Editörler : F16 Gökçen

mehmet2102
Aday Memur
11 Şubat 2013 14:31

suskuncocuk, senin dediğin olay artık mazide kaldı. Yok ole bir şey bak Vizede ki Sınava A kitapçığında 20 sorudan sadece 2 tane A şıkkı var ..

suskuncocuk, 11 yıl önce

love_delgado cevap anahtarında yanlışlıklaın olduğu kesin. çünkü bütün şıklardan 4 er tane olacaktı örnek 4 tane a 4 tane b ... gibi

alitoputut
Aday Memur
11 Şubat 2013 14:34

etkinlik doğru cevap sorudaki ince detaya dikkat etmeyenler verimlilik olarak işaretlediler .

mehmet2102
Aday Memur
11 Şubat 2013 14:40

Denetçinin işletmenin belirlemiş olduğu hedeflerle

bu hedeflere ulaflmak için kullandığı kaynakların birbirine oranını araştırarak bir sonuca ulaşması nasıl adlandırılır. senin Cevabın sorusu budur.. Bak bakayım bize sordukları soru bumuydu?

truva58, 11 yıl önce

nsezener

sen doğru kitabın arkasına bakmışın ama yanlış cevap anahtarına bakmısın kardeş sen bir daha bak ondan sonra gel yanıma :)

badddoşş
Şef
11 Şubat 2013 14:42

mehmet2101 denetim vize a kitapçığındamı 2 a cevabı var

şimdi ben baktım cevapları aşağıda yazıyorum bak bakalım kaç tane a cevabı var şıkların dağılımı nasıl

E,A,A,C,C,B,E,B,A,D,A,C,D,E,E,B,C,D,B,D

mehmet2102
Aday Memur
11 Şubat 2013 14:43

İşletme, üretim birimlerinin maliyet hedeflerine ulaşıp

ulaşmadığını belirlemek için denetçiden rapor istemiştir.

Denetçinin yapacağı denetim türü hangisi olmalıdır? buda Bize sordukları soru köku .....

mehmet2102
Aday Memur
11 Şubat 2013 14:46

yok ben vize için demiştim onu ... 4 tane A B C D E olayı yok. Örnek olsun diye...

badddoşş, 11 yıl önce

mehmet2101 denetim vize a kitapçığındamı 2 a cevabı var

şimdi ben baktım cevapları aşağıda yazıyorum bak bakalım kaç tane a cevabı var şıkların dağılımı nasıl

E,A,A,C,C,B,E,B,A,D,A,C,D,E,E,B,C,D,B,D

mehmet2102
Aday Memur
11 Şubat 2013 14:47

sosyal sorumluluk ve etik cevap anahtarında var....

mehmet2102, 11 yıl önce

yok ben vize için demiştim onu ... 4 tane A B C D E olayı yok. Örnek olsun diye...

suskuncocuk
Aday Memur
11 Şubat 2013 14:50

http://yillik.eogrenme.anadolu.edu.tr/EKitap.aspx?dersKodu=121301&kitapKodu=121301&uniteNo=03

link vermek sakıncalı değil dir umarım cevaplara bakarsanız 4 er tane aynı şıktan olduğunu göreceksiniz.

mehmet2102, 11 yıl önce

suskuncocuk, senin dediğin olay artık mazide kaldı. Yok ole bir şey bak Vizede ki Sınava A kitapçığında 20 sorudan sadece 2 tane A şıkkı var ..

mehmet2102
Aday Memur
11 Şubat 2013 14:52

Vizze cevapları karşımda zaten etik e bakarbilrsiniz..

Yerkoylu_m
Aday Memur
11 Şubat 2013 15:00

denetim dersi a kitapçığın cevaplarını alan varsa yazabilirmisniz...

benseniyendim
Yasaklı
11 Şubat 2013 15:14

arkadaşlar hepimize geçmiş olsun öncelikle inşaallah herkes geçer hatırladığım vede baktığım doğru cevaplar şunlardır..

bağımsızlık

etkinlik denetimi

doğrulama

genel kontroller

şartlı olumlu

olum görüş bildirip açıklama parafragı atıcak

parasal birim örneklemesi

genelleştirilmiş denetim yazılımı

kabul edilebilir sapmanın maximum oranı

alfa riski

yığın işlem

kalite ve eğitim ögretim denilen sılı sorunun cevabı DIŞ DENETİM

üretilen mamul maliyeti

planlama risk belirleme kontol testi tözel test denetim raporu

aritmetik işlemler de hangisi olmaz vardı c gurubu d şıkkı doğru olandı cevabı tam hatırlayamadım

şeffaflık

ARKADAŞLAR BUNLAR KESİNLİKLE DOĞRU CEVAPLAR İNANMAYAN ARKADŞLAR KİTAPTAN İLGİLİ ŞIKKI ALIP OKUYP İNCELESİN BURAYA YORUM YAZSIN SORUYUDA HATIRLAMAK KAYDIYLA AKLIMA GELIRSE DAHA PAYLASACAGIM

kkrym
Şef
11 Şubat 2013 15:19

o zaman yazdığınız sorulardan hepsi doğru benim:)

benseniyendim, 11 yıl önce

arkadaşlar hepimize geçmiş olsun öncelikle inşaallah herkes geçer hatırladığım vede baktığım doğru cevaplar şunlardır..

bağımsızlık

etkinlik denetimi

doğrulama

genel kontroller

şartlı olumlu

olum görüş bildirip açıklama parafragı atıcak

parasal birim örneklemesi

genelleştirilmiş denetim yazılımı

kabul edilebilir sapmanın maximum oranı

alfa riski

yığın işlem

kalite ve eğitim ögretim denilen sılı sorunun cevabı DIŞ DENETİM

üretilen mamul maliyeti

planlama risk belirleme kontol testi tözel test denetim raporu

aritmetik işlemler de hangisi olmaz vardı c gurubu d şıkkı doğru olandı cevabı tam hatırlayamadım

şeffaflık

ARKADAŞLAR BUNLAR KESİNLİKLE DOĞRU CEVAPLAR İNANMAYAN ARKADŞLAR KİTAPTAN İLGİLİ ŞIKKI ALIP OKUYP İNCELESİN BURAYA YORUM YAZSIN SORUYUDA HATIRLAMAK KAYDIYLA AKLIMA GELIRSE DAHA PAYLASACAGIM

11 Şubat 2013 15:25

kesinlikle bitanesi yanlış o dış denetim dediğin ders var ya kardeşim o program geliştirme olacak

benseniyendim
Yasaklı
11 Şubat 2013 15:25

bu verilen cevapların hesi dogrudur yazdıklarım ile soruları hatırlayın kıtabı acın karsılastırın kararı sız buraya yazın ınsanların aldatmayın vermısler kendı yanlıs cevaplarını ınsanlara dogru olarak kabul ettırıyorlar kımsenın cevaplarına bakmayınız

11 Şubat 2013 15:29

Arkadaşm bak kitaptan istersen program geliştirme genel Kontroller arsnda ama diğerlerinin hepsi aynı yerde yordamlar kalite denetim eğitim öğretim ama program geliştirme olacak hem ürtlen malın mayeti değil o satın alma maliyeti kapiş o kadar emin konuşma!!!

benseniyendim
Yasaklı
11 Şubat 2013 15:34

ÇİÇEĞİM DOĞRUDUR BEN ZATEN BAKSANA SORUYU TAM YAZAMADIM NEDEN SIKLARI HATIRLAMADIM YANLIS GORMUS OLABILRIM DEMMEKI SIKLARDA DIS DENETIM DYE BIS-R SEY YOK DEDIGIN CEVAP DOGRUDUR DIGER SIKKA GELINCE HA URETILEN HA SATILAN CAHILMISIN SEN SONUCTA BIR TANE MALIYET CEVABI YAZIYODU DOGRU SIK OYDU ADIM GIBI EMINIM DIGER SIKLARIN HEPSI DOGRUDURHERKESLE CEVPA ANAHTARLARI ACIKLANDIGINDA DORUSMEK UZERE HER IDDAAYA GIRERIM KAPİŞŞŞ

anglosss35
Yasaklı
11 Şubat 2013 15:51

benim aklımda kalanlar

1 yıgın işlem

2 bagımsızlık

3şeffaflık

4 şartlı olumlu (başka denetçinin yorumunu belirtme)

5 olumlu (denetçinin alanının sınırlandırılması)

6 hukuk

7 etkinlik denetimi

8 alış iade iskontoları

9 parasal birim

10 uygulama yazılımı

11 kurumsal yönetim

12 geçmiş dönem raporları ve çalışan sayısı ile karşılastırma gibi bişey

13 program geliştirme

14 yönetim beyan mektubu vardı sonrasında belirtme diye bi şık vardı onu yaptım

acilll hangileri yanlıs sizce kalan 6 soru nelerdi lütfen yardım ????????

suskuncocuk
Aday Memur
11 Şubat 2013 15:56

yönetim beyan mektubunda, denetimin doğru yapıldığı hakkında beyan dı hatırladığım kadarıyla

anglosss35
Yasaklı
11 Şubat 2013 15:57

o soru karısık digerleri sende nasıl

suskuncocuk, 11 yıl önce

yönetim beyan mektubunda, denetimin doğru yapıldığı hakkında beyan dı hatırladığım kadarıyla

benseniyendim
Yasaklı
11 Şubat 2013 15:59

arkaşım hukuk la kurumsal yönetim spk dersının cevapları ve dogur sıklardır

10 uygulama yazılımı

8 alış iade iskontoları

4 şartlı olumlu (başka denetçinin yorumunu belirtme)

5 olumlu (denetçinin alanının sınırlandırılması)

arkadsım denetcının atıf yapma ıhtıyacı olumlu ama acıklama parafı atıcak dıgerıde soruyu ıyı okuduysan fakat dıyordu halde ragmen gecen cumleler her zaman sartlı olumludur bana kızmayınız ben sadece kımseyı kırmak degıl amacımsadece dogruları soyleyıp ona gore yonlendrıme yapmak ıstedım kımseyı kırmak yada kucuk dusurmek gıbı bır amacım yol olamazda saygılar

Toplam 169 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi