Editörler : Lanet

Kapalı
26 Şubat 2013 19:23

Polis virüsü (Format ile çözüldü)

Bilgisayarıma Emniyet Genel Müdürlüğünden diye bir yazı geldi ve bilgisayarım bloke oldu. Para 72 saat içinde devlet hesabına yatırılırsa blokem kalkacakmış.Sanki suç işlemişim gibi.Bu ne demek oluyor arkadaşlar?Ben suç işleyecek birşey yapmadım.Virüs mu bu?

SimaLden
Genel Müdür
26 Şubat 2013 19:43

Daha önce benim de başıma geldi,çok lanet bişeydir o:) Birde web kamerası devreye giriyor ki iyice ürpertiyor muhatabı:)

Tamamen illegal.Bir çeşit virüs,emniyet genel müdürlüğü ile de alakası yok.Gereksiz panik yapmayın:)

sekinee
Kapalı
26 Şubat 2013 20:24

Ne kadar korktum bilemezsiniz:) Dayanamadım polisi aradım, böyle bir yazı geldi diye.Polis, bizim böyle bir uygulamamız yok,virüs olabilir dedi içim rahatladı:)

Bİlgisayarım bloke oldu,oysa virüs programı da vardı.Format mı atılacak şimdi?

m mır
Kapalı
26 Şubat 2013 20:36

combofix indir çalıştır internetini kes

sekinee
Kapalı
26 Şubat 2013 20:40

nasıl indireceğim bilgisayarım bloke oldu,sadece virüs yazısı görünüyor.

m mır, 11 yıl önce

combofix indir çalıştır internetini kes

SimaLden
Genel Müdür
26 Şubat 2013 20:41

Öncelikle interneti kapatmanız gerekiyor.İnternete girdiğiniz an aynı sayfa ile karşılaşacaksınız.

Öncesinde sistem geri yükleme yapmayı deneyin.Bazı sistemler müsade etmeyebilir şayet sistem geri yükleme yapamazsanız "Combofix" proğramını indirip kurun.Proğram yaklaşık 5-10 dakika bir tarama sonunda sorunu gideriyor...

m mır
Kapalı
26 Şubat 2013 20:47

bloke oldu derken ? modemin fişini çekip yeniden çalıştır,bilgisayara reset at bir de bunu dene

sekinee
Kapalı
26 Şubat 2013 21:10

bloke oldu derken,bilgisayarımda o yazıdan başka bir şey görünmüyor.Bilgisayarı düğmesinden kapatmak zorunda kaldım.Modemi de kapattım.Tekrar bilgisayarımı açtım yine aynı yazı görünüyor,başka birşey görünmüyor.

SimaLden
Genel Müdür
26 Şubat 2013 21:18

Son defa yazıyorum...

Virüs şuan bilgisayarınızda.İnternete bağlandığınız an aktif olur ve ekrana gelip tekrar aynı uyarıyı verir.

İki seçenek var;

Birincisi; Sistem geri yükleme yapmanız.Şayet masaüstünü açamıyorsanız bilgisayarınızı güvenli kip'ten açıp öyle deneyin.

İkincisi;Sistem geri yükleme yapamıyorsanız "Combofix" adlı proğramı başka bi bilgisayardan indirip kendi bilgisayarınıza kurun.Sonrasındaki işlemi kendisi yapıyor.Bir kaç dakika bilgisayarınızı tarıyor ve sorun yok oluyor...

Şayet bilgisayarınızda antivirüs proğramı kullanıyorsanız "Combofix" adlı proğramı indirip kurarken antivirüs proğramınızın aktif olmamasına dikkat edin.

sekinee
Kapalı
26 Şubat 2013 21:25

Öncelikle teşekkür ederim emekleriniz için.

İnterneti kapattım yine aynı yazı göründü.Masaüstünü açamıyorum,evet. sadece o yazı görünüyor.Güvenli kipten deneyeyim bakalım

sekinee
Kapalı
26 Şubat 2013 21:34

Biliyorum çok oluyorum ama güvenli kipten nasıl açılır bilmiyorum ki?

sekinee
Kapalı
26 Şubat 2013 21:56

güvenli kipte açmayı öğrendim ve güvenli kipte açtım bilgisayarı.ama açtıktan bir süre sonra bu sefer bembeyaz bir sayfa geliyor.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2013 22:10

Bilgisayarınıza güzel bir sistem kurulumu yapın, sonrada; ne idüğü belirsiz programları bilgisayarınıza kurmayın ve mutlaka;ama mutlaka antivirüs programı ile trojan programı kullanın.

Ne gariptir, milyarlık bilgisayarları alırız;ama üç kuruşluk antivirüs programını almayı çok görürüz.

sekinee
Kapalı
26 Şubat 2013 22:16

Vİrüs programı vardı bilgisayarda,buna rağmen oldu.

Ben program da indirmedim,format atılırlken bilgisayarçı ne yüklediyse o..

27 Şubat 2013 10:37

arkadaşım kesinlikle format atman gerekiyor; neden? çünkü o virüsü yemişsen adamlar şimdi senin pc ni köle olarak da kullanabilirler. dosyalarına da ulaşabilirler, senin pc üzerinden başka internet sitelerine saldırırlar ping atarlar falan. sen direk daya formatı gitsin temizlensin. bir daha da bilmeidğn programları yükleme pc ne

hsyn2312
Aday Memur
28 Şubat 2013 08:31

sekinee işletim sistemin hangisi ?

hsyn2312
Aday Memur
28 Şubat 2013 08:32

bu tür virüsler için win 8 kullanın derim orjinal sürüm alıverin kafanız rahat etsin.

CanEyüp
Kapalı
28 Şubat 2013 13:17

Anti-virüs programı lisanslı olsa da yeterlidir...

hsyn2312, 11 yıl önce

bu tür virüsler için win 8 kullanın derim orjinal sürüm alıverin kafanız rahat etsin.

sekinee
Kapalı
01 Mart 2013 16:30

Hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar,sorun giderildi.

Bilgisayarımı bakıma verdim,hard disk'ine virüs bulaşmış.Format attılar.

Yani demem o ki;40 Liram gitti.:)

99NoluDosya
Yasaklı
01 Mart 2013 19:37

polis virusu bu avrupada da var, 200 ? yatırmassan tutuklanma var diye. format atsanız yeterdi.

bilgisayarcı 40 lira bedavadan almış

99NoluDosya
Yasaklı
02 Mart 2013 18:23

egm virüsü demeyin ..

polis virüsü tüm dünyada var bundan

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi