Editörler : crops35

Kapalı
11 Kasım 2011 15:15

Teknikerler birliğinin lisans tamamlama doğru mu?

arkadaşlar son günlerde internette dolaşan teknikerler birliği ile ÇOMÜ nün uzaktan eğitim konusunda anlaşma yaptığı aynı branşta 1500 öğrenci üye yapıldığı takdirde uzaktan eğitim ile branş tamamlama yapılacağına dair haber üzerine teknikerler birliğini aradığımda 1 tane bile telefonuna cevap verilmemiştir, ÇOMÜ yü aradığımda böyle bir anlaşma olmadığı belirtilmiştir ayrıca teknikerler federasyonunu aradığımdada aynı şekilde böyle bir anlaşma olmadığı söylenmiştir.

Haber tamamen asılsız olup insanlara umut tacirliği yapılarak üye toplamanın sışında bir amaç yoktur bilginize..

İsteyen arkadaş şu numaralardan bilgi alabilir.

ÇOMÜ: 0286 278 00 18 den 1180

teknikerler federasyonu: 0342 215 06 43

11 Kasım 2011 16:32

atılım üniversitesini aradım bilgiyi doğruladı. ama daha anlaşma aşamasında dediler yaza ancak belli olur dediiler. bence sana bilgi verenin bilgisi yok.

anafarta59
Kapalı
11 Kasım 2011 18:21

ben atılım demedim 1, 2ncisi teknikerler birliği anlaşma ÇOMÜ ile diyor o nedenle çomü ye sordum dişlersen verdiğim numaralardan öğrenebilirsin sanırım laf olsun diye yazmışsın iyi okumanı tavsiye ederim arkadaşım, birde bende tekniker olduğum için inşallah yaparlar bu işi diye bekleyenlerdenim bilesin

orsan80
Şef
11 Kasım 2011 18:31

Arkadaşlar bu tarım lisans tamamlama çalışmasına destek olalım ,ister teknikerler birliği,ister toçbirsen kim yaparsa yapsın,bizim için önemli olan 2012-13 sezonuna yetişmesi,YÖK bu konuda çalışma yapıyor,önümüzdeki yıla yetişecek inşallah,zaten teknikerlerin mühendis olmaktan başka çaresi kalmadı.

fesih400
Şef
11 Kasım 2011 20:53

Arkadaşlar bende bu konuyu çok irdeledim aslında böyle bir talep formuna gerek yok zaten dgs sınavına girenlere bakılsa ayrıca hazırlanmadıkları için sınava müracaat etmeyenler düşünüldüğünde talebin ne kadar yüksek olduğu anlaşılır her ne şüpheyle yaklaşsakta herşeye rağmen o formu doldurup arkadaşlarımızıda formu doldurmaya teşvik etmeliyiz üyelik ayrı iş eğer bu iş başarılı olursa ki zorunlu olacağına ihtimal vermiyorum onlara bir ödül üye olmalıyız.kendi adıma söyleyeyim, en azından ben olurum.

fesih400
Şef
13 Kasım 2011 22:28

net söyleyeyim anlaşma yok ama kendiliğinden yapılan düzenlemeler kimileri durumdan vazife çıkarıp büyümek ve gelişmek için çabalıyorlar. onun için talep formunu doldurmanın bir sakıncası yok faydası olur ama objektif olmak zorundayız ortada nalaşma falan yok.

liberta61
Şef
14 Kasım 2011 00:19

Açıkcassı böyle bir çalışma var veya yok benim bildiğimi daha öncede belirtmiştim.ÇÖMÜ Sekreteri bir bilgilerinin olmadığını belirtmiş ancak çanakkale teknikerler birliğinde gelenler olduğu ve rektörle konuşulduğunu belirtmiştirler.Tabii bu konuşma ne bu konu hakkında kimsenin bilgisi yok belki de talebi test edip ona göre ünv. bununla alakalı çalışma yapmak isteyebilirler.

Bu haberlerin asılsız olduğunu varsaysak bile bir çok arkadaşımız ben dahil teknikerler birliği ve ÇOMÜ yü telefon yağmuruna tutmuş olduk ve bu konuda ne kadar istekli olduğumuzu, bu konunun gündemde kalması sağlanmış olduk.Belkide bu kadar yoğun ilgimiz ünüversite ve ya ünüversitelerin dikkatini çekip bununla ilgili projeler geliştirmeyi düşündürür veya varsa hızlandırmış olur.O yüzden bu haberler gerçekçi veya değil bizim lisans çalışmamıza destek olmuş olur.Ayrıca formu üye olmadan doldursak kaybımız ne olabilir.Bu benim görüşüm.Umarım istediğimize en kısa zamanda ulaşırız.

anixy
Aday Memur
14 Kasım 2011 12:00

ben belediyede çalışıyorum ve teknikerim arkadaşlar, bugün tarafıma tebliğ edilen yazıda Teknikerler Birliği Genel Mrk.nin Atılım Ünv. Ç.onsekiz M.Ünv.,Bahçeşehir Ünv. TOBB Ek.ve Tek. Ünv., Gazi Ünv. rektörlüklerini ziyaret ettikleri, neticede mesleklerinde 3 yıl görev yapma şartı ile 2012-2013 öğretim yılından itibaren Lİsans Tamamlama'ya yönelik olarak, Atılım Ünv. ve Ç.O.M. ünv. ile Örgün öğrenim/2.öğretim/ Uzaktan eğitim metotlarında protokol aşamasına gelindiği yazıyor.

14 Kasım 2011 12:15

anafarta

ben laf olsun diye birşey yazmam. çomü diyor ama ayı zamanda atılım da diyor.

bende bel. çalısıyorum bizede maıl geldi bu konu ile alakalı. anlaşma sağlanmak üzere diye.

14 Kasım 2011 12:56

Teknikerler Birliğinin yaptığı güzel de..! yanlış olan lisans tamamlama talebinde ki formu tesliö alırken zorla ÜYELİK AİDATI ALMAK İÇİN ÜYE OLACAKSINIZ DAYATMASI YAPMASIDIR. görüşmeleri halledip sadece üyelerimiz yararlanabilir deseler neyse ama ortada daha kesinleşen bir şey yokken bunu yapmaları yanlıştır.

14 Kasım 2011 12:59

yapsın yanlışı doğrusu mühim değil. bence tek.bir. eleştirmek yerine böyle birşeyi hayata gecırecklerı ıcın eleştirmemek hatalarını bıle görmemek gerek. tabiki de kendi menfaatını dusunecek o da.

orsan80
Şef
17 Kasım 2011 10:02

Arkadaşlar bu konuda teknikerler birliği Ankara'da toplantı yapmış sitelerinde mevcut,iki yıllık teknik myo mezunları artık sorguyu suali bırakın ve lisans tamamlama talep formlarını doldurun bir an önce

17 Kasım 2011 10:14

orsan 80;

tekniekerler birliğine attığım maile kaç gündür cevap vermeyen bir birliğe, sırf üye toplayıp aidet almak adına, aidat yatırmayanın başvurusunu kabul etmiyoruz diye yazması ne kadar etikse benimde onlara güvenmemem o kadar etik..! söylediklerini yapsınlar ben 10 yıllık aidatı peşin ödeyeyim.

orsan80
Şef
17 Kasım 2011 11:12

Arkadaşlar zaten toçbirsen de lisans tamamlamanın bu yıla yetişeceğini söylüyor,teknikerler birliğinin söyledikleri doğrudur bence ,ama tabi onlarda bu işin olacağını anladılar ,pastadan pay kapmak için böyle davranıyorlar

mazice
Memur
28 Kasım 2011 22:56

Arkadaş şuan için net bir şey yok. yıl sonuna belki...

fesih400
Şef
29 Kasım 2011 20:17

Aslında teknikerler birliğini eleştiriyoruz belki bazı konuları abartıyorlar ama haksızlıkta etmeyelim adamlar uğraşıyor gerçekten, çabaları var.

skayam48
Aday Memur
09 Aralık 2011 11:57

arkadaşlar ben yarım saat önce yök ü aradım lisans tamamlamayı sordum öyle birşey yok dediler.kaynak teknoloji bölümünden mezunum metal işleri eşdeğerlik belgesi almak istedim, eşdeğer değil veremeyiz dediler.

fesih400
Şef
11 Aralık 2011 12:15

Değerli arkadaşlar bende hepiniz gibi konuyu yakinen takip etmekteyim yorumlarada bakarsanız zaman zaman teknikerler birliğini eleştirdim yeri geldiğinde tekrar eleştirebilirim ancak bizim eleştidiğimiz herkesi üye yapmak istiyorlar diye ama bu kadar mezuna rağmen 7000 kişi talep formu göndermiş en azından bu konuyla yakından ilgilenen arkadaşlar 16 aralıktan önce yakın çevremizdeki lisans tamamlamaya sıcak bakan tekniker arkadaşları formu doldurmaları için teşvik edelim yoksa talep düşük olursa üniversitede bundan vazgeçebilir.

TEKNİKERLER BİRLİĞİ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI 16 ARALIK 2011 ÇANAKKALEPROGRAM

15 Aralık 2011 Saat: 09.30 / 12.00 Üniversite Rektörlük Ziyareti,

16 Aralık 2011 Saat: 14.00 / 18.00 Başkanlar Kurulu Toplantısı,

17 Aralık 2011 Saat: 13.00 Üyelerimiz ve üyemiz olmayan Çanakkale ve diğer illerden gelecek meslektaşlarımızı ücretsiz bilgilendirme toplantısı ve basın açıklaması, Çanakkale Belediyesi Sosyal Tesisleri Kat: 2 ( kordon boyu Akol Otel yanı),

Toplantıya katılmak isteyen Şube Yöneticilerimizin ve İl Temsilcilerimizin;

Toplantı katılım tarihi / tarihleri, konaklayacağı gün / günler bilgisi, geliş ve dönüş tarihleri, toplantıya katılıp katılamayacakları hususlarında en geç 11 Aralık 2011 Pazar günü Akşam 17.00'a kadar, Çanakkale Şubemize bilgi vermelerini, toplantıya katılacak Şube Yöneticilerimizin ve İl Temsilcilerimizin, öneriler, istekler ve gerçekleştirilen faaliyetler ile ilgili hazırlayacakları dosyalarını yanlarında getirmelerini önemle rica ederiz.

TELEFON : 0 286 213 57 57

GSM : 533 238 41 95

FAX : 0 286 213 57 57

http://www.canakkaletekniker.org.tr/

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi