Editörler : "eskiyara"Pangaea
08 Ağustos 2010 21:25

Öğretmen Kimliği

Meslekte üçüncü yılıma başlayacak olmama rağmen hala öğretmen kimliğimi alabilmiş değilim. Bu bizim ilçe milli eğitimin ayıbı mı yoksa başka yerlerde de aynı sorun var mı? Eğer 2 yılda öğretmene kimliği verilemiyorsa bu neden kaynaklanır? Merak ettim.

Bizim şubedekileri haksız yere suçlamayayım.

darılmaca yok
Müsteşar Yardımcısı
08 Ağustos 2010 21:38

takip edip sorunun nerde olduğunu tesbit etseymişsiniz keşke.

bizimki 3-4 ayı bulmuştu sanırım. form ve para veriyosun ilçeye sonra kartlar geliyo( nerden geliyo bilmiyom) doldurup imzalayıp yolluyosun ilçe meme. onlarda istanbula yolluyor(istanbula gidiyor demişlerdi bize imza için mi bandrol için mi öyle bişe.) sonra ordan gelince güle güle kullanıyosun. biraz uzun oldu sankım . yaz gelince yonca meselesi gibi mi oldu? :))

icses
Aday Memur
08 Ağustos 2010 21:55

Aslında ilk yıl para vs. ne gerekiyorsa yaptık. Dönem sonuna doğru kimlikler geldi gibi bir haber geldi. Gittim uzun bir liste çıkardılar kağıt bitti(gerçekten böyle söyledi) sizin kimlik çıkmadı dediler. Bir kaç gün önce sordum bu sefer de biz 3 yıldır kimlik vermedik zaten, zor dediler(şaka gibi)...

metin4
Şef
08 Ağustos 2010 21:58

Bağlı olduğunuz ilçe milli eğitim hesabına belli bir miktar para yatırıyor ve ilçe MEM'de kimlik talep formu dolduruyorsunuz. Daha sonra bu kimlikler birikince ile gönderiliyor. İldeki Kimlik Memuru bu talep formuna göre kimliğinizi hazırlayıp ilçeye geri gönderiyor. Bu işlem maksimum hızda yapılırsa 3-4 hafta sürmektedir. Ayrıca bütün illerin kimlikleri kendi İl MEM'lerinde hazırlanır, başka illere hiçbir nedenle yollanmaz. icses hocam eğer başvuru yaptıysanız Personel Şube Müdürünüz ile bir görüşün derim...

icses
Aday Memur
08 Ağustos 2010 22:04

Metin hocam bilgiler için teşekkürler ama üstte yazdığım gibi son görüşmem pek verimli geçmedi. Yine de insanız konuşa konuşa anlaşmaya çalışacağız, ne yapalım?

Kısmetse ikinci görev yerimde alırım artık:)

darılmaca yok
Müsteşar Yardımcısı
08 Ağustos 2010 22:13

nasıl vermiyoz. verin o zaman. görevleri değil mi?

!yettigari!
Kapalı
08 Ağustos 2010 22:53

çok saçma bişey ilk defa böyle bişeey duyuyorum.Ben gittim milli eğitime hesap no verdiler 5 lira para yatırdım sonra miili eğitime gittim dekontu verdim kimliğimi yazdılar sonra kaplama için çarşıya gittim kaplattım sonra tekrar mebe gittim soğuk mühür bastırdım.bu kadar yarım saatlik iş.

icses
Aday Memur
08 Ağustos 2010 23:42

Evet "yettigari" bende öyle bir şeyler düşünmüştüm ama malesef bizimkileri bu konuda suçlayabilirim sanırım. Bir vurdumduymazlık var anladığım kadarıyla.

turkish_cowboy
Kapalı
08 Ağustos 2010 23:54

bizim mem başvurduğun gün veriyor belgeleri götürmak yeterli

sessiz fırtına
Aday Memur
09 Ağustos 2010 07:46

diyarbakırda il mebe gidin en geç 1 hafta içinde alırsınız hatta aynı gun olam olasığıda var

khelon
Aday Memur
09 Ağustos 2010 16:20

afyon da da aynı durum.2 yıl bitti ama hala kimlik yk . kac kez soruldu. gerçi afyon meb neyi doğru yapıoki bunu yapsın.

metin4
Şef
09 Ağustos 2010 19:25

Hocam ilçe MEM Hizmet Standartları tablosuna bakın, orada kimlik vermek için gereken süre ve evraklar mevcuttur. Eğer belirtilen sürede işlem yapılmazsa 1. müracaat noktasına(İlçe Milli Eğitim Müdürü) gidin, o da işinizi görmezse Kaymakamlığa yani 2. müracaat noktasına gidin.

volkanogretmen
Yasaklı
09 Ağustos 2010 22:20

boş belge alabilirsiniz. illerden daha rahat. yok ben beklerim derseniz mühürü yazı makinesi ilçeleri istek dogrultusunda veriliyor. ilçeye geldiğinde yatırırısınız parasını fotoyu , doldurtur alırsınız.

ışıkkkkk
Genel Müdür
09 Ağustos 2010 23:00

benim bildiğim kimliği idareciler hallediyor. il mem de hazırlanıyor ama nedense kimse kandi işi olmadıkça bizim işimiz değil deyip işin içinden çıkıyor ben kimliğimi çıkarmak için 1.5 saat yol gittim 1.5 saatte döndüm.. kimlik neyse ilçedeki memur öğretmenin tayin başvuru formunu bile ile götürmkekten kaçınırken kimlik işini mi yapacak????????

rastmus
Şube Müdürü
09 Ağustos 2010 23:55

ben 5 kuruş para vermedim formda doldurmadım. 2-3 ay sonra kendi başına geldi

***TÜRKÇECİ-32***
Şube Müdürü
10 Ağustos 2010 12:14

Burası M.E.B burda her şey mümkün.

Türkiye'de dahi olması mümkün olmayan işler M.E.B sayesinde her zaman mümkün olmuştur.

5 dk. da çıkacak kimlik 3 senede çıkmayabilir.5 dk. da yazılacak göreve başlama yazısı 1 günde yazılabilir.

İlişik kesme aylar sürebilir. Hey gidi M.E.B dünyanın en adaletsiz kurumu sen olmalısın Allah camiamızın çalışanlarına özellikle öğretmen kesimine sabır ve dayanma gücü versin inş.

gamze0619
Kapalı
11 Ağustos 2010 20:15

valla kırıkkale meb on dk da verdi

benj_55
Yasaklı
13 Ağustos 2010 00:26

aynen bende de kardeş, 4. yılım bitiyo, benim de kartım yok, ilk göreve başladığımızda müracaat ettik, mutemet dediki hocam tek tek gelmeyin, topluca gelin de müracaat edin, ben de topluluğu sağlayamayınca bi daha gitmedim yanına:)

aslında alsak çok iyi olurdu, son 2 yaz boyunca paso gezdim, birçok müzenin önünden geçtim, ama ya müze kartın olacak ya da her sefer para verecen müzeye, müze kartı 20 tl, ama öğretmene 10 tl, öğretmen kartın da olmayınca alamıyon müze kartını indirimli, demeyinki 10 tl indirim olsa ne olur sanki, arkadaşlar müze kartları yalnızca 1 yıl geçerli, bittiğinde tekrar almak gerekiyor,yani her sene 10 tl az ödemiş olacaksınız.

bayan chanel
Aday Memur
13 Ağustos 2010 18:38

arkadaşlar farklı bir ile tayin olduğumuzda öğretmen kimliğimiz değişiyor mu?ÇÜNKÜ BAZI BİLGİLER EKSİK YAZILMIŞ

ışıkkkkk
Genel Müdür
14 Ağustos 2010 00:10

kimi kime şikayet etçen hocam

ilçe m.e müdürü kendi memuruna bile lafını söylemio. mEMUR orada kendini birşey sanıyo öğretmeni pul kadar bir şeyden sayıyo

melike1907
Aday Memur
14 Ağustos 2010 11:03

ilk atandığım yıl başvumak istedim ilçe meb biz kağıt göndereceğiz dedi 1 yıl geçti haber yok. 2. yılımda çok şükür başvurduk ama tekrar 1 yıl geçti sonuç yok. 3. yılıma girdim inş bu sene bir gelişme olur:)

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi