Editörler : oto-danisman-expert
08 Şubat 2012 13:51

megane III dci nasıl bir araç

arkadaşlar bu aracı kullanan veya bu araç hakkında bilgisi olan varsa bizimle paylaşabilir mi

cosalim
Daire Başkanı
08 Şubat 2012 14:24

hocam ben araba almadan önce bir cok marka ve modeli arastırdım. bunlardan biri de megane 3 idi. konforlu ekonomik bir araç. benden aldıgı tek eksi kabının özellikle arka kısmın dar olması idi.

08 Şubat 2012 17:37

o koca k*çına rağmen megane bagaj bakımından sınıfta kaldı

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
08 Şubat 2012 17:40

motoru sorunsuz işçilik ve malzeme de fluence den çok kaliteli...

bagaj hacmine gelince o sınıftaki en büyük bagajlardan biri var 405 lt

teati
Aday Memur
08 Şubat 2012 18:24

kök bilge kağan bagajı küçük değil buna eminim de yol tutuş, süspansiyon, malzeme ve işçilik kalitesi ve dayanıklılığı, ses yalıtımı gibi açılardan sordum.

S.Akbulut007
Aday Memur
11 Şubat 2012 23:28

Ben benzinlisni kullanıyorum; mükemmel. Akadaşımda da dci var o da çok memnun. Tavsiye ederim.

Net memur
Yasaklı
12 Şubat 2012 11:46

Parasının arabası değil !

nakka_37
Müsteşar Yardımcısı
12 Şubat 2012 20:18

hocam bu hafta sonu bi astsubay arkadaşım aldı, neredeyse 3 4 aydır arabayi bekliyordu kampanya için ama resmen hayal kırıklığı oldu, arkadaşta bende biraz iriyiz gittik daraldık aracın içinde. neredeyse kafamız tavana değecek aracın arkasında otururken,dışardan çok geniş duruyor ama içine binince daralıyorsun bagaj sınıfta kalıyor, ama bacınca güzel hızlanıyor, arkadaş edcli versiyonunu aldı otomatik ve hayran kaldım diyebilirim hiç sarsıntı olmaz mı arkadaş kendi 307imi oraya bırakasım geldi:) çünklü benimki bariz hissediliyormuş onun yanıunda şimdi onu farkkettim ama geri kendi aracıma binince bi nefes aldım çünkü benim aracım daha ferah:)

parasını hakeder mi orasını tam bilemiyorum ama bi arkadalımda kia ceed var o megane den daha güzel geldi gözüme bilemiyorum bu zevk ve tercih meselesi tabi.

cimbomlu75
Aday Memur
08 Mart 2012 21:12

ben dci 105 privilaj modelini bir yıldır kullanıyorum, araba kendi sınıfına göre hem ucuz hemde teferruatlı,malzemesi bence jaliteli,yakıt uygun 1 depo 60lt 1250 km yaptım yol tutuşu güzel yokuşlarda sorun yok bagaj ideal, dar diyen arkadaşlara katılmıyorum kendi sınıfındaki en rahat iç hacmine sahip araçlardan,c segmenti diğer araçlarada bak en uygunu eller selbest sistemi bir ayrıcalık,içine rahatsız edecek kadar ses almıyor,süspansiyonu toyota ve hondaya göre biraz sert,direksiyon ful elektronik çok rahat ben tavsiye ederim

teati
Aday Memur
08 Mart 2012 22:43

aracı aldım aracın arkası biraz dar onun dışında çok beğendim daha fazla para verip rakiplerinden birini almayı gerektirmeyecek bir araç

chemiceng
Şef
09 Mart 2012 08:46

Ben de dizel fluence var..Otomatik (edc)..Motor megane3 ile aynı..

Bence artıları şöyle:

1-1.5 dci 110 bg 240 tork motor kasayı çok rahat taşıyor.Dik yokuşlardaki dur kalklarda bile hiç zorlanma yapmıyor.

2-Yakıt tüketimi açısından mükemmel diyebilirim.

3-İç malzeme işçiliği iyi. Ön göğüs ve yan kapılarda yumuşak plastik kullanılmış.

4-Yeni çift kavramalı otomatik şanzıman edc'nin (renault için yeni-vw dsg adı altında üretiyor) tepkileri çok iyi. Vitesin nasıl değiştiği anlaşılmıyor. Sıkışık trafikte kararsızlık ve silkeleme yok.

5-İzolasyon iyi. Motor soğukken bile kabin içinde motor sesi rahatsız etmiyor.

Benim araç full versiyonu. Daha sayabileceğim çok artısı var. Birçok araba üreticisi start-stop teknolojisini yeni kullanmaya başlarken, renault bunu 2003'ten beri kullanıyor.

Her arabada eksiler olacağı gibi benimkinde de mutlaka vardır. Arabam yeni ve şu ana kadar hoşuma gitmeyen bir tarafına rastlamadım. Zaman geçtikçe olumsuz yönleri ortaya çıkabilir.

Not: Bu forumda bir üye bir araba hakkında yorum istediği zaman, bazı şahıslar o araba için sadece "yaramaz", "yanına bile yanaşma", "o da arabamı" gibi yorumlarda bulunup altını doldurmuyorlar. E be kardeşim, o arabayı kullandıysan ve arabayla ilgili olmuşsa bir sıkıntın anlat, insanlar da bilsin ve faydalansın. Bence bu yorum yapan kişiler yorumda bulundukları arabaya hayatında binmemiş kişiler ve burada laf olsun torba dolsun diye yorum yapıyorlar.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi