Karayolları'nda çalışan arkadaşım 6-7 aydır teknik anlamda hiçbirşey yapmadı. Ok. Gidip görmek lazım oraları. Dışarıdan ahkam kesmesi kolay.

bluesnow
Genel Müdür
25 Eylül 2009 09:06

Ha bu arada Sağlık Bakanlığının mühendisleri teknik anlamda daha çok çalışıyor. Mühendis sayısı az olduğu için adamlar şehir dışına bir çıkıyor. 1 ay evine gelemiyor. :) Pentacım umarım bu çok övdüğün kurumlardan birine düşersin. Şuan atanan arkadaşların yaptığı muhasebe şu neden biz diğer kurumlara göre daha az maaş alıyoruz.

penta_livano
Kapalı
25 Eylül 2009 09:23

arkadaşım sana baya bi dokunmuş anlaşılan direk savunma modundasın...sen sayfalarca yaz gerçeği değiştiremezssin MKE DSİ KARAYOLLLARI HATTA EÜAŞ teknik kurum her zaman iyidir.

bluesnow
Genel Müdür
25 Eylül 2009 09:27

Benim kompleksim yok hamd olsun. Devletin her kurumunda çalışan arkadaşlara saygım var. Eğer kendileri mutlularsa diğerleri vız gelir. Hem birde mühendis, mimar olup devletin çok farklı bölümlerinde çalışan arkadaşlar var. Uzmanlar mesela. Onlar senin yorumlarının yanından bile geçemezler herhalde. :) Kesin kızardın sen niye işini yapmıyorsun diye. Politikacılarda eminim bu sınıfa giriyordur. Adamlar avukat, mühendis olmuşlar ama işlerini yapmıyorlar devleti yönetiyorlar. Onlara derdin herhalde sen ne yapıyorsun burada bu senin işin mi? Ben bir insanın karşısında ceketimi ilikliyorsam mesleğini yapmıyorsa bile kesin o saygınlığı kazanmıştır. Bükemediğin eli her zaman öpeceksin takdirim onadır.

bluesnow
Genel Müdür
25 Eylül 2009 09:32

penta bana değil dokunan sana dokunmuş. Zira ben foruma girdiğim anda başladın yok doktor, emniyet müdürü olmasın amirin diye... Neden böyle bir açıklama yapma gereği duydun anlamıyorum. Arkadaşın sorusunu tekrarlayım. Maaş ve sosyal imkan olarak en iyisi hangisi demiş. Ok. Sana amirin nasıl bir insan olsun diye soru yöneltmemiş. Bay yada bayan mühendislik forumlarına takılan teknik kadroyu savunan sözde uzman arkadaşımız! Birşeyi tavsiye etmen için seninde o şeyi yapman gerekmez mi?

türkoğlutürk34
Daire Başkanı
03 Ekim 2009 00:28

arkadaşlar başlık çok güzel saçma sapan tartışmayın, bende merak ettim bilgi alayım diye , sizin gereksiz yazışmalarınızı okudum.

kamu kurumlarından hangisi en iyi diye sormuş kardeşimiz, en iyisini bilmem ama en kötülerini bilirim.

1- sakın msb veya emniyet yazma. üniformalılar çok acımasızca ezer adamı.

2-belediyeleri yazma, hep torpil adam kayırma, kalitesiz insanlarla muhatap olma, tayin olamazsın.

3- üni yazma tayin olamazsın.

4-içişleri bakanlığı yazma arkadaş çok kötü şartları diyordu.

sanırım biraz yardımcı olmuşumdur.

muh_25
Şef
03 Ekim 2009 17:07

GNCL

06 Aralık 2016 01:56

güncel...

pirjun
Aday Memur
06 Aralık 2016 12:44

+++

Toplam 17 mesaj