Editörler : swat3410
20 Ocak 2011 19:21

Komiser Yardımcılığı Sınavı yönetmeliğinde değişiklikler

emniyet genel müdürlüğü komiser yardımcılığı sınavı giriş yönetmeliğinde tamamen değişikliğe gitmektedir. buda düzenleme seçim sonrasına bırakıldı nitekim başpolislikte acele etmelerinin sebebi de yeni düzenlemeler. çalışmalar bitme aşamasındadır. beklenen yönetmelikte yaş şartı kalkmaktadır. başpolisler girebilmektedir. polis memurların girişi mümkün gözükmüyor ayrıca arkadaşların talebi emniyet teşkilatında yükselmenin polislikten geçmesi şeklinde gelen yıllarca talepleri değerlendirilerek böyle bir çalışmaya gidilmiştir. sanırım sınav ekim ayında yönetmelik değişikliği ise haziranda yayınlanacak. memur arkadaşlar için hayal kırıklığı ama düzenlemeler yapılıyor. arkadaşlara tavsiyem başpolisliğe başvurması yönünde sınava girmeleri çünkü inanın başpolis olmayana komiserlik yok. çalışmalar bitmek üzere tepki alacakları doğrultusunda açıklama yapılmıyor.

- -(Mardin_de_3yıl)
Daire Başkanı
20 Ocak 2011 19:29

kaynagın neresi

zira bu sitede bolan cok

berkay1735
Müsteşar Yardımcısı
20 Ocak 2011 19:30

İzmirlipolis73 devrem,bende senin bahsettiğin mevzuları duydum değerli bir abimizden.ancak bu konuyu teyit etmem mümkün olmadı,ben çevremdekilere bu konudan bahsedip kesinlikle girmeleri yönünde tavsiyede bulundum.kaynağını özelden paylaşabilirmisin sakıncası yoksa.

denizli_27
Şef
20 Ocak 2011 19:43

değiştirin yönetmeliği

kaç yıldır sınava girip de kazanamayan abilerimiz kazansın

biz bekleriz 5 yıl daha

- -(Mardin_de_3yıl)
Daire Başkanı
20 Ocak 2011 19:49

ayrıca sadece yönetmelikle olmaz

bildigim kadarıyla ETK da değişiklik olması lazım

onuda TBMM de kabul edilmesi lazım

COMMANGENE
Genel Müdür
20 Ocak 2011 20:04

bu iş yönetmelikle olacak iş değil...3201 de kesin hüküm var...37 yaş ve 6 yıl bir fiil polis memuru olarak görev yapmış olmak....kom yrd için ayrıca çıkan yönetmeliktede extradan bazı şartlar yazılmış burdada gene 37 ve 6 yıl olayı var...zaten yönetmelikler kanunlara göre düzenlenir.....şu olabilir belki sicil notu eklenir başpolislik sınavında olduğu gibi....onun dışında 6 yıl ve 37 yaşa yapacak bişe yok oda tbmm nin işi...secime gidilirken kimsede emniyetin kıyrırık bir işiylede toplantı yapıp yasa yapmazlar....sadece ve sadece yönetmelikte değişiklik olabilir.....oda içişleri bakanlığının işi...

ayrıca en az 5 veya 6 defa bu sınava girdiniz...40 dan sonra gelen rütbenin hiç bir anlamı yok...o yaşta emeklilik düşünülür....

denizli_27
Şef
20 Ocak 2011 20:13

devrem bırak girsinler başpolis abilerimiz 4-5 yıldır kazanamadılar 10 yılda baspolis olarak girsinler

belki emekli olunca komiser olurlar

20 Ocak 2011 20:14

Bu haberde yanlışlık var. ETK da 37.yaşından gün almamış olma şartı var bu iş yönetmenlikle olmaz . Ancak kanun değişikliği ile olabilecek bir durum. Buda TBMM nin işi.Biz Polisiz neyin kanunla neyin yönetmenlikle genelge ile olabileceğini bilmezsek ayıp olur.

- -(Mardin_de_3yıl)
Daire Başkanı
20 Ocak 2011 20:17

COMMANGENE

arkadaşımında dediği gibi ETK değiştirmek kolay deil bu yıla yetişmez

ayrıca sadece baspolislerin sınava girmesi büyük bir haksızlık olur

izmirpolis73
Aday Memur
20 Ocak 2011 21:39

öncelikle bazı arkadaşlar kabullenmekte zorluk çekiyor gibi görünüyor. bakın kanunda belirtilen yalnızca 37 yaş şartı diğer maddeler yönetmelikle belirlenir diyor, kanunda mülakatda belirtiliyor ama danıştay kararıyla iptal onlar bir tarafa hükümet istediği kanunu bir günde çıkarır. sanki başpolislik kanunu hemen çıkarmadımı bunlar kanuna dönük yönetmelik hazırlıyorlar,yönetmelik doğrultusanda kanunu çıkarıp sonra yönetmeliği yayınlıyacaklar ha şunu da belirteyim kanun çıkarması yeri geldiğinde bir hafta, her yıl bu aylarda yazı geliyor neden yazı gelmedi arkadaşlar, ikincisi daha yeni mesleğe girip abileriyle dalga geçen seviyesiz özelliklede denizli-27 labali yazışmalarını kınıyorum. biz meslekte abilerimize saygımızı kusur etmezdik. okumakla adam olmaz yok 10 yıl daha girsinler karaktersiz senin ki ve seni muhattaba almıyorum. diğer arkadaşlara duyum değil ben yalnızca başpolisliğe yok girmeyelim avantajı yok diyen arkadaşlar için bu yazıyı yazma gereğini duydum. başpolislik olmadan komiserlik olmuyor. ayrıca bizler değilmiyiz yıllarca bu teşkilatın içinden yükselme olsun bunlar ilk adımları hemen olmaz zamanla akademide kalkacak a ve b ayrımıda bu bir ilk atılım bu kanunlar teşkilattan gelen istekler doğrultusunda yapılmıştır onun için eleştirirsek öncelikle kendimizi eleştirelim. adaletten bahseden arkadaşlara o kadar çok adaletsizlik varki sanırım bu sınavla yapılan en altta kalır, örneğin son çıkan başpolislekte 90 sicilin çok adaletsiz olduğu tüm arkadaşlarımızca yazılmakta, fazla çalışmalar, ve özelliklede sınavı kazananların ne derece adaletsiz kazanıldığıda yazılmakta onun için adaletten bahsetmeyelim. benden söylemesi açın öğrenin genel müdürlük arkadaşlar şu an için net sonuç yok ama sınav olacak, bilgimiz yok diyecekler, denizi dalgalandırmak istemiyorlar. çıktıktan sonrada iş işten geçecek bazı başpolisliğe başvurmak istemeyenler pişman olacak sınav parasını çoğu yatırmak istemiyor diye duydum. aldığım bilgiler komiser olmak isteyen arkadaşlar için burada paylaşıyorum. yoksa yeni memur olup labali yazanlar hiç muhattabımız değil.

slybey
Müsteşar Yardımcısı
20 Ocak 2011 21:44

izmirpolis yenisin galiba !!!!önümüzdeki şubat 10 -11 gibiyazı çıkacakmış geçen yıllarda da aynı aylarda oldu ,, sen ecele etme sağdan soldan duyduklarını yazma ...

slybey
Müsteşar Yardımcısı
20 Ocak 2011 21:49

bu yıl şartlar aşağı yukarı değişmez..baş polis kd başpolis aynı kalacak ....başpolis uygulaması 35 yaş üstünün hedefsis ve ceza almadan önüne bakmasını sağlamaya yöneliktir. sadece küçük bir kariyer malesef...

denizli_27
Şef
20 Ocak 2011 22:02

sayın izmirli polis abim

senin işine böyle geldiği için savunuyosun yıllardır sınava girdiniz şaibe de olsa, girdiniz biz onuda görmedik

sen meslektaşlarını küçümsüyorsan yeni polismiş gibi laflar senin gibi meslek büyüklerimize hiç yakışmıyor

meslekte yükselmeyi savunuyosun

mantıklı olmak lazım emekli olma yaşın geldiğinde komiser olsan ne olmasan ne

bu yasa cıkarsa memurun önünü tıkamaktan baska bişey deil çünkü üniv meslektaşlarım çogaltı baskı var herkes yükselmek istiyor a gurubuna geçmek istiyor belki senin dediğin gibi a ve b gurubu ayrımı kalkar önce 10 yıl çalışır baspolis olursun sonra kom yrd 6 yılda oyle gecer 6 yılda komiser olursun sonuç 22 yıl... oda baspolis oldugun yıl hemen kom.yrd sınavını kazanırsan

sonuç olarak savundugun yasa bumudur

evet budur

çünkü senin işine böyle geliyor

emekli komiserim

trafikk
Şef
20 Ocak 2011 22:23

Arkadaşlar birbirimizi üzmeden yazalım çizilem.İsteyen istediği çekilde düşünsün serbesttir.Burada herkesin kendine göre bir amacı var.Malesef durumun böyle olmasına sebeb olanda büyüklerimiz çünkü ortada net bir şey yok başpolislik sınavı olacağı dışında.Büyüklerimiz tarafından kesin ve net bir bilgi verilmiyor.Bu da burada öngörü ve tahmin üzerine yorumlara yol açıyor.Kesin bilgiler verilsede herkes kendi yönünü belirlese.Şu an da rüzgar biraz karışık esiyor gibi.

Manguday
Kapalı
20 Ocak 2011 22:24

Allah'a şükür bu işler duyumla tahminle değil de, kanunla nizamla oluyor.

izmirpolis73
Aday Memur
20 Ocak 2011 22:44

yazdığım gibi saygısız arkadaşların sözlerini dikkate almıyorum. bunda suç bizde sanırım fazla yüz verdik. ayrıca emekli deyenlere söyleyim daha önümde yeni yönetmeliğe göre 3 kez daha komiser yardımcılığı sınavına girme hakkım var ama hazırlanmadım girmedim. başpolisliğede yaş şartın tutmuyor sonuçta yaşım tutsaydı sanırım başpolisliğe girerdim onuda komiser yardımcılığı için değil yalnızca ileride emeklilikte faydası olduğunu düşündüğüm içindir uzun lafın kısası son yazımı yazıyorum. benim bu konuyu açmamda tek sebep vardı yok yenilerin girememesi gibi çekememezlik değilki sanırım alt kesiminde abilerini ne derecede çekemediklerini bu forumumla çok güzel şekilde öğrenmiş oldum. şimdi gelelim esas meseleye dikkat ederseniz başpolislik kanunundan beri herkes eleştirdi girmiyecem dedi ama müracatlar uçuk vaziyette fazla olması sevindirdi çünkü bu yazıları yazan arkadaşlar sanırım bazılarının girmesini engellemek istiyorlar ama hedef tutmadı belki 90 sicil gerçekten adaletsizlik ama sonuçta kanun böyle çıkmış müracaat hakkı olanların değerlendirmesini tavsiye ediyorum. ayrıca duyum diyenlere görecez bakalım daha forumda yazı yazmıyorum seviyesizliği iyice aştı arkadaşlara son önerim başpolislik için paranızı yatırın ileride daha farklı avantajlar olacaktır. alt kesim komiserlere yalakalığını devam ettirsin nitekim abilerimizin yalakaları sevmediğini bu tecrübeli abilerin başpolis olarak başına gelince yalakalıklarının bir şeye yaramadığını bildiği sıkıntısı var bazı kesimlerde saygılarla son yazımdı by

denizli_27
Şef
20 Ocak 2011 23:29

izmirlipolis abim

abilerimize saygımız sonsuz yalakalık deil saygı

baspolis olsun olmasın buyuklerimiz abimizdir.

meslekten yükselme diye söylediğin yasaya göre

22 yılda komiser oluyosun (oda yıl kaybetmeden 2 sınav kazanarak)sırf bunu yazmak için memurun önünü tıkayan mantıgı savunmak için üyelik açmanda düşündürücü bence

bunu savunmak tüm polis memuru meslektaşlırıma büyük haksızlıktır

son olarak konuyu sen açtın başlıgına sahip çıkmalısın

saygılarımla

21 Ocak 2011 02:03

bazı düzenlemeler olacak sanırm. dedikodular var ama kimse ne olacak bilmiyor. devlet sırrı sanki yapılan çalışmalardan kimsenin haberi yok.

herkezin bir isteği var. benimde isteğim A ve B ayrımını kaldırmaları ve sınavlara 4 yıllık üniversite (açık veya örgün öğretim) bitirenlerin başvurabilmesi.

hadi tartışalım:)

21 Ocak 2011 02:05

rütbe terfilerininde sınavla olması

aadrty
Daire Başkanı
21 Ocak 2011 10:02

Teşkilatta bir amir sultası vardı birde başpolis sultası başlar yakında ''memurlar giremeyecek'' horgörülmeye başlandık bile kast sisteminde en alttayız!

Başvuru 57 bin kişi 10.000 kişi alacak çoğu memekliliği gelmiş polisler bizim burda yaş haddi gelmiş adamlar girdi sınava 70 puan eklenecek diye şimdiden havaya girmeye başladılar...

Şimdi teşkilatta herşey sınav,hak,hukuk bunların başpolis olacak 10 bin kişinin kazanmasıda kolay kişi az bilgili genç arkadaş yok ohhhhh ben rakip değilim merak etmeyin 7.yılım daha,peahhhhhh.

Kalahari45
Şef
21 Ocak 2011 13:11

izmirpolis paylasımların icin tesekkürler...

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi