Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Ağustos 2012 14:20

zorunlu atamaya tabi personelin öğretmen eşlerinin tayin sorunu

Ben devletin bir kurumunda müfettiş olarak çalışıyorum.Zorunlu atamaya tabiyim. Devletin bir kurumu beni başka bir ile atarken devletin diğer bir kurumu da eşini atamam diyor. Biraz vicdanı olan birisi söyles adalet bunun neresinde?..

bedirhan20
Aday Memur
28 Ağustos 2012 14:29

Bir taraftan ülke genelinde öğretmen açığından bahsediliyor. Diğer taraftan özür grubundan atanmak istediğiniz ilde açık yok diyorlar ve sizi zorunlu izne ayırıyorlar. MEB yöneticileri zamanında bunun planlamaısını yapmamışlar ise bunun sıkıntısını biz mi çekeceğiz.Ne demek ücretsiz izin. Ücretsiz izne ayrılan öğretmenler mahkemeye başvuracaklar, anayasadaki aile birliği esası göz önünde bulundurulduğunda mutlaka mahkemeyi kazanacaklar ve maaşlarını da geriye dönük olarak alacaklar. Olacak olan bu. Bu işten kim kazançlı çıkacak..

fadon26
Şef
28 Ağustos 2012 14:30

çok merak ediyorum acaba sayın bakanımız özür kelimesinin anlamını biliyormu. askerin, hakimin, polisin eşinin tayin durumu özürde bizimki değilmi. biz kimmiyiz? öğretmenler, özel sektörde çalışanlar, kamuda çalışanlar.biz kimmiyiz? biz Türk vatandaşıyız. adaletli yönetimi hak eden türk vatandaşlarıyız. acaba belli bir gurup için çalışma yapılan bu ayrıcalık hangi adalete sığar? hangi sosyal devlet anlayışına sığar? kendi vatandaşlarını guruplandıran, kendi vatandaşlarının kurdukları aile yapılarını sınıflandıran bir yönetim büyük yanlıştadır. Sayın Bakan

asker, polis, hakim, savcı eşleri ailelerinin yanında olmayı hak ederken, diğerleri(göz ardı ettiğin binlerce şerefli Türk ailesi)aile yapılarının değerini mi sorgulamalılardır?

eylemde ordayım. Allah senin hakkında hakettiğini versin Sayın Bakan

nillova
Daire Başkanı
28 Ağustos 2012 14:31

eşim ulaştırma ve denizcilik müsteşarlığında görevli ankaradan başka bir yere kımıldayamıyor,peki ben ne yapmalıyım bu çok büyük bir adaletsizlik.Ne o gelebiliyor ne ben gidebiliyorum yanına.

hll-122
Şef
28 Ağustos 2012 14:37

yarın ki eyleme destek

vrgdnt
Aday Memur
28 Ağustos 2012 14:38

bende maliye bakanlığında çalışıyorum. zorunlu yer değiştirmeye tabiyim.görev yerim bu sene değiştirildi ancak eşimin tayinine kontenjan bulunmadığından başvuramadık. ömer dinçer sayesinde var olan aile bütünlüğüm bozulacak. isminde adalet geçen bir partinin uygulamalarının da adaletli olmasını bekliyorum..

teselya
Memur
28 Ağustos 2012 14:40

aynı durumdayım arkadaşlar.Bu 5.madde bizimle ilgili mi bilmiyorum

:(kimse cevap vermiyor.

bedirhan20
Aday Memur
28 Ağustos 2012 14:40

Ömer bin Abdülaziz'in eşine diyorlar ki niye bu kadar kötü bir evde oturuyorsunuz. Sizin daha iyi evlerde oturmanız için diye cevap veriyor. Yöneticilerimiz lütfen bu sıkıntımıza karşı biraz duyarlı olun ve çözüm üretin.

vrgdnt
Aday Memur
28 Ağustos 2012 14:43

Ocak/2012 de eş özrü için il emri uygulaması yapılmış ancak Ağustos/2012 dönemi eş özrü atamalarında uygulanmamaktadır. peki, Ocak döneminden bu döneme kadar hangi yasal değişiklik oldu da il emri uygulanmamaktadır. hiç bir yasal değişiklik olmamıştır. sadece, bakanlık canı istediğinde il emrini uygulamakta canı istediğinde uygulamamaktadır. Bakanlık uygulamalarında adaletli ve tutarlı olmalıdır. bakanlık yetkililerinden duyarlılık bekliyoruz..

teselya
Memur
28 Ağustos 2012 14:45

cevabı olan?zorunlu yer değiştirmeye tabiyiz.ama bu 5.madde uyuyor mu uymuyor mu ne yapılıcak hiç bir şey denmiyor.:((

vrgdnt
Aday Memur
28 Ağustos 2012 14:46

teselya, basın açıklaması bizimle ilgili

teselya
Memur
28 Ağustos 2012 14:48

umarım olur hocam.Eşim kıpırdayamıyor çünkü:(ne döneme denk geldim:(

vrgdnt
Aday Memur
28 Ağustos 2012 14:50

bizim durumda olan (zorunlu yer değiştirmeye tabi olan)personelin eşleri için tek çare il emri uygulamasıdır..nitekim, DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK'in 9. maddesinin son fıkrasında "İlgili mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı, mülki idare amirliği hizmetleri sınıfı ve emniyet hizmetleri sınıfına giren memurlar, Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup subay ve astsubaylar, hakim ve savcılar ile bu Yönetmeliğin ek 1 inci maddesi kapsamına girenlerin görev süresiyle sınırlı olmak üzere atandıkları yere, memur olan eşinin atanmasında mevzuatı uyarınca yürürlüğe konulan norm kadro sayılarına ilişkin hükümler uygulanmaz." denilmektedir.sonuç olarak norm fazlası bizi bağlamıyor.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi