Editörler : E.Kayı Han
29 Haziran 2013 09:26

Gezi Olayları Değil; Alevi İsyanı mı?

Gezi olaylarına katılanalrın çok büyük bir çoğunluğunun hatta tamamına yakınının alevi olduğu düşünülürse bu alevilerin bir isyanımıdır?

Dindar hükümet stemiyorlar mı neden?

Oysaki önceki hükümetlerin onlara takındıkalrı tavırlar ortada iken...Dersim olayları gözaltında kaybolanalr maraş çorum sivas olayları son olarak gazi mahallesi...

Oysa ki Ak Parti hiçbir şey yapmadı onlara ve yapmayacak da inşaAllah...

ingilizhasta_
Şube Müdürü
29 Haziran 2013 09:47

Alevi kardeşlerimiz neden isyan etti ve ediyor...Osmanlı Devlet-i Aliyede ediyorlardı...Biz sizi seviyorduk oysaki bea...

ermenilerle yahudilerle (koç -bonoma vb) berber olup ülkeyi mahvettiniz be.

ingilizhasta_
Şube Müdürü
29 Haziran 2013 09:53

aşağıda sab melikesi kardeşimiz hamas sünni olmaz şii iran suriye hizbullahı olmalı diyor..

desin ifade özgürlüğü var ancak...

çoğunluğu vandallıkla ele geçirmeye ülkeyi irana bağlama hırsı içine girerse o zaman devlette bir dur der...

size saygı duyuyoruz hatta sizi seviyoruz .

Ancak tarihin her döneminde olduğu gibi yine bir iktidar kavgasına girerseniz azınlık biz çoğunluğa hükmedelim derseniz bizimde size cevabımız olur..

İktidar olun ama ççoğunluk olursanız!!

muhalefet olun engel yok ama iran ve suriye lehine iktidarı ele geçirip aelevi şii devleti kurma arzusunda iseniz size dur denir

böyle bir arzunuz da olabilr ancak FİİLİ GÜÇ kullanarak bunu yaparsanız sonu iyi olmaz.

inancveahlak
Yasaklı
29 Haziran 2013 10:17

Hani diyorlar ya, bunlar dış mihrakların oyunu, başbakanda diyorki, Türkiye öyle masaya yatırılacak ülke değildir, oyuna gelmeyin, bunlar tezgah filan falan.

Gezi eylemi katılımcılarını herkes gördü, bugüne kadar böylesine birbirinden bağımsız ve birbiri ile ortak paydası az olan bir eylem topluluğu ne duyuldu ne görüldü, bu toplulukta ırk, mezhep, sosyal sınıf, eğitim, kültür gibi kavramların önemini yitirmişti, bu itibarlada diyorumki, böylesine farklı kitleleri bir araya getirebilecek kudrette bir güç var ise, bize o gücün önünde eğilmek düşer, böylesi bir güçte egerki Akp ye karşı ise, ilk seçimde Ak parti barajıda geçemez, evet ben bunlardan bunu çıkarıyorum eger yanlışsa demekki bunlar hikayedir ve bu eylem halk hareketidir. Haaa tabiki böylesi durumlarda bundan faydalanmak isteyen örgütler ortaya çıkabilir ve çıkmıştırda, bunda kabahat, halkı tahrik ederek bu eyleme başlatandadır, bütün bunlardan sonra hala farkındalıktan yoksun davrananlara, Adnan Menderesin 1 mayıs tarihli raydo konuşmasını dinlemelerini tavsiye ederim, konuşma hemen hemen bugünlerde konuşulanlarla aynı vurdumduymazlıkta, ve oyuna gelmeyin şeklindeki nutuklarla dolu.

ingilizhasta_
Şube Müdürü
29 Haziran 2013 11:11

mesela sen de alevisin yanlışmıyım?

gezi parkı farklı meslek ve gruplardan bütün alevileri birleştirdi..

hatta ortak yayın kanalları da "halk tv" o da alevi kardeşlerimize hitap eden bir kanal...

haaaaa barajın altına düşecek mi bakalım:)))) avacunu biraz yalıycakmışsın gibi...

Vadallığa devam:)))))))))))))))))))))

Evolution IX
Yasaklı
29 Haziran 2013 11:11

gezide sadece aleviler mi vardı sahtekar herif ?..

ingilizhasta_
Şube Müdürü
29 Haziran 2013 11:12

hakret

ingilizhasta_
Şube Müdürü
29 Haziran 2013 11:14

hakaret etmeden konuş !.

Evolution IX
Yasaklı
29 Haziran 2013 11:14

şimdi başlatma hakaretinden..

gelip belli bir kesime yönelik genelleme yapıyorsun...

ne yapmamı bekliyorsun,

gül mü vereyim...

hadi len..

ingilizhasta_, 11 yıl önce

hakret

ingilizhasta_
Şube Müdürü
29 Haziran 2013 11:16

genelleme yapmak mı suç..belli bir kesme yönelik genelleme yapmak mı suç alevi olmak suçmu hemen atladın

olan budur..

hükümet neden apar topar alevi açılımnı geçirdi.

sen de caferisin yukarıda öyle dedin.

rotorcli
Daire Başkanı
29 Haziran 2013 11:17

Alevi değilim ben de isyan ettim. Ne oldu hayırdır? Var bir problemin?

Alçak mezhepçiler kepazeliklerini örtmek için, meseleyi en iğrenç boyuta taşımaya çalışıyorlar görüldüğü gibi.

Gerçi bunlar mezhepçi de değil. Çorbacı bunlar.

29 Haziran 2013 11:19

Provakatör...

Şu nik karmaşasından kurtulmak lazım!

ingilizhasta_
Şube Müdürü
29 Haziran 2013 11:19

alevi kesime yönelik genelleme yapamazmıyım? Göstericilerin çoğu alevi sanatçılardan destek verenlerin tamamına yakını alevi...

bunu söylemenin neresi suç..

alevi olmk suçmu ki bu memlekette saklanıyorsunuz?

ingilizhasta_
Şube Müdürü
29 Haziran 2013 11:22

ASIL SOSYOLOJİK MESELE BU

Aleviler neden memnun değil neden rahatsız?

Bunu demenin neresi mezhepçilik..

Başbakanda dedi alevi kardeşlerimiz oyuna gelmesin dedi..

ben de diyorum ki alevi kardeşlerimizi bu gösterilere bu duruma iten sosyolojik nedenler nelerdir...

olan bir durum bu

istediğiniz kadar saklayın bilim er geç nedenini sorgulayıp bulcak

ingilizhasta_
Şube Müdürü
29 Haziran 2013 11:24

alevi diye ağzını açan mezhepçi oluyor anlamdım ben ya bu işi.

şu anda ortada bir alevi sorunu var ve aleviler birşeylerden memnun değil ...

bunu masaya kendini bazı şeylerin arkasına kamufüle ederek bu sorunlar çözülmez.

memurdanbozma
Genel Müdür
29 Haziran 2013 11:26

ben de alevi değilim mesela...

ingilizhasta_
Şube Müdürü
29 Haziran 2013 11:30

türkiye de aleviler hep bir kavramalrın ideolojilerin altında siyaset yapıyordu...ama ilk defa gezi ile direkt olarak orataya çıktılar ve iyi de oldu...

alevi açılımı geçti kendilerini direkt gösterselerdi şimdiye kadar bir çok hak elde ederlerdi ...

ama tabi yakıp yıkmadan

vandallık yapmadan

karşı tarfın inançlarınada saygı göstererek

inancveahlak
Yasaklı
29 Haziran 2013 11:39

Bendemi aleviyim :)))) Yahu ben insanları ayrıştırıyor diye dinleri reddediyorum, sen beni dahada detaya, mezhepciliğe indiriyorsun.

Kainatın sonsuzluğuna ve işleyiş ahengine baktığın zaman, bir yaratıcının olma ihtimali, olmama ihtimalinden çok daha yüksektir, ve o yaratıcı kesinlikle sonsuz kudret sahibidir, ona iman etmek muhakkaki bireyin menfatinedir.

Fakattt, O Allah, kainatın büyüklüğü karşısında bir zerre dahi olmayan dünyadaki insanların belli bir kesiminin algıladığı ve yorumladığı biçimde adaletten uzak olması mümkün değildir.

ingilizhasta_, 11 yıl önce

mesela sen de alevisin yanlışmıyım?

gezi parkı farklı meslek ve gruplardan bütün alevileri birleştirdi..

hatta ortak yayın kanalları da "halk tv" o da alevi kardeşlerimize hitap eden bir kanal...

haaaaa barajın altına düşecek mi bakalım:)))) avacunu biraz yalıycakmışsın gibi...

Vadallığa devam:)))))))))))))))))))))

29 Haziran 2013 12:02

"alevi kardeşlerimiz" kelimesini kullanmazsanız sevinirm.

Evolution IX
Yasaklı
29 Haziran 2013 12:14

aynı düşüncelere sahibiz..

bir yaratıcı fikrini yanlışlayamadığımız için çok önemlidir...

ama elma yeme muz ye, elini böyle yap, saçını öyle yapma, 5 rekatla kıl, 9 rekatla kılma..

bunlar bana... nasıl desem... komik geliyor.. Allah böyle kendisini alçatamaz..alçatamaz derken hakaret edilyorum sanmayın,kendi halinde gelmiş geçmiş 150 milyar insandan (150 000 000 000 - 1 = 149 999 999 999) sadece birini yani beni neden onla bunla şartlandırsın ?..

inancveahlak, 11 yıl önce

Bendemi aleviyim :)))) Yahu ben insanları ayrıştırıyor diye dinleri reddediyorum, sen beni dahada detaya, mezhepciliğe indiriyorsun.

Kainatın sonsuzluğuna ve işleyiş ahengine baktığın zaman, bir yaratıcının olma ihtimali, olmama ihtimalinden çok daha yüksektir, ve o yaratıcı kesinlikle sonsuz kudret sahibidir, ona iman etmek muhakkaki bireyin menfatinedir.

Fakattt, O Allah, kainatın büyüklüğü karşısında bir zerre dahi olmayan dünyadaki insanların belli bir kesiminin algıladığı ve yorumladığı biçimde adaletten uzak olması mümkün değildir.

inancveahlak
Yasaklı
29 Haziran 2013 12:25

İnsanlar, küçük yaşlarda beyinlerine kazınan cehennem korkusu ve cennet rüşveti düşüncesinden bir müddet olsun ayrılıp, yahu bu meselenin ucunda ebedi hayat var imiş, ben sadece ailemin inancı olduğu için kerhen kabul ettiğim dini ve diğer dinleri detaylı olarak inceliyeyim, ondan sonrada bu önemli konuda yolumu seçeym deseler, kesinlikle insanlığın çoğu aynı düşüncede olacak.

Ah o korku romanı gibi olan ayetlerin etkisinden bir kurtulabilseler..özellikle hatırlatıyorumki, kuranda şöyle bir ayette var ''Biz, aklını kullanmıyanların üzerlerine pislik yağdırırız '' bari bu ayete sarılıp, biraz olsun kullanın :))

Evolution IX, 11 yıl önce

aynı düşüncelere sahibiz..

bir yaratıcı fikrini yanlışlayamadığımız için çok önemlidir...

ama elma yeme muz ye, elini böyle yap, saçını öyle yapma, 5 rekatla kıl, 9 rekatla kılma..

bunlar bana... nasıl desem... komik geliyor.. Allah böyle kendisini alçatamaz..alçatamaz derken hakaret edilyorum sanmayın,kendi halinde gelmiş geçmiş 150 milyar insandan (150 000 000 000 - 1 = 149 999 999 999) sadece birini yani beni neden onla bunla şartlandırsın ?..

Toplam 111 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi