Editörler : Pangaea

Yasaklı
23 Nisan 2012 11:11

FEN edebiyat SON DAKİKA! FORMASYON okuyanları etkilemeyecek. 2012 yılında kayıt yaptıranlar etkilene

http://www.kpssrehber.com/kpsshaber-753-fen-edebiyatlilari-rahatlatan-haber.html

olması gereken şeklide buydu zaten.

çünkü kaldıracakasan bunun bilgisini önceden vereceksin.

mesela aof bölümlerine kayıt yaptıranlara sizin diplomalarınız artık lisans statüsüne girmiyor demeleride aynışey.

neyse artık bundan sonrakiler etkilenecek haberiniz olsun.

sonraduymadım demeyin

iskambilistanbul
Genel Müdür
23 Nisan 2012 11:16

doğru olanı yapmışlar, uygulama anca bu şekilde kaldırılabilir. çünkü o bölümlere girenler bunu bilerek girdiler. şimdi en azından verilmeyeceğini bilecek olan tercih edecektir.

musayılmazel
Aday Memur
23 Nisan 2012 11:19

bu karar mevcut durumdakileri etkilemiyor ama üniversitelere formasyon vermeyin demişler.bu durumda sonuç değişmiyor yine.

iskambilistanbul
Genel Müdür
23 Nisan 2012 11:33

hayır formasyon yine açılacak ama buna sadece 2012 öncesinde f.e fakültelerine kayıt yaptıranlar başvurabilecek. 2.5 şartı geldiğindede böyle oldu sonradan değiştirdiler formasyon yine devam etti. karamsar olmayınız.....

largopen
Genel Müdür
23 Nisan 2012 11:37

http://www.memurlar.net/haber/224327/

haberde şu an devam eden programlar bittikten sonra kaldırılacak diyor

nevton4545
Genel Müdür
23 Nisan 2012 11:47

Tamamda arkadaşlar uaynık olun Meb ihtiyacı doğrultusunda alımlar kuş gibi olacak çünkü sertifikayı kararname ile kaldırdılar ağzınıza bir parmak bal çalmasınlar 4001 kadrolarından polislikten akademik kadrolardan fefe aslan payı ayrılmadığı sürece gelecek yıl bu zamanlar burada yine bağıracaksınız.200 bin mezundan 5000 kişiye verse ne olacak vermese ne olacak üstelik artık okuyanlarda alamıyor bence size farklı alanlar açmaları için baskı altına alın şimdi tam zamanıdır.

labreys
Yasaklı
23 Nisan 2012 12:11

sanırım yanlış yorumluyorsunuz, o cümlenin üstündeki cümlede halen formasyon alanları etkilemeyecek diyor, yani fef lerde şu an 1.sınıftan itibaren okuyanları kastetmiyor, halen formasyon alanları kasediyor..

çünkü kararda " şu an formasyon alanların kursu bittikten sonra yeni programların açılmamasına karar verilmiştir" diyor..

hakan.1985
Aday Memur
23 Nisan 2012 12:17

yarın bir gün FEF liler öğretmen olamayınca ne olacak merak ediyorum?memur olmak istiyorsanız işiniz de zor sizin: http://forum.memurlar.net/konu/1494057/ iibfliler sizden almaya çalışıyorlar bu memurlukları..

tanermuallim789
Aday Memur
23 Nisan 2012 12:21

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey, fen edebiyat fakültelerine yönelik alınan kararı ve gelen tepkileri değerlendirdi. Balıbey, bu fakültelerde halen eğitim alan öğrencilerin karardan muaf tutulacağını belirtti.

Şu an formasyon alanları kastediyor bencede...

fizzikci
Aday Memur
23 Nisan 2012 12:47

Başlık atılmış mezunlar için bir açıklama yok rahatlama da yok..

İNFO İNFO
Memur
23 Nisan 2012 13:18

neden yok var adam diyor ki bundan sonra kayıt yapanlar için geçerli bu uygulama bundan öncekilere yok zaten örgünde formasyona kayıt yok..

nevton4545
Genel Müdür
23 Nisan 2012 13:22

Adam mevcut okuyanlar için söylüyor onlar zaten formasyon alıyorlar onların hak kaybı olmayacak zaten kararnamedede mevcut alanların yani okuyanların tamamlandıktan sonra yeni sertifika programının açılmamasına karar verilmiştir deniliyordu.

labreys
Yasaklı
23 Nisan 2012 21:54

orada basın mensuplarının veya genel müdürün cümlesinde bir yanlış anlama veya yanlış aktarma var..

kararda şu an alanlar bittikten sonra tekrar açılmamasına diyor..

diğer türlü olmuş olsaydı, yani şuan fefte okuyanlar bittikten sonra kapatılıcak olsaydı, üniversiteye yeni kayıt yaptıracakları kapsayacak, şuan fefde okuyanlar formasyon almaya devam edecek diye bilirtilirdi..

öyle olmuş olsaydı formasyon daha 4,5 yıl devam etmesi gerekirdi, böyle bir bilgi yok...

matmat09
Kapalı
23 Nisan 2012 22:45

ben bu haberi bugün gazetesinde okudum bundan sonra açılmıcak diyorlardı sadece balıbay diye biri 2012 öncesi muaf tutulcak diyordu ama formasyon verilcek demiyordu çelişkili ifadeler var yani.kesin olarak verilmicek sadece meb de görevli balıbay ortamı yumuşatmaya çalışıyor yada haberi yapan yanlış anladı.

4513dsi
Yasaklı
24 Nisan 2012 01:27

ARKADAS NEDİR BU FORMASYON AŞKINIZ YA ALACAĞIMIZ EN FAZLA 1000FORMASYON KONTENJANI O 1000KİŞIDEN EN FAZLA 20KİŞİ(İYİMSER TAHMİNLE) ATANIR GELİN DÜZ MEMURLUKLAR İÇİN BİRLEŞELİM BİZİ KURUMLARA NİTELİKSİZ DİYE KÖTÜLEYEN İİBFLİLERE SAVAŞ AÇALIM HERKES LİSANS FORUMUNDA ''DÜZ MEMURLUKLAR 4001İN HAKKIDIR'' DİYE BAŞLIK AÇSIN O FORUMUDA DUZENLİ OLARAK TAKİP EDELİM EDİTORLERDE ARKAMIZDA OLSUN İİBFYE Bİ KUCUK LAF SÖLEDİM DİYE 2 HAFTA CEZA ALDIM DAHA YENİ BİTTİ CEZAM AMA AYNI HAREKETİ İİBFLİ YAPINCA CEZA ALMIYOR ARKADASLAR UYANIN ARTIK EKMEK 4001DE!!

akasya0127
Aday Memur
24 Nisan 2012 09:48

fox tv ses ver türkiye podramında fen edebiyatlıların duumundan bahsediliyor arkadaslar herkes mail atsın egitim fakülteliler aleyhimize mail atıp kamu oyunu kendi yanlarına cekmeye calısıyorlar herkes mail atsın üzeine düşeni yapsın sonra aglamasın!!!!!

baris_k7
Kapalı
24 Nisan 2012 11:01

c)Yeni pedagojik formasyon sertifika programları açılmamasına ve daha önce açılmasına izin verilen programların da mevcut öğrencilerin işlemleri bittikten sonra kapatılmasına, karar verilmiştir.

bahsettiğim madde bu dikkatlice okuduğunda gayet açık ve bu yazı bütün üniversitelere gitti arkadaşlar yazık çok yazık hep beraber aryabildiğimiz kadar yer arayalım mail atabildiğimiz kadar mail atalım bu işin peşini bırakmayalım.

leylibahar
Kapalı
24 Nisan 2012 11:30

bu gidişle eğitim mezunları da atanamaz.devlet ücretli öğretmenle işini görür.olmadı angus öğretmen ithal eder.

24 Nisan 2012 11:38

arkadaşlar yök yazısında mevcut programlar bittikten sonra kapatılsın diye bir yazı var ancak açıklama yapan kişi sözle bir beyandan bulunmuş bunun bir bağlayıcılığı yok bence bu kısır bir döngü verseler bile geçenl yıl 13500 kişiye kontenjan açıldı bu sene verilir mi bilmem ama verilirse bile en fazla 6000 kişiye verilir yani kimse mutlu olamayacak iibfliler mektup mail atarak çalışma bakanlığından 15000 kadro sözü aldılar bizde tık yok

ebrumutlu
Kapalı
25 Nisan 2012 02:25

merhabalar

ebrumutlu
Kapalı
25 Nisan 2012 02:50

Öncelikle belirtmek isterim ki; eğitim fakültesi mezunuyum.Almanyada okudum,şu anda Türkiye'de akademisyenim.

Yök'ün bu kararını şiddetle kınıyorum.

Söze nerden başlasam bilemiyorum ama şöyle diyeyim;

1.ben matematik öğretmenliği mezunuyum,o yüzden kendi bölümüm üzerinden örnek vereceğim.

bir fef matematik mezunu nerde çalışır?Meb,dersane,bankalar,sigorta sektöründe.

Dersaneler kapatılıyor,bankalar (özellikle devlet bankaları) matematik mezunu almıyor,sigorta sektörü zaten kan ağlıyor yeterli istihdam yok.Geriye ne kaldı?Meb.Artık formasyon da yok;o zaman fen edebiyatlıya ölüm!

2.öğretmen eğitim fakültesinde yetişir diye bir kural olamaz.Gereken vasıfları taşıyan her bölüm hatta tıp bile pedagojik formasyon alıp öğretmenlik yapabillir(sağlık bilgisi öğretmenliği mesela)

3.Fen edebiyat fakultesinde bilim insanı olmak için okunur düşüncesi son derece aptalcadır.Her bölümde okuyan bilim insanı olabileceği gibi,hiçbir lisans programına SEN AKADEMİSYEN OLMALISIN YA YUKSEK,DOKTORA YAP YA DA AÇLIKTAN GEBER düşüncesi konulamaz.Bu da bir yana; açılan akademisyen kadrosu sayısı da ortadadır.

4.Eğitim fakültesi mezunlarının bu karara bayram yapması son derece yanlıştır.kpss de gk,gy ve eb ile atanamayan öğretmen adaylarının yeni sistemle gk,gy,eb ve alan bilgisi ile atanacaklarını düşünmeleri hayaldir.EF mezunlarının bu karara bu denli sevinmeleri bende yalnızca;FEF mezunu öğretmen adaylarını kendilerine çok ciddi rakip gördükleri,onlarla yarışmaktan korktukları izlenimi yaratmıştır.

ağustos ayı itibariyle pedagojik formasyonun kalkıp tezsiz yüksek lisansın yeniden geleceğine dair bazı haberler aklımda yer etmiş,bugün farkettim.Temennim de bu yönde.Umarım herşey gönlünüzce olur.Ben öğretmenin EFlisine, FEFlisine değil;İkalitelisine bakıyorum.

Bazı EFli akadaşların twittera yazdığı BİZ EĞİTİM TEKNİKLERİNİ ÖĞRENİYORUZ ONLAR ATANMASIN BİZ ATANALIM tarzı yorumlarını okuduğumda, PEDAGOJİK FORMASYON YA DA TEZSİZ Y.L. da ne eğitimi verildiği dahi bilmeyen cahil öğretmen adaylarının atanıp çocuğumun dersine girmediği için de şükrediyorum.Allah hepinizin yardımcısı olsun.

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi