Editörler : supporters.
06 Mart 2010 11:56

Meslek Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi olma şartları?

MYO'da öğretim görevlisi olmak için ön şartlar nelerdir?Deneyim gerekiyo mu gerekiyosa kaç yıl? ben bu sene tezsiz y.lisanstan mezun olucam ve öğretim görevlisi olarak çalışmak istiyorum..bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

&ck&
Memur
06 Mart 2010 15:20

araştırma görevliliğinde veya okutmanlıkta yüksek lisans sartı var mı

bi arkadas yazmısta

2547 Sayılı Kanunun 33. maddesine göre alınıp 35. maddesine göre Lisans Üstü eğitim yaptırılacaktır diye bu ne demek olyor

yani lisans mezunu olarak girip daha sonra mı tamamlanacak demek mi oluyor

&ck&
Memur
06 Mart 2010 15:38

Üniversitelere 2 bin araştırma görevlisi atanacak

6 Mart 2010 08:17

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yeni kurulan 41 devlet üniversitesine bu yıl 2 bin araştırma görevlisi atayacak.

'Öğretim üyesi yetiştirilmesi' amacıyla verilen kadronun dağıtımı için hazırlık çalışmalarını sürdüren YÖK, doğu ve güneydoğudaki üniversiteleri cazip kılmak için adaylardan 'yabancı dil' şartı istemeyecek.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Ömer Demir'in verdiği bilgiye göre, 2 bin araştırma görevlisi kadrosu mart ayında 41 yeni üniversiteye dağıtılacak. Haziran ayında bu kurumlar adayların başvurması için ilana çıkacak. Daha sonra adayları yazılı sınava alacaklar. ALES puanı, diploma notu ve yazılı sınavın sonuçlarına göre adaylar seçilecek. Normalde yabancı dil bilgisinin de hesaplamaya katılması gerekirken, yönetmelik değişikliği ile bu araştırma görevlileri için yabancı dil bilgisi dikkate alınmayacak. Bunun yerine araştırma görevlileri, atandıktan sonra 6 ay Türkiye'de, 3 ay da yurtdışında yabancı dil eğitimine tabi tutulacak. Öğretim üyesi yetiştirilmesi amacıyla alınacak araştırma görevlilerinde yabancı dili baraj olmaktan çıkaracaklarını söyleyen Demir, diğer araştırma görevlileri için bu şartın geçerliliğini koruduğunu kaydetti.

İstanbul'da İstanbul Medeniyet Üniversitesi, İzmir'de İzmir Turgut Reis Üniversitesi, Konya'da Konya Üniversitesi, Kayseri'de Kayseri Üniversitesi ve Erzurum'da Erzurum Üniversitesi adıyla 5 yeni devlet üniversitesi kurma kararı aldıklarını hatırlatan Demir, "Geçen sene de Ankara ve Bursa'da iki devlet üniversitesi yönünde teklifimiz olmuştu. Marmara Üniversitesi'nin de ikiye bölünme yönündeki isteği üzerine ayrı bir devlet üniversitesi daha kurulacak. Böylece toplamda 8 yeni devlet üniversitesi kurulması birlikte gerçekleştirilecek." bilgisini verdi.

İBRAHİM ASALIOĞLU

&ck&
Memur
06 Mart 2010 15:40

YÜKSEK LİSANS VE DİL SARTI KALDIRILDI MI SİMDİ HOCAM LÜTFEN BİLEN CEWAP VERSİN BEN TAM ANLAMADIM OKUTAMNLIK VE ARASTIRMA GÖREVLİSİ KADROLARINDA YÜKSEK LİSANS VE YABANCI DİL SARTI VAR MI YOK MU LÜTFEN BİLEN CEWAPLASIN

sense2010
Kapalı
18 Eylül 2011 19:32

bende merak ediyorum meslek yüksek okullarında hoca olmak için şartlar nelerdir bilen var mı aramızda ??? Bu alımlar ile ilgili yök'ün sayfasında bir bildirim yok ama nasıl nerede oluyor hiçbir bilgim yok benim bu konuda !!!

Almuma
Daire Başkanı
18 Eylül 2011 20:07

Meslek yüksekokullarında öğretim görevlisi olmak için yüksek lisans yapmanız lazım. Ön değerlendirmede dil şartı yoktur ama ales her zaman olması gereken bir sınavdır. Okutmanlıklara başvurduğunuzda da branşınız İngilizceyse yüksek lisans şartı aranmaz. Diğer alanlarda özel şartlara bakacaksınız.

Almuma
Daire Başkanı
18 Eylül 2011 20:09

Deneyim eğer isterlerse 2 yıl ya da yüksek lisans yapmış olarak ön koşul koyuyorlar ve genelde tezsiz yüksek lisansı kabul etmiyorlar. Edeni duymadım daha. alımlar yökün akademik personel ilanlarında vardır. İlanlara bakarsanız fakülte rektörlük yüksekokul ya da meslek yüksek okulu olarak ilanları ayrı ayrı verirler. Ayrı bir başlıkta myo ilanlarını göremezsiniz.

sense2010
Kapalı
18 Eylül 2011 20:31

ben genelde YÖK'ün sayfasından takip ederim ve o sayfada Öğretim Görevlisi Araştırma Görevlisi Okutman Uzman Çevirici Egitim-Öğretim Planlamacısı gibi başlıklar var ben araştırdığımda araştırma görevlisi olan kısma bakıyorum ilan burada mı gizli nedir ben bunları hep lisans olarak düşünüyorum ve bu ilanlarda hep dil şartı aranıyor meslek yüksek okulunda böyle bir şartın olmaması lazım dediğiniz gibi. Hocaların vasıtasıyla meslek yüksekokullarına çok giren olduğunu duydum yüksek lisanslarına devam ederken-çok yorucu eliyor bunları böyle her detayıyıla takip etmek artık :( bu arada bilgilerin için teşekkürler Almuma.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi