Editörler : Pangaea
«1423142414251426142714281429143014311432143314341435

friedhelm
Daire Başkanı
25 Şubat 2014 19:33

Pomeme girdim bu sene neler döndü neler kelimeler kifayetsiz kalır.Meb de aynı durum söz konusu olacak tek farkı sağlık taraması yok hatta yazılı sınavı var ösym yapacak bunu o sorularda birilerine servis edilecek önceden buna emin olabilirsiniz.Face girince görüyorum abuk sabuk sorular akademik bir geçerliliği de yok olsa da bizi alakadar etmez hani edebiyatçıları dahi bağlamaz o derece çıkacam hepsinden bi gün.Neymiş II.Abdülhamidin mahlası neymiş.Yok efendim böyleymiş şöyleymiş.O grup var ya o grup yarısı sınava hazırlanmıyor alakasız tipler toplanmış hep.

anladım bozukluğuu, 10 yıl önce

aynen öyle hocam ben de onu diyorum .polislik yüsek lisans mülakatları hepsinde var bu olay.her sene bir şey çıkarıyorlar sonumuz hayrola vallahi bunaldım artık.faceyede giresim gelmiyor altı üstü her başlıktan 4 er soru var eski türkten4 yeni türkten 4 olmadık ayrıntıya giriyorlar hepsi de akedemik çok bilmiş cevap veriyolar kendini hiç çalışmamış hissediyorsun .gruptan da ayrılıyorum ha şimdi!

di mi
Kapalı
25 Şubat 2014 19:36

Hocam abarti pekcok soru ben de kötü hissetmiştim başta yetersiz hissetmiştim ama sonra kasmanın anlamı olmadığını hatırladım şans diliyorum kendime şans kâfi

friedhelm, 10 yıl önce

Pomeme girdim bu sene neler döndü neler kelimeler kifayetsiz kalır.Meb de aynı durum söz konusu olacak tek farkı sağlık taraması yok hatta yazılı sınavı var ösym yapacak bunu o sorularda birilerine servis edilecek önceden buna emin olabilirsiniz.Face girince görüyorum abuk sabuk sorular akademik bir geçerliliği de yok olsa da bizi alakadar etmez hani edebiyatçıları dahi bağlamaz o derece çıkacam hepsinden bi gün.Neymiş II.Abdülhamidin mahlası neymiş.Yok efendim böyleymiş şöyleymiş.O grup var ya o grup yarısı sınava hazırlanmıyor alakasız tipler toplanmış hep.

friedhelm
Daire Başkanı
25 Şubat 2014 20:16

Ben de öyle hissettim başta ama aynı kanıdayız şuan.Şans belli mi olur okursun bi kitap oradan sorarlar şans tamamen.O sayfalarda bence daha sınavla tanışmamış olanlar takılıyor sanki yoksa bana mı öyle geliyor biz de burda takılıyoruz :) Üyeliğimi kapattım ama dayanamadım yine açtım.Şu başlıkta aynı durumda olduğum gönüllerimizin bir olduğu hocalarımı görünce dertlerimi paylaşmak geliyor içimden :)

di mi, 10 yıl önce

Hocam abarti pekcok soru ben de kötü hissetmiştim başta yetersiz hissetmiştim ama sonra kasmanın anlamı olmadığını hatırladım şans diliyorum kendime şans kâfi

friedhelm
Daire Başkanı
26 Şubat 2014 18:34

Öabt denemeleri nasıl gidiyor hocalarım hiç girdiniz mi?

türkche76
Aday Memur
27 Şubat 2014 05:15

iki tane ihtiyaca girdim ilki şahane ikincisi berbat yani bu son yapılan. sorular yanlıştı sanki anlamadım gitti.

friedhelm, 10 yıl önce

anladım bozukluğuu
Daire Başkanı
27 Şubat 2014 14:30

aynen hocam burada dertleşiyoruz .orada aykırı bir şey yazınca hemen saldırıyorlar atarlı bir admini de var onları savunan bir bildiri yayınlıyor beyim hemen :D :D:D geçem kızın biri anasayfaya yalnızca ''zıkkımın kökü'' diye mesaj yazmış baya bir güldüm:)herhalde eser kimin diye soruyordu:)

uboot hocam sensin herhalde banada pek alakalrı yokmuş gibi geliyor tahminen çoğu çalışıyor bir işte gündüzleri arada faceye girip takılıyorlar faceden ders çalışma hesabı.

friedhelm, 10 yıl önce

Ben de öyle hissettim başta ama aynı kanıdayız şuan.Şans belli mi olur okursun bi kitap oradan sorarlar şans tamamen.O sayfalarda bence daha sınavla tanışmamış olanlar takılıyor sanki yoksa bana mı öyle geliyor biz de burda takılıyoruz :) Üyeliğimi kapattım ama dayanamadım yine açtım.Şu başlıkta aynı durumda olduğum gönüllerimizin bir olduğu hocalarımı görünce dertlerimi paylaşmak geliyor içimden :)

anladım bozukluğuu
Daire Başkanı
27 Şubat 2014 14:33

ben de ihtiyaca gdiyorum ilk sınav 45 doğrum vardı bakalım diğerine yarın gireceğim .bu sınavlar gerçeği ne kadar yorduyor onu bilemeyiz zira genel kültürde bir sınavda 55 doğrum varken bir başka sınavda39 doğrum felan çıkıyor ben de anlamadım.

friedhelm, 10 yıl önce

friedhelm
Daire Başkanı
27 Şubat 2014 18:38

hocam ben de yediiklimdeyim daha alan denemesine girmedim yarın gireceğim.Pegemin öabt denemeleri kurumsal olanlar tam sınav formatında bir iki tane çözdüm 2014 ün.Genel kültür benimde öyle bi sınavda dediğin gibi 53 falan bi sınav oluyor 41-42net var.Matematik zaten yok adam gibi yapamıyorum türkçeden yanlışlar çıkıyor eğitimde bildiğim halde yanlış yapıyorum offff offf :)Bu arada uboot benim hocam kapattım ama yine açtım :)

ben de ihtiyaca gdiyorum ilk sınav 45 doğrum vardı bakalım diğerine yarın gireceğim .bu sınavlar gerçeği ne kadar yorduyor onu bilemeyiz zira genel kültürde bir sınavda 55 doğrum varken bir başka sınavda39 doğrum felan çıkıyor ben de anlamadım.

friedhelm
Daire Başkanı
28 Şubat 2014 20:13

Bu denemeler ne kadar zor böyle arkadaş hiç duymadığım şeyleri bunlarda duyuyorum nedir bu böyle adamlar deneme yapacağız diye uçmuşlar artık :) Ösym bile yapmaz bunu.

di mi
Kapalı
28 Şubat 2014 20:56

arkadaşlar ben başlayalı çok olmadı geç mi kaldım yetiştiremezsem diye korkuyorum:(

anladım bozukluğuu
Daire Başkanı
28 Şubat 2014 22:47

hocam aslında ösymnin yaptığı sınav daha hatalı bunlarda haftada bir deneme yazmasına rağmen bir tane yanlış soru çıkmıyor oysa geçen sene bizim alanda iptal edilen soruyu ben doğru yapmıştım ama iptal edildi herkes doğru yaptı sayıldı benim hakkım yenmiş oldu belki ben o soruyla daha çok kişinin önüne geçecektim belkide atanmıştım hakkım varsa eğer haram olsun bu zamanda bu sınav için çektiğim eziyeti kahrı üzüntüyü bir ben bilirim.

hocam yanlış içinde üzülme zaten orada denemede yaptığın sorularla atanmıycan ösymnin sınavında atanacan.adı üstünde deneme sana o soruları gör tecrübe et diye o kadar zorluyorlar hatta sınavları yazan hoca demişti her soruya hazırlıklı olun diye sizin çıkmaz dediğiniz soruları bile sorabiliriz hazırlıklı olun ösymnin de her zaman nerden soracağı belli olmadığı için bunu yapıyorlar açıkçası.

friedhelm, 10 yıl önce

Bu denemeler ne kadar zor böyle arkadaş hiç duymadığım şeyleri bunlarda duyuyorum nedir bu böyle adamlar deneme yapacağız diye uçmuşlar artık :) Ösym bile yapmaz bunu.

anladım bozukluğuu
Daire Başkanı
28 Şubat 2014 22:50

geç sayılmaz hocam alan bu belli değil hiçbir şey ...çok çalıştıpınız sene belki atanamazsınız .bu sene çaışmadım dersiniz atanırsız nasip...

di mi, 10 yıl önce

arkadaşlar ben başlayalı çok olmadı geç mi kaldım yetiştiremezsem diye korkuyorum:(

friedhelm
Daire Başkanı
28 Şubat 2014 23:05

Hocam keşke o soruyu kabul etselerdi atanaydın bu kahrı çekmeyeydin bildiğim kadarıyla çok az bir puanla kaçırmıştın değil mi anladım bozukluğuu hocam?Denemeler iyi oluyor iyi yaptı mı moralim yerine kötüye de üzülmüyorum keşke keşke imkanımız olsa bütün denemeleri çözsek soru görürüz hiç olmazsa.Öabt çöplüğüne bir yenisi daha eklendi bu arada pegem kitap çıkarmış.Aman çıkardıysa çıkarmış ne yapalım yani imkan olsa alalım ama yok ki işte.Eldeki yediiklimin kitabıyla murat özbayın firdevs güneşin bir iki kitabıyla açıköğretim pdfleriyle işi götüreceğiz bilmem artık nasıl faydası olur patlarmıyım sınavda allah kerim orası.

hocam aslında ösymnin yaptığı sınav daha hatalı bunlarda haftada bir deneme yazmasına rağmen bir tane yanlış soru çıkmıyor oysa geçen sene bizim alanda iptal edilen soruyu ben doğru yapmıştım ama iptal edildi herkes doğru yaptı sayıldı benim hakkım yenmiş oldu belki ben o soruyla daha çok kişinin önüne geçecektim belkide atanmıştım hakkım varsa eğer haram olsun bu zamanda bu sınav için çektiğim eziyeti kahrı üzüntüyü bir ben bilirim.

hocam yanlış içinde üzülme zaten orada denemede yaptığın sorularla atanmıycan ösymnin sınavında atanacan.adı üstünde deneme sana o soruları gör tecrübe et diye o kadar zorluyorlar hatta sınavları yazan hoca demişti her soruya hazırlıklı olun diye sizin çıkmaz dediğiniz soruları bile sorabiliriz hazırlıklı olun ösymnin de her zaman nerden soracağı belli olmadığı için bunu yapıyorlar açıkçası.

friedhelm
Daire Başkanı
28 Şubat 2014 23:08

hocam disiplinli çalışırsan yetişir her türlü allahın izniyle.Alan ağırlıklı çalışın diğerlerini sakın ihmal etmeyin.

di mi, 10 yıl önce

friedhelm
Daire Başkanı
01 Mart 2014 11:44

yediiklim pegem geçen sene ile paralel soruyor hani soru yapılarında fazla değişikliğe gitmiyorlar ilk denemelerde şimdilik.Hata dersen çok var o ayrı

türkche76, 10 yıl önce

iki tane ihtiyaca girdim ilki şahane ikincisi berbat yani bu son yapılan. sorular yanlıştı sanki anlamadım gitti.

Muallim-i Türk-i
Genel Müdür
01 Mart 2014 19:34

Ağustosta 40bin atama varmış, umarım bizim branşa hak ettiği kontenjan ayrılır. 13-14bin rakip ile yarışacağınızı unutmadan çalışın lütfen. Allah hepinizin yardımcısı olsun.

salihbsr
Memur
01 Mart 2014 22:49

amasya uni ders notlarını alın arkadaşlar dilbilim için atanan bi türkçeci olarak tavsiye ederi.,murat özbay türkçe özel öğrtm yöntemleri 1 ve 2

göaa
Aday Memur
22 Mart 2014 17:56

Alan için önerebileceğiniz kaliteli bir soru bankası var mı?

friedhelm
Daire Başkanı
04 Temmuz 2014 20:45

Çok çalışan buralarda gözükmeyen Türkçeci arkadaşlarım yarın hepinize başarılar dilerim Allah yolumuzu açık etsin ve atananlardan eylesin :)

anladım bozukluğuu
Daire Başkanı
04 Temmuz 2014 22:17

hocam merhabalar hatırladım sizi . kendim için söylüyorum çok çalıştığımdan değil , facebook ve sanal ortam beni etkiliyordu özellikle de face beni çok etkiliyordu onları gördükçe bütün çalışma azmim gdiyordu ve bende faceyi kapattım ve internete lazım olmadıkça girmedim..güzel dilekleriniz için sağolun Allah hepimizin yolunu açık etsin atanalım he beraber inşallah.

friedhelm, 10 yıl önce

Çok çalışan buralarda gözükmeyen Türkçeci arkadaşlarım yarın hepinize başarılar dilerim Allah yolumuzu açık etsin ve atananlardan eylesin :)

Toplam 28695 mesaj
«1423142414251426142714281429143014311432143314341435

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi