Editörler : Pangaea

Yasaklı
17 Eylül 2011 16:25

Kuran Kursu Öğreticileri Kadroya Geçiyormuş

bu çok büyük haksızlık diye düşünüyorum... ozaman

ücretli öğretmenlik yapan öğretmenlerede kadro verin

kamuda 4c statüsünde çalışan geçiçi işçilere kadro verin..

ne oluyoruz anlamıyorum...kpss şartı martı yok..ne güzel

FAHRİ İMAM HATİP VE KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİLERİNE SÖZLEŞMELİ OLMA İMKANI

Öte yandan Kanuna geçici maddeler de eklendi.

Buna göre, maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde 657 sayılı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) fıkrasına göre, imam hatip ve Kur'an kursu öğreticisi unvanlı bin kadar vizeli sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilecekler, sadece mesleki uygulamalı sınavla belirlenecek. Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar da Başkanlıkça düzenlenecek.

Başkanlığa bağlı Kur'an kurslarında valilik veya kaymakamlık onayıyla eğitim öğretim dönemi içinde fahri olarak veya ek ders ücreti karşılığında görev yapan ve bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içinde müracaat edenlerden; Başkanlıkça verilmiş yeterlik belgesine sahip olmak şartıyla, toplam 5 yıl ve daha fazla hizmeti bulunanlarla 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren toplam bir yıl ve daha fazla hizmeti bulunanlar doğrudan, 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren toplam bir yıl ve daha fazla hizmeti bulunduğu halde yeterlik belgesi olmayanlar ise Başkanlıkça açılacak mesleki yeterlik sınavına katılarak başarılı olmaları halinde Kur'an kursu öğreticisi kadrolarına atanabilecekler. Bunlar, Başkanlıkça ilan edilen yerlere yerleştirilirken, hizmet sürelerinin hesabında ise müracaat süresinin son günü esas alınacak.

İhdas edilen kadrolar; unvanı, sınıfı, adedi ve derecesi belirtilmek suretiyle atamanın yapıldığı tarihten itibaren bir ay içinde Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığına bildirilecek. Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Başkanlıkça düzenlenecek.

KUR'AN KURSLARINDA YAŞ SINIRINA YENİ DÜZENLEME

_Toulouse_
Yasaklı
17 Eylül 2011 16:28

üyelerden gelen tepki mesajları

alıntı

sayın editörüm hükümet diyanet işleri başkanlığında çalışan ücretli kuran kurs hocalarını ve imamları bugünkü resmi gazete de yayınlayarak 4-b ye alıyor kpss şartı da yok böyle bir haksız alım karşısın umarım sesinizi yükseltirsiniz çünkü aynı şartlar altında meb dede çalışanlar var neden onlar alınmıyor.bilginize ayrıca din hizmetleri bölümünden yazılanları takip edebilirsiniz

Bilm-i Yorum
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2011 21:50

Sonuç çok açık değil mi neyse kendime hakim olmam gerek bir şey söylemeyeceğim

ToRpil_MaDuRu2
Yasaklı
17 Eylül 2011 21:56

Diyanet, fahrileri yine kadrolu yaptı ve 1000 sözleşmeli pozisyona KPSS olmaksızın atama yapacak... hükümetin yaptığı her işe şakşak yapanlar bunuda alkışlayın, nasılsa sizin hükümetiniz, nasılsa size çalışıyor bu hükümet, nasılsa burası Türkiye her şey olur.

matçikız
Daire Başkanı
17 Eylül 2011 21:59

2 ayak üzerine düşmek diye ben buna derim işte

17 Eylül 2011 22:01

yazıklar olsun kadar yüksek puan alıp atanamayan memur adayı varken bu ayrıcalık neden?

seldack
Şef
17 Eylül 2011 22:12

fevkalade bir haber şasırdım mı tabiki hayır müstehaktır..

---uzak yol--
Kapalı
17 Eylül 2011 23:06

oh ne ala kpss yok stres yok..

crabman
Yasaklı
17 Eylül 2011 23:09

innellahe meassabirin...

salgamsuyu
Aday Memur
17 Eylül 2011 23:59

hükümet geldi geleli onlara öncelik verdi zaten hiç şaşırmadım

belirsizce.
Müsteşar
18 Eylül 2011 00:02

oh ne alâ memleket!!

umut5538
Memur
18 Eylül 2011 00:03

az bile durun siz en iyisi gidin imamı olmayan bi camiye 1 gün 5 vakit namaz kıldırın cemate kadro tamam ne diye uğraşıyorsunuz burda 4001 le kpss y le a benim akıllı türkiye min insanları

ToRpil_MaDuRu2
Yasaklı
18 Eylül 2011 07:55

İMAM HATİP MEZUNU ADAM kpssye gırmıyor bile gidiyor direk imam oluyor gercı hos gırse de 50-60 yetıyor onlara... aldıgı tek sey yeterlılık oda torpil dolu. üni okuyan 2 ya da 4 yıl 1400 alıyor lise imam hatip alıyor 1600 küsür.

iNoV@SYoN
Kapalı
18 Eylül 2011 08:02

Demek ki çok dua etmişler, Allah da nasip etmiş...

ToRpil_MaDuRu2
Yasaklı
18 Eylül 2011 08:59

... adam kayırma... yandaş kayırma...

hasim66
Yasaklı
18 Eylül 2011 09:52

allah belalarını versin

salgamsuyu
Aday Memur
18 Eylül 2011 10:38

bizim mahallede 6 tane Kuran kursu var,öğrenci bulamamıyolar ev ev gezip hocalar öğrenci arıyorlar..atanamayan onca insanın hakkı yendi yine.

tasarıile2012
Aday Memur
18 Eylül 2011 12:12

arkadaşlar ben atama yapılan bu kadrolara karşı değilim. akp öncesi bu kuran kursu öğreticilerine imam hatiplere 1 kişilik kadro verilmedi çünkü. akp taraftarıyım hayır tabiki. ama bu kadar tepkiyi haketmiyorlar. biraz daha sağduyulu olun papaz yada rahip almıyorlar sonuçta. senin cocuğun köydeki deden akraban birşeyler öğreniyor birisi öldüğü zaman basında kuran okunuyor. bu adam mat türkçe bilse ne olacak. diyanet kendi içinde mülakatı gördüm ben adamlar eksiksiz istiyor herşeyi torpil falan hikaye

tasarıile2012
Aday Memur
18 Eylül 2011 12:19

atanamayan onca insanın hakkı yendiyse gidip imam hatip okusaydın kardeşim sende ya. adam öğretmenlik okuyor ben iibf fakültesi mezunuyum sonra gelmiş bana kan ağlıyor iibf okuma diyen mi oldu sana allahım ya

tasarıile2012
Aday Memur
18 Eylül 2011 12:24

bir sıkıntıda arkadaşım bolu mudurnu da imam. gecen gün ziyaretine gittim. cevre köylerde dahil olmak üzere 7 yıldır imam gitmiyormus köye. köyde çocuklar bilgisiz allahını peygamberini tanımayan, yetişkinlerde yanlıs namaz kılıyormus. buraya 7 yıldır imam gitmiyorsa kimin sucu bu. bütün köyler camiler bos 1000 kadroyu sorun ediyorsunuz be kardeşlerim. yapmayın allah aşkına köyde imam olması güzel birşey her açıdan. bundan önceki hükümet 1 tane imam hatip almadığı için her yer bombos ne yapsın akp alınca böle problem oluyor işte

crabman
Yasaklı
18 Eylül 2011 14:58

bazıları boşboğazlık yapmaktan ne anlıyorlar,bilemiyorum.

atanmasın diyen mi var?atansınlar ama kpss ile.

4001 mi olsun dedik?hayır.sonra kpssye girmek için lisans mezunu olmakta gerekmez.ilahiyatçılar,2 yıllık ilahiyat mezunları,ihlliler.bunların arasından illa 1000 kişi vardır kpss puanı olan.bunlar atansın.

bizim itirazımız bu usulsüzlüğe.usulüyle alsınlar isterse 5 bin kişi alsınlar.netice de bu da bir ihtiyaç.ihllerde ilahiyatlarda bu ülkenin kurumları.tabii onlara da kadro verilecek.

ama usulüyle.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi