Editörler : Pangaea
24 Ocak 2011 16:22

Türkiye iş kurumu-memur çalışma şartları

Arkadaşlar Merhabalar,

Türkiye İş Kurumunda memur olarak çalışanların çalışma şartları ve maaş durumları hakkında bilgi verebilir misiniz.Evli ve çocuklu bir bayana uygun bir yer midir?

guily7
Kapalı
24 Ocak 2011 16:28

işkur da çalışıyorm çalışma şartları çok rahat yoğun bir kurum değil maaş olark 1400 1500 arası yılda 2 kez ikramiye ocaka ayında 677 ödendi...tavsiye edrim:)

superag
Aday Memur
24 Ocak 2011 16:30

tayin durumu nasıl acaba eş durumundan zorluk çıkıyomu sonuçta her ilde olan bir kurum Bu duruma mı bakmak gerekiyor tayin olayında?

oselll
Daire Başkanı
24 Ocak 2011 16:32

TEŞEKKÜRLER GUILY7,

VEREBİLECEĞİN BİZE FAYDALI OLABİLECEK DAHA FARKLI BİLGİLER DE VARSA BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSEN SEVİNİRİZ.

TEKRAR TEŞEKKÜRLER...

fobia
Daire Başkanı
24 Ocak 2011 16:34

Bugün Ardahan İşkur a son atamada giden arkadaşımla uzun süre sohbet ettik. Şimcik en merak edilen maaşla başlayalım;

Net maaş; 1471 TL asalet tasdik olunca 1603 TL Aile yardımı alırsanız 1700 ü buluyor. İşkur da maaşların iyileştirilmesi için çalışmalar varmış. Maaşları PTT ve SGK düzeyine çekmeye çalışıyorlar. Arkadaşın tahmini Seçim öncesi veya hemen sonrası iyileştirme gerçekleşebilirmiş.

İş yoğunluğu: Arkadaş Ardahan olduğundan çok rahat diyor. Sabah 8 Akşam 5.. Cumartesi mesaisi yok. Müdürle aran iyi olursa gelişine gidişine kimse karışmaz bir şey demez...

Bu alımda 55 kişi 4001 den alınacak ama asıl Mayısta çok büyük bir alımı olacakmış. İşkur sadece Şehir merkezlerinde var. Büyük şehirlerde işler haliyle yoğun oluyormuş.

Eğitimi, Semineri Cartı Curtu var Bankalar gibi.

Çalışma ortamı gergin değil gayet rahat. Yükselme devletin her kademesindeki gibi olduğu gibi torpile bakıyor gerisi fasa fiso.

Ben de işkur yazacam, belki kendime ihanet ediyorum ama bu bilgilerden faydalanın arkadaşlar. Tercihlerinizi ona göre yapın. Haydin kolay gele...

şevko
Daire Başkanı
24 Ocak 2011 16:38

Türkiye İş kurumunda memurum ve muhasebe ve idari işler servisinde çalışıyorum.Bordroyu ara sıra ben yapıyorum ve maaş hakkında bilgi veriyorum. Evli ve eşi çalışmayan memur şuan itibari ile 1560 tl alıyor.yılda toplam 1350 tl de ayrıyeten ikramiye alıyor.vhki memurdan 25 daha fazla alıyor.yani maaş ikramiye ile birlikte 1675 Tl eder.Vhki 1700 Tl.Çocuğu olan herbir çocuk için 0-6 yaşa kadar 32 tl 7 ve üzeri 16 tl.

şevko
Daire Başkanı
24 Ocak 2011 16:42

Kurumda mesai yok hafta sonu çalışması yok.Çok rahat bir kurumdur.iş yoğunluğu fazla olmayan genel de yaş ortalaması 35-40 olan kurumdur.ilerisi için eğer ki kurumda yükselme sınavları açılırsa gençlerin şansının daha çok olduğunu düşünüyorum.

aynıcalut
Şef
24 Ocak 2011 16:43

şevko merhaba

biraz önce eski başlığınızı okudum. giresunda idin demi. sana sorum şu; mayısta daha çok alım yapılacağı hakkında senin de bilgin var mı?

24 Ocak 2011 16:44

Merhaba arkadaşlar ben de bir şey soracağım,

Bu kurum, ilerde öğretmenliğe geçiş için problem çıkartıyor mu?

şevko
Daire Başkanı
24 Ocak 2011 16:46

fobio

yükselme torpille demiş ama iyice arştır o şekilde gel de konuş.İşkur da yönetmelik açıktır.Herşey sınavladır sınavda barajı geçemeyen yükselemez ve mülakat filan da yok.Mayıs ayında alım hakkında hiçbir haberim yok ama mantıken seçim öncesi yüklü alım olduğu için beklentinin yüksek olması normal.

((: fizing :))
Şube Müdürü
24 Ocak 2011 16:49

şevko, eş durumundan tayin olayı nasıldır bu kurumda bilgi verebilir misiniz?

şevko
Daire Başkanı
24 Ocak 2011 16:51

o amire bağlıdır.Ama size bişey söyleyim mi benim bulunduğum il de başka kuruma geçen bile oldu muvafakat ile.Çünkü çok iyi bir müdürümüz var.Tayin de de sorun olmaz.

Şube Müdürü
24 Ocak 2011 16:55

yani amir göndermem derse başka bir şehire tayinim çıkamaz mı? :S başka kuruma geçmek değil benim sorduğum, aynı kurumun başka iline tayin. yani istanbul işkurdan diyarbakır işkura eş durumundan tayin olayı yok mudur? biraz karışık sordum galiba ama umarım anlatabilmişimdir

24 Ocak 2011 16:58

evet müdüre bağlı o istemezse hiçbiryere gidemezsiniz bizim burda çalışan bi abi var 5 yıl sonra tayinini çıkarabilmiş

şevko
Daire Başkanı
24 Ocak 2011 16:58

Anladım anladım:):):) ya şimdi il müdürü genel müdürlüğüne personele ihtiyacım var derse tayin olmayabilir ama bizim kurum böyle şeylerde anlayışlı davranıyor yani eş durumdan dolayı zaten kesin tayin çıkar.neyse mesai bitiyor ben kaçar...

24 Ocak 2011 17:01

yani üniversiteler ve belediyeler vermiyor diye biliyorum.iş kuru bu kategoride duymamıştım, sonuçta veriliyor sanırım?pek anlayamadım da:)

superag
Aday Memur
24 Ocak 2011 17:04

hakkın var anladığım kadaryla ama müdüre evrak takılıyor herhalde

24 Ocak 2011 17:05

teşekkürler..

Şube Müdürü
24 Ocak 2011 17:10

teşekkürler şevko.

hola people, arkadaşınızın 5 sene boyunca eş durumundan mı tayini çıkmadı? :S peki amir eş durumundan tayine izin vermezse dava açtığımız zaman tayinimiz çıkmaz mı? bu eş durumu tayini benim için önemli, sorun olmayan bir kurum olması gerekiyor bu yüzden bu kadar araştırıyorum kusura bakmayın

burak2658
Şef
24 Ocak 2011 17:30

türkiye iş kurumu genel müdürlügü 2010 yılında en düsük kac puanla memur aldı bunlara nasıl ulasacagız

mubas01
Şef
24 Ocak 2011 18:20

şevko,vhkimaaşına 1700 demişsin de benim arkadaşım 1350 alıyor bir yanlışlık olmasın,en düşük maaş içişleri vhki deymmiş

Toplam 115 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi