Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Şubat 2012 16:27

doğum izni

eşim öğretmen doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası 8 hafta olan doğum iznini 3 hafta doğum öncesi 13 hafta doğum sonrası olarak kullanıyor..doğum öncesi 3 haftalık süre 5 şubat itibari ile bitiyor.yani resmiyette doğum bugün görünüyor fakat henüz doğum olmadı

1--tekrar bi rapor almamız gerekiyor mu?

2--bu alınacak olan raporda gün sınırı olur mu yani ucu açık mı olacak sonuçta 3 günlük rapor alırrız gene bebek doğmaz tekrar rapor almak zorunda kalmayalım..

3--rapor almadan sorun çözülebilir mi ??

bilgisi olan arkadaşlar cevalarsa sevinirim...

turkceci44malatya
Aday Memur
05 Şubat 2012 16:37

doğum olduğunda doktor rapora 8+5 haftalık doğum iznini kullanacaktır gibi bir yaz yazıyor..o tarihten itibaren izin başıyor..arada tekrar rapor alınmıyor.en azından benim iznim böyle olmuştu.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
05 Şubat 2012 16:59

doğum izni alındıysa yani 3 hafta + 13 hafta, zaten şuanda eşiniz izinli doğum iznini kullanıyor. rapor almanıza gerek yok, tabbıkı de doğum olmadı dıyede bu sureyı doğum ıznıne ekleme gıbı bır durum yok, Allah sağlıklı sıhhatlı evlat versın, şuan eşiniz zaten doğum izninde, izinden 16 hafta sonra zaten doğum izni bıtıyor.

05 Şubat 2012 17:07

bizimde 1 mart gibi doğum.şimdi yarın 3 haftalık doğum iznine çıkacakmıyız yoksa 1 hafta rapormu alalım.

konyaaali
Şef
05 Şubat 2012 18:30

Şu anda rapor alabilirsiniz uçu açık rapor olmaz illaki gün belli olur.

1 hafta rapor alın daha sonra 3 hafta normal doğum iznini alırsınız hocam. şimdi alırsanız 4 hafta alırsıınız o zaman da doğum sonrasına eklenecek süre 4 hafta olur yani 12 hafta izin kullanılır.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
05 Şubat 2012 18:52

doğum yapılacak gün itibari ile 21 gün geriye gidip doğum ıznıne ayrılmak önemli, arda kalan 5 haftayı doğum sonrasına atabılmek için. siz bergamamız hocam, doğuma 3 hafta kalaya kadar rapor almanız mantıklı, yani bu 5 günü kaparsanız zaten yeterli..

05 Şubat 2012 18:55

çok teşekkürler HA-TA hocam bizde öle yapmayı düşünmüştük.5 günlük daha rapor alalım

filizsena169
Memur
06 Şubat 2012 13:08

arkadaşlar benm de bi sorum var bu konuda. ben doğumdan sonra ücretsz izin almayı düşnyorum. doğum mayıs başı inşallah, doğumdan sonraki 8 hafta da haziran sonu gbi biticek. ücretsiz izin temmuz ayı itibariyle başlatılır mı yoksa eylülde mi başlar?

konyaaali
Şef
06 Şubat 2012 13:46

Filizsena169 hanım Doğum sonrası 8 haftalık süre bittikten sonra 2 yıl içinde istediğiniz zaman başlatabilirsiniz. Ne kadar izin kullanacağınıza bağlı olarak toplamda 2 yıl yani 24 ay ücretsiz izin kullanacaksanız. 8 haftalık süre bittikten 2 ay sonra başlatırsanız 22 ay izin kullanabilirsiniz. Önemli olan 2 yıl dolmadan izni kullanmak doğum sonrası 8 haftadan sonra 12 sonra dahi kullanabilirsiniz.

Gökdeniz78
Aday Memur
06 Şubat 2012 16:28

Ahmetokcu arkadaşım sizin sorunuzu okudum ve aşağıda sizin için verilen cevapların hepsi yanlış...Şimdi ne yapmanız gerektiğini ( özlük işlerinde çalışan bir memur olarak ) söylüyorum. Vaktinde gerçekleşmeyen doğumlar için doktorunuza gidiyorsunuz ve size sürmatür adı altında 10 günlük bir rapor düzenliyor, zaten bu sürmatür raporunun süresini yani 3,5 her neyse siz belirleyemezsiniz 10 günlük bir rapordur, bu 10 gün içinde örnek, doğum 5. günde olduysa eğer, doğumun olduğu gün sürmatür raporu kesilir ve bazı kurumlar doğum tarihinden itibaren, bazı kurumlar ise taburcu tarihinden itibaren 13 haftalık doğum sonrası izni başlar.Şimdiden ALLAH analı babalı büyütsün İNŞALLAH...

ahmetokcu
Aday Memur
08 Şubat 2012 12:51

gökdeniz78 hocam teşekkürler henüz doğum olmadı beklemedeyiz yani..

pazartesi okuldaki memur arkadaşı aradık gerek yok rapora zaten doğum izninde eşiniz dedi.sanırım 16 haftayı bir bütün olarak değerlendiriyor anlamadım.bizde bişey yapmadık bekliyoruz...

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi