Editörler : "eskiyara"Pangaea
12 Mart 2012 18:09

Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı (pybs) hakkında

arkdaşlar doğuda köydeyim bu sınav hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

soru1.8.sınıflar sbs ücreti 10 tl haricinde 5-6-7-9-10 ve 11. sınıflar sınav ücreti ödeyecek mi?

soru2.aile durum beyannamesi,nüfus kayıt örneği,tedavi yardım beyannmesi gibi belgeleri getirmek zorundlar mı? yani ben biliyorum hepsi işi koruculuk 800 tl maaşlı şartlra uyuyor.bu belgeler okulda mı duracak? okuldan başka bir yere isteyecekler mi?

soru3. başvuru talep formu ve yibo tercih belgesi sınavdan sonra mı yoksa bu başvuru döneminde mi doldurulcak?

teşekkürler...

marcus74
Şef
13 Mart 2012 13:35

bilen yapan varsa yardımcı olabilir mi bu konuda?

artukbeyi
Yasaklı
13 Mart 2012 14:53

klavuzu oku öğretmenim bir zahmet her sorunun cevabı orda var..

marcus74
Şef
13 Mart 2012 15:11

doğuda köydeyim dedim artuk beyi,biz de biliyoruz elbet klavuz okumayı,internet yok,yol yok kapalı kardan...

buraya da telefondan girip yazıyorum...

ironi25
Şube Müdürü
13 Mart 2012 15:56

artuk beyi sorunun cevabı var diyorsun kılavuzu oku diyorsun ama kılavuz kılavuza benzemiyor ki. Bu Seneye kadar bursluluk sınavı için para yatırılırken bu sene yatırılmayacakmış. Daha doğrusu kılavuzda yatırılacak da demiyor yatırılmayacak da. Aile durumu belgesini verdim çocuklara velileri demiş ki bu ne, biz bununla uğraşamayız. Hakikaten de doğru söylemişler. O kadar belgeyi ben de düzenlemezdim, kazanacağımı bilsem dahi. İnternette her şey görünürken velileri neden hala vergi dairesi nüfus müdürlüğü orası burası diye döndürüp dolaştırırlar anlamam.

marcus hocam kılavuza göre bahsettiğiniz belgeler eksiksiz gelecek, okulda 1 idareci ve en az 2 öğretmenin kurduğu komisyon tarafından incelenecek. Ücret konusunda kılavuz net olmamasına ragmen ben öğrencilere herhangi bir ücret yatırmayacaklarını söyledim.

ahmet85
Genel Müdür
13 Mart 2012 16:19

arkadaslar ben de mudr yetkılı bı ogretmenım doguda. klavuz hakkaten bişeye benzemıyo. bi de meb.gov.tr den okul yapacak dıyo basvuruyu ama ben yapğamıyorum sıtede herhangı onla ılgılı bı bolum yok. ya da ben gormedım. oges.meb e gırdım orda da klavuzdan baska bıse yok. yardımcı olur musunz nerden basvuruyu yapacagız okul mudurluklerı olarak. bi de bana velilerden sadece gelir durum belgesi geldi bu belge basvuru yapabılmem ıcın yeterlı mıdır?

efsane5555
Yasaklı
14 Mart 2012 08:28

Arkadşlar 8.sınıflar belirttiğiniz gibi SBS punaı ile girecekler ve ayrıca sınava girmeycekler.

Diğer sınıflar ise durumunu belgelendireek(Bursluluk sınava girme şartları) başvuruda bulunacaklar ve herhangi bir sınav parası yatırmayacaklar.

ironi25
Şube Müdürü
14 Mart 2012 09:02

ahmet85 hocam;

googleden oges meb yazdıktan sonra çıkan oges sayfasının soluna bakmayın, orda yer almıyor. Sayfanın ortasında duyurular bölümü var orda başvuruyu yapın, e okulda biz başvurusunu yapamıyoruz.

Ayrıca sadece gelir belgesi yetmiyor. Öğrenci Ailesinin Maddi Durumunu Gösteren Beyanname'yi dolduruyor ve aynı beyannamenin altında ek olarak verilen Aile nüfus Kayıt Örneği vb. belgeleri de getirmek zorunda.

serkancnr
Şef
15 Mart 2012 09:07

Arkadaşlar 5. sınıfların sınav ücreti yatırıp yatırmayacağını kılavuzda göremedim... Soran bilen var mı?

Anter Said
Aday Memur
15 Mart 2012 10:33

Kılavuza göre 5.sınıflar sınav ücreti yatırmayacak sayın hocam...

masumvatandas
Yasaklı
16 Mart 2012 18:23

SBS ye girenler sadece 8 .sınıflar ,bursluluk için ayrıca para yatırılmayacak 5,6,7 ,8 sınıflar (8.sınıflar sbs parası yatırdıktan sonra) bursulluk için başvurabilir tabi ekonomik durum uygunsa ,asıl önemli olan bu ,ayrıca nüfustan aile beyannamside istenmesine gerek yok e okul dan alınabiliyor

özcrapack
Yasaklı
17 Mart 2012 09:34

ya da sırasıyla;

1-MEB

2-sınavlar

3-Ortaöğretim kurumlarına geçiş sistemi duyuruları

4-2012 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) ve YiBO Başvuru Giriş İşlemleri için tıklayınız...

*

Nüfus kayıt örneği için;

1-....ÖĞRETİM ÖĞRENCİ İŞLEMLERİ

2-Öğrenci arama(İşlem yapacağımız öğrencinin sayfası)

3-Raporlar

4-Nüfus Kayıt Örneği YENİ (sayfanın en altında)

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi