Editörler : supporters.
«165166167168169170171172173174175176»

isl-m
Kapalı
25 Ocak 2012 15:59

Turambar ve ariel-ortega siz ikiniz aynı ilde olursanız büyük ihtimal çok iyi anlaşırsınız :D büyük arkadaşlıklar büyük tartışmalarla başlar ;)

Turambar80
Şube Müdürü
25 Ocak 2012 15:59

ariel olmaktansa psikolog olmayı tercih ederim,en azından insanların yaptıgı bir iş,karsisindakini dinleyen saygi gösteren bir iş :)

bu arada isl_m kurum isteyebilir 3-4 gün icinde işe baslayın diye,zorunluluk olmasa da talebi olabilir kurumun 15 günü beklemeden.

arielortega
Aday Memur
25 Ocak 2012 16:01

turambar inan sayfalar dolusu cevap veririmde sana burda ki arkadaşlara saygısızlık olur

birşeyler yazıp altına altınada konuyu kapatmak için Allah'ı,müslümanı ağzınıza alıyorsunuz ya en çok buna üzülüyorum

eyvallah hepimizin yolu açık olsun

şunu anladım ki bilgileri kendine saklamak bazen daha hayrına oluyormuş insanın!

onceth
Kapalı
25 Ocak 2012 16:01

futboldan anlasan fener seni yollamazdı bi kere:)

Turambar80
Şube Müdürü
25 Ocak 2012 16:03

:) tartısma yok isl_m , herkes beklemekten söylemeyecegi yapmayacagi seyleri yapabiliyor, ben kimseyi yalancilikla yada yanlis bilgi vermekle suclamadim,yazimi okursaniz kesin ifadeler kullanmadim,düzeyli bir sekilde konusmaya calisiyoruz hepimiz. hatta benim de 3 gün icinde işe baslamayi cok istedigimi belirttim.

hepimiz ıuzmanız canim tartisma filan olmaz,ancak fikirlerlin uyusmaması olur o da insana özgü biseydir.önemli olan sonucta saygiyla karsilamak.

herkesi saygı ve sevgilerimi iletirim...

arielortega
Aday Memur
25 Ocak 2012 16:04

Fener yollamadı ben kaçtım hocam:)

neyse geyiği bence kapatalım arkadaşlar diğer arkadaşlara saygısızlık olmasın

cunga arkadaşım sanada teşekkür ederim bu konuda bildiğini yazdığın için

new member 09
Aday Memur
25 Ocak 2012 16:05

yeni açılan bir birimde mi başlayacak kişiye 3 gün süre verilmiş, yoksa daha önce çalışmaların başladığı bir birime ara sınavla alınan elemana mı 3 gün süre verilmiş? önemli olan bu.

ayrıca belge tesliminde 10 gün süre olur denildi, istifa edeceklere tebligatı bekleyin vs denildi.

benim yorumum 1 hafta 10 gün süre verilir, ama 15 günlük yasal süreyi kullanana da kimse bir şey diyemez.

Turambar80
Şube Müdürü
25 Ocak 2012 16:05

saka yapmayalım onceth, ciddiye aliniyor burda her laf.

ben her lafta Allahımı agzımdan düsürmem ki ariel,nie üzülüyorsun,besmeleyle baslamayan hiçbir işten hayir gelmez. bilgini paylasma demedik ki sen bisey söyledin ben söyledim,forumların amaci fikirleri söyleyip dogruyu bulmak degil mi?bosver ariel,gel fikirleri nazikce söyleyelim ama ötesine gitmesin. eywallahh..

arielortega
Aday Memur
25 Ocak 2012 16:08

new hocam 3 günlük süreç olan ilk iller açıldığında gelen ilk personel için geçerliydi

ben olacak demiyorum ama kendi kanımca olması da muhtemel

ama istifalar için belli bir süre vermesi gerekir çalışanlar için

yani ben olabilecek bir olaydan bahsediyorum olasılık yani

bu konu açığa kavuşmuştur inşallah :)

Turambar80
Şube Müdürü
25 Ocak 2012 16:09

ariel linki verince baktim,2009 sinavi olduguna göre büyük ihtimal daha önceden acilmıs olan bir koordinatörlük.ama benim bildigime göre yeni-eskiden cok ayni ilde olup olmamanla alakali olur olursa. ben dahil bircok kisi kurumdan farkli seyler duydugu icin yazili aciklama olmadigi sürece söylenen bir lafa fazla güvenmemek olur.

arielortega
Aday Memur
25 Ocak 2012 16:13

turambar hocam

önceden açılan,değil hatta bazı illerde koordinatörlükler bile kurulmamştı bir süre personel tarım il'de idare etti

kurum o zaman da yüklü bir alım yaptı ilk illeri için

ve bunları 3 günlük sürede çağırdı

yani şu an ki durumla aynıydı

arielortega
Aday Memur
25 Ocak 2012 16:16

tekrar belirtim bu bir olasılıktır

kurum daha önce böyle bir uygulama yaptı

yarın da aynısını yapabilir

ancak 15 günde olabilir bu tamamen kurumun insiyatifinde şu an

umarım en kısa zamanda çağrılırız

Turambar80
Şube Müdürü
25 Ocak 2012 16:16

hmm, anladim.tkdk kurulus kanunu 2007 de cikti,2008 de kurum calismaya basladi die biliyorum.2009 agustos a kadar uzadi mi ilk faz illerin kurulmasi? bunu bilmiyordum bak...

iguana15
Memur
25 Ocak 2012 16:24

arkadaşlar şimdi eğer 1 şubat işe başlama tarihi olursa, imza atmak için atandığımız ile gitmemiz gerekir mi,Sanırım daha önce öyle yapılmış(öyle duymuştum) Eğer öyle ise gerçekten çok zor olacak.Ben teee Ardahan'a atandım, düşünüce bir hayli zorlayacak bi durum olacak ...

tkdk-uzman-fb
Kapalı
25 Ocak 2012 16:27

bekle bekle bunaldık evde bence 1 şubat çok iyi sınavı kazanalı 1 ayı geçti çoktan..

bu konuda henüz istifa etmemiş arkadaşlar biraz daha sıkıntı duycak.ama biz dedik her gün burda istifa edin diye sınava gireli tam 2 ay oldu kazandığımız açıklanalı 1.5 ay oldu az süre değil çook bekledik.

herkes ne oldu senin iş diyor hepimiz aynı durumdayız 1-2 memur arkadaş dışında.

1 şubatta başlar gelemeyecek olanlar rapor alır yada 15 gün hakkını(farklı ilden gelecekler sadece) kullanır ama kasım atamasında da olan pztsi gel başla oldu arkadaşlarımdan biliyorum içişlerine atananlar fln öyleydi.halbuki ordada aynı söylenti vardı.

arkadaşlar tebliğ süresi 2 gündür zaten sadece faklı ili kazananlar 15 GÜNE KADAR (2 . OLUR 7. OLUR 14. OLUR )süresi var.

cuma arayıp pazartesi başla demesi normal yasal zaten.

mrtcn21
Aday Memur
25 Ocak 2012 16:31

Arkadaşlar şimdi kurumla görüştüm verdikleri bilgileri sizinle paylaşıyorum.

İşe başlama tarihi mutlaka şubat ayı içerisinde olacak ve büyük ihtimalle 15 şubattan önce olacak. İl koordinatörlükleri olşturulma aşamasında. Becayiş işlemleri bu hafta sonuna kadar açıklanacak daha sonrada işe başlama tarihleri açıklanacak. Maaşlar halkbankasından alıncak. Maaşlarla ilgil ayrıca; örneğin ayın 13'ünde başlanırsa ilk ayın maaşı peşin, artı 2 günlükte ayın 15 inde yatırılacak. Diyelim ki işler ters gitti ve gecikme oldu o zaman ya atandığımız şehirlerdeki Tarım il müdürlüklerinde yada başka bir şehirdeki tkdk il koordinatörlüklerinde başlanacak. İşe başlandıktan sonrada ankara veya antalya olması muhtemel şehirlerde eğitim olacak.

Turambar80
Şube Müdürü
25 Ocak 2012 16:33

1 subat tarihinden daha onemlisi,3 yada 4 gün önceden haber verilirse misafirhanelere bakmak lazim hemen.askerligimi ardahan da yaptim iguana,oranın karakışı saglam oluyor hem kar hem de soguk bakımından.oradaki sokak kopeklerini filan görünce şaşırma,hepsinin kürkü kat kat :) pahalidir ama paraya kıyıp ucakla kars a git derim ben,ordan otobusle ardahan a gecersen daha iyi olur,gerci hangi ildesin bilmiyorum ama,ankara-ardahan arasi otobusle havalar gusel oldugu zmanda 16-17 saat.

bu arada kurum nisan 2010 a kadar 60 tane egitim düzenlemis ve ilk basşta tasra icin yabanci dil 70 merkez icin 80 miş ama bu tarz elemanların tasrada calismayi istememesi sebebiyle yeterli eleman bulunamayinca puanlar simdiki haline indirilmis.

iguana15
Memur
25 Ocak 2012 16:33

ama önce eğitim deniyor arkadaşlar, eğer önce eğitim olacaksa ben 15 gün bekleyim sonra başlayım deme şansımız olmayacak ki.Yani ben 15 gün bekleyim sonra başlayım desemde eğitim beni beklemezki :))

JuniorCastle
Daire Başkanı
25 Ocak 2012 16:34

arielortega +1

sınav ilanını ilk duyduğumda foruma ilk sorum arkadaşlar çalışmaya değer mi? torpil falan dönüyorsa boşa uğraşmayalım olmuştu ve bu arkadaşımız bildiklerini içtenlikle yazmıştı. bende sınava girmek için kesin kararımı vermiştim böylece. tekrar teşekkürler diyorum.

benimde aldığım bir duyuma göre 5şubat'ta antalyada 10 günlük eğitim olacak ve bunu takip eden süreçte işe başlayacağımız.

bu bir duyumdur olay çıkartmayın.

iguana15
Memur
25 Ocak 2012 16:40

turambar sanırım en mantıklısı Kars'a uçak, oradan da Ardahan'a otobüs olacak :)

Hayırlısı olsun artık gidip görüp yaşayıp alışıcaz yeni hayatlarımıza arkadaşlar :)))

Toplam 9000 mesaj
«165166167168169170171172173174175176»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi