Editörler : crops35
16 Temmuz 2010 11:53

Hangi Kurumlar Tercih Edilmeli?

arkadaşlar şu an için belki biraz erken ama kpss sonuçlarından sonra hangi kurumların tercih edilmesi daha avantajlı olur?duyduğum kadarıyla aynı düzeyde memur olup farklı kurumlarda çalışan memurlarda ücret farkı olabiliyormuş.Ayrıca kadro açığı fazla olan kurumlar hangileri?önceki yıllarda tercih yapmış tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum

16 Temmuz 2010 12:39

eğer alım yaparsa hiç tereddütsüz gelir idaresi başkanlığının kadrolarını öneriyorum şu an madi manevi her yönden en iyi kurum burası ben de 2008 in ilk atamasında bu kuruma atandım ve hala da çalışıyorum ama sınava tekrar gireceğim onun haricinde de eğer sınava lise mezunu olarak girecekseniz hele hele de düz lise mezunuysanız bakanlıkların merkezinden başka yeri tavsiye etmem çünkü çok zorluk çekersiniz tabi bu da en az 95 puan almanız gerektiğini anlamına gelir

mar_mat
Yasaklı
16 Temmuz 2010 15:37

silamsinsen25

biraz daha detaylı anlatabilir misin çalışma ortamı ve maaşlar konusunda... bide ben üniversiteleri tercih etmeyi düşünüyorum çalışma ortamının rahat olduğunu duymuştum. zaten üni. öğrencisiyim. üniversitelerdeki memurluklar hakkında bilgin varsa yardımcı olabilir misin? şimdiden teşekkürler.

19 Temmuz 2010 12:54

üniversite memurlukları aslında rahat değildir genelde öğrenci işlerine verirler sizi ve gelen giden binlerce öğrenciyle uğraşır durursunuz ve maaşları 1250 civarında oysa bakanlıkların merkez kadrolarında ve bizde öğle değil mesela servis imkanı öğle yemeği ek ödemeler ve mesailer var bunlarda büyük avantajlar maaşlar gelir idaresinde yani bizde ve bakanlık merkezlerinde ortalama 1500-1550 yi buluyor ve dahası nakil tayin ve muvafakat konularında sorun yaşamazsınız ama üniversiteler özel bütçeli kurumlar oldukları için bu konularda çok sorun yaşayabilirsiniz ileriki aşamalarda

mar_mat
Yasaklı
19 Temmuz 2010 13:16

silamsinsen25

Verdiğin bilgiler için gerçekten çok teşekkürler çok sağol... ben de ilk atamada atanmak istiyorum.. Yalnız size son bir soru daha sorucam. 2008 sınavında GY GK ten kaçar doğru yanlış yapmıştın ? Gelir idaresine kaç puan alarak yerleşmiştin? zahmet olmazda yazarsan çok faydası olacak. şimdiden teşekkürler.

25 Temmuz 2010 02:00

gk v gy teki doğru yanlışlarımı tam olarak hatırlamıyorum ama toplam da 131.25 netim vardı puanım da 93.684 tü sıralamam ise 847. idi fakat bu sene hem puanların hem sıralamarın çok değişeceğini düşünüyorum onun için dikkatli olmak laızm ve de çok iyi çalışmak lazım

Perfect Insanity
Şube Müdürü
25 Temmuz 2010 15:07

son arkadaşın verdiği bilgiler hakikaten çok faydalı olmuş. 2008 sınavında 93,400 puan sıralamada 1000 sınırıydı galiba. silamsinsen kurumundan maddi manevi anlamda çok memnun ne güzel. ama ösymden sonuçlara bakınca doğru yanlış sonuçları çıkmıyor mu? eğer tam sayılar verebilseydiniz aklımızda başarı sınırı daha iyi canlanırdı

reis19
Yasaklı
26 Temmuz 2010 14:16

meslek liseli iseniz mta,tedaş,dsi tavsiye edbilirim.

26 Temmuz 2010 18:05

63 gk 68.75 genel yetenekten yapmışım ama netler bir başarı göstergesi değil çünkü farklı alanlarda ve farklı sorularda standart sapmalar ve sıralamalar kat sayılar çok farklı hedefiniz en az 130 net olsun ama kurumumdan da gerçekten memnunum o ilk atamadaki atanabileceğim en iyi yere atandım ben yemeği servisi ücreti maddi manevi her yönden rahatlığı var

Perfect Insanity
Şube Müdürü
27 Temmuz 2010 00:10

kardeş sen düz lise miydin?

27 Temmuz 2010 00:24

anadolşu lisesi mezunuyum ama düz lise sayılıyoruz işte ...

Perfect Insanity
Şube Müdürü
27 Temmuz 2010 10:49

sormak istediğim de oydu zaten:) inşallah bizler de senin gibi ilk atamada memnun olacağımız bir yere atanırız. yardımların için çok sağol.

volkanv38
Genel Müdür
27 Temmuz 2010 11:03

zaten lise mezunlarının pek seçme şansı olmayacak nereyi bulursanız yazın.

Perfect Insanity
Şube Müdürü
27 Temmuz 2010 11:13

silamsinsen25, en önemli şeyi hiç sormak aklımıza gelmedi işe bak:) sen gelir idaresinde memur olarak mı çalışıyorsun?

27 Temmuz 2010 17:46

hayır hizmetli olarak çalışıyorum ama memurdan pek bir farkımız yok tabi istanbul da 44 kompleks var her kompleksteki arkadaş beni,m kadar şanslı değil malesef ama ben gelir idaresinin istanbuldaki gözbebeği kompleksteyim yeşilde yani ve onun için bizim standartlarımız biraz daha yüksek diğer komplekslere göre düşünün bir devlet dairesinde yürüyen merdiven olur mu olmaz ama bizde var gerisini siz anlayın artık :))) rica ederim elimden gfeldiğince sizlere yardımcı olmak isterim ama lise düzeyi arkadaşların gerçekten de iyi bir yerlere atanma olasılığı çok az malesef o nedenle ünvana takılıp kalmak yerine maddi yönü iyi olan kurumlara bakın derim nasılsa ünvan yükselme sınavlarıyla değiştirilir

Ka_Ra
Daire Başkanı
27 Temmuz 2010 18:43

illeedeeee shçek derim ben arakdaşlar üniversite belediye il özel idareden kat kat iyidir her daim

Perfect Insanity
Şube Müdürü
30 Temmuz 2010 14:30

az önce geçmiş yıllardaki yerleşme puanlarına baktım. 2009un aralık ayındaki atamalarda 93.455 puanla kağıthane belediyesinde memurluğa yerleşenler olmuş. bekleseymişsin orası sana gelirmiş.ama sen zaten kendi kurumundan gayet memnunsun o yüzden sorun değil:) şimdiden kurum düşünmek erken belki hele bi sınava girip puanımız belli olsun kadrolar açıklansın da sonra buradan uzun uzun tartışıp tavsiyeler alırız :)

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi