Editörler : Lanet
07 Eylül 2011 17:50

Kombide hangi markaları tavsiye edersiniz?

her kombi satıcısı farklı bir şey söylüyor. neye dikkat etmek lazım ne almak lazım lütfen yardım edin.

muslum67
Aday Memur
07 Eylül 2011 23:29

okuyup okuyup geçin. insan bi marka yazar. kadın parfumü konusunda maşallahınız var valla:))))

gezgin-06
Şef
08 Eylül 2011 00:51

bosh yoğuşmalı kombiyi tavsiye ederim.

sinifcii
Şube Müdürü
08 Eylül 2011 01:24

ilindeki gazın basıncı düşükse yoğuşmalı kombiye boşuna para verme çünkü normal kombi gibi davranıyor biz evde demirdöküm nitron kullanıyoruzbi sıkıntı çıkarmadı

muslum67
Aday Memur
08 Eylül 2011 15:05

istanbulda alacağım ve ev 100 m2 yoğuşmalıya fazla gelir.nitron ne kadar bosh ne kadar acaba

Aslans
Daire Başkanı
08 Eylül 2011 18:11

sana tavsiyem immergas marka kombi.. al 5 yıl içinde sorun çıkarısa ne dersen de. çift eşansörlü yoguşmalı. 1600tl 12 taksite aldım.

kendisi
Şube Müdürü
08 Eylül 2011 20:46

muslum67 , samimi olarak şunu söylemek isterim :

satıcı (işi gereği) adı üstünde satmak için çabalar. siz kimsenin yapmadığını yapın , bunu "teknik servislere" sorun . sonuçta hangi markanın "ne olduğunu" iyi bilirler .

muslum67
Aday Memur
08 Eylül 2011 21:59

teşekkür ederim 'kendisi'

sirin_e_
Genel Müdür
10 Eylül 2011 11:08

dmirdökümü tek geçerim.

Saatçi
Şef
10 Eylül 2011 20:59

Enerji teknikerliği 2. sınıf öğrencisiyim.

Tavsiyem ECA Confeo Premix yoğuşmalı kombi serisi. Yoğuşmalı kombi duman kabininden su geçirerek ortalama 400 santigrata kadar çıkabilen dumanın ısısınıda geridönüşümle elde eder. En az %4 en fazla %12 kârlıdır.

Evde yalıtım yoksa mobil tesisatta kurabilirsiniz. Gerçi 100 metrekare ev ve istanbulda çok gerek yok.

Bazı yabancı markaların kombileri daha kaliteli görünebiliyor, bu doğrudur, fakat servisleri çok yaygın değil, yedek parçaları pahalı ve müşteri ilişkilerinde başarısızlar. Müşteri ilişkilerinde yerli firma olan demirdöküm bir efsanedir.

ECA avrupayada epey kombi satıyor. Çok komplike ve elektronik cihazlar değil, ama yabancıları aratmıyor.

Yoğuşmalı düşünmüyorsanız bosch dan başka marka önermem.

muslum67
Aday Memur
10 Eylül 2011 21:56

yoğuşmalı almamı pek önermediler fazla gelirmiş eve. bosch sordum 17000 olanı 1200liraydı. acaba onu mu alsam. birde vailant vardı 1550 lira. vallahi kararsız kaldım. ev almaktan zormuş:)

yunus1021
Memur
15 Eylül 2011 14:17

Arkadaşlar bende elazigda alacağim yani karasal iklim 150 metre kare evim hangi kombiyi tavsiye edersiniz

Saatçi
Şef
15 Eylül 2011 15:46

Özellikle küçük illerdeki arkadaşlar kombi markasını değil, döşeyecek ustaların kabiliyetini ve güvenilirliğini araştırsınlar. Birde kombinin servisi var mı? yok mu? Mesela Elazığ'da bildiğim kadarıyla Vaillant'ın servisi yok. Malatyadan geliyorlar. Hemen gelirler mi? Veya servis ücreti aynı olur mu? bilemiyorum.

Ustası çok önemli işin. Kombiler arasında eskiden aşırı derecede farklar vardı. Mesela yerli kombiler 240 lira fatura getirirken yabancılar 180 lira getiriyordu filan. Fakat bugün böyle bir fark yok. Mesela ECA Fransa 'ya geçen yıl binlerce hatta on binlerce kombi satmış. ECA 'nın garantisi yabancılar gibi 2 yıl değil 3 yıldır.Demirdökümde çok harikadır ve müşterisine çok fazla değer verir. Alarko-carierr zaten carrier bu kombi sistemini ilk bulan kişinin yani 180 yıllık firma. Bunlar yerli firmalar.

Evde yalıtım yoksa mobil tesisat ve oksijenli boru şart. Ev büyükse de.

BUNU BÜYÜK HARFLERLE YAZMAK İSTİYORUM KOMBİDE ÖNEMLİ OLAN HERMETİK BACALI OLMASIDIR. VE EVİN İÇİNE KURDURURSANIZ VERİMLİLİK AŞIRI DERECEDE ARTAR. KOMBİYİ DIŞ SICAKLIĞA MARUZ BIRAKMAYIN.

Hermetik kombi nedir? Bunun bacasını duvarı delerek dışarıya salıyorlar. Bacanın içinde 2 tane baca var. Biri dışarıdan temiz hava alarak yanma odasına gönderiyor. Yani kombi içeride de olsa içerinin havasını kullanmıyor. Aynı zamanda pis havayı fanlar sayesinde dışarı atıyor. Zehirlenme tehlikesi yok.

Gerisi teferrüat tabi.

yunus1021
Memur
15 Eylül 2011 16:15

Peki mobil tesisat nasıl oluyor bu konularda pek bilgim yokta

anadolu24
Aday Memur
22 Eylül 2011 10:34

en iyi kombi markası hangisi???

stertos
Aday Memur
22 Eylül 2011 20:23

hepsi iyi..

xmurat
Kapalı
25 Eylül 2011 05:26

1- viessmann kombi

2- buderus kombi (ben bunu kulanıyorum)

3- Vaillant kombi (bu markadan çok emin değilim)

:))

şebçerağ
Kapalı
05 Ekim 2011 00:55

Memnuniyetleriniz ve şikayetlerinizle birlikte yazarsanız bilgi edinmiş oluruz hep birlikte. Teşekkürler...

özgon
Aday Memur
05 Ekim 2011 14:45

ben ferroli kullanıyorum.önceki evimdede yıllarca kullandım. yıllık bakımını yaptırıyordum ve hiç bir sorun yaşamadım. ben de tavsiye üzerine almıştım. kullanan akrabam 10 seneden fazladır sorunsuz kullandığını söylemişti.ben de memnun kaldım.

şebçerağ
Kapalı
05 Ekim 2011 14:52

özgon teşekkürler cevabınız için. Benim de çok yakın bir tanıdığım ferroli marka kombi kullanıyor ve gayet memnun, şimdiye kadar bir sorun yaşamadı. Aklımın bir köşesinde bulunsun...

özgon
Aday Memur
07 Ekim 2011 09:17

güle güle kullanın :)

Toplam 197 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi