Editörler : F16 Gökçen
27 Ekim 2013 09:38

Ielts sınavları

26 Ekim'de IELTS'e giren var mı? izlenimleri ve sorulanlar hakkında hatırladıklarını paylaşabilirler mi?

asdas60
Aday Memur
10 Kasım 2013 10:15

kimse cevaplamadı ben dün girdim ayrıntılı bilgi vereceğim.

asdas60
Aday Memur
12 Kasım 2013 11:22

Arkadaşlar son YDS'den 50 aldım. 55 gerektiğinden IELTS'ye yöneldim. yaklaşık 1,5 ay hazırlanarak 9 kasımda sınava girdim. Sınav YDSden tamamen farklı yapıda hiç ilgisi yok demek daha doğru olacak. konuşma apayrı bir beceri, 10-15 dakika bir yabancı ile konuşuyorsunuz. ne konuştuğunuz değil nasıl konuştuğunuz önemli bir arkadaşın dediği gibi tatilde ne yaparsınız diye sorulduğunda Kırşehirde sörf yaparım deyin ama sörfün ingilizce teleafuzunu veya verb'in zamanı doğru söyleyin. sadece soruya cevap verin konuyla ilgili özel terimleri bilebiliyorsanız işlem tamam . Ama her zaman tatil sormuyor çocukların yetiştirilmesi de sorulabilir. yazma mutlaka çok deneyim gerektiren bir şey. linking verbleri kullanmalısınız. özellikle ikinci konu resmen 250 kelime içeren kompozisyon. fikirde giriyor işin içine.yanlış kelime yazılmamış gibi bir şey. . Okuma YDS'deki paragrafa benzemiyor. paragraftaki kelime bile sorulabiliyor. Bence zor ve incelik isteyen bir bölüm . dinleme sadece bir kere dinleyebiliyorsunuz. diyalogta 8 rakam içeren bir telefonun numaralarından birini veya kredi kart, adres, veya adres kodundan bir harf veya (s) çoğul ekini unutursanız o cevap yanlış kabul ediliyor. mutlak konsantrasyon gerekli .

internette 50 ye yakın hazırlanmakta kullanabileceğiniz. site var. Cambridge esas alınmalı.

Ayrıca "http://www.idpieltsturkey.com" aracılığı ile başvurursanız. bir hafta önceden ücretsiz birebir konuşma denemesi yapıyorlar. sınavın birebir aynısı .herhalde denemeye girenler 1-2 puan artırmışlardır. (2 sınav öğretmeni ile 10-15 dk deneme sınavı oluyorsunuz ve sizi not vermeden yazılı değerlendiriyorlar.) kendi açımdan speaking korkusunu yendim. sınavda hoca anlatacağınızı biliyorum ama süre yüzünden kesmek zorundayım dedi. güven gelince konuşma çığ gibi geliyor arkadan.

sonucun 13 sonra açıklanmasının sebebi kağıtların İngiltereye gittiği söylendi. Bekliyoruz.

herkese başarılar

palomaa
Aday Memur
15 Kasım 2013 01:43

7 ŞUBAT 2014 TARİHİNE KADAR GECERLİ OLAN uzmanielts SETİMİ SATIYORUM ALMAK İSTEYENLER BANA ÖZELDEN MESAJ ATABİLİRLER. YDS 33 TEN BU SET SAYESİNDE İELTS 5 ALDIM.

asdas60
Aday Memur
07 Aralık 2013 20:32

sonuç 5.5 -))

vintana
Aday Memur
09 Aralık 2013 09:19

Tebrik ediyorum ben de hazırlanmayı düşünüyorum önerilerinizi önemsiyorum ...

asdas60, 10 yıl önce

sonuç 5.5 -))

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi