Editörler : oto-danisman-expert
29 Aralık 2011 22:00

Yeni honda civic test sürüşü ve izlenimlerim (dizel motor yok)

arkadaşlar bugun yenı honda civic i test ettim! araç iç donanım olarak eskisinden daha güzel ekstra birçok özellik eklenmiş! tasarım harikası! en çok hoşuma giden şeylerden bir tanesi işlevsel geri görüş kamerası! ayrıca araçta ecodrive mod u mevcut! araç su anki civic fiyatlarıyla aynı! genel de yeni çıkan kasalar hep pahalı ama bu oyle değil! 42.000 tl den baslıyor paketler.

DİKKAT : civic dizel motor geliyor diye çıkan söylentiler boş! aracın dizeli yokmuş ve olmayacakmış!

Aracın dış görünüşü bana göre çok ahım şahım değil! haa güzel ama bence eski civic daha mukemmel!

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
29 Aralık 2011 22:18

dizeli yok ama gelecek.. gelemeycek olmayacakmış diyen sallamış...

honda resmi açıklama yapıyor satış elemanı bilmiyor olabilir...

fiyatı uygunmuş...

tipi gerçekten kötü....

uglykidjoe
Müsteşar
30 Aralık 2011 09:52

Satış elemanları ile ilgili bir konu açılmıştı geçenlerde...:)

Beklendiği kadar iyi bir tasarım olmadığının Honda da farkında. Bu yüzden fiyatı düşük tutmuş. Ootomatik, sunrooflu dolu versiyonu Elantra'dan ucuz.

FA.SE
Şef
30 Aralık 2011 13:18

Honda bu kasayı 2 seneye kalmaz değiştirir.

Neresi yeni civic bunun anlamadım. Bu olsa olsa çirkin civic olur, yeni falan değil.

Oturmuşlar biz bu arabayı nasıl çirkinleştirebiliriz diye düşünmüşler ve ortaya bu çıkmış.

Motor desen aynı, 1.6 125 bg, 152 nm tork.

Yakıt tüketimini göstermelik olarak 0,2 lt az yazmışlar.

Hiç bi şey yapmadık bari bi kaç özellik koyalım deyip, volkswagenin yıllardır kullandığı özellikleri koymuşlar.

Honda gibi bi markaya hiç yakışmamış bu araba. Üzerine hyudai ya da kia amblemi koysanız hiç de iğreti durmaz.

Artık Honda çok rahat, hyundai ile kia ile kıyaslanabilir. Zaten fiyat olarak da korelilerle rekabet edecek şekilde sunuldu.

Tundra
Kapalı
30 Aralık 2011 13:34

Hyundai ve Kia tasarımda daha iyi. Marka iyi olabilir; ama logoyu koyma ile Hyundai-Kia lekelenir :)

Ön yargılı olmayalım. Honda daha iyi olabilir bu başka.

Bence bu araç daha iyi. Eski kasada bi uyumsuzluk var gibiydi. Yoplamışlar aracı; ama yolda görmeli. Kesinlikle arkası daha iyi...

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
30 Aralık 2011 16:47

Arkadan görünüm çok kötü olmuş Mercedese benzetmeye çalışmışlar olmamış...

Hondanın sitesinde yeni kasa ben göremedim.

yine sensiz
Yasaklı
30 Aralık 2011 18:18

iyi ki honda almamışım güzelim yakışıklı arabayı rezil etmişler. o yüzden fiyat farkı koymaya cesaretleri olmamış. eski kasa civic bayagı prim yapar :))

FA.SE
Şef
01 Ocak 2012 01:43

Bugün yeni civic i gidip gördüm, inceledim. Henüz test aracı gelmemiş, test edemedim ama epeyce inceledim.

Bayiye getirdikleri araç elegance+otomatik vites, renk beyaz. Fıyatı 49300 tl ve 1 kuruş indirim yapmıyolar. şuan honda nın sitesinde eski civic için sunulan liste fiyatı aynen yeni civic için de gecerli, tek farkı yeni civicte indirim yapmıyolar.

Gelelim izlenimlerime;

Dış görünüş, eski kasa daha iyi, yeni kasa dıştan çok sade duruyo, canlı halini görünce yandan toyota corollaya benzemiş, düz bi araba. ön kısmı fena değil, en berbat kısmı arkası.

İç mekan eskisine göre daha teknolojik gözükse de, koltuk kumaşları eskisine göre daha kalitesiz gibi duruyo. Satış elemanına sordum, neden böyle bi kumaş kullanmışlar, hani bi özelliği mi var, ne biliyim kir tutmuyodur, başka başka özelikleri vardır da belki eski kasadaki kadifeyi kullanmamışlardır dedim, kadın aynen şunu dedi "yoo öyle herhangi özel bi durumu yok, fabrika bunu koymuş"

bunlar dışında iç mekanda eski kasadaki geriye dogru çekilen el freni yerine eski tip sıradan bi el freni koymuşlar. Direksiyonu benim hoşuma gitti, eskisine göre daha daha bi albenili duruyo. Yıne iç mekanda kullanılan malzeme kalitesi yer yer eski kasa ile aynı olmakla beraber, kapılarda ve ön konsolun bi kısmında kullanılan malzeme daha kaliteli olmuş. Arka koltuklarda oturma pozisyonu eskisine göre daha yukarda kalmış gibi geldi bana.

Kapısını açıp kapattığınızda eskisine göre daha tok bi ses geliyo, volkswagen kapıları gibi olmuş yani. Zannediyorum yeni civic ses yalıtımında eskisine göre daha iyi gibi, bunu elemana sordum ve aldıgım cevap aynen şu " azıcık daha sessiz gibi bu, ama öyle çok büyük fark yok"

donanım hakkında da az bucuk bılgı vereyım,

eskı kasa premıumda xenon far vardı yenı kasa premıumda yok. Yenı ozellık olarak far ve yağmur sensörü, yokuş kalkış desteği var, orjınal park sensörü var.. Geri görüş kamerası da olabılır.

Elegance da ise ısıtmalı koltuk. Geri görüş kamerası var.

Yeni cıvıc bagaj hacmı olarak daha geniş.

Sustalı anahtar koymuşlar, ama çok ağır biraz büyükçe olmuş :)

bu satış elemanı bayanı daha önceden tanıdıgım için çok detaylı konustuk. Mart ayında zam yapılacak, honda reklam yapmak yerıne fıyatı uygun tutup pıyasaya salarak reklam yapmayı tercıh ettı dıyo. Ben ise buna itiraz edip, yanındaki eski kasayı göstererek yahu bi şu arabaya bak bı de yenısıne, sence olmuş mu dedım, güldü :) bu kasa 2 seneye kalmaz değişir dedim, sessiz kaldı.

özetle ben şunu anladım arkadaşlar, honda geçici bi kasa olarak üretmiş bunu. Cok uzun ömürlü degıl.

Dizel motor sedan cıvıcte 2012 de gelmeyecekmıs. Muhtemelen cok yakın zamanda sedan cıvıcı yenıleyıp yenı motorlarla gonderecekler.

Sız bu kasayı, detaylı bır makyajdan gecmıs olarak gorebılırsınız.

Son olarak eskı kasa elegance duz vıtes (lıste fıyatı 47300 tl) arac ıcın pazarlık yaptık, 44 750 ye bıraktılar, 44 teklıf ettım kabul etmedıler. 750 tl ıcın kaldı arac. Yenı kasa duz vıtes elegance ı 47300 den bır kurus asagı ınmıyolar.

uglykidjoe
Müsteşar
01 Ocak 2012 13:16

Amerikan piyasasında bu kasanın kısa sürede makyaj yiyeceği söylentisi varmış.

Ben aracı gözümle görmedim. Ama şu an bu fiyata peynir ekmek satar. Millet alır LPG yi takar gider...

FA.SE
Şef
01 Ocak 2012 13:45

Honda şuan BRC ile anlaşmalı ve 6 yıllık garanti bozulmadan lpg takıyolar. Ancak, kac paraya takıyolar mühim olan bu. Evet hazır olun yazıyorum, tam tamına 2700 tl. Ustelık sızdırmazlık raporu ıvır zıvır masraflar harıc. Toplamda 3000 tl ye BRC lpg ıle beraber verıyolar yanı. Dısarda aynı lpg 1600 tl :)

sorensen
Şube Müdürü
01 Ocak 2012 15:58

1.dizel gelir 2012 ortasında .türkiye gibi pazarı kaybetmek istemezler herhalde.2.kusura bakmasın özellikle araç satan müşteri temsilcileri çok sıradan insanlar ve kafalarına göre yorum yapmaya bayılıyolar.aç bak biraz nete youtube a gir ne oluyo ne bitiyo...2010 da o zaman çalıştığım şirkete scania tır alacaktık 2 tane.5 yıllık müşteri temsilcisine bildiğim halde sordum neden adblue katkı kullanmaya gerek yok bu motorlarda dedim adam bana o kadarını bilmiyorum abi diye cevap verdi.oysa ki vermesi gereken cevap 3 harfli.EGR..işte bu yüzden fazla inanmamak lazım.hondaya bi eleştirim olacak .adamlar kaç yıldan beri gaflet uykusundalar fetret devrindeler..adam gibi bi model çıkaramadılar ya da yenilemeleri hakkıyla yapamadılar.toyota o kadar prestij kaybına uğradı geri çağrmalarla ,bunu fırsat bilip değerlendiremediler.çok severdim hondayı ama fazlasıyla düştü gözümden

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
01 Ocak 2012 16:32

bu japonlar dizel konusunda tuhaflar dünya devi toyota bile tek başına dizel yapamadı....

müphemkondüktör
Aday Memur
02 Ocak 2012 11:58

Aynı şekilde bende inceledim..içine bindim..test etmedim..ama kesinlikle olmamış..iç mekanda kullanılan malzeme çok vasatın altında..tamam belki güzel birkaç özellik eklenmiş,çok da hoş olmuş ama eski kasa bir harika duruyo bunun yanında..

şahin555
Şef
02 Mart 2012 22:55

yeni civic bence eskisinden daha güzel ve yok satıyor,almak isteyen en erken nisan sonu ve mayıs ayına gün veriyorlar daha tartışacak ne var ki araç piyasada bulunamıyor...

bu özelliklerde bu fiyata benzinli araç nerde var.

jasmeh
Şef
02 Mart 2012 23:15

japonlar dizel yapamadı diye bir şey yok arkadaşlar.japonlar yapı olarak sorun istemezler oyuzden dizel olayına pek sıcak bakmıyorlar.yoksa honda çoktan üretti ama tam randıman alamadığı için henüz piyasaya çıkarmadı ama bu yılın son çeyreğinde piyasada olacak.benzinli motorda olduğu gibi dizeldede dünyanın en sağlam motoru geliyor.

acil_doktoru
Aday Memur
10 Mart 2012 23:47

tipi hiç hoşuma gitmedi eski civic daha güzeldi bence

bloma
Şube Müdürü
13 Mart 2012 16:48

bence de eski kasa şu an daha iyi arkadaşlar. zira bende 2012 model ama eski kasa olanı var. bayide ikiside beyaz olan iki kasayı da içdış-ön-arka her yönüne rahat rahat kıyaslama şansı buldum. en belirgin özellik arka koltukların oturma alanı çok kısa ve basık olmuş. benim tahminim bu kasa honda için bir kaç yıl içinde güncellenip daha bir şekillendirilip piyasaya yeni bir efsane kasa olarak sürülecek olmasıdır.

istikrarr
Aday Memur
29 Mart 2012 11:19

meraba arkadaşlar ben kısmetse 2007 model honda civic elegance otom. almak istiyorom ama forumlarda takip ettiğim kadarıyla yakıt tüketimi çok fazla lpg taktırsam sizce doğru yapmış olurmuyum (honda civic lpg ye uygunmu) yardımcı olursanız sevinirim iyi günler diliyorum

- XXL
Yasaklı
29 Mart 2012 11:26

artık honda dizel üretmiyorsa bile kendinden orjinal lpg li araçları üretmeli.daha fazla satmak tutunmak istiyorsa ülkemizde

exaren
Şef
29 Mart 2012 17:38

ama son kasayı yollarda çok göremedim daha..belkide çok yeni olduundan yada 2009-10-11 kasanın çok satmasından. ama bide dizeli olsa valla deli gibi satar...k

hbk_1967
Kapalı
29 Mart 2012 19:24

bende yeni civiğe berbat olmuş diyenlardenim iç donanım olarak tatmin edici ama dış şekli berbat eskisini isterük

dizelini sorduğumda satış elemanı gelmeyecek dedi buna kanıt olarak da honda ile brc nin aralarında anlaşmalarını söyledi. (pek inandırıcı bi sebep değil)

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi