Editörler : F16 Gökçen
«891011121314151617181920

asya-29
Müsteşar
26 Mart 2013 17:12

büt olmaz ders başı para alacaklar.

erdemli26
Şube Müdürü
26 Mart 2013 20:47

pesmi ettiniz arkadaslar kimse artık bütünlemeden bahsetmiyor ...yök baskanını twiterdeki yazısı

ardından bütün üniversitelerde geçerli olmak üzere tüm öğrencilerimize bütünleme sınav hakkını getirdik. +

https://twitter.com/cetinsayag/status/220868498182774784

buraya mesajınınız yollayabilirsiniz

26 Mart 2013 22:57

pes ettiğimiz yok. kayıt yenileme rehaveti:)

istersen yeni bir twitter kampaynası başlat. en az 1hafta süre tanı ama bizlere. her yerlere duyururuz.

Not: perşembe olmasın kurtlar vadisinden millet başını kaldıramıyor.

erdemli26, 11 yıl önce

pesmi ettiniz arkadaslar kimse artık bütünlemeden bahsetmiyor ...yök baskanını twiterdeki yazısı

ardından bütün üniversitelerde geçerli olmak üzere tüm öğrencilerimize bütünleme sınav hakkını getirdik. +

https://twitter.com/cetinsayag/status/220868498182774784

buraya mesajınınız yollayabilirsiniz

26 Mart 2013 23:15

http://www.porsukekspres.com/TR/politika/10407_davut-aydin-basarili-olamadi.aspx

26.03.2013 salı haberlerinden
DAVUT AYDIN BAŞARILI OLAMADI
Anadolu Üniversitesi Rektörü Davut Aydın'ın göreve geldikten sonra yaptığı projelerin başarısızlıkla sonuçlandığını belirten Yenigün Gazetesi Köşe Yazarı Sezai Şen bugünkü yazınsında konuyu şöyle ele aldı;
nadolu Üniversitesi Rektör'ü Prof. Dr. Davut Aydın ile ilgili olarak gün geçmiyor ki olumsuz bir habere rastlamayalım.Üstelik son günlerde kendisi ile ilgili olarak hayal kırıklığına uğramış gibi yazı yazanlar kendisine bugüne kadar her konuda tam destek verenler.Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF ) adeta Merkez Bankası gibi ; Öğrenciler yıllarca mezun olmak için sürünüyorlar ama bu sayede Üniversite adeta köşeyi dönüyor.O kadar çok para kazanılıyor ki her gün proje üretseniz bitmez! Devletin Üniversitesi olduğu için doğal olarak burada kullanılmayan parayı Maliye Bakanlığı alıp ülkenin başka bir yerinde kullanıyor. Bir önceki dönemin Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli bu konuda suçlandığı zaman biz (üniversite devletin, para devletin; başkasına söz hakkı düşmez.) diye yazmıştık. Hatta demiştik ki ''AÖF'nin parasını sadece Eskişehir'in parası olarak ta görmekte yanlış. Zira bu para ülkenin her yerinde ki uzaktan eğitim alan insanlardan geliyor. Dolayısıyla tüm halkın parası, sadece Eskişehir'in değil!''
Şimdi bu kısır tartışma yeniden alevlenecek gibi. Bu, bir yönü hariç, tartışılmasına lüzum bile olmayan bir mesele. Tartışılacak bir yönü de Prof. Dr. Davut Aydın'ın üniversite rektörlüğünde başarısız olmasıdır. Eğer iddia ettiği gibi başarılı olsaydı Anadolu Üniversitesi'nin harcanmayan parası kalmazdı, bu para projelere giderdi! Demek ki yeterli projeler üretilemedi. Sayın Aydın, Rektör olduktan sonra böyle söylemiyor muydu?
Aslında Sayın Aydın, Borabey Göleti kenarına kaçak olan yapılmış ve Danıştay'ın yıkılması yönünde kesin hükmü bulunan inşaatı yapan eski rektörden birini kurtarmak için gösterdiği gayreti, proje üretmekte de gösterebilse belki bugün bu konu tartışılıyor olmayacaktı!
BÜYÜK SÖZLER SÖYLEDİ AMA ORTADA BİRŞEY YOK!
....................
...........
...
Dileğimiz Sayın Aydın'ın kapısına kilit vurduğu yerin Havacılık Müzesinin model uçakların bulunduğu bölümü ile sınırlı kalmasıdır. Allah Anadolu Üniversitesi'nin bazı bölümlerini benzer bir akıbetten korusun!

26 Mart 2013 23:22

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerinin bütünleme hakkı için İstanbul 2. İdare mahkemesine açtığı davanın öğrencileri lehine sonuçlanması üzerine, üniversite yönetimi apar topar Eylül ayının ilk haftasına bütünleme sınavı koydu.
Okulun internet sitesinden duyurulan bütünleme sınav tarihleri, öğrencilerin tatilde olması nedeniyle pek çok ilgili öğrenciye ulaşmadı. Mahkeme kararı ile bütünleme sınav hakkı kazanan pek çok öğrenci, haktan haberdar olmadığı için, sınavı kaçırdı.
Üniversite öğrencisi Türküler Özgül, Meliha Bora ve Huri Kiraz Özdoğan'ın bütünleme sınavı hakkı kazanabilmek için açtıkları dava İstanbul 2. İdare Mahkemesi tarafından karara bağlandı. Mahkeme bütünleme yapılmamasının önündeki en gel olan Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin 49 ve 51. maddelerini yasaya ve hukuka aykırı oldukları gerekçesiyle iptal etti.
KARAR EMSAL OLACAK
Davcılardan Türküler Özgüleri "Pek çok arkadaşımız sınavları kaçırsa da bu karar emsal olacak. Bir kaç üniversite daha yönetmelikle bütünlemeleri kaldırarak öğrencilerin yıl kaybına neden oldu. Kazanılan bu dava bütünleme sınav hakkı verilmeyen diğer üniversitelere de örnek olacaktır" dedi.
Üniversitenin bütünleme sınavlarını yapmakla birlikte kararı Danıştay'da temyiz ettiği bildirildi.

antepliyaşar
Aday Memur
26 Mart 2013 23:28

erdemli26 sen bu işleri beceriyorsun. yenibir twiter kampanyası başlat. ama bi 10 gün mühlet tanınsın. heryere duyurulması için. son gün yapılan kampanyalar fayda vermiyor.

benjamino85, 11 yıl önce

pes ettiğimiz yok. kayıt yenileme rehaveti:)

istersen yeni bir twitter kampaynası başlat. en az 1hafta süre tanı ama bizlere. her yerlere duyururuz.

Not: perşembe olmasın kurtlar vadisinden millet başını kaldıramıyor.

antepliyaşar
Aday Memur
26 Mart 2013 23:30

http://www.acikogretimedebiyat.com/duyuru-ar%C5%9Fivi/580-a%C3%B6f-e-b%C3%BCt%C3%BCnleme-i%C3%A7in-dan%C4%B1%C5%9Ftay-da-dava-a%C3%A7t%C4%B1k.html

edebiyatçı kardeşlerin açtıkları dava. aynızamanda vakti durumu olan arkadaşlarda burda izlenen yollarla dava açabilir.

antepliyaşar
Aday Memur
26 Mart 2013 23:34

http://imza.la/imza-la-butunleme-sinavi-hakkimiz-soke-soke-aliriz/liste

44 bin küsürlere yükselmiş. aöf okuyan okumayan herkese imzalatın.

mgemici
Kapalı
01 Mayıs 2013 20:02

kusura bakma yanlışlıkla artı yerşne eksşye bastım

antepliyaşar, 11 yıl önce

http://imza.la/imza-la-butunleme-sinavi-hakkimiz-soke-soke-aliriz/liste

44 bin küsürlere yükselmiş. aöf okuyan okumayan herkese imzalatın.

uslanmaz.tm
Yasaklı
01 Mayıs 2013 20:22

ve bu yüzden üyeliğini iptal etti :D :D :D

mgemici, 11 yıl önce

kusura bakma yanlışlıkla artı yerşne eksşye bastım

kalben.67
Kapalı
01 Mayıs 2013 20:41

(+) vererek düzeltilebilirdi halbuki:S

03 Mayıs 2013 16:04

arkadaşlarmemurlar net forum ekranı yerine yök foruma yazabilirsiniz yök forum da daha çok etkili olur.

Kolonoroslu
Aday Memur
07 Mayıs 2013 13:40

hadi müjde geldi

cevizox
Memur
24 Ekim 2016 13:57

selam ben asagıdakı adreslere gonderdım ama ayretetn asıl gonderılmesı gereken yere yanı buyuk mılletmeclısınede bunu gondermek ıstedım ama ıs yerının bılgısayarında engelemeler

yapıldıgı ıcın atamadım adres asagıdadır ben su sekilde bir dilekce gönderdım verdıgınız adreslere daha oncesınden basbakanlıge ve cumhurbaskanlıgınada mail gonderdım

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ açıköğretim,iktisat ve işletme

fakültesi 2016-2017 eğitim yılı itibari ile YÖK'ün almış olduğu 4 yanlış 1

doğruyu götürme kararı açıköğretim öğrencilerinin mağdur olmasına neden

olmuştur. Bu sistemin doğru bir karar olmadığına ve biz öğrencilerin

mağduriyetin giderilmesi icin belirtilen seceneklerden birinin; dört yanlış bir

doğruyu götürme sistemin kaldırılması, çan sisteminin Yirmibeşe cekilmesi yahut

bütünleme sınavının getirilmesini talep eder, Öğrencilerin hakları ellerinden

alınmamalı ve Eğitim zayiata uğratılmamalıdır. Yapılan işlem egitim hakkına

vurulan bir baltalama işlemidir ve egitimim eşitlik hakkına ihlaldir normal

üniversitelerde yapılmayan uygulamaların açikta üniversiteyi zor

sartlarda calısarak okumaya calısan ogrencılere yapılan en buyuk

haksızlıklardan biridir ögrenciler üzerinde kazanca dayalı bir yaptırıp