Editörler : crops35
«505152535455565758596061»

Gider06500
Şube Müdürü
23 Şubat 2010 08:56

Değerli Arkadaşlar Formda gerçek anlamda hiç Etik olmayan söylemlere maruz kaldık.Bizlerde ister istemez ilgili kişilere gerekli cevaplarımızı verdik?

http://www.forumkurallarıgereğisitereklamiyapmakyasaktir.net

sitemizde duyarlı arkadaşların katılımıyla kendi sitemizde buluşalım derim.

Bir Karar aldım artık forma yazmayacam artık

"S O N"

Hassan_
Müsteşar Yardımcısı
23 Şubat 2010 09:09

Gider06500::

Bu noktada en iyi tespiti yapmışsın bizler burada bilgilerimizi fikirlerimizi bütün arkadaşlarla paylaşmak anlamında birşeyler yazdık çizdik ama bir gurup insanlar bu yazışmaları anlamadılar belkide kapasiteleri budur.. ona birşey diyemem ama bende bilindiği üzere artık pek fikirlerimi ve bilgilerimi buraya aktarmıyorum bilinçli olarak çünkü senin bilgilerinden birileri birşeyler alacakki o faydalı olsun ama bu işçi arkadaşlar bu yazıları çekememe durumlarına kadar getirdiler işi.. burada en iyisi yazmamak.. saygılar..

kült011
Aday Memur
23 Şubat 2010 09:23

mrb günaydınlar arkadaşlar evet uzun zamandır yazamıyordum bende ama görüyorum ki bazı arkadaşlar kendi seviyelerini görmeden bir komleksle gaflet ve dalellete düşmüşler bazı arkadaşlarımızı üzmüşler dikkate almayın umursamayın falan diye teselli ye gerek yok o sevgili kardeşim sarp kardeşim sana söylenecek çok kelime varda insanlar nerden geldiklerini unutmasınlar ne oldum değil ne olucam diye bi atam sözü var her kim olursan ol ister memur ol ister sendikacı hiç fark etmez insan olamadıktan saygı ve sevgiyi yüreğinde taşıyamadıktan sonra sana PEH adam sende der geçeriz :) bu bir : anayasadan haberin yoksa sana sosyal devlet ilkesini hatırlatmak isterim sevgili kardeşim millet eşit işe eşit ücret diye bağırıyor bizse eşit işten fazlasını yaptığımızı anlatmaya çalışmaktayız neyse sana zamanım yok ama haddini bil benim güzel arkadaşlarımla nasıl konuşacağını öğren öle gel eyvallah

arkadaşlar ne diyim uyarıda almışık olsun farkediliyoruz bu da güzel meyva veren ağaç taşlanır her şeyden önemlisi biz burada güzel dostluklar kurduk mevlam neylerse güzel eyler iyi çalışmalar

cihanbeyli58
Yasaklı
23 Şubat 2010 10:29

Evet kültür11 de dediği gibi meyva veren ağaç taşlanır.

Provokatif girişimlerin ve girişimcilerin bizleri getrdiği nokta aşikardır.Bu tür eğilim ve yaklaşımların ne bizlere kendilerine nede bakanlık imajına hiçbir olumlu katkısı bulunmamaktadır.

Provokatif yaklaşım ve girişimciler sizlere soruyorum.Geçmişte form sayfa kapatıtdırnız da ne oldu.Yenisi açıldı.Açılır.İki defa açıldı üçüncü defada açılır.Buraların tadımı kaçtı.Alternatif olarak ilgili arkadaşlarım site kurdular.

Hadi bakalım diğer siteye buyurun.Adres,msn,e-mail ve kişisel bilgiler verilecek oraya.Adsız isimsiz adressiz burada salvo atmak,mangalda kül bırakmamak kolay.Hadi yeni siteye buyurun bakalım.Tanışalım bilişelim.

Herkes şunu çok iyi bilsinki ; hayatta hiçbir işimi yarım bırakmadım.Evel Allah ın izni ile de bırakmak.Rabbim güç derman versin yeterki.Bahse konu rapor işinide tamamlayıp sayın Bakanımıza birinci elden ileteceğiz inşallah.Raporla ilgili sıkıntısı olan arkadaşlarımız da rapor iletildikten sonra sayın Bakanımıza eleştirilerini yaparlar.Yapabilirlerse tabiki.

Selam ve Saygılarımla ...

işçi_26
Aday Memur
23 Şubat 2010 15:39

iş yoğunluğu nedeniyle 1 haftadır takip edememiştim forumu ortalık nasıl karışmış... geçmişte olduğu gibi yine oluşumu baltalamak isteyenler var... ben bekar olduğum ve ailemle yaşadığım halde bu maaşla problem yaşıyorum insanlar bu maasla ev geçindirip çocuk yetiştirebiliyolarsa tebrik etmek istiyorum... tis öncesinde sendika taslak dağıtıp bunları isteyecez deyip bir parmak bal sürüyo, sonrasında yine hüsran yine hüsran... son tis imzalandıktan sonra Türk-iş de görevli şahsı muhterem bana küfredip telefonu yüzüme kapatmıştır, bunu ilettiğim hiçbir sendikacı bana geri dönmemiştir...

bende bunu ' it itin ayağına basmazmış' özlü sözüyle tanımlamak istiyorum...

71recep
Aday Memur
24 Şubat 2010 22:39

neyse hasan abi kusura bakma bu nisan ayıda ikramiye 13 yevmiyemi yoksa dahamı fazla geçim sıkıntısı belki olumlu bir bilgi verirside seviniriz

cihanbeyli58
Yasaklı
25 Şubat 2010 08:22

Günaydın Hayırlı İŞler

Sevgili recep71 ;

30 Ocak =13 Günlük

Nisan Ayı=20 Günlük

30 Haziran=13 Günlük

Ramazan Bayramı Arefesi(Ağustos yada Eylül)=13 Günlük

Eylül Ayı= 20 Günlük

Kurban Bayramı Arefesi yada Aralık Ayında =13 Günlük

Senelik 4 Adet 13 Günlük 2 Adet 20 Günlük.

Toplamda Yıllık = 4X13+2x20=92 Gün

cihanbeyli58
Yasaklı
25 Şubat 2010 08:24

İkramiyeden Hariç birde Eylül 15'te alacağımız 110 TL Banka Promosyonu var.

Hepsi olup olcağı alacağımız para bu kadar.Miktarlar az ama Allah Bereketini Versin,İyi İşlerde Harcayalım.

71recep
Aday Memur
25 Şubat 2010 21:30

cihan beyli kardeşim verdigin bilgiler için çok teşekkür ederim bizi aydınlattın bizim sadece sizlerden istedigimiz bizleri verdiğiniz bilgilerle aydınlatmanız teşekküürler ayrıca bu formda yazan tüm arkadaşlarımın kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ederim saygılarımla

lecherous
Aday Memur
26 Şubat 2010 12:01

HERKESE SELAMLAR ARKADAŞLAR, HASAN ARKADAŞIMIZIN DİLEKÇESİNE VERİLEN CEVAP BİZ VE BİZİM DURUMUMUZDAKİ BÜTÜN ARKADAŞLAR İÇİN ÇOK BÜYÜK VE ÖNEMLİ Bİ GELİŞMEE. ARKADAŞLAR BENDE BİMERDEN Bİ DİLEKÇE YAZDIM AMA BANA CEVAP GELMEDİ. DAYANAK OLARAK SİZLER NEYİ EMSAL GÖSTEİYORSUNUZ BANA DESTEK OLURSANIZ SEVİNİRİM.. SAYGILARIMLA,

lecherous
Aday Memur
26 Şubat 2010 14:49

ARKADAŞLAR BENİM ANLAYAMADIĞIM BU FORUM SAYFASINA NE OLDU BÖYLEE? BİR HAFTA ÖNCESİNDE BURDAA SÜREKLİ YORUM YAPAN ARKADAŞLARIMIZ SU AN ORTALARDA YOK. ARKADAŞLAR NE OLDU, NEDEN KATILIM YOK ARTIK.

severozgur
Şef
26 Şubat 2010 15:33

hasan bey

öncelikle duyarlılığın için teşekür ederim.

bize mujdeli bir haber verdiniz.

biliyorsun bir süre önce ben dösimme başvurmuştum onlar böyle bir çalışmanın olmadığını cevaben yazmışlardı.

cephe
Memur
26 Şubat 2010 16:35

Hasan Arkadaşım,bizler de bimere benzer dilekçe ile böyle bir çalışmanın olup olmadığını sorduğumuzda böyle bir çalışma yok cevabı gelmişti...Peki şimdi tekrar bir dilekçe yazsak mı? Ne diyorsun ne yapsak?

arkeoloji
Memur
27 Şubat 2010 12:56

Böyle bir çalışmayı bizim bakanlık yapmaz arkadaşlar.. bütün bakanlıklar yapar bizim kültür bakanlığı gene yapmaz bizler böyle çalışmaya devam edeceğiz.. yapacak bir şey yoktur..

Müzecii_
Memur
27 Şubat 2010 13:04

KAMUHABER NET. ten alıntıdır

İşçilikten memurluğa geçiş mümkün müdür? Şu anda okuyucularımızın hepsi "Geçiş Ancak KPSS ile Olabilir.", "Geçiş Mümkün Değildir" gibi cevaplar vermektedir. Bize soran olsa, Kamuhaber.net doğrudan geçmenin mümkün olmadığını belirtildik. İşin aslı ise hiç bu şekilde değildir.

657 sayılı DMK nun işe gelindiği gibi yorumlanan bir maddesi vardır. "Memurluktan çekilenlerin yeniden atanmaları" başlıklı 92'nci maddenin ikinci fıkrası, memurluktan çekilenlerin atanmaları yerine memur olmayanların memurluğa atanması hususunu düzenlemiştir. Fıkra aynen şu şekildedir: " 657 sayılı Kanuna tabi olmayan personelden kendi istekleri ile görevinden çekilmiş olanlar, boş kadro bulunmak ve gireceği sınıfın niteliklerini taşımak kaydı ile bu Kanuna tabi kurumlardaki memuriyetlere atanabilirler." Kimler 657 ye tabi değildir? Hakim ve savcılar, subaylar, uzman erbaşlar, KİT lerdeki personelden memur olmayanlar, Öğretim görevlileri (Araştırma görevlileri, okutmanlar) Geçici personel ve İşçiler.

Belirtmiş olduğumuz statülerdekilerin hepsi ayrı bir personel kanununa tabidir. Madde ayrı bir personel kanununa tabi olma kıstasını, "657 ye tabi olmayanlar" diyerek ifade etmektedir.

Bu şekilde çalışmakta olanların kurumlardaki memuriyetlere atanabilme durumu Başbakanlığın görüşü ile belirlenmektedir. Devletle geçici olarak çalışmak üzere anlaşma yapmış olan araştırma görevlileri ( bunların bir kısmı süreli bir kısmı ise kalıcı), hakim-savcıların yanında uzman erbaşların da memuriyete sınavsız olarak doğrudan atanabilme hakkı tanınmaktadır. Geçici çalışmak üzere Devletle sözleşme yapmış bu arkadaşlarımızın memuriyete geçişlerine hak tanınmaktadır. Buna karşılık işçiler ile KİT lerdeki sözleşmeli personel pozisyonuna çalışmakta olanların memurluğa geçişleri konusunda olumsuz görüş verilmektedir. Ortada hiçbir kanuni engel yokken böyle bir görüş verilmiş olmasını anlayamıyoruz. Sürekli işçiler açısından dikkate alınacak olan husus, bu kişilerin sürekli olarak, bahsettiğimiz kategorilerden farklı olarak "kadroya" dayalı olarak sürekli şekilde çalışmaktadır. Bir ölçüde artı memur gözüyle bakılan KİT lerdeki sözleşmeli personelin de memurluğa geçişin önündeki tek engel Başbakanlığın bu görüşüdür. Buradaki en önemli vurgu geçişi engelleyen bir Kanuni düzenlemenin olmadığı, ikinci olarak bu şekilde çalışanların diğerlerine kıyasla memurluğa sınavsız geçmesinin mümkün olduğudur. Basit bir deyişle görüşler her zaman değişebilir. Kanunsa ancak başka bir Kanunla değişir. Ortada memurluğa geçişe engel ne kanun, ne yönetmelik vardır. Ortada aslında geçişe imkan veren bir kanun maddesinin görüşle engellenmesi vardır."

Müzecii_
Memur
27 Şubat 2010 13:06

KAMUHABER NET. ten alıntıdır

Aşağıda yer alan haberimizle şartların zorlanarak memurluğa geçişin mümkün olabileceği inancımızı iletmiştik. Bundan sonra okuyucularımız öncelikle 657 sayılı DMK nun ilgili hükmünün yürürlükten kaldırılmış olduğunu v

e yanlış hükme yer verdiğimizi ifade etti. Bunu diyen okuyucularımız aha sonra tekrar yazımızı okumamış olmalılar. 657 sayılı DMK nun ikinci fıkrası yürürlükten kalkmış eskinin üçüncü fıkrası şimdinin ikinci fıkrası olarak tarafımızca değerlendirilmiştir. 92?nci maddenin ilgili fıkrası aynen şu şekildedir: ?657 sayılı Kanuna tabi olmayan personelden kendi istekleri ile görevinden çekilmiş olanlar, boş kadro bulunmak ve gireceği sınıfın niteliklerini taşımak kaydı ile bu Kanuna tabi kurumlardaki memuriyetlere atanabilirler? halen geçerli olan bu fıkraya göre diğer bir çok personel kanunundan tabi kişiler memuriyete geçmektedir. Biz işçilerin de geçmesi yönünde hukuksal mücadele yapılması taraftarız. Sonuçta diğerleri geçiyorsa işçiler ve KİT teki 399 a tabi personel de geçebilir düşüncesindeyiz. Halen böyle bir geçiş yoktur. Nedeni ise Başbakanlığın görüşüdür. Biizm amacımız bu haksız görüşe karşı dava açarak KİT teki sözleşmeliler ile işçilerin önünü açmaktır. Peki nasıl bir yol izlenecek?

Doğrusu biz de yol konusunda görüşümüzü daha yeni, avukatlarımıza netleştirdik. Özellikle belirtiyoruz; en az iki çalışmış ve kendi isteği ile istifa etmiş KİT te daha önce sözleşmeli personel olarak çalışmış veya bir kamu kurumunda işçi olarak çalışmış kişiler, bir kamu kurumuna memuriyete geçmek için başvuracaklar. Kurum yürürlükte izin prosedürüne göre talebi değerlendirecek. Kabul veya red edecek. Bu aşamada tabi ki red edilecek. Red işlemi önemlidir. Biz özellikle talebi kabul edecek bir kamu kurumu ayarlanmasını öneriyoruz. Bu Kurum izin için Başbakanlığa müracaat edecek. Başbakanlık re edince kurum da buna dayalı olarak red edecek. Dava süreci burada başlıyor. Kişiye verilen red işlemi ile buna dayanak teşkil eden görüşün iptali için dava açılacak. Gerisiniz biz de merakla bekleyeceğiz.

Tekrar ediyoruz hali hazırda bir geçiş yoktur. Kamuhaber.net olarak ortadaki bir haksızlığın giderilmesi için mücadele edilmesine taraftarız. Bunun yolunu oluşturuyoruz. Bakarsınız biz bir aday bularak süreci başlatırız. Bunun için bir sendika ile görüşmeye başladık bile. Sonuçta kaybedilecek bir şey yok. Belki çok büyük kazanımlar mümkün olacaktır

cephe
Memur
27 Şubat 2010 14:22

Peki arkadaşlar çevre ve orman bakanlığının çalışmasından yeni bir haber,gelişme ..v.s. var mı?Bilgisi olan varmı..Ne durumda işçi arkadaşların memurluğa geçişleri..

gökçedallı
Daire Başkanı
01 Mart 2010 10:09

günaydın

değerli arkadaşlarım bizler memurlarla aynı çatı altında aynı işi yapıyoruz gelin birlik olalım dava açalım memurların yararlandığı tüm haklardan yararlanmak için böylece sendika yolu ile alınan haklardan feragat ederiz böylece hem sendikadan kurtuluruz hemde bizlerde memurların yararlandığı hakların tümünden yararlanırız hukuk kanun yargı niçin var adaleti hakkı hukuku sağlamak için var en azından şansımızı deneriz yoksa ömür boyu sendikalara biz yiyemiyoruz al sen ye deriz

cihanbeyli58
Yasaklı
01 Mart 2010 11:00

DİĞER BAKANLIĞIN EMSAL ÇALIŞMASI AŞAĞIDADIR.İLGİLENEN ARKADAŞLAR İLGİLİ BAKANLIKTAN ÇALIŞAN PERSONELDEN BU İŞİN AKIBETİ İLE İLGİLİ BİLGİ ALABİLİRLER.

SELAM VE SAYGILARIMLA ..

"ÇEVRE ORMAN BAKANLIĞI/PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞINDAN TAŞRA TEŞKİLATINA GÖNDERİLEN ; 20 KASIM 2009 GÜN VE 1262-9858 SAYILI SÜREKLİ İŞÇİLER KONULU YAZI."BAKANLIK TAŞRA TEŞKİLATINDA GÖREV YAPAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİSLİK FAKÜLTELERİNİN LİSANS BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLAN MÜHENDİS VE MİMAR ÜNVANLILAR İLE,MESLEK YÜKSEK OKUL TEKNİKERLİK BÖLÜMÜ MEZUNU SÜREKLİ BAKANLIK İŞÇİLERİNİN YAZILI İSTEKLERİNE BİNAEN mEMUR STATÜSÜNE GEÇİRİLMELERİ GÖRÜŞLERİNİN 14.12.2009 TARİHİNE KADAR ÇEVRE ORMAN BAKANLIĞINA İLETİLMESİ"

cihanbeyli58
Yasaklı
01 Mart 2010 11:23

ARKADAŞLAR YAPILAN ÇALIŞMALAR İLE İLGİLİ GELİŞMELERİ AKTARIYORUZ AMA...

ALINAN DARILAN ARKADAŞLAR OLUYOR :(

BEN YAPTIĞIM İŞTEN GOCUNMUYORUM.GURUR DUYUYORUM.ZATEN GOCUNSAM BASARIM İSTİFAYI.BU AYRI BİR KONU.

ANCAK ELİMİZDE HASBEL KADER ALDIĞIMIZ BİR DİPLOMA VAR VE TAHSİLLİ OLANLAR İÇİNDE ÇEŞİTLİ BAKANLIKLARDA EMSAL ÇALIŞMALAR VAR.

BİZLER ŞARTLARIMIZ TUTUYORSA NEDEN BUNDAN YARARLANMAYALIM.ELBETTE Kİ BU ÇALIŞMALARI GÜNDEME ALMAK VE FAYDALANMAK İSTEMEK KADAR DOĞAL BİR ŞEY OLAMAZ.

ARTI BİR KONU DAHA;ŞU AN Kİ KONUMUMUZDA BAZI KENDİNİ BİLMEZ İDARECİ VE MEMURLARIN BİZLERE POSTA KOYMA NİYETLERİ,İŞ ADALETSİZLİĞİ VE JOKER ELEMAN ETİKETİMİZ İŞ PERFORMANSIMIZI VE ÇALIŞMA AZMİMİZİ OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEMEKTEDİR.BU BAKIMDAN DA MEMURLUK HAKKININ TEKLİF EDİLMESİ DURUMUNDA;YUKARIDA SAYILAN SEBEPLER GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA ;

MEMURİYETE GEÇMEK İSTEMEK KADAR DOĞAL BAŞKA BİR ŞEY OLAMAZ.

ARTI BİR DURUM DAHA ŞU ANKİ KONUMDA MADDİ OLARAKTA TATMİN EDİCİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL.

SELAM VE SAYGILARIMLA ...

Toplam 5438 mesaj
«505152535455565758596061»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi