Editörler : "eskiyara"Pangaea
07 Ocak 2010 21:51

Lütfen bir idareci sınıfta su içmeyi yasaklayan yönetmeliğin numarasını versin.

Lütfen bir idareci sınıfta su içmeyi yasaklayan yönetmeliğin numarasını versin. yada bu konuyla alakalı bilgileri.

berfin..meb
Kapalı
07 Ocak 2010 21:54

Böyle bir yasak var mı hocam ? Varsa hemen kaldırılmalı. Böbrek hastası bir öğrenciniz varsa sık sık su içmelidir.

Bunu yasaklamak o öğrencinin sağlığını tehlikeye sokmaak olur.

e_sahin
Aday Memur
07 Ocak 2010 21:56

hocam bu yasak hem öğrenci hemde öğretmen için geçerli bizim okulda

ysfsngl
Memur
07 Ocak 2010 21:57

hayda bu da nerden çıktı sabahtır aıyorum nette hiçbir şey çıkmıyor gıcıklığına yapılan birşeydir bence

e_sahin
Aday Memur
07 Ocak 2010 22:06

yönetmelik yada mevzuat numarası???

ruzgar22
Şube Müdürü
07 Ocak 2010 22:07

Ben içerim, öğrencilerime de susayan içsin derim. Su içince dünya yıkılmıyor.

1940'lı yıllardan kalma saçma sapan şeyler bunlar..

cem3745
Kapalı
07 Ocak 2010 22:14

yok hocam öyle bir yönetmelik .

artıkzor
Şef
07 Ocak 2010 22:18

Sınıfta çay kahfe içmeyi engelleyen; kuruyemiş, çikolata, bisküvi yemeyi engelleyen bir yönetmelik numarası da yok. Hatta parante ve takla atmayı engelleyen bir yönetmelik numarası da yok. Eğer her şeye yönetmelik numarası arıyorsak. Ancak böbrek hastası ise eğer bir öğrenci ya da öğretmen bunu idareci bilir zaten. Bildiği halde bu ve benzeri hastalıklar için gerekli tölaransı göstermiyorsa parantez içerisinde dallama veya denyo olabilir. Ama beyimin hibir mazereti yok derste yürüyüşe çıkmış gibi pet şişe elinde dolaşıyorsa o zaman işin yönü değişir.

paramiliter
Kapalı
07 Ocak 2010 22:19

dolaşma değil hocam.adam suyunu içer.sırasının altına koyar.ne var bunda.çay kahve falan da sorun değil bnce ama suistimali daha kolay olduğu için şimdilik onların zamanı değil.

''Cudana''
Şube Müdürü
07 Ocak 2010 22:21

''Ama beyimin hibir mazereti yok derste yürüyüşe çıkmış gibi pet şişe elinde dolaşıyorsa o zaman işin yönü değişir.'

artıkzor hocam yapmayın Allah aşkına!!

Hangi ögretmen elinde pet şişe ile dolaşarak ders anlatır?

Masa ne güne duruyor? :)

paramiliter
Kapalı
07 Ocak 2010 22:24

hoca elinde su şişesiyle gezse noluyor yani.ya yapmayın lütfen.su da içiyorum.öğrencime de içmesi konusunda izin veriyorum.su ya.allahın suyu

black74
Aday Memur
07 Ocak 2010 22:27

esahın hocam sıze su ıcmek yasak dıyen ıdarecıye hemen bır tutanak tutturun eger kendı yazmak ıstemezse sız tutun sılsıleyı ızleyerek o ıdarecının bır ust makamına verın.[evrak kayıt numarasnı mutlaka alın]ozaman gorur o ıdarecı.

hayalperestöğretmen
Müsteşar Yardımcısı
07 Ocak 2010 22:28

Hasta olduğum zamanlarda içiyorum mecburen, boğazımın rahatlaması için. Okul müdürümüz bununla ilgili sorulara "Tabii ki içebilirsiniz" şeklinde cevap vermişti daha önce.

Öğrencilerimin de içmesine izin veriyorum, rahatlamalarını, ferahlamalarını sağlayacaksa neden içmesinler ki? Özellikle sıcak günlerde veya hasta olduklarında..

Çay, kahve içmeyin diyen olursa anlarız, ama su içmeyi yasaklamanın mantığı yok bence.

cem3745
Kapalı
07 Ocak 2010 22:29

tabiki herşey yönetmelikte yok akıl ve mantık devreye giriyor bazı durumlarda.şimdi derse su içmeyi yasaklamak hangi mantık ve akıl işi öğretmen elinde pet şişe yürürmüş; geçelim bunları arkadaşlar ufkumuzu yasaklarla değil aklımızın ve mantığımızın el verdiğince özgürlüklerle aydınlatalım...

e_sahin
Aday Memur
07 Ocak 2010 22:30

Artıkzor hocam neden hep suistimali düşünüyosunuz. önemli olan öğretmenin derste verimliliği değilmi? su mudur mesele? Bir şişe su yada bardak 45 dakikalık bir dersi nasıl olumsuz etkileyebilir sizce?

praksis17
Aday Memur
07 Ocak 2010 22:33

ben öğrencilerime serbest bıraktım kendimde içiyorum derste su hiçbir sorun yok hatta öğrencilerim su şisesi masaya koayar ve izin sitemden de içer idareci bi şey diyorsa gereği yapar ne diyeyim şimdi :-)

neslidem84
Kapalı
07 Ocak 2010 22:37

tamam bir bardak su dersi engellemez,insanın boğazı kuruyo;öksürmekten bi hal oluyoruz. içelim ama bazıları teneffüste içmiyor çayını zil çalınca alıyo eline çayı..bir de giderken öyle bi tavrı var ki komşuya beş çayına gidiyo sanki..sınıfta dersini anlatmasına engel teşkil etmiyosa hiç bi problem yok,bu da öğretmene bağlı zaten.ama masanın başına oturup da çayının bitmesini bekletiyosa öğrencilerine haktır bu...

.alperen
Yasaklı
07 Ocak 2010 22:38

Tüm dersi su içirerek geçiriyorsa derse girdiği halde başka işle meşgul olmaktan ceza verebilir idareciniz..:)

İnsan susadı mı içer kardeşim ,koskoca öğrenciler lavaboya gitmek için bile izin istiyorlar , başımıza her gün gelen mevzular.. Çocuklar adolasen döneminde, sıkıntılı bir şekilde lavoboya gitme ihtiyacını söylüyor, anlıorsun gitmesi gerektiğini.. Ne yapacaksın..? Hayır otur mu diyeceksin.. Azıcık hoşgörü.. Adı üstünde idarecilik idare etme sanatıdır..İdare edeceksin, olay bu.. Yoksa yapmayacaksın o görevi.. Sende mesai saati içinde çay - su içmeyeceksin o kendine babandan kaldığını zannettiğin koltukta.. Ben olsam aynen üstteki cümleyi söyler , çektirol git adamı ayar etme derdim..

egunay
Kapalı
07 Ocak 2010 22:54

Hepimiz insanız ve gün içinde kullanabilecek belli bir miktar enerjimiz var.

Bu enerjininde çoğunu kendimiz yarattığımız olumsuzluklara harcarsak eğitimde bir yol kat edemeyiz.

ruzgar22
Şube Müdürü
07 Ocak 2010 23:21

Yarın herkesi 3. derste su içmeye davet ediyorum :)

TR0N
Yasaklı
07 Ocak 2010 23:30

???????????????????????????????

Sanki alpereni okuyunca;

Aklıma f1 geliyor arkadaşlar.

???????????????????????????????

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi