Editörler : supporters.

Kapalı
10 Temmuz 2010 19:46

Hakim ve savcılıkta eş durumu

arkadaslar bildiğiniz üzere hakımler ve savcılar eş durumu atamasında yalnızca kaymakama tabi oluyor diğer durumlarda herkes hakım ve savcılara tabi. fakat es adayı ogretım uyesı olunca ısler karısıyor ve bu kısıler tabı olsalar dahi atamaları yapılmıyor.

ve sonuc olarak farklı ıllerdemı gorev yapılacak yani? bunun cozumu yok mu?

wrapped
Memur
10 Temmuz 2010 20:25

bildiğim kadarıyla bunun çözümü yok sdc üniversitenin bulunduğu ilin ilçesine atıyorlar hakimi veya savcıyı sağlanan en büyük kolaylık da bu oluyor..

posetcay
Şube Müdürü
11 Temmuz 2010 21:49

bu konuda daha once acilmis basliklar var, detayli bilgiler verildi. tarama yaparsaniz ulasirsiniz.

ama ozetle, 1. bolgeyi hakedene kadar sehir merkezine gelmek kural olarak mumkun degil. yakin ilcelerde gorelendirebilirler. tabii ki buun da garantisi var denemez.

Tuğba10*
Kapalı
11 Temmuz 2010 23:09

teşekkür ederim wrapped ve poset cay...

arama butonunda arastırdım fakat acılan baslıklar genelde kaymakama kımın tabı oldugu ve diğer meslekler ıcın sorulmustu.

ogretim üyeleri için durum cok zor hayırlısı bakalım.

evidence
Aday Memur
12 Temmuz 2010 22:50

merhaba tuğba

hakim ve öğretim üyesi ile ilgili eş durumu konusunu bende merak ediyorum yeni bir şey öğrenirsen yazabilir misin?

Tuğba10*
Kapalı
13 Temmuz 2010 01:22

selamin aleyküm evidence

yakın illerede verilebiliyormus arada kısa mesafe olması bile bizim icin iyidir. ben bu konuyu bir bilen ile konusacagım ayrıntılı bilgiyi veririm arkadasım.

iyi geceler

peyakçesi
Aday Memur
15 Temmuz 2010 13:48

peki arkadaşlar ilk atamada da dikkate alınır mı bu eş durumu?benim eşim kadrolu asistan olursa ilk atamamda evlenirsek ayrı mı yaşamak zorundayız?

'iDaRiHaKiM'
Kapalı
15 Temmuz 2010 14:32

vay arkadaş ya!

millet ya hakim olmuş yada hakimle evlenmiş.

bizde sıfıra sıfır elde var sıfır.

neyse hele şu idariyi açsınlarda benimde yarim hakim eşi olsun:)

ji rezike der
Kapalı
21 Temmuz 2010 21:17

mrb. benim bildiğim kadarıyla bir öğretim görevlisi veya arş.görle evli olan hakim/savcı ona bağlı olarak atanıyor. yani diyelim ki;

bayan x adana da arş gör. yada öğretim görevlisi,

bay y başka bir yerde hakim/savcı,

bu durumda adananın bir ilçesine atanıyor değil mi?

peki kaç yılda bir yerleri değişiyor. ilk görev yerinden sonrasını soruyorum. zira ilk görev yeri bitti sayılır şükü ;)

off arş.gör.lükten vazgeçip öğretim görevlisi olacağım bu gidişle :((

ve son olarak birşey söylemek istiyorum. YÖK ne işe yarıyor? yüzlerce arş.gör ve öğretim görevlisi bu konuda sıkıntılı.

yani merak ediyorum polis öğretmen doktor vs. için düzenlemeler mevcut ama arş.gör öğretim görevlisi için değil. ne yapalım başımızdaki YÖK uyuyor ;)

düşünün ki trabzondaki bir arş. gör. ile konyadaki arş. gör evlenemiyor. ama bu illerde görev yapanlar hakim savcı olsa çok rahat evlenebilirler. atamaları yapılıyor. ama arş.görlerde atama olmuyor. becayiş bile yok ;)

neyseki meslekten evlilik yapmadım ;) bu durumda eşim büyük ihtimal bana tabi olacak gibi.

Eflatun*
Şef
22 Temmuz 2010 11:05

Biri İdari hakim diğeri Kaymakam olan kişilerin tayin işi nasıl oluyor bileniniz var mı? Hangisi hangisine tabi oluyor?

ji rezike der
Kapalı
23 Temmuz 2010 18:24

gncl

boyoz
Memur
23 Temmuz 2010 19:53

eflatun arkadaşım dediğin durumda kaymakam-idari hakime tabi.idari hakimin çalıştığı ilin ilçesine atanıyor

madran
Aday Memur
30 Temmuz 2010 13:49

merhaba tuba,bende bu konuyu çok araştırdım herkes farklı farklı şeyler söylüyor,hakim ve öğretim üyesi ile ilgili eş durumu benim içinde çok önemli.Çünkü eşim öğretim üyesi.yeni bir şey öğrenirsen yazabilir misin?

Teşekkürler

30 Temmuz 2010 14:32

arkadaslar yanlış bir bilgiyi düzeltmek istiyorum. kaymakam hakime tabi değildir hakim de kaymakama tabi değildir. hakim kimseye tabi değildir işin özü. diğer devlet memurlarının hepsi hakime tabidir.

ömürlük
Kapalı
02 Ağustos 2010 00:41

hakim olduk da eş durumunu düşünmek kaldı:)...ay o günleri biz de görürmüyük ki??????

remil**
Aday Memur
26 Temmuz 2011 09:13

Merhaba arkadaşlar... Bu konu başlığını görünce ben de yazmadan edemedim..Şu an gerçekten çok zor durumda hissediyorum kendimi.. Hakimlik sınavını kazandım ve atanmama bir yıl kadar var.. Bu meslek benim hayalimdi ve mülakat sonuçları açıklanınca dünyanın en mutlu insanıymışım gibi hissetmiştim kendimi.. Sonrasında ise evlilik planları yaptığım insan mülakatlarda üst üste elendi.. Şu an ne yapacağımızı bilmiyoruz. Ayrı ayrı şehirlerde evlilik yürütmek de çok zormuş gibi geliyor. Hele de taşrada yalnız bir bayan olarak. Bu konuda acaba bakanlıkların taşra teşkilatlarında çalışabilecek avukat kadroları var mı? die merak ediyoruz? Ya da nasıl bir işe girmeli ki birlikte atanabilelim? Ya da ben nasıl onun bulunduğu yere yakın yakın bi ilçeye gelebileyim? Akademisyen olarak diyelim Ankara'da kaldı, en azından Ankaranın bi ilçesine gelebilir miyim? Buna ilişkin yardımlarınızı bekliyorum. Yoksa hayatımın en zor tercihi ile başbaşa kalacağım. Şimdiden teşekkürler...

d.ben hangi koşullarda nasıl ne şekilde yanına gidebilirim? ya da yanına yöresine yaklaşabilir miyim?bilgisi olan lütfen yardım

masteryoda
Memur
26 Temmuz 2011 19:35

Remil bence böyle bir durumda eş adayın için kamu avukatlığı seçeneğini düşündün mü ya da araştırdın mı? Hazine, SGK Avukatlığı gibi ya da SGK Müfettişliği , Hukuk Müşavirliği vb. Benim bu konumlara dair ayrıntılı bilgim yok ama belki forumun ilgili sayfalarında vardır? Hakkınızda en hayırlısını diliyorum.

miss_jugde
Müsteşar Yardımcısı
26 Temmuz 2011 23:15

peki hakimin eşi subay/astsubay ise durum nasıl oluyor bilgisi olan varmı arkadaşlar?

remil**
Aday Memur
28 Temmuz 2011 18:25

Çok teşekkür ederim Masteryoda :) Peki SGK avukatlığına yahut Hukuk Müşavirliğine nasıl başvuruluyor? Ve her yıl alım oluyor mu, oluyorsa belli tarihleri var mıdır acaba?? Şimdiden tekrar tekrar teşekkür ediyorum... Umuyorum ki sayende bi tercih yapmama gerek kalmayacak :)

masteryoda
Memur
28 Temmuz 2011 23:46

Ben de bu alanlara dair pek araştırma yapmadım. SGK Müfettişliği için KPSS gerekiyor bildiğim kadarıyla. Forumda KPSS-A ile Kamu Avukatları Başlıklarında daha tatmin edici bilgi veren üyeler çıkabilir diye düşünüyorum.

---

Hayat tercihlerden ibarettir, yeter ki tercih yaparken sevdiklerimizden vazgeçmek zorunda kalmayalım.

nazenin_86
Kapalı
18 Ağustos 2011 15:36

askerle hakim tayin durumları nası olur?

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi