Editörler : oto-danisman-expert
11 Mart 2011 20:03

Sözleşmeli İstihkam Subayı Ne iş Yapar? Rahatmıdır? İlköğretim Matematik Öğretmeniyim.

ÖĞRETMENİM.SÖZLEŞMELİ SUBAYLIK OLDU SİZCE İSTİHKAM SINFI RAHATMIDIR...

voktaro
Şube Müdürü
11 Mart 2011 20:25

çok rahat iyiki olmuşsun döşeğinide yanında getir yatar oyursun mesaide o kadar rahat tövbe yarabbi böyle adamları subay yapıyolar orduya bide

ilkmatçı42
Memur
11 Mart 2011 21:28

sadece görüşalıym dedimmm.

AsiKraL41
Yasaklı
11 Mart 2011 22:18

:D

Rahat... Sevdim bunu...

Dostum, rahat kavramı görecelidir.. Ama askerlik te yan gelip yatma yeridir değildir denmişti hatırlıyorsan:)

Başarılar

nefyiebedi
Şube Müdürü
12 Mart 2011 12:59

Bence konuyu açan arkadaşı yanlış anlamışsınız.

Elbetteki bu arkadaş yan gelip yatmak derdinde dğildir.

Takdir edersiniz ki asker dahi olsa herkes rahat bir ortamda çalışmak ister.Bunun adı yan gelip yatmaksa bilemem.

Bu arkadaş sadece istihdam sınıfı hakkında ve çalışma şartları hakkında bilgi almak istemiş sanırım.

Tristan35
Aday Memur
12 Mart 2011 13:12

sevgili kardeşim;

istihkam sınıfı da piyade gibi muharip bir sınıftır.doğu görevin esnasında piyade gibi kol komutanı olabilirsin.ki yardımcı sınıf dahi olsan o ihtimal yine var.çünkü örnekleri var.rahatlık konusuna gelince;subaysan eğer o rahatlık konusunu geçeceksin.subaylık ciddi bir sorumluluktur.birliğinin yaptığı ve yapamadığı herşeyin hesabını sen vereceksin.gerek denetlemelerde gerekse diğer idari faaliyetlerde.nasıl rahat ederim derdindeysen kafandan sil bu subaylık meselesini ama eğer ki benim idealim bu diyorsan hiçbirşey yıldırmasın seni.

AsiKraL41
Yasaklı
12 Mart 2011 15:18

Nefyi ebedi, şimdi tam bilmeden anlamadan da sen beni yanlış anlamışsın, ki bu çok belli oluyor. Sanırım mesleğe yabancısın..İstihdam sıınfı diye bir sınıf yok o istihkam'dır.

Bende kısa yoldan rahat kavramı göreceli, rahat olmayabilir demek istedim..

Ortada yanlış filan bi anlama yok.

İyi günler, sevgiler/saygılar..

ilkmatçı42
Memur
12 Mart 2011 20:26

teşeşkkürler arkadaşalr .ben öğretmenlikten istifa edip olacam.istihkam.ücretli öğretym.matemaik öğretym.askerliğimi yaptımm piyade manisa acemlik kıbrıs hava savunmacı oldum.istihkam piyade gibi yani

tasoo
Daire Başkanı
13 Mart 2011 13:47

Kadrolu isen öğretmen kal. Değilsen subay ol nasılsa beğenmez isen sözleşmeyi fesih edersin olur biter. Rahatlık görev yaptığın yere ve amirlerine göre değişir. Örneğin MSB bünyesinde olursan daha güzel olur. Ama teğmenlikten başlayacağın için en az 6-7 yıl MSB göremezsin...

tasoo
Daire Başkanı
13 Mart 2011 14:06

Aşağıdaki hikayedeki Mehmet gibi olacaksan olma:)

2 komutan sohbet ediyorlarmış birisi diğerine:

- farkındayım teğmenlerinden Ahmeti Mehmete oranla daha çok seviyorsun

- dur demiş ve Mehmet teğmeni çağırmış:

- Mehmet teğmenim dışarıda bi gürültü var nedir bi bakarmısın?

Mehmet gitmiş 5 dk sonra gelmiş:

-Komutanım bir kamyon var bişeyler indiriyorlar

-nedir ne kamyonu benim haberim yok?

- bi araştırayım komutanım demiş ve çıkmış 5 dk sonra

-Komutanım kömür getirmişler onu indiriyorlar

-ne kömürü benim haberim yok kim emir vermiş?

- hemen bakayım komutanım. demiş ve gitmiş 5 dk sonra geri gelmiş

- kışlık kömür komutanım merkezden yollamışlar.

- kaç ton kömür acaba bu kış yetermi ki? geçen kış az gelmişti hatırlarsan?

- miktarını sormadım komutanım hemen öğreneyim..

bu bir-iki defa böyle sürüp gitmiş.

Komutan mehmete teşekkür ettikten sonra bana Ahmet'i çağırın demiş Ahmete de :

- dışarıda bi gürültü var nedir bi bakarmısın? diye sormuş?

Ahmet kısa bi araştırmadan sonra dönmüş ve dışarıdaki kamyon hakkında detaylı ve komutanın aklında hiç bir soru işareti kalmayacak şekilde bir açıklama yapmış.. komutanı sadece teşekkür etmiş.

Yukarıdaki hikaye basit bir örnek. Ahmet gibi olursan rahat edersin ve hep el üstünde tutulan aranan bir subay olursun..Mehmet gibi olacaksan hiç olma derim..

http://www.mehmetcik.gen.tr/artikel.php?artikel_id=1168

yolcu_48
Aday Memur
14 Mart 2011 01:33

tasoo-)))

hah hah hah hah hah hah

nanekabugu
Aday Memur
17 Mart 2011 23:52

otur kapss calış

:)aşkolsun
Aday Memur
19 Mart 2011 19:58

dostum bir defa 8-5 mesaisini unutacaksın askeriyede bu yoktur.Komutan mesaisi vardır.yaz tatili için erken rezervasyondan faydalanamazsın tam zamanını ancak 5-10 gün önce öğrenebilirsin ne zaman izne gideceğini.Yaşamak istediğin şehri seçemezsin nereyi hangi ilçeyi verirlerse orda yaşarsın.Çoçuğunun okulunu seçemezsin o esnada nerede yaşarsan orada okutursun.bayram tatillerinde herkes 9 gün izin yaparken sana mutlaka arada 1 gün nöbet yazarlar sen ananın babanın elini öpmeye gidemezsin 9 gün yalan olur.haftada 5 gün mesai haftasonu resmi tatil olayı askeriyede yoktur hakkını arayamazsın ararsan görevde yükselme şansın kalmaz.sen başkalarının lafına bakma en fazla 300 tl geçer eline özgürlük 300 liradan daha fazla eder ii düşün o kadar okumuşsun hedefinden şaşma derim ben

doktorsuat
Kapalı
19 Mart 2011 20:54

rahat edersin kardeş.

ilkmatçı42
Memur
19 Mart 2011 21:48

teşekkür ederimm.evet o kadar okuttuk ama devlet 13 ile okul öncesi öğretni atadıben hala vekil öğretm..ama askerye sonuçta nöbet parasıda galiba yok ben maaddiyet için ii dediler ama tebligat geldi bakalımmm

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi