Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Kasım 2013 16:11

dönem içerisinde seçmeli ders saati düşerse......

merhaba arkadaşlar sizlere iki sorum olacaktı

ortaöğretim 9 sınıf genel lise seçmeli bilgi ve iletişim dersim 2 saat iken 1 saat düşürüldü.nedeni ise biyoloji dersi 3 saat olacağına 2 saat yapılmış sene başından beri...ancak yanlış yaptıklarını düşünüp tekrar 3 saate çıktı olan benim ders saatime oldu ders saatimi düşürdüler.....bu durumda nasıl hakkımı aramalıyım.......

ayrıca eşimi de zorla müdür yard. yapmayı düşünüyor idare oysa eşim idarecilik yapmak istemiyor...zorla müdür yard. yaparlar mı bu konuyu daha önce forumdan araştırdım ama net bir şey bulamadım

teşekkürler

asaygin
Müsteşar
04 Kasım 2013 17:15

Zorla müdür yardımcısı yapamazlar hocam. Kadrolu atama yapılmamaşsa Müdür yardımıcısı görevlendirme ile olur, görevlendirme içinde eşinizin okula dileke ile göreve talip olduğunu belirtmesi gerekir

emrecan5501
Daire Başkanı
04 Kasım 2013 17:41

hocam sanırım yanlış anlaşıldık ya da yanlış anladım biz mdr.yardımcılığını istemiyoruz .....zorla yapabilirler mi eğer yapamazlarsa biz ne yapmalıyız

asaygin
Müsteşar
04 Kasım 2013 17:50

Yanlış anlamadım, siz yanlış anlamışsınız :)

Eşiniz istekte bulunmadan zorla müdür yardımıcısı olarak görevlendiremezler hocam.

emrecan5501, 10 yıl önce

hocam sanırım yanlış anlaşıldık ya da yanlış anladım biz mdr.yardımcılığını istemiyoruz .....zorla yapabilirler mi eğer yapamazlarsa biz ne yapmalıyız

emrecan5501
Daire Başkanı
04 Kasım 2013 19:24

hocam neye dayanarak söylüyorsunuz hani var mı acaba yönetmelik vs bir yasal dayanak kanıt olarak göstersem de olmuyorum desem gönül rahatlığıyla

emrecan5501
Daire Başkanı
04 Kasım 2013 21:21

güncel...........

asaygin
Müsteşar
04 Kasım 2013 23:08

Mevzuatı okuyun, görevlendirme nasıl yapılır, cevabı bulursunuz hocam :)

Tekrar söylüyorum zorla olmaz

emrecan5501, 10 yıl önce

hocam neye dayanarak söylüyorsunuz hani var mı acaba yönetmelik vs bir yasal dayanak kanıt olarak göstersem de olmuyorum desem gönül rahatlığıyla

adapter
Aday Memur
05 Kasım 2013 16:43

Ders saati haftalık çizelgede neyse odur. Eğer yanlış düzeltildiyse senin elde edebileceğin bir şey yok. En fazla şikayet edersin belki müdür bir uyarı cezası alır. Müdür yardımcılığına gelince kimse kimseyi zorla müdür yardımcısı yapamaz. İstek dilekçesi olması lazım.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi