Editörler : E.Kayı Han

Zeki3302
Memur
11 Eylül 2017 21:08

Merhaba Serdar hocam gördüğüm kadarıyla Komisyonla alakalı en net bilgileri siz paylaşıyorsunuz şimdi sormak istediğim bir kaç soru var???

Cevaplarsanız çok memnun olurum...

1)Bütün İhraçların gözü Komisyonda gerçekte adil davranıp akla karayı ayıracak mı yoksa bir oynamadan ibaret mi?

2)Komisyon kararlarını verirken Abdülkadir Selvinin dediği gibi AHİM hukunu dikkatte alacak mı?

3)Adli ve idari olarak hiçbir soruşturma geçirmeyenler Komisyon ila iade edilecek mi?

4)Cumhurbaşkanı en son MYKda konuşma yaparken 17/25 sonra bunlarla bağını kesen ve sendikasına derneğine bankasına bulaşmayalar korkmasın diye açıklama yapmıştı.Komisyon için bu tarih ve kriterler gözönünden bulundurulacak mı?

Telekkürler....

Serdar çelik, 7 yıl önce

Avrupadan gelen adamlarla bizim komisyon toplanti yapti

Avrupalilar ile bizim komisyon sizce uzlasti mi..?yani komisyonu yakindan takip etcez demislerdi surenin bitimine 1 hafta kala geldiler calismayi yerinde incelediler kararlar kisa bir sure peyder pey aciklancakmis ilk haberler eylul 30 gibi ekim ilk haftasi gelcekmis

AHMED 2746
Memur
11 Eylül 2017 22:27

Arkadaslar ıhrac olan herkes komisyona basvurdu. Bunlar arasında bazılarına dava acıldı bazılarına takipsizlik verildi bazılarının ise Halen savcılıklarda sorusturması devam etmekte. bu durumda komisyon dosyaları ıncelerken adli işlemlerle parelel yonde karar verecegi muhtemel gorunuyo. Benim merak ettiğim konu ise su. Şimdi savcılık benım sorusturmamı henuz tamamlamadı. Dosya halen acık. Komisyon benle ilgili bir karar vermeyecek mi o zaman .sorusturmanın yada dava acılırsa davanın sonucunu mu bekleyecek. Eger adli işlemler komisyon kararlarına kaynak , referans teskil edecekse Komisyon neden var. O halde ihrac olupta adli işlemi olmayan herkesi iade edelim . çünkü kişi hakkında bir dosya yoksa zaten masumdur iade olması gerekir.

Ben komisyonun calışma yontemini , mantığını , usul ve esaslarını yada dosyaları nasıl inceleyeceğini cok merak ediyorum. Burada cok ciddi sıkıntılar mevcut.

Ihrac olan herkes komisyona umut bağladı ancak kısa vadede ...bu süreç en az iki yıl.... Masum olanlar için bir sonuc alınamayacak gibi duruyoo. Bence sucu gunahı olmayan masun insanlar ancak 3- 4 yıl gibi gorevlerıne döner

11 Eylül 2017 22:59

slm ben tam tersi düşünüyorum

KOMİSYON; ALLAHIN izniyle bir çok masumun dönüşüne vesile, araç, sebeb olacaktır diye tahmin ediyorum bu benim kendi analizim duyum felan değil

1- bakın komisyonun veri tabanı bilişim ağı her yere bağli yani karar veirken x kişisi adli süreç yaşamamış dosya bekliyor bunu dikkate alacak..yani savcılıktan kişi hakkında bilgi sahibi olacak

AHMED 2746, 7 yıl önce

Arkadaslar ıhrac olan herkes komisyona basvurdu. Bunlar arasında bazılarına dava acıldı bazılarına takipsizlik verildi bazılarının ise Halen savcılıklarda sorusturması devam etmekte. bu durumda komisyon dosyaları ıncelerken adli işlemlerle parelel yonde karar verecegi muhtemel gorunuyo. Benim merak ettiğim konu ise su. Şimdi savcılık benım sorusturmamı henuz tamamlamadı. Dosya halen acık. Komisyon benle ilgili bir karar vermeyecek mi o zaman .sorusturmanın yada dava acılırsa davanın sonucunu mu bekleyecek. Eger adli işlemler komisyon kararlarına kaynak , referans teskil edecekse Komisyon neden var. O halde ihrac olupta adli işlemi olmayan herkesi iade edelim . çünkü kişi hakkında bir dosya yoksa zaten masumdur iade olması gerekir.

Ben komisyonun calışma yontemini , mantığını , usul ve esaslarını yada dosyaları nasıl inceleyeceğini cok merak ediyorum. Burada cok ciddi sıkıntılar mevcut.

Ihrac olan herkes komisyona umut bağladı ancak kısa vadede ...bu süreç en az iki yıl.... Masum olanlar için bir sonuc alınamayacak gibi duruyoo. Bence sucu gunahı olmayan masun insanlar ancak 3- 4 yıl gibi gorevlerıne döner

11 Eylül 2017 23:06

slm komisyon etkili iç hukuk yolu olmak zorunda..

adlisi olmayan öncelikli bakılcak

avrupa ve bizim hukukumuz işlicek selivi bunu yazmıştı bu doğru

bağını kesen örnek: sağlık bakanlığında 15 temmuz öncesi bir ay önce istifa eden ihraç edilmedi, ama meb 1 yıl önce bile istifa edeni ihraç etti bu düzeltilecek gibi

bence 15 temmuz önce istifa edenler bir adım önde başka kriter yoksa

herşeyin en doğrusunu alemlerin rabbi olan yüce ALLAH bilir

Zeki3302, 7 yıl önce

Merhaba Serdar hocam gördüğüm kadarıyla Komisyonla alakalı en net bilgileri siz paylaşıyorsunuz şimdi sormak istediğim bir kaç soru var???

Cevaplarsanız çok memnun olurum...

1)Bütün İhraçların gözü Komisyonda gerçekte adil davranıp akla karayı ayıracak mı yoksa bir oynamadan ibaret mi?

2)Komisyon kararlarını verirken Abdülkadir Selvinin dediği gibi AHİM hukunu dikkatte alacak mı?

3)Adli ve idari olarak hiçbir soruşturma geçirmeyenler Komisyon ila iade edilecek mi?

4)Cumhurbaşkanı en son MYKda konuşma yaparken 17/25 sonra bunlarla bağını kesen ve sendikasına derneğine bankasına bulaşmayalar korkmasın diye açıklama yapmıştı.Komisyon için bu tarih ve kriterler gözönünden bulundurulacak mı?

Telekkürler....

sosyalci pin
Memur
12 Eylül 2017 00:00

Hocam zaten sağlık bakanlığı ayrı değerlendirdi hep adamın banka ve çocuğunu okula gönderme var ve gözaltı olmadı ama mahkemesi devam etmesine rağmen aciga bile alinmayan var

12 Eylül 2017 01:49

100 üzerinden 0

ABC0642
Yasaklı
12 Eylül 2017 12:29

********ANALİZ*******

Yazacağım ifadeler şuana kadar okuduğum yazı ile daha önceki iş tecrübemin ürünüdür.

1)Ohal komisyonunun çalışmasına ilişkin olarak komisyon öncelikli iade ve red kriterleri belirleyecek.bunun sebebi her kurumun kriterinin farklı olması 2) banka sendika ve dernek üyeliği çok ince bir mesele.neden çünkü ihraç sayısı çok.buna ilişkin tahminin ya bütün başvurular toptan reddecek yada zaman kriteri ve para miktarı belirleyecek.ilk ihtimal daha fazla. 3) Adli soruşturması olanların devam ediyorsa büyük ihtimalle red edecek.adli soruşturması olmayan kriteri olmayan iade edilecek.zannetmeyin dosyalar tek tek incelenecek.belli kriterler üzerinden olacak her şey.

metegkhn
Şef
12 Eylül 2017 18:10

Herhalde bu saydığınız 4 red gerekçesi sizin dosyanızla ilgili degil, bu yüzden binlerce dosyayı tek kalemde reddettiniz. Sizinle aynı fikirde değilim bence komisyona sıfırdan kriter belirlemeyecek zaten daha ne eklenebilir? Bankada hesabı olanla talimatla para yatıran adam ayni kefeye kondu öncelikle onlar ayıklanacaktır, sendika üyeliği muhtemelen tek başına degerlendirilmeyecek, adli işlemi olanlar hakkında ne yapılır kestirmek zor ama komisyon ve mahkemeler eşgüdümlü çalışacaktır. Ayrıca ben komisyonun red kararlarını hemen açıklayacağını düşünmüyorum. Komisyonun güvenilirliğine gelince ben formaliteden kurulduğunu düşünmüyorum yoksa komisyonu kurmayıp önceden aldıkları dilekçeleri incelediklerini iddia edip süreci iyice çıkmaza sokarlardı, böylece AB'yi de oyalarlardı. Bence bu komisyonun öncelikli hedefi uygulamada birlik sağlamaktır, kimi ilde ayni kriterden açığa alınmayan adam bir başka ilde sorumsuz idarecilerin keyfi uygulamaları sebebiyle ihraç edildi, komisyon bunları çözecektir, ama mahkeme gibi çalışacağını da sanmam kriterlerin ne kadarı hukuki temellere dayandirilip suç sayilabilir ki...

ABC0642, 7 yıl önce

********ANALİZ*******

Yazacağım ifadeler şuana kadar okuduğum yazı ile daha önceki iş tecrübemin ürünüdür.

1)Ohal komisyonunun çalışmasına ilişkin olarak komisyon öncelikli iade ve red kriterleri belirleyecek.bunun sebebi her kurumun kriterinin farklı olması 2) banka sendika ve dernek üyeliği çok ince bir mesele.neden çünkü ihraç sayısı çok.buna ilişkin tahminin ya bütün başvurular toptan reddecek yada zaman kriteri ve para miktarı belirleyecek.ilk ihtimal daha fazla. 3) Adli soruşturması olanların devam ediyorsa büyük ihtimalle red edecek.adli soruşturması olmayan kriteri olmayan iade edilecek.zannetmeyin dosyalar tek tek incelenecek.belli kriterler üzerinden olacak her şey.

gkhn4435
Aday Memur
12 Eylül 2017 19:08

Sana katılıyorum. Benim soruşturmam henüz sonuçlanmadı. 1 yılı geçti. İftiracı şahıs benimle birlikte 5 kişi hakkında daha ifade vermiş. Bu kişilerden ilk ben ihraç edildim. Daha sonra bir kişi daha ihraç edildi. Ama diğer 3 kişinin açığa alınması devam ediyor. Ben ve diğer ihraç edilen neye göre ihraç edildik. Veya diğer 3kişi neye göre açığa alınmaları devam ediyor. Sonuçta soruşturma henüz bitmedi. Ve benim hiçbir kriterim yok. Banka, sendika, abonelik,bylock vb. Sadece emniyetten dijital incelemeleri gelecek. Ona göre savcı ya iddinameye ekleyecek ya da takipsizlik verecek. Ben suçlamayla ilgili bütün bilgi ve belgeleri komisyona gönderdim. Komisyon bunları dikkate alması lazım. Yoksa soruşturma neticesini bekleyerek ret kararı verir, Bende ondan sonra takipsizlik alırsam ne olacak? Bu kriterler önemli ancak soruşturması devam edenlerle ilgili hiçbir kriteri olmayanlar için olumlu karar çıkacağını düşünüyorum.

metegkhn, 7 yıl önce

Herhalde bu saydığınız 4 red gerekçesi sizin dosyanızla ilgili degil, bu yüzden binlerce dosyayı tek kalemde reddettiniz. Sizinle aynı fikirde değilim bence komisyona sıfırdan kriter belirlemeyecek zaten daha ne eklenebilir? Bankada hesabı olanla talimatla para yatıran adam ayni kefeye kondu öncelikle onlar ayıklanacaktır, sendika üyeliği muhtemelen tek başına degerlendirilmeyecek, adli işlemi olanlar hakkında ne yapılır kestirmek zor ama komisyon ve mahkemeler eşgüdümlü çalışacaktır. Ayrıca ben komisyonun red kararlarını hemen açıklayacağını düşünmüyorum. Komisyonun güvenilirliğine gelince ben formaliteden kurulduğunu düşünmüyorum yoksa komisyonu kurmayıp önceden aldıkları dilekçeleri incelediklerini iddia edip süreci iyice çıkmaza sokarlardı, böylece AB'yi de oyalarlardı. Bence bu komisyonun öncelikli hedefi uygulamada birlik sağlamaktır, kimi ilde ayni kriterden açığa alınmayan adam bir başka ilde sorumsuz idarecilerin keyfi uygulamaları sebebiyle ihraç edildi, komisyon bunları çözecektir, ama mahkeme gibi çalışacağını da sanmam kriterlerin ne kadarı hukuki temellere dayandirilip suç sayilabilir ki...

12 Eylül 2017 19:31

Komisyon

Sendika dernek vb. Yerlere uyelik sonlandirma 15 temmuz oncesi mi sonrasi mi buna bakcak diyorlar

Banka cagri zamanlari toplu para yatirma ev satma araba satma kredi cekip yatirma duzenli baska hesaplara aktarma vb. Buna bakcak

Sendika ve bankada boyle davrancak diyorlar

Herseyin en dogrusunu alemlerin rabbi yuce Allah bilir

Su bir gercekki konisyon adil ve etkin olmak zorunda vicdan.akil. sagduyu.avrupa.kalp.konum.konjektur.kamu vicdani.halk bunu istiyor..

12 Eylül 2017 19:40

Komisyon banka ve sendika ihraclari icin kendi kriterlerini baz alacak

Komisyon niye kuruldu ..? Eski kriterler baz alsa ihractan iade olmaz ki..! Komisyon abduljadir selvi yazdi baska yazarlarda yazdi etkin olcak ve hukuki davrancak deniyor tahminim guzel iadeler yapabilir yani hatiri sayilir ....

Herseyin en dogrusunu alemlerin rabbi yuce Allah bilir

dr0509
Memur
12 Eylül 2017 19:40

Arkadaşlar sizlere internetten yapmış olduğunuz komisyon başvurunuzu valilik ve ilgili kuruma onaylatmayız gerekiyor şeklinde bi mesaj geldimi Başbakanlık'tan? ( başvuru evraklarınızı valiliğe bırakmış olmanıza rağmen)

12 Eylül 2017 19:47

Henuz gelmedi

metegkhn
Şef
12 Eylül 2017 20:01

dilekçenizin çıktısını aldıktan sonra üzerinde değişiklik mi yaptınız acaba? Bu arada Serdar Çelik ben A. Selvi'yi çok da ciddiye almıyorum bu konuların çok fazla okuyucusu olduğundan çok fazla tık alma potansiyeli var hal böyle olunca herkes birşeyler karalıyor, aihs'ye tamamen uygun bir değerlendirme kriterler baz alınınca bana pek mümkün gelmiyor.

dr0509, 7 yıl önce

Arkadaşlar sizlere internetten yapmış olduğunuz komisyon başvurunuzu valilik ve ilgili kuruma onaylatmayız gerekiyor şeklinde bi mesaj geldimi Başbakanlık'tan? ( başvuru evraklarınızı valiliğe bırakmış olmanıza rağmen)

buzmavisi176
Kapalı
12 Eylül 2017 20:02

komisyonu arayın ve durumu söyleyin. başvuru numaranızı ve alındı belgenizden de bahsedin. ihmal etmeyin arayın muhakkak.OHAL Komisyonu Yardım Masası: 0312 403 69 00

dr0509, 7 yıl önce

buzmavisi176
Kapalı
12 Eylül 2017 20:03

Selvi 'kulislerin nabzını en iyi tutan gazeteci' olarak bilinir. Boş yere yazmaz, konuşmaz.

dr0509
Memur
12 Eylül 2017 23:00

Tamam teşekkür ederim arkadaşlar

volkan_D
Memur
13 Eylül 2017 15:15

arkadaşlar, analizlerinizi ya mantıklı yapın ya da kendinize saklayın. milletin kafasını bulandırmayın!!!

ABC0642, 7 yıl önce

********ANALİZ*******

raksit
Şef
14 Eylül 2017 00:22

Abdulkadir selviyi yillarca takip eden biri olarak gundemi cok iyi takip eden kulis bilgileri verir. Bence bir seylerin kokusunu duymustur. Turkiye. Ocaktan beri AB ile sikintilar yasiyor. AB yolu kapanmak uzere bunuda hukumet engellemek isteyecek. Ayrica 2019 secimleri var. Ikisini bir dusursek buyuk bir acilim bekliyorum. Biliyorlar bu durum cok kaybettiklerini. Birde bu gun karar gazetesinde yeni bir olusumdan bahsediyor. Suan politikadan memnun olmayanlar cepheyi cok genislettiler kazanilmasi gereken bir taraf var. Yoksa kendilerin kaybedeceklerini dusunecekler. Nokta.

buzmavisi176
Kapalı
14 Eylül 2017 00:50

karar gazetesi yazısının linkini paylaşırmısınız?

raksit, 7 yıl önce

Abdulkadir selviyi yillarca takip eden biri olarak gundemi cok iyi takip eden kulis bilgileri verir. Bence bir seylerin kokusunu duymustur. Turkiye. Ocaktan beri AB ile sikintilar yasiyor. AB yolu kapanmak uzere bunuda hukumet engellemek isteyecek. Ayrica 2019 secimleri var. Ikisini bir dusursek buyuk bir acilim bekliyorum. Biliyorlar bu durum cok kaybettiklerini. Birde bu gun karar gazetesinde yeni bir olusumdan bahsediyor. Suan politikadan memnun olmayanlar cepheyi cok genislettiler kazanilmasi gereken bir taraf var. Yoksa kendilerin kaybedeceklerini dusunecekler. Nokta.

Toplam 135 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi