Editörler : crops35
01 Temmuz 2010 16:51

4 yıllık aöf okuyup 2 yıllık önlisans diploması alanlar dikkat

arkadaşlar demin izmir konak aöf bürosunu aradım.

4 yıllık şletme okuyorum 2 yılını tamamladım önlisans diploması alacam.kpss kodlaması nasıl olacak dedim.önlisans diplomasının üstünde ne yazıyor dedim.

bana, önlisans diplomasında 4 yıllık fakültenin 2 yılını bşarılı tamamlyıp bu diplomayı almaya hak kazanmıştır yazısı var dedi.tam hatırlayamadım ama buna benzer yazı yazıyor.

asıl önemli olan işletme mezunu iktisat mezunu vs... yazmıyor.tekrar ediyorum öyle bir yazı yok diplomalarda.bu yüzden bizler normal 2 yıllık bitirmiş işletme mezunu statüsünde olamıyoruz.bunu 5341 kodlamasını düşünerek söyledim.orası yatdı maalesef.yani ben öyle anladım en azından.

9005 digere gelirsekte.bana, öyle başvuranlar oldu ama devlet kurumlarının personel daire başkanları eger sizin normal 4 yıldan 2 yıllık önlisans diploması aldıgınızı ögrenirse işe almayabilir dedi.3-4 tane ogrenci bu yüzden bize geldiler dedi.cünkü öss yi 2 yıllık kazanıp okuyanların müfredatı bizlerden fazla ve bizlerin eksikleri var.mesela türk dili ve yabancı dil gibi.

hasılı bizim iş biraz risk barındırıyor.personel daire başkanlıgına kaldı.ösym yide sordum.ona hiç bakmayın diyor.asıl iş alınacagınız devlet dairesindeki personel daire başkanlıgında.

haa bide en son bu önlisans diplomasının amacı nedir.bizim ne işimize yarıyacak dedim.o da devlet kurumlarında çalışanların statülerini yükseltilmesi amacıyla alıyorlar dedi :)

leyliml ley
Müsteşar Yardımcısı
01 Temmuz 2010 16:59

peki bu durumda siz hangi kodu işaretlediniz?

h@mza
Daire Başkanı
01 Temmuz 2010 17:35

9005 diger işaretledim.önlisans diplomasında işletme yazmıyorsa ona ragmen işletme işaretlemem bana mantıklı gelmiyor.yine bu forumda ösym ye tel acıp işletme işaretlenebilecegni söyleyenler var.ama ösym bizi işe almayacak.devlet kademelerinde çalışacagız.personel daire başkanı diplomaya baktıgında işletme yazısını göremzse sorun çıkabilir.yada sonradan sorun olabilir.riski cok bu işin.

9005 inde riski var.ama en azından 3001 den atanma durumunda sorun olmaz diye düşünyorum.sonucta orada önlisans mezunu olmak şartı var.

durum maalesef biraz karışık

Kandas
Daire Başkanı
01 Temmuz 2010 17:57

bu konuda yök kararı var o yüzden sizin durumunuzdakiler 9005 i işaretleyip 3001 den tercih yapabiliyor.

namik38
Şube Müdürü
01 Temmuz 2010 21:19

3001den tercih yapma olayında herhangi bir önlisans programından mezun olmak diye bir ibare var bence bu yeterli.bu şekilde tercih yapıldığında sorun çıkacağını sanmıyorum ben.bende iktisat 3den bırakıp 2 yıllık diploması alacam iktisat mezunu olarak yazabileceğim zaten bir yer olmuyor kılavuzda.

fatihtasoz
Şef
02 Temmuz 2010 00:44

arkadaşım ben günlerdir araştırdım ösym ye ulaşamadım daha sonra ulaştım dediki lisanstan ayrılıp önlisans alanlar diğer işaretleyecek dedi. beni tatmin etmedi ben örgünü bırakıp önlisans diploması aldım. neyse devlet personeli aradım. adam dediki işletme yazacaksın dedi. bende dedim ösym diğer yaz diyo dedim oda dediki :D eğer diplomanda işletme yazıyorsa işletme yazmıyorsa diğer yaz dedi. neyse okula verdim dilekçeyi ilişkimi kestim. öğrenci işlerinden diploma örneği görebilirmiyim dedim kadın gösterdi. musatfa kemal üniv işletme bölümü yazıyor. alt ksıımdada lisans eğitiminin 2 yılını başarıyla tamamlayarak diplomayı almaya hak kazanmştır diyor. bende işletme bölümünü görünce gittim kaydımı işletme olarak yaptım ben edebiyat ve ingilizce derside aldım hatta önlisanstan fazla derste almış olabilirim :)

fatihtasoz
Şef
02 Temmuz 2010 00:47

birde en alta not düşmüş dplomada. bütün hükümlülükleri önlisansla aynıdır gibi bişey yazıyodu bunu gördüm dahada mutlu oldum

isa cem
Genel Müdür
02 Temmuz 2010 09:24

3. sınıfta iken alttan dersiniz yoksa kayıt sildirip 2 yıllık önlisans belgesi alabilirsiniz ama kayıt sildireceksiniz sonra tekrar devam edebilirsinz 1 yıl kaybınız olur arkadışım yaptı öle.. ve 2010-1 atamasında atandı bekliyo şimdi..

a/o/f
Şef
02 Temmuz 2010 10:10

4 yıllıkokurken önlisans işletme diploması alan biri 5341 koduyla barvuru yapıyo dimi

başlığında 3.sayfadaki kederli nikli arkadaşın yazısını okuyun bir zahmet,kendisi bizler gibi işletme 4 yıllık okurken önlisans diploması almış ve 5341 kodu ile başvurusunu yapmış ve atanmış. ayrıntıları okuyun lütfen...

kotomotocu
Memur
02 Temmuz 2010 11:40

arkadaşlar lütfen dikkat..

dpb görüşüdür:

4 yıl acık ogretım okurken onlısans duzeyı dıploma alanlar arasında okudugu bolum ıtıbarı ıle onlısans orgun programı olanlar yanı kpss kılavuzunda kodu olanlar ( ornek, onlısans ısletme 5341) bu kısıler ılgılı kodu ısaretleyecekler.. fakat 4 yıllık kamu yonetımı malıye ws+ okuyanlardan onlısans dıploma alanlar bunların 2 yıllık bolumlerı ve kpss kılavuzunda ayrı kodları olmadıgı ıcın 9005 kodunu ısaretleyeceklerdir.

bunun aksi görüş belırtmeyınız.. saygılar..

s_r_h_t_90
Daire Başkanı
02 Temmuz 2010 12:00

arkadaşlar rahat olun öncelikle ben devlet personel başkanlığını aradım durumu izak ettim önlisans diplomasını almaya hak kazananlar 9005 tercih edicek ve 3001 den yerleştirme olucak..kafanızı böyle şeylerle kurcalamayın ders çalışın :D:D..bir kaç arkadaşım memur benim 9005 koduyla 3001 yerleşti yok almazlarmış kabul olmazmış..peki bu kod nerden çıktı kabul olmucakta:D:D..direk sınavada giremeyebilirdiniz..puanı aldıktan sorası kolay..

xtrail001
Memur
02 Temmuz 2010 14:58

arkadaslar onlısans dıploması alarak ayrılanlar 3001 den tercıh yapabılıyo demı ıyıce kafam karıstı nerden cıktı yapılmaz dıye bırısı bı cevap wersın

kotomotocu
Memur
02 Temmuz 2010 15:08

srht 90

bi daha ara bakalım ve kpss burosunu bağlat sana ne görüş verılecek.. konuyu kpss burosuna soracaksınız arklar. az once yazdıgım gorus gecerlıdır..

2 yıllık kod varsa onu ısaretleyın .. yoksa herhangı bır onlısans program mezun olmak kodunu ısaretleyın...

xtrail001
Memur
02 Temmuz 2010 15:11

kotomotocu 3001 den tercıh yapmamızda bır sıkıntı yok demı lisans okurken aöf den önlisans diploması alarak ayrılanlarda

kotomotocu
Memur
02 Temmuz 2010 15:40

3001de sıkıntı yok

h@mza
Daire Başkanı
02 Temmuz 2010 20:50

kotomotocu

arkadaşım sen 2 yıllık önlisans diploması gördünmü??.işletme bölümü okuyan lisans ögrencisinin önlisans diploması aldıgında üstünde işletme yazıyorsa cok güzel olur.ama ben aöf ye özellikle sordum işletme mezunudur vs.. yazıyormu dedim.hayır yazmıyor dedi.o zaman nasıl işletme mezunu oluyorsun bi söylermisin.?

tartışma cıkarmak icin degil bilgilenmek icin soruyorum.eger öyle bir şey varsa bende gidip 5341 ile degiştirecem.

dpb ye bunu sorarsan sevinirim bizleri bu minvalde bilgilendirirsen çok iyi olur.

erdenar
Kapalı
02 Temmuz 2010 23:03

arkadaşlar bende sizin durumunuzdayım.Kimya lisans 4. sınıf bitti ama 4.sınıftan vermediğim dersler var.Bu sebeple benimde önlisans diploması alıp ayrılmam gerekiyor okuldan.Okuldan verilen diplomada yukrdaki fatihtasöz arkadaşın dediği gibi "4 yıllık kimya lisans programının ilk 2 yılını başarı ile tamamlayıp bu önlisans diplomasını almaya hak kazanmıştır" diyor.Bende ösymyi arayıp sordum ve önlisans diye yazıyorsa sorun olmaz dedi ama yinede çok şüphe ediyorum atama olurda bize sorun çıkarırlar diye.Sonuçta ösym işe almıyor bizi atandığımız kurum alıyor.Pazartesi günü tekrar arayacağım galiba ösymyi

_kederli
Aday Memur
03 Temmuz 2010 08:33

diplomada aynen şöyle yazıyor.

Anadolu ünivrsitesİ

işletme fakültesi

ÖNLİSANS DİPLOMASI

(AD SOYADI)

işletme fakültesinin dört yıl süreli işletme bölümündeki öğrenimini

ilk iki yılını ...... tarihinde başarı ile tamamlayarak bu diplomayı almaya hak kazanmıştır..

diplomada aynen bu yazıyor yani işletme fakültesi önlisans diplomasıdır bu başka bişey değil işletme mezunu olduğunuz daha açık nasıl yazılabilirdi merek ediyorum daha ne yazmasını bekliyorsunuz

muhammedakkilic
Aday Memur
03 Temmuz 2010 17:15

evet, kederli arkadaş doğru yazmış. çünkü bende 4 yıllık işletmenin önlisan diplomasını aldım ve başvuru yaptırdığım okulda 1207 işletmecilik olarak girmiş görevli memur. fakat benim bu durum kafama takıldı farklı söylemler oldu konuyla ilgili. Bende ösyme ye dilekçe yazdım, diploma fotokopisini falan koydum ve iki gün önce öğrenim bilgilerim kısmını kontrol ettiğimde 5341 işletme olarak düzeltilmiş. Bilgilerinize.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi