Editörler : supporters.
09 Haziran 2013 01:39

2014 kpss için YDS sınavı ??

Arkadaşlar mrb ben 2014 kpss hazırlanacmda tum puan turlerıın hesaplanması ıcın illaki 2014 dekı nısan yds sınavınamı gırecez ?? yoksa 2013tekı eylul ydsesıne gırdıkmı 2014 tum puanlar hesaplanırmı ? yani kısacası eyluldekı yds sınavıyla 2014 tekı nısan yds sınavı arasındakı fark ne?

The Cape
Kapalı
09 Haziran 2013 02:53

A kişisi var bunun hem eylülde hem de nisanda YDS ye girdiğini varsay.

B nin ise sadece eylülde

C nin sadece nisanda

girdiği durumlarda çok fazla karmaşa oluşacağından adamlar sabitlemiş [nisan dönemi+kpss]

bunlar işin bahanesi olay alınacak YDS ve KPSS ücretleri.

keynesyen01
Aday Memur
09 Haziran 2013 20:34

peki ben eyluldekıne gırdım dıyelım sonra nısana gırdım eylul puanım nısandakınden fazla hangısıne bakılacak kpss için ??? nasıl bır sıstem bu ? yapılabılecek en ıyı yol sızce nedir?

The Cape, 11 yıl önce

A kişisi var bunun hem eylülde hem de nisanda YDS ye girdiğini varsay.

B nin ise sadece eylülde

C nin sadece nisanda

girdiği durumlarda çok fazla karmaşa oluşacağından adamlar sabitlemiş [nisan dönemi+kpss]

bunlar işin bahanesi olay alınacak YDS ve KPSS ücretleri.

jarhead24
Kapalı
09 Haziran 2013 23:36

Her KPSS sınavından önce yapılan (Nisan ayında) YDS sınavına girmen gerekecek. Sonbaharda yapılan YDS'nin kpss ye etkisi olmayacak. 2014'te KPSS ye gireceksen 2014 Nisan ayında yapılacak YDS'ye girmen gerekecek.

keynesyen01
Aday Memur
12 Haziran 2013 13:18

peki dersane kursları, a grubu hazırlanan adaylara neden eyluldekı ydsye hazırlatıyor ??? mesela temmuzda 2 aylık yds sıfreleme teknıklerı yapılacak eylul sınavı ıcın

jarhead24, 11 yıl önce

Her KPSS sınavından önce yapılan (Nisan ayında) YDS sınavına girmen gerekecek. Sonbaharda yapılan YDS'nin kpss ye etkisi olmayacak. 2014'te KPSS ye gireceksen 2014 Nisan ayında yapılacak YDS'ye girmen gerekecek.

namımüstear
Aday Memur
12 Haziran 2013 14:03

bir de 2014 yds nin şekil değiştirip toefl ıelts formatına gireceğini duyurmuşlardı bu ne olacak yds testi zor yapıyoruz bide konuşma dinleme yazma olacak

cansu keklik
Aday Memur
13 Haziran 2013 10:48

ihtiyac akademinin yaz dönemi yds kursuna yazıldık. kpss a içinde eski öğrencisiydik. fiyatları uygu

elvan.87
Aday Memur
13 Haziran 2013 10:54

şimdi ben 2014 kpss A grubuna hazırlanacağım yds ye girmedim hiç sınava giremiyor muyum, ya da girdiğimde puanım hesaplanmıyor mu?

cansu keklik
Aday Memur
13 Haziran 2013 11:21

%90 ı hesaplanmıyor :( diğer hesaplamayan puan türleri de pek kullanılmıyor

cansu keklik
Aday Memur
13 Haziran 2013 11:24

pardon diğer hesaplanan puanlı da kurumlar pek kullanmıyor.

keynesyen01
Aday Memur
14 Haziran 2013 22:42

ewet öle yapacaklar dıe bır yerde okudum bende hatta kpss sınavı ıcın bıle ınternet ortamından yapılacak dıe duydum nedereece dogru bende bılmıyorum ınsallah 2014 e vurmaz...

namımüstear, 11 yıl önce

bir de 2014 yds nin şekil değiştirip toefl ıelts formatına gireceğini duyurmuşlardı bu ne olacak yds testi zor yapıyoruz bide konuşma dinleme yazma olacak

nefes1
Şef
15 Haziran 2013 20:47

eylül'deki sınavı niye yapıyorlar o zaman sorması ayıp?

jarhead24, 11 yıl önce

keynesyen01
Aday Memur
20 Haziran 2013 21:28

Ben dersanede konsutum yds klavuzunu okuduk dedıler orda ılla nısanda gırılecek dıe bır ıbare yokmus. bız eyluldekınede gırebılırz nısandakınede en yuksek hangı puansa o puan gecerlı olacakmıs ılerdede acıklarlar dedi

nefes1, 11 yıl önce

eylül'deki sınavı niye yapıyorlar o zaman sorması ayıp?

atombey
Şube Müdürü
20 Haziran 2013 22:05

Kpss puanları için ilkbahar ydsye girmek gereklidir. Sonbahar yds kpss puanı hesaplanmasında kullanılmaz. Kullanılır diyen ya bilmiyordur ya da yalan söylüyordur.

Diğer yds.ne işe yarıyo diye soran arkadaşa da yuh diyorum. Yıllarca kpds üds bu memlekette ne işe yarıyoduysa o işe yarıyor.

Önceki yıllardan farklı tek şey kpss cumartesi oturumunda yapılan ingilizce testinin yerine ilkbahar yds geldi. Bunun olay yaratmasının sebebi birçok kişinin duymayıp ydsye başvurmamasıdır.

atombey
Şube Müdürü
20 Haziran 2013 22:08

Kpss puanı hesaplanması için kpss kılavuzunu okusunlar. Orda yazıyo.

keynesyen01, 11 yıl önce

Ben dersanede konsutum yds klavuzunu okuduk dedıler orda ılla nısanda gırılecek dıe bır ıbare yokmus. bız eyluldekınede gırebılırz nısandakınede en yuksek hangı puansa o puan gecerlı olacakmıs ılerdede acıklarlar dedi

atombey
Şube Müdürü
20 Haziran 2013 22:12

Şu andaki durum budur. Değişirse ösym ilan eder. Ama kpssden puan hesaplanması için iki ayrı ydsden yüksek olanın kullanılması eşitliğe aykırı olur. O zaman ben de önceki yıl aldığım hukuk netlerinin kullanılmasını isterim.

keynesyen01
Aday Memur
22 Haziran 2013 02:02

bu durum nezaman netleşir pekii ınsanlar kesin net bilgi istiyorlar herkesi muallakta bırakan bir kurum var :SSS

atombey, 11 yıl önce

Şu andaki durum budur. Değişirse ösym ilan eder. Ama kpssden puan hesaplanması için iki ayrı ydsden yüksek olanın kullanılması eşitliğe aykırı olur. O zaman ben de önceki yıl aldığım hukuk netlerinin kullanılmasını isterim.

atombey
Şube Müdürü
22 Haziran 2013 09:59

Durum gayet net zaten. Değişeceğine dair bir işaret de yok. Gidin dershanelere sorun neye dayanarak sonbahar ydsnin kpssde kullanılabileceğini söylüyorlarmış.

keynesyen01, 11 yıl önce

bu durum nezaman netleşir pekii ınsanlar kesin net bilgi istiyorlar herkesi muallakta bırakan bir kurum var :SSS

Yedinci Mühür
Aday Memur
22 Haziran 2013 17:10

Arkadaşlar doğru mu anladım,2014'te Nisan ayındaki YDS'ye girecez ve KPSS oturumunda İngilizce oturumu olmayacak.Doğru mudur?

erhantmen
Memur
24 Haziran 2013 02:19

arkadaşlar merhaba

kafa karışıktırcak bir durum ortada görmüyorum henüz belli birşey yok yds kitapçıgı yayınlanınca hepimiz görcez henüz ösym yetkilileride bilmiyor ne olcagını ösym yetkilisi bana bunu söyledi en azından,sonbahar yds nin 2014 kpss de geçerli olcagını tahmin ediyorum siz çalışın

keynesyen01
Aday Memur
25 Haziran 2013 15:30

inşallah ''erhantmen'' ben eylule calısmaya basladım cunku ...

erhantmen, 11 yıl önce

arkadaşlar merhaba

kafa karışıktırcak bir durum ortada görmüyorum henüz belli birşey yok yds kitapçıgı yayınlanınca hepimiz görcez henüz ösym yetkilileride bilmiyor ne olcagını ösym yetkilisi bana bunu söyledi en azından,sonbahar yds nin 2014 kpss de geçerli olcagını tahmin ediyorum siz çalışın

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi