Editörler : supporters.
15 Temmuz 2011 19:05

Evde KPSS A Kazanılır mı?

Merhaba,

Foruma bakıyorum da herkes dersane araştırıyor, tabi dersanede daha planlı gidilecek, hoca faktörü var, sınıf ortamı var, ben zaten çalışıyorum, beyin olarak bu dersane işini kaldıramam gibime geliyor, zaten dersaneler de pahalı, görüntülü eğitim setleriyle ve kitaplarla bu kpss A grubunda başarı sağlanır mı sizce.

Ben işletme mezunuyum, yabancı dilim de yok, kpss A grubunda bir yere yerleşmem için en az kaç puan almam lazım, benim mezuniyetime uyan bölümler hangileri, internette araştırıyorum, bi sürü yerde bi sürü farklı cevap geliyor, nasıl bi çalışma sistemi izlemek lazım.

tureu
Memur
15 Temmuz 2011 19:22

evde çalışmak çok zor. ayrıca yabancı dil şart. geçen yıl ingilizce istemeyen uzmanlıklar artık ingilizce istiyor. kpss için zorunluluk diyemem ama kpds için kesinlikle kursa gitmek gerekiyor.

tlgtck
Yasaklı
15 Temmuz 2011 20:01

Hangi ilde yaşıyorsunuz? Eger Ankara'daysanız durum farklı,eger diger illerde yaşıyorsanız durum farklıdır.

KPSS-A'dan Ankara'nın bir kesimi dışında anlayanını pek bulamazsınız.

Her yerde İngilizce istemiyor.

KPSS için degil ama KPDS için kursa gidilebilir. O da önceden İngilizce altyapınız olması gerekir..

tfgz
Yasaklı
15 Temmuz 2011 22:07

isteyene kpss görsel çalışma dvdlerimi kopyalar yollarım

özelden ulaşın ltfn

yldrmckr
Şef
15 Temmuz 2011 22:56

maliyeti nedir

ercn_kamu
Şef
16 Temmuz 2011 00:25

arkadaş ne dersanesi koca koca insanlar, siz bide üniversite bitirdiniz dimi. allah aşkına o dersanedeki adamın sana neyi hangi kitaptan anlatacağı belliyken sen neden o kadar para saçıyorsun. ben ve benim gibi bir çok insan dersane gitmek gibi saçma sapan bir şey yerine oturup evde çalışarak çok çok iyi puanlar almışlardır.

senin kendine güvenin yoksa dersane olsa da fark etmez. bence dersaneye gitmek yerine forumu araştırıp güzel kaynakları toplayıp, yavaş yavaş başlamak en iyisi. yani dersane fuzuli. dersaneye giderek harcayacağın parayı 1 gün ankaraya gidip güzel bir kitap listesi oluştur(malum orda kütüphanelerde bu işi kovalayan çalışkan arkadaşlar var), bir gün de istanbbul a gel, sahaflar çarşısında kitapçılarda iyi bir liste yap ve kitaplarını al. benden size en iyi tavsiye bu.

muhtarrr42
Şef
16 Temmuz 2011 03:58

dersane sadece çevrendekilere göre ne durumdasın onu gösterir ben hocaların size katkısı olduğunu sanmıyorum...ama şu hafta şurda olmamız gerek diye hesaplama yapıyolar yaa bak o güzel işte.ama onu kendin de yaparsın

Kobra Komutanı
Kapalı
16 Temmuz 2011 10:13

ercan kamu ya katılıyorum

dersaneye vereceğin parayla sınavı kazandıracak kaynak kitapları al daha iyi. ingilizce için de daylight nin 70 adet vcd den oluşan görsel eğitim setini al. fiyatı 250-300 lira olacak. dersaneye sadece deneme sınavları için git.

bu arada ben de şimdiden başlamak istiyorum. ilk önce iktisattan başlayım dedim herkes tavsiye etmesine rağmen zeynel dinlerin iktisada giriş kitabı bana biraz karışık gibi geldi. acaba erdal ünsalın iktisada giriş kitabından mı başlasam sanki daha basit daha kolay hazırlanmış. bir de bir kitapçı bana, şimdi kitap alma yeni baskıları bekle dedi. kafam karıştı. çalışılacak çok konu var. GK-GY , alan dersleri ve ingilizce . sınava kadar her sabah 05.00 da kalkıp uyuyuncaya kadar çalışırsam anca yetiştiririm.

BRIC
Daire Başkanı
16 Temmuz 2011 10:39

dershane hikaye , 2-3 gün araştırarak kitap listeni hazırla ve başla , dershane hocası da sana kitaptan anlatacak , hele ki kpss mantığını bilmiyosa geçmiş olsun... Benim tavsiyen anlamadığın yerler için cd seti alman yeterli ...

dilekc41
Şef
16 Temmuz 2011 12:22

bence de kitapçıyı dinle şimdiden kitap alma. özellikle de hukuk neden dersen biliyosun ticaret ve şirketler değişti anyasada değişiyo yeni değişikliklerle ilgili kanunlar yılbaşında yürürlükte olacak. yani şu anki kitaplar elinde patlar.bu yılki kpss de soru tarzıda baya değişti. yayınevleride bunu baz alarak yeni basımlar yapacaktır.

mavigeceben
Genel Müdür
16 Temmuz 2011 12:58

yabancı dilin hiç yoksa eğer bence aralık ayına kadar onu hallet..bi kursa git ingilizce için...en azından 60 soruda 35-40 doğru yaptıracak püf noktalarını anlatacak bi dersane bul...dersaneye gitmem dersen..ingilizceye hiç bulaşma ..alana yoğunlaş..ingilizce istemeyen kurumlara başvurursun..

ama dersanenin iktisat ve muhasebede bence faydası oluyo...sözel dersler ise tamamen sana bağlı hukuk maliye..bol bol konuyu okuyup soru çözmen gerek...hukuk ve maliye almazsın dersanenin biriyle anlaşırsın iktisat ve muhasebe için bence git derim...özellikle muhasebe bu sene çok zordu..yine seneyede zorlarlarsa hiç olmazsa 15-20 net çıkartırsın..bu da çok işine yarar.

muhtarrr42
Şef
16 Temmuz 2011 17:08

hergün çalış sonra vur kafayı yat .....(BENCE)

emrex2113
Kapalı
16 Temmuz 2011 18:30

dersane boş arkadaşlar en iyi yöntem kendin çalışman dersane zamn kaybeder sana..

Amorfati__21
Aday Memur
16 Temmuz 2011 19:00

bence evde çalışarak kazanılmayacak bir sınav değil ben de bir yıl evde kendim hazırlandım kpss a grubunda hemen hemen tüm alanlarda yüksek puanlar aldım,eğer kendi kendini motive edebiliyorsan yani arkadan ittirmeli değil de içten motorlu isen:)kesinlikle kazanırsın,ayrıca ingilizce istemeyen alanlarda var,herkesin dediğine inanma doğruyu kendin bul

muruz87
Aday Memur
16 Temmuz 2011 21:00

nasıl bir ülkede yaşıyoruz ilkokulların eğitimi yetersiz sbs için kursa gidilir liselerin eğitimi yetersiz lys için kursa gidilir belli başlı okullar dışında üniversite eğitimi yetersiz kpss için kursa gidilir sonra ingilizce için kursa gidilir (tabi babanız zenginse bunları yapabilirsiniz o da ayrı bir sorun) maalesef kurs ve kursa gidren öğrenci sayısı eğitim kalitesiyle ters orantılı

bahce_domatesim
Aday Memur
16 Temmuz 2011 21:19

Arkadaşlar işte çalışanlar için bir öneriniz var mı? akşam 6 dan -sonra kpss ye çalışacağız. Bu sınırlı sürede ne yapmamızı önerirsiniz . Birde çalışma olarak ilk önce hangi derslerden başlamalıyız. Teşekkürler..

somoya23
Aday Memur
17 Temmuz 2011 13:13

:)

muhtarrr42
Şef
17 Temmuz 2011 14:07

düz mantık hergün erken kalk yatana kadar çalışş...kpss a dan iyi ouan al...ama kurumlar sınavını bilemem

esra11
Kapalı
17 Temmuz 2011 15:15

2008 b gurubu 90 puanı aştım 1 ay konu çalıştım ve 35000 civarında soru çözdüm kpss a ve b konu çalışarak kazanılmaz hukuk,maliye,kamu ve iktisatın birçok konusu soru ister ve soru çözerek netler kırılabilir ben 90 puanı soru çözerek kırabileceği mi 6 aylık çalışma sürecinin 2. ayında farkettim 2 kitap alın iyisinden her konu dalında en az 5000 soruyu bi kenara koyun olay bu ki 72 puanla başlayan serüveinim 90.240 la bu şekilde bitti.Şİmdi a gurubuna çalşıyorum en az 50000 soruyla 90 ı zorlayabilirim bu sayıya aynı sorruyu 3 5 kez çözmekte dahil :)

PonYo
Aday Memur
17 Temmuz 2011 16:39

eğer İngilizce'niz orta seviyeyse mastering KPDS nejat alperen'i kesinlikle öneririm. Hiç kursa gitmedim sadece temel tekniklerini çalıştım 71 aldım. Fazla vakit ayırıp daha iyi puan alınır tabi ki.

A grubu için ben de düşünüyorum kursu. işe gidip akşam da konu çalışmak zor geliyor açıkçası :S

puan_turu
Şef
17 Temmuz 2011 17:15

kpss a evde tabiki kazanılır. hepimiz üniversite mezunu arkadaşlarız. az çok bi bilgi birikimimiz var. benim atanan arkadaşlarımdan dershaneye giden yok. hepsi evde tek başlarına çalışarak kazandılar. önemli olan dershaneye gitmek değil doğru kaynakları edinip, çalışma isteği ile konulara konstanra olup bol soru çözmek bence.

Toplam 73 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi