Editörler : supporters.

25 Haziran 2007 12:12

muğla nasıl bir yer?

muğlalı arkadaşlar atamam muğla merkeze çıktı.hiç görmediğim ama çok güzel olduğunu duyduğum bir yer.daha doğrusu ilçeleri hep çok güzeldir diye duydum.ama merkezi hakkında hiç bir bilgim yok.bana biraz anlatabilirmisiniz?merkez nasıldır.hayat şartları sosyal ortam ve daha sormayı akıl edemediğim tüm bilgilerinizi bekliyorum.teşekkürler

canim.*u*.
Kapalı
25 Haziran 2007 12:19

merkezi görmedim

ama ilçeleri güzel

ama berbat sıcakkkkkkkk

oje
Daire Başkanı
25 Haziran 2007 12:27

evet yokmu muğla merkezden arkadaşlarrr???

kardelen güz
Kapalı
25 Haziran 2007 12:38

çukurda kaldığı için çok sıcak

ilçeleri merkezden daha güzel yalnız

güzel bir tatil kenti

(yılan)
Kapalı
25 Haziran 2007 12:38

muğla

bir şehir oda

samimi
Aday Memur
25 Haziran 2007 13:42

İlk ataması Muğla'ya çıkmış, 4 yıldan fazla Muğla-Merkezde yaşamış ve 1 yıl önce oradan ayrılmış biri olarak cevaplayayım...

1-Herşeyden önce Muğla (Merkez) küçük bir şehirdir. Nereli olduğunuzu bilmiyorum ama eğer büyük şehirlerdeki yaşama alışmış biriyseniz, sıkılabilirsiniz. Nüfus 50 bin civarındadır.(Üniversite öğrencileri dahil) Üniversite öğrencileri de ortadan kaybolduğunda şehir iyice ıssızlaşır...

2-Hayat biraz pahalıdır, özellikle ev kiraları...Ben ayrıldığımda 400-500 milyondan aşağı ev bulmak zordu! Bu nedenle lojman imkanınız varsa şanslısınız demektir...

3-Küçük bir şehir olduğu için herkes birbirini tanır; gün içinde aynı kişiyle bir kaç kez karşılaşabilirsiniz...

4-Küçük şehrin avantajlı yanları da vardır ama...Mesela trafik sorunu yaşanmaz, toplu taşıma araçlarına ihtiyaç kalmaz, her yere yürünebilir, stressiz bir hayat bekler sizi...

5-Kültürel açıdan güzel bir şehirdir. Ege mutfağı ağırlıklı haftasonu kahvaltınızı restore edilen eski Muğla evlerinin bahçesinde, zamanın durduğu fikrine kapılarak yapabilirsiniz. Üniversite bünyesinde de pek çok etkinlik, konser v.b. gerçekleştirilir.

6-Yemek yemek ya da bi şeyler içmek için seçeneğiniz azdır...

7-Yaz geldiğinde, mesai dışındaki zamanınızı çevredeki tatil beldelerinde geçirebilirsiniz. En yakın deniz 25 km. uzaklıktadır. (Akyaka-Gökova) Hele bir de arabanız varsa, mesaiden sonra 2 saat denize girip hava kararmadan şehre geri dönmek mümkündür...

8-Kalabalık bir işyerinde çalışıyorsanız, arkadaşlık ortamınız güzelse, herşey daha da güzelleşir...

9-Muğla'da yaşamak ilginç bir duygudur...Bir yanıyla sıkıcı, (kendinizi o küçük şehre hapsolmuş hissedersiniz) bir yandan da epey zevklidir.(orada yaşamaya alışmışsanız büyük şehirlerin kalabalığı, stresi çekilmez olur)

10-Ben niye mi Muğla'dan ayrıldım? Bilmiyorum, belki de mecburiyetten...Özlüyor muyum? Evet, hele şu sıcak günlerde...:)

Not: Muğla'da yaşıyorsanız, ya eviniz olmalı ya da paranız...

_sultan_
Memur
25 Haziran 2007 13:44

yapılacak bişeyinolmadığı sıkıcı bi yer ama ilçeleri güzel

kadim
Daire Başkanı
25 Haziran 2007 14:10

muğlada okudum; çok pahalı bi yer özellikle ev kiraları:(((

Diy4L3ktik
Şube Müdürü
25 Haziran 2007 14:42

walla merkez pek işe yaramaz ilçeleri daha yaşanılır bir bodrumlu olarak söylüyorum ama idare eder diğer yerlerden gene ;)

oje
Daire Başkanı
25 Haziran 2007 20:30

hmm demek çok küçük. 50000 nüfus olduğuna göre hemde ünv öğrencileri dahil ha.ozaman yazın hayat yoktur muğlada.of yaa umarım mutsuz olmam oralarda.

belmando283
Kapalı
25 Haziran 2007 21:01

BABAMIN 30 yıl önce askerlik yaptığı yer :D

isekerli
Aday Memur
25 Haziran 2007 21:48

oje kim olduğunu bilmiyorum ama

muhteşem bi yere gidiyorsun

isekerli
Aday Memur
25 Haziran 2007 21:51

tek kelimeyle çok şanslısın

oje
Daire Başkanı
26 Haziran 2007 18:38

aaa muğlanın nüfusu dedikleri kadar azmış.koca forumda muğla merkezden bu kadarcık mı kişi?? ev kiraları cidden söylenenler kadar çok pahalımı?kaloriferli bir darienin kirası ne kadardır.haydi bakalı muğlalılar.tabi muğla merkezden bahsediyorum

erken48
Kapalı
27 Haziran 2007 20:37

selam arkasaşım ben muğlalı birisi olarak sana şunu diyebilirim çalışması en rahat illerden bi tanesi.... muğla da tek dezavantajın ev kiraları....

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi